•  

Od lat cierpię, straciłem dwie prace przez swoje problemy zdrowotne, pieniądze które zbierałem od pierwszej pracy po to aby wyjechać bądź otworzyć firmę, wydałem na lekarzy, badania rożne terapie i na życie kiedy nie mogłem z łóżka wstać.
    Byłem leczony już 2,5 roku na #borelioza (pozytywny test western bolt).(Diagnoza obalona rok temu przez jednego dr. zakaźnego - kumaty koleś)
    6 miesięcy temu okazało się że miałem zjebane leczenie kanałowe w 2 zębach wykonane 10 lat temu(od ok 7 mam problemy od 5 cierpię).
    Lekarze zamiast badać(nieważne czy nfz czy prywatnie) poddają się a ja mam często problemy z mówieniem, najbardziej dokuczają mi:
    -zaburzenia osobowości
    -zaburzenia świadomości(myślenia,zachowania)
    - uczucie choroby lokomocyjnej
    -osłabienie(jestem lewostronny a mam słabszą lewą stronę niż prawą, czasami aż mi mięśnie przeszkadzają, są za ciężkie)
    - męczenie się
    -bóle mięśni, stawów
    -niezdarność,problemy z koordynacją
    -zaburzenia ostrości wzorku
    -nadwrażliwość skórna
    -trudności w rozumieniu mowy i doborze słów
    -zaburzenia pamięci, dezorientacja czasowo-przestrzenna(np. wiem że mam odkurzyć, ale stoję nad odkurzaczem i nie wiem jak nawet mam go włączyć i co zrobić)
    - problemy ze snem
    -bóle głowy zamiast uczucia zmęczenia
    -bóle brzucha
    -dreszcze
    -fale gorąca i pocenie się
    - częste uczucie jak przy grypie

Łącznie całość kosztowała mnie już ponad 112 tys zł, w tym moje 86 tys zł a pozostałe jestem zadłużony, z zainteresowania/zamiłowania jestem informatykiem(10 lat exp. zaw. a oprócz tego od 95 siedzę w komputerach, pametam jak q basic na atari z Bajtka się gry przepisywało),uważam że nie ma rzeczy niemożliwych w IT, niektóre wymagają tylko czasu, uwielbiam się rozwijać(i tu problem bo niektóre banalne teksty muszę czytać 6 razy i mam problem ze zrozumieniem), nad skryptami muszę czasami siedzieć dużo czasu(gdy jest źle ze mną) a gdy jest dobrze zajmuje mi to 5 minut.

Miałem już 2 razy Rezonans Magnetyczny, i raz Tomografię Komputerową, niby wszystko jest ok.
    Sam zrobiłem pełno badań od chorób wenerycznych, cukrzyce i cała masa.

Byłem przez większość lekarzy odsyłany do psychiatry i to psychiatra pchnął mnie do dentysty(mimo że wcześniej byłem już u 3) i że wie że mam dość już lekarzy ale muszę.., dzięki niemu znalazłem kolejnego laryngologa, i się okazało że mam coś z komórkami sitowia(coś w ten deseń), to psychiatra stwierdził że mam mocny stan zapalny(między innymi na mnie nie działa THC).
    Leczę się oczywiście na #depresja (bo jak jej tu nie mieć przy takim podejściu służby zdrowia) ale mało co to pomaga, kiedy tak jak dzisiaj nie wiem jak mam zabrać się za obiad, nie ogarniam tego najchętniej bym chciał umrzeć w końcu to też jest wyjście.

Pieniędzy już nie mam, aktualnie na koncie mam -1498 zł(bank się upomina- nic dziwnego), na karcie debetowej -3100 zł, -121 zł w orange. i Brak pracy.

Za kasę z debetowe(pogrążając się bardziej) zrobiłem sobie tydzień temu badanie ANA - wynik dodatni.

Gdybym wiedział, jak będzie to z kasy(tej początkowej) bym kupił sobie jakiegoś priusa przerobił go na gaz i poszedł na taksówkę przynajmniej jakaś prace nie wymagająca myślenia(bez obrazy).

Chętnie bym poszedł do pracy bo uwielbiam rozwiązywać problemy, pomagać ludziom(chociaż mam trzaski), jednak moje zdrowie nie pozwala,nie pozwala mi dzisiaj nawet funkcjonować, nie stać już mnie na następne badania, z jednej strony bym chciał pomocy, z drugiej wiem że jest dużo osób które mają większe problemy i cierpienie niż ja.

Póki co mojej żonie o wyniku testu ANA nie będę mówić, sama 3 lata temu miała zdiagnozowany nowotwór złośliwy i ma wycięta tarczyce - póki co jest dobrze.

źródło: ANA.jpg

•  

@Doment: Żyje tylko ze względu na mojego 3 letniego #kaszojad, przy okazji zrobię małe #pokazmorde

źródło: IMG_20190720_115231.jpg

•  

@Doment: rysio z chłopaków do wzięcia?

•  

@Doment: O mordo, Twój post mnie wstrząsnął. Nie myślałeś nad jakimiś portalami typu zrzutka bądź mirkopomaga? Nie dla siebie jesli duma Ci nie pozwala, dla córki to zrób. Sercem jestem z wami.

•  

@Doment: @kajelu:

Jak ktoś by miał jakąś #prace #zdalna jakiś Help Desk(ponad 8 lat expa w tym) to będę bardzo wdzięczny, potrzebuje zarobić jakieś pieniądze na kolejne badania i spłatę zadłużenia a mam często problemy z poruszaniem się(tzn jak zacisnę zęby to na luzie, tylko wymaga to ode mnie dużo zaparcia i wysiłku), jeśli możesz daj plusa, może ktoś inny pomoże

@FarGO:
      Myślałem, nawet założyłem ale mam często problemy z opisaniem tego co się dzieje, dzisiaj nie jest dobrze, ale wiem że może być jeszcze gorzej.

•  

@Doment: popytam w moim środowisku, w między czasie zrobiłem znalezisko
      https://www.wykop.pl/link/5124147

•  

@JustJoinIT - może podłapiecie i znajdziecie jakąś ofertę dla niego?

•  

@Doment: post oczywiscie przemilczany

•  

@kajelu: dzięki za oznaczenie.

@Doment być może będziemy w stanie Ci pomóc. Napisz proszę do nas na priv o Twoim doświadczeniu komercyjnym. Jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma firmami IT, czy marketingowymi (nasz drugi portal- rocketjobs.pl) i moglibyśmy odezwać się naszymi kanałami, czy nie potrzebują wsparcia supportowego (np. właśnie Help Desk).

Nie możemy obiecać, że to na pewno zadziała, ale zrobimy wszystko, aby Ci pomóc ;)

•  

@Bochun:
      o co chodzi, wybacz ale właśnie chce mi się wymiotować, od 30 minut nie wiem co się dzieje i mam problemy ze zrozumieniem wielu rzeczy, może coś przeoczyłem, przepraszam

@JustJoinIT:
      Jak tylko wrócę do domu(czekam do lekarza może mnie przyjmie bo oczywiście numerków już dawno nie ma) to się odezwę.

•  

@Doment: o to ze ten temat ma malo odpowiedzi gdy ktos juz ma powazny problem. Trzymaj sie miras

•  

@Doment: myślałeś o testowaniu? utest.com - załóż konto, podeślij mi ID i postaram Ci się dać parę projektów :)

•  

@Doment: trzymam kciuki Mirku!

•  

@Doment może się obrazisz ale napiszę to całkiem serio-skoro kolejne badania ci wychodzą negatywnie, pakujesz mase kasy i nie znajdujesz fizycznego powodu swoich dziwnych objawow serio warto zainteresować się psychiatrią i odwiedzić jakiegoś porządnego lekarza. Nerwica potrafi dać masę objawów fizycznych pomimo tego że z samym organizmem nie dzieje się nic złego. Człowiek nawet sam nie czuje że to może być nerwica. Przecież żadnego stresu, żadnego napięcia, normalne życie a tu nagle dusznosci, zawroty głowy, uczucie odrealnienia, problemy z ukladem krążenia,oddechowym, pokarmowym, nerwowym. Wszystko nawala a kolejne badania mówią że czlowiekowi nic nie jest.
      Do tego ta depresja może współtowarzyszyć.

•  

@thewickerman88:
      Mam wykluczoną nerwice, jestem pod opieką psychiatry i sam powiedział że mam mocny stan zapalny w organizmie.

•  

@Doment konsultowałeś z innym psychiatrą? I na jakiej podstawie stwierdził stan zapalny?

•  

@thewickerman88:
      tak.
      Po tym że jak jest źle to nie działa na mnie zielone (a to samo działa gdy jest dobrze-chociaż ostatnio nie wiem bo szkoda mi życia na to).

Badanie ANA które wykonałem świadczyć może o toczeniu, tylko teraz muszę zrobić badanie ANA2 i ANA3 aby stwierdzić jaki rodzaj, dodatkowo pozytywny test wester bolt w 2014 świadczył o zakażeniu bakteryjnym(ok 8 miesięcy temu dowiedziałem się że te badanie oże wykryć nie tylko boreliozę).
      Reaguje na antybiotyki, miałem epizod niedowładu lewej strony, opadniętą lewą strony twarzy(cofnęło się po leczeniu ilads rzekomej boreliozy), reaguje pozytywnie na wrotycz i lapacho, z antybiotyków na metronidazol, rimpaficyne i azycyne.

@Rabusek: @JustJoinIT:
      Na wieczór to załatwię jak i opisze lepiej swoje doświadczenia zawodowe w wykopie, wróciłem od lekarza i mam czekać do reumatologa, na dodatek podczas powrotu na rondzie samochód z wewnętrznego pasa chciał zjechać, zahamował ostro i zaliczyłem skuterem ślizg aby mu w tyłek nie wjechać.

Chwilowo chcę skorzystać ze strzału adrenaliny i z córką się pobawić.

•  

@Doment: wiem co czujesz bo od ponad roku chodzę po lekarzach i szpitalach robiąc badania, generalnie też mam ANA dodatnie ale to o niczym nie świadczy, prawdopodobnie toczeń, idź do rodzinnego i niech wypiszę Ci skierowanie do reumatologa. PS. gdzie przejebałeś ponad 100k bo chyba nie na badania?

•  

@Doment:

Po tym że jak jest źle to nie działa na mnie zielone (a to samo działa gdy jest dobrze-chociaż ostatnio nie wiem bo szkoda mi życia na to
      Zaraz, co? Psychiatry zdiagnozował u Ciebie stan zapalny, bo zielone na Ciebie słabo działa?

Nawet nie wnikam w szczegóły - zmieniaj psychiatrę migusiem.

Byłem leczony już 2,5 roku na #borelioza (pozytywny test western bolt).(Diagnoza obalona rok temu przez jednego dr. zakaźnego - kumaty koleś)
      Istotnie kumaty. Western bloty słyną z nadreprezentacji wyników fałszywie dodatnich:

Specialty laboratory tests have a high rate of false-positive results owing to their use of non–evidence based interpretation criteria, particularly when results rely solely on Western blot analysis. Most Canadians who are told that they have Lyme disease based solely on results from specialty laboratory typically have other causes for their symptoms
      Życze dużo zdrowia, z pracą nie pomogę, bo ze mnie bieda-humanista :)

•  

@Dutch: OP nie musi się na tym znać tylko lekarz. Wygląda na to, że prywatni szarlatani ponaciągali go na kasę i cięzko w tym widzieć winę OPa, on po prostu chciał wyzdrowieć

+: camilio
    •  

@kt13: A czy ja gdzieś imputuję OPowi winę? :)

Było zapewne jak piszesz, OP napotkał na swojej drodze szarlatanów-naciągaczy + indolentnych lekarzy diagnozujących stan zapalny na podstawie tego jak mocno kopie gibon (sic!). Swoją drogą OP pisze o THC, a to chyba CBD ma właściwości terapeutyczne? Mniejsza o to, psychiatra się i tak zbłaźnił.

Also OPie poczytaj o upadłości konsumenckiej, jeśli sytuacja finansowa stanie się nie do przezwyciężenia, być może w Twoim przypadku będzie się kalkulować @Doment

•  

@Doment

psychiatra stwierdził że mam mocny stan zapalny

Jakie OB i CRP?

•  

@TheKaFel: Dokladnie, jakie badania krwi? Jakie OB, jakie CRP, jaki warunki bialych / czerwonych krwinek, zelaza, b6- b12 etc?

•  

@Doment: Ja tutaj widzę objawy ciężkiego stadium CFS - masz nadwrażliwość na światło? Bolesność węzłów chłonnych?

Syn profesora Rona Davisa po powrocie z Indii załapał jakąś infekcję i od tego czasu nie może wstać z łóżka. https://edition.cnn.com/2019/05/12/health/stanford-geneticist-chronic-fatigue-syndrome-trnd/index.html - Borelioza mogła być czynnikiem inicjującym.

CDC - objawy/możliwe leczenie?:
      https://www.cdc.gov/me-cfs/symptoms-diagnosis/symptoms.html

•  

@Doment: a wszystkie choroby autoimmunologiczne wykluczone? Bo trzeba zrobić więcej przeciwciał ANA, może coś cię zżera i trzeba by jakis Arechin/Plaquenil do leczenia włączyć

•  

@Doment: żeby jeździć taxi nie potrzebujesz miec auta. Idz na spotkanie z Boltem czy uberem, dowiedz sie jak działają (mozna podnajmować auta) i ruszaj do roboty (jesli oczywiście mozesz prowadzić samochody). Kasa z tego jest b dobra, a dla Ciebie znakomita skoro jestes zadłużony.

Kazdy chciałby pracę w IT i zdalnie ale bez obrazy, nie stac Cie na czekanie aż ktoś Ci ją da. Powodzenia.

•  

Swoją drogą OP pisze o THC, a to chyba CBD ma właściwości terapeutyczne?
      @Dutch: zależy czego dotyczyć ma terapia. Choć z pic rel tego nie widać, bo kratki są zero-jedynkowe, to np. najmocniejsze efekt przeciwzapalny ma mniej znane CBG. CBD zaś ma najszersze spektrum zastosowań, co nie znaczy, że w każdym z tych zastosowań jest najlepsze.
      Poza tym OP pisząc, że zielone na niego nie działa, zapewne miał na myśli brak "fazy".

źródło: coloradopotguide.com

•  

@Doment: Może jakiś freelance na fiverr itp? Pieniądze raczej marne, ale zawsze można sobie trochę dorobić nie ruszając się z domu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. No i trzymam kciuki, abyś wyszedł na prostą.

•  

@Doment: problem wynika z źle zrobionego leczenia kanałowego?

Może jakieś odszkodowanie?

•  

@Doment: myślałeś o testowaniu? utest.com - załóż konto, podeślij mi ID i postaram Ci się dać parę projektów :)
      @Rabusek: ja już przetestowałem. Strona nie przeszla testu ( ͡º ͜ʖ͡º)

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Screenshot_2019-09-10-17-30-18-555_com.opera.browser.png

•  

@Doment: Podziwiam Cię Miras, że pomimo trudnej choroby wolisz iść do pracy niż zrobić zrzutke, podczas gdy w 100% zdrowa alternatywka jedna z drugą robi zrzutke na powiększenie cycków xD

•  

@Techn9cian: po prostu robi to bardziej "inteligentnie" :)

•  

@TheKaFel: @sweet_dream99: @Nfvr:

Zaraz znajdę jakie OB i żelazo, ale w normie było badałem już nie raz.
      Podobnie witaminy jak b6,b12 magnez - w normie.

Poniżej poziomu D3 i koenzym Q10

Węzły chłonę szyjne lewa strona powiększone odczynowe(10x5mm) bez zmian patologicznych.
      Rok temu bolące.

@FrankUnderwood:
      według zakaźnika, takie problemy mogło to powodować.

Ale nawet nie wiem jak za to się zabrać.

•  

@Doment: polecam film "umysł w ogniu", wykluczyłeś tarczycę/hashimoto?

•  

@Doment: Wyniki mogą wychodzić dobre, a mimo to możesz mieć niedobór. A jak z twoją dietą, próbowałeś tu coś zmieniać? Czasem nietolerancje pokarmowe dają takie objawy, zwłaszcza jak masz bóle brzucha. Odnośnie dołków psychicznych warto spróbować witamin i minerałów jak B6 w formie P5P, magnezu (cytrynian, diglycinian, jabłczan), oraz aminokwasów (zacząć od tryptofanu, zobaczyć jak reagujesz na taurynę, tyrozynę, przy aminokwasach jeśli bierzesz leki antydepresyjne trzeba uważać, niektórych nie można brać równocześnie z lekami, trzeba dogadać to z lekarzem), witamina C w większych ilościach jako antyoksydant i przeciwzapalnie na zmulenie umysłu. Najlepiej wprowadzać pojedynczo i obserwować czy będą zmiany, średnio tydzień wystarczy by zobaczyć czy coś się zmienia.

•  

@Doment: A co z neuroboreliozą?

•  

@Doment: Badanie na choroby weneryczne... spokojnej młodości to Pan pewnie nie miał xd

•  

@Babell: wiesz ze mozesz chorobe weneryczną załapać na basenie? Np chlamydie

•  

@Myszoskocznia: a w tej bajce były smoki ;p

•  

@Babell: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: youtube.com

•  

@Doment: Zrób sobie próbę tężyczkową.

•  

@Doment: mnie ciekawi jaka jest zależność zjebanego leczenia kanałowego, do problemów, które masz dzisiaj?

•  

@Doment: jak wyglada twoja codzienna dieta?

•  

@Doment sprzedaj działkę, dom, weź kredyt xD

A tak serio spróbuj na siepomaga czy innych stronach.

•  

@oszty:
      Tak tarczyca i hormony w porządku, poza Testosteron limit 4-8 mój 12, nie załączyło wyników krwi w poprzednim poście, jeszcze raz zaraz załączę.
      @Anna_:
      aktualnie biorę B6, kwas askorbinowy(wit C) , B12, D3, i magnez.
      @xevske:
      Na to bym musiał mieć pobrany płyn mózgowo-rdzeniowy, zobaczymy jak będzie czekam na wizyty o lekarzy.

@Babell:
      No było wesoło.

@papaj_21_37:
      Jakaś musi być, bakterie beztlenowe mogą rozsiać się po całym organizmie, zresztą na początku tak sugerował 3 z kolei zakaźnik.
      Od stomatologa 2 miesiące temu dowiedziałem się że podobno taki stan może doprowadzić do śmierci.

@adversarius:

Hmmm ogórki, pomidory, ziemniaki/kasza/ryż mięcho/sałata/kapusta kiszona/ogórki kiszone i co się nawinie o jajka lubię, nie jem słodyczy, nie pije kawy bo czasami jest gorzej, ale po yerba mate jest lepiej.
      jam bardzo dużo, cały czas w sumie, a jestem chudy ważę 65 kilo przy 175cm, w ciągu dwóch lat schudłem ok 16 kilo.

+: Piz-dur
    •  

@JustJoinIT panowie/panie - właśnie zyskaliscie moj szacun i będę o was mówił pozytywnie

•  

Przykro się czyta... Nie przychodzi mi nic do głowy. Zostawiam posta więc będę mógł kiedyś wrócić jak coś wymyślę.
      Do tego czasu dużo zdrowia.

•  

@Doment nie zawsze jest to toczen (w zaleznosci od poszczegolnych przeciwcial w ana3 mozna sie dowiedziec). Ja akurat mam inna chorobe, ale bardzo pokrywa sie z toczniem. Moze glupio to zabrzmi, ale wyszlam na prosta eliminujac alergeny (testy pokarmowe w 2 klasach igg i iga jednoczesnie), sen min.8h; staram sie nie katowac i unikac stresu...Plus hardocorwa dieta, bo na 90% rzeczy mam alergie... od 3 lat zero bolow, zapalen zatok, czarnych dziur w mozgu,no i tarczyca rosnie. Pomogl mi dietetyk kliniczny z doswiadczeniem w "hardcorowych" sprawach

•  

@Doment: A miałeś leczona borelioze? Nieleczona podobniez daje takie objawy, sieka w mózgu, problemy ze stawami, stany zapalne, znajomy dwa poziomy dalej opowiadał na przykładzie córki, której po x lat od kleszcza zaczęło wychodzić o takie.

•  

@xevske:
      Tak byłem leczony 2,5 roku antybiotykami , jednak test Elsa wyklucza boreliozę podobnie jak test KKI robiony w Berlinie, pierwszy lekarz zakaźnik na nfz do którego trafiłem na podstawie objawów i wyniku testu Western Bolt stwierdził że to borelioza i pokierował mnie po miesiącu na prywatne leczenie ILADS.

Lepiej pierwsza Pani neurolog na podstawie objawów powiedziała że mi się neurony przegrzały :/

•  

@Doment: Ilads to chyba był ten skok na kasę, ale w obliczu objawów to każda terapia brzmi rozsądnie, niestety jak coś wykracza poza książkę ze studiów to lekarze rozkładają ręce. Myślałeś o pseudo wróżkach typu Hubert czerniak? Sam nie mam zdania na ich temat, ale patrząc na NFZ to kurwa wszystko wydaje się równie rzetelne.

•  

@Doment: Może to celiakia? Objawy bardzo niespecyficzne. Na pieniądze chyba ktoś Cię naciągnął. Leczenie za taki hajs to jeszcze bym zrozumiał, ale diagnostyka?

•  

@JustJoinIT:
      Znajomość narzędzi
      ProxMox, Hyper-V, Squid(dawno w to się bawiłem), UrBackup, cobian, clonezilla server(trochę słabo-ale mogę się douczyć) ogólnie daj mi problem a wyszukam rozwiązanie przetestuje i wdrożę

Abby FineReader HotFolder – nic nadzwyczajnego, np. zastosowałem takie rozwiązanie,
      Na Qnap lub to był synology stworzony folder OCR z uprawnieniami dla wszystkich, podczas logowania, był uruchamiany skrypt(plik wsadowy w zależności oczywiście czy user należał do grupy) i sprawdzał czy istnieje katalog xxxxx\OCR\%UserName% if not exist create if exist, next creat floder OCR on Desktop, next creat shortcut on Desktop\OCR, następnie odbierał uprawnienia dla innych użytkowników do folder xxx\OCR\%userName% dzięki czemu nikt poza adminem i userem nie miał dostępu do dokumentów w folderze OCR, takie na szybko rozwiązanie, możliwe do zrobienia za pomocą np. SimpleOCR zamiast AbbyFine Reader HotFolder.

Zrobione testowo w domu, miało być wdrożone w firmie ale nie zdążyłem, na HP-SM przychodziło zlecenie, które przychodziło na maila (brak dostępu do bazy danych bym kombinował pobranie info z bazy SQL lub innej), na Ubuntu(na Debian chyba też testowałem) skonfigurowany mail na który przychodziło info z HPSM, mail był odczytywany i dodawane na początku było To:726xxxxxx i w takiej formie przerzucany do folderu /sppol/sms/outgoing/– folder dla narzędzia smstools .
      I nie trzeba było siedzieć przed HP SM i zaglądać w monitor.
      To było na podstawie tej instrukcji

https://www.20papercups.net/programming/sending-receiving-sms-on-linux/

Znajomość AD(może nie zajebiście ale jakieś podstawy zrobię), znajomość podstawowa GPO, znajomość podstawowa CISCO(muszę przypomnieć sobie, mam ciągle dostęp do CCNA -które robiłem w 2014 roku)
      Podstawy Linuxa(głownie Debian), podstawowe rozwiązania backupowe .
      VMWare- testowałem tylko
      Qnap/Synology, sam posiadam serwer HP DL380 G7 ze względu na rachunki za prąd i zdrowie wyłączony.

Podstawy Firewall.
      Wiem co to HIDS i NIDS, testowo konfigurowałem sobie UCS Univention Corporate Server.

Podstawy SQL(serrio to to nawet poniżej podstaw, ale jakieś podstawowe zapytanie umiem sklecić).

Doświadczenie zawodowe:
      2018-2019 najgorsza praca Informatyk/HelpDesk od wszystkiego w państwowej firmie beton
      Główne zadania:
      Windows 2012 /AD/GPO/Qnap/Synlogy/po wymiane tonerów
      HelpDesk HP-SM

2016-2017 – Administrator Sieci i kierownik teleinformatyki – firma produkcyjna
      Doprowadzenie sieci do stanu używalności, przeprojektowanie całego pomieszczenia serwerowego, re konfiguracja domeny, utworzenie Service Desku(własnego- nie ja go tworzyłem, ja tylko żucilem pomyśl i zapotrzebowanie, tworzył go człowiek od php) i wdrożenie, wdrożenie wirtualizacji ProxMox, wybór sprzętu i szykowanie zapytań ofertowych, badanie zapotrzebowania firmy ,wyszukiwanie rozwiazań(w większości darmowych,czy to skryptem czy w połaczeniu skryptu z jakimś darmowym programem) nadzór i budowanie działów:
      Serwis urządzeń biurowych,
      Nisko-prądowy(CCTV i SSWiN),
      IT(helpdesk i administracja)

2007-2014 informatyk, branża energetyczna
      Podstawowa pomoc helpdesk, hp sm, w ostatnich dwóch latach cisco-podnosznie portów wpisy w vmps
      2006-2007 instalator/technik SSWiN, CCTV
      Kursy szkolenia:

2014-2015 Nazwa kursu: Routing and Switching CCNA
      2013 Nazwa kursu: Planning and Managing Windows 7 Desktop Deployments and Evironments
      2013: Nazwa kursu: Konfiguracja i usuwanie problemów w usługach Active Directory Windows Server 2008 
      2012: Nazwa kursu: Podstawy sieci komputerowych. W oparciu o routery i przełączniki Firmy CISCO
      2005 Nazwa kursu: Administracja systemem Microsoft Windows Server 2003 
      2005 Nazwa kursu: Sieciowy system operacyjny NetWare 

Znam i wiem jak działają sieci komputerowe, jakiś podstawowy config na cisco zrobię.

•  

@Doment: robiłeś badania na obecność pasożytów?

•  

@mrowed:
      tak robiłem, brak
      @bez_konta_jak_bez_reki:
      nie wiem nawet na jakie schorzenie

•  

@Doment: mam podobne objawy i do tej pory żaden lekarz mnie nie potrafił zdiagnozować. Byłem w szpitalach na neurologii, reumatologii, zakaźnym i wszędzie nic. Badania zrobione chyba wszystkie jakie się da. Zero jednoznacznych wyników.

•  

Szukaj pracy zdalnej Kolego. Zycze dużo zdrowia.

•  

@Doment: ze jeszcze nikt tego nie napisał. A próbowałeś pobiegać albo nie być cipką na tę depresję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      A tak serio to z jakiego jesteś miasta? Jaka wypłata juz Cię "urządza"?

•  

@ziele1985:

Wiesz to jest najlepsze bo próbowałem, nawet szykowałem się do maratonu, w Dębnie, walczyłem każdego dnia ze sobą, biegałem bo 10 km co drugi dzień, ćwiczyłem co dzień do 2h, ale było coraz gorzej.
      Mój rodzinny lekarz 7 lat temu powiedział mi że narzekam jak stary dziadek, więc zmieniłem tryb życia, i włączyłem więcej ruchu, ale cipa ze mnie niestety i zostałem pokonany.
      Aż taka cipa ze mnie że odpuściłem, mnie depresja wali - w sumie to jak nie mam bólu i dobrze umysł funkcjonuje to mam głęboko gdzieś ból, ale problem z logicznym myśleniem,pamięcią, koncentracją, mową i rozumowaniem mowy czy tego co czytam już nie.
      Gorzów Wlkp.

Aktualnie ok 2100 zł, 1500 zł na spłatę jak najszybciej debetu z karty, 300 zł na wpłatę na kredytową, i ok 300 zł na ANA 2(ok 160-170 zł) i ANA 3(ok 127 zł), już się zarejestrowałem na utest(nawet zaaplikowałem na ofertę) jak i właśnie na crossover znalazłem ofertę i aplikuje, a przyszły miesiąc jakoś to mam nadzieje że będzie.
      W przyszłym miesiącu mam wizytę u neurologa w szczecinie(200 zł) dojadę na stopa.

Gastrolog na nfz w przyszłym miesiącu i reumatolog na nfz.

•  

@bialaowca: Popieram, brzmi jak mocna, nieleczona i nawarstwiona mieszanka depresji i tężyczki, które lubią chodzić w parze.

•  

@Doment: Mam te same objawy. Tylko ja mam dodatkowo piski w uszach. Przechodzilem dokladnie ta sama sciezke co ty. Tomografie, ekg, rezonanse magnetyczne, leczenie sie psychiatryczne, bolerioza. Zawalilem 3 razy studia, bo nie moge sie nad niczym skupic z takim dziwnym bolem cisnieniowym glowy. Okazalo sie, ze mam trigger points w miesniach na calym ciele (napiete miesnie, ktore uciskaja nerwy.) leczysz to masazem tych punktow. Wiem ze brzmi to absurdalnie, tez nie moglem w to uwierzyc. Jak chcesz wiecej info o tym to pisz. Ja sie lecze juz 3 lata z miesiaca na miesiac objawy sie zmniejszaja, ale nadal nie jest super.

•  

@KrS1: @Doment: z zasady nie tracę czasu na udzielanie porad na wykopie, człowiek poświęci pół godziny żeby coś napisać i zginie w gąszczu wypowiedzi ludzi, którzy widzą że pokrywają się 2 objawy z ich chorobą więc są pewni, że to to samo na co oni chorowali. Na spokojnie na pytania odpowiem na forum http://zdrowiej.vegie.pl

•  

Wiem (:

Ale chłopak się meczy i może coś ogarnie na vegie

+: Doment
    •  

@Tungetyt:
      też mam piski w uszach, ale to po pile spalinowej :D mi się zaczęło z mojej winy

Ja mam uczucie przytkanych uszów, takie jak przy dmuchnięci z zatkanym nosem, ale słuch badany i jest super.
      Jednak nieraz ktoś musi mi 2 ,3 x powtarzać coś bo nie słyszę.

•  

@Doment: taaak przytkane uszy tez mam. Serio wpisz sobie trigger points headaches w google i poczytaj o tym mi to uratowalo zycie to moze i tobie pomoze. Taki pro tip - przeczytasz ze na to dobre sa cwiczenia rozciagajace. Otoz po zadnych cwiczeniach nie bylo mi ani troche lepiej. Tylko masaze uciskowe. I musisz tak konkretnie przycisnac i dlugo trzymac. Ja mam taka pileczke rehabilitacyjna i na tym sobie leze. Generalnie to te trigger pointy ktore to powoduja sa w barkach, szyji i glowie. Masz jeszcze tak ze jak jestes na sloncu to dostajesz zawrotu glowy?

•  

@Tungetyt:
      Nie na słońcu nie mam takich problemów, jedynie po słońcu jeśli otrę skórę robi się czerwona i czasami dostaje jak by uczulenia.
      Mam uczucie jak bym miał chorobę lokomocyjną, lub bym miał grypę.
      Dodatkowo co jakiś czas pod nosem zaczyna mi się łuszczyć naskórek, i zostaje czerwona plama.
      O dziwo po kuracji zamur 500 a może po lapacho :/ zeszła i póki co jej nie mam.

źródło: IMG_20190520_094843.jpg

•  

@Tungetyt: Warto skorzystać z rady @tomtom666, by zadać pytanie na jego forum. Ma naprawdę dużą wiedzę medyczną.

•  

@Tungetyt:
      a tu ta mała wysypka, dzień wcześniej z córką byłem na placu zabaw i to dostałem bardzo mocnej wysypki w miejscu kontaktu z łańcuchem od huśtawki.
      @sketel:
      Jutro do niego napisze.

Jest tak duży odzew, że się nie spodziewałem, i co chwila odpisuje.

Dziękuje bardzo.

źródło: IMG_20190905_141201.jpg

•  

ze mam trigger points w miesniach na calym ciele (

@Tungetyt: dokładna medyczna nazwa tej przypadłości to fibromialgia.

+: sketel
    •  

@Doment: niestety nie mam nic z luszczeniem naskorka czy czerwonymi plamami.

•  

@Tungetyt:
      A jeszcze mam częste infekcje układu moczowego, i łupież którego nie mogę się pozbyć od 13 lat, w sumie ostatnio to mam więcej strupów niż łupieżu , jak i grudki na skórze, pierwsze jakie mi wyskoczyły znikły w trakcie leczenia ilads, nowe w taki sam sposób pojawił się w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu tamtego leczenia.

•  

@Doment: Co do zdrowiej.vegie to trzeba podchodzić z dystansem, op coś wie ale nie wszystko i ma podejście wiedzenia lepiej od innych, co nawet widać po jego wypowiedzi gdzie już krytycznie się wypowiada o osobach które starają się tu coś podpowiedzieć.

•  

@Doment: hej, mam wiele podobnych objawow jak nerwica, wysypki idiopatyczne, łupież o ktorym piszesz, zaburzenia nastrojów, lysienie plackowate i od lat szukam przyczyny po różnych lekarzach. Wiele autoimmunologicznych. Czy naprawiales już te zeby czy jeszcze nie? Mi tez na poczatku zdiagnozowali jakieś problemy stomatologiczne ze starą kanalowka ale bagatelizowalem. Teraz mnie przestraszyles mocno.

•  

@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie:
      Naprawiłem, jednak były zrobione a nie wyrwane i czasem mnie pobolewają, najchętniej bym wyrwał i jak znajdę na nfz stomatologa który mi to zrobi to wyrwę.
      Po zrobieniu zębów(ale przy ciągłym stosowaniu wrotycza) nastąpiła poprawa, jednak po odstawieniu wrotycza nastąpiło powolne pogorszenie, na szczęście jednak nie tak mocne jak było to wcześniej.

A i jeszcze mam kaszel, i plwociny z czarnymi plamami.

•  

Strupow i lupiezu nie mam. Infekcji ukladu moczowego tez nie mam. Chociaz mam problem z ukladem moczowo plciowym. Bola mnie jadra i penis. Caly czas chce mi sie sikac. Mam zoltawa sperme. To jest od trigger pointow miesni brzucha. Ty mozesz ich nie miec akurat w tym miejscu. Ja mam je na calym ciele niestety. Jak zaczalem ostatnio robic masaz tych miesni to juz mi sie polepsza. A jeszcze zapomnialem ze jak wstaje rano to mam brazowa, gorzka sline. Chociaz to akurat nie wiem czy jest zwiazane w jakikolwiek sposob z moja przypadloscia.

•  

@Doment psychiatre odwiedz, pozdrawiam

•  

@Doment: @Tungetyt: Panowie, ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić przez co przechodzicie jeśli nawet nikt nie potrafi tego poprawnie zdiagnozować... Ogromne wyrazy wsparcia dla was, nie poddawajcie się

•  

@noshieeeeeeet:
      Odwiedziłem i jestem pod opieką.

•  

@Doment a jak sie dowuesz o co kaman z ttm ana dalej wolaj

•  

@noshieeeeeeet: @Tungetyt:
      A i u mnie było wielokrotnie diagnozowane Helicobacter pylori , pierwsze wykryte zakażenie w 2007 roku. Następne w 2014, i ostatnie w 2019.

•  

@Doment i tylko ci depresje zdiagnozowali? nie znam cie to ciezko stawiac wyroki przez neta, ale wiedz ze psychika czy jakies leki lub wkurwienie ktore sie trzyma gleboko w sobie moga ci stawiac w chuj klod pod nogi w zyciu. jak poznalem kiedys loszke w ogromnej depresji to poza faktyczna depresja zmeczenia i jakies objawy ze strony ukladu nerwowego to byla jebana karuzela wiec poszedlbym w tym kierunku

•  

@Doment ziolo jarasz? jak na ciebie wplywa lub wplywalo?

•  

plwociny z czarnymi plamami

@Doment: to brzmi dość poważnie, co na to lekarze?

•  

@Pieskor: gość może powodować zagrożenie w ruchu, generalnie nie polecam aby pracował jako kierowca, przy chorobach autoimmunologicznych występuje duże rozkojarzenie.

•  

@jednakenergetyk: ok, dlatego zaznaczylem że to dobry pomysł „o ile może prowadzić”. Taxi sam zasugerował w swoim wpisie :

•  

@Doment: mozesz wrzucic na priv zdjecia swoich dloni od strony zewnetrznej?

•  

@noshieeeeeeet:
      Aktualnie nie.

Dobrze na mnie wpływało, byłem bardziej zrelaksowany, lubiłem sobie raz na tydzień zapalić,czułem że cały tydzień spokojniej się czuje.

Jednak od kiedy(ale przed tymi większymi które mnie w łóżku położyły) zaczęły się problemy zdrowotne, przestało na mnie działać mocno psychoaktywnie(te same-wykluczyłem inne źródło gatunek) nie miałem fazy, a jak jarałem więcej do głowa mnie bolała.
      Kiedy leczyłem się na rzekomą boreliozę paliłem i zioło nie działało tak jak powinno ale kiedy dostałem rimpaficynę, azycynę i metronidazol to nagle WOW, to tak działało zioło, najczęściej poprawa była kiedy w kombinacji lekowej występował metronidazol, ale oprócz tego przyjmowałem flukonazol który mocno wpływał na skórę mojej głowy.

Taki stan się utrzymywał ok miesiące(w sumie to od 2 dnia brania antybiotyków do ok 1 tydzien po zakończeniu) powoli pogarszając się przez następny miesiącu.

I tak kiedy samopoczucie miałem dobre to MJ działało jak powinno, kiedy złe to bym mógł tone(po 1,5kg bym umarł ) wyjarać a by mnie tylko głowa bolała, ALE po MJ zawsze mi się lepiej spało niż bez.
      Dodatkowo nawet kiedy było źle to lepiej mi się myślało na MJ i miałem większą motywację do działania.

Wadą mojego palenia było że mieszałem z tytoniem, a wcześniej paliłem papierosy ok 10 lat, dlatego też pozbyłem się jednego i drugiego, a do samej MJ mnie nie ciągnie.
      Żona nie raz mi mówiła wolę ciebie jak jesteś zjarany. :D

Co do wahań nastroju to one występują tylko kiedy przyjmuje jakieś leki lub zioła(i to nie wszystkie), jeśli nie stosuje żadnych to najczęściej jest stopniowe powolne pogarszanie się samopoczucia.

@Pieskor:

Taxi z tego względu(ale posiadając tylko własny pojazd) że kiedy zdarzają się godziny/dni dobrego samopoczucia to bym mógł jeździć, nie będąc na zawołanie nie mając przynagleń w terminie wykonania danej pracy(długoterminowej) co przy moim zdrowiu jest dużym udogodnieniem.

@psi-nos:

Byłem z tym u jednego pneumologa, zrobił spirometrie i stwierdził że wszystko jest ok i ma pan pojemność płuc ponad normę a ja mam uczucie jak bym nie mógł nabrać powietrza do końca w płuca. Na zdjęcie spojrzała przekrzywiła usta, wywróciła oczy i odpowiedzi nie uzyskałem , było to ok 3-4 lata temu.

•  

@Tungetyt: Nie wiem czy to jedyna chorobą na którą cierpisz ale na pewno masz CPPS - zespół bólowy mięśni dna miednicy. Witaj w klubie. Te objawy są od ucisku spiętych mięśni miednicy na prostatę, pęcherz moczowy, nerw sromowy (tylko nie próbuj go blokować, na forach amerykańskich jest mnóstwo ludzi którym to nie pomogło, a wręcz zaszkodziło) Mnie terapia trigger pointsów wewnętrzna nie pomagała, czułem się jakby mi ktoś wkładał palca do rany i przekręcał i było tyle gorzej, ale wiem że wielu pomagają, fajnie że jesteś wśród nich. Ja stawiam na rozluźnianie mięśni przez leki psychotropowe, stretching, yoge itp. Kiedyś po prostu wariowałem z bólu przez bóle jąder i czubka penisa, to było koszmarne, przeszło dzięki temu co napisałem. Wyeliminowało też 10-letnie problemy z jelitami, a tutaj też diagnoz miałem mnóstwo - helicobacter pylori, zespół jelita drażliwego itp. Tutaj nie ma jednej rzeczy która pomoże wszystkim, więc nie ma co skreślać rozciągania, relaksacji (np. trening autogenny schulza), leczenia benzodiazepinami ale pod ścisłą kontrolą psychiatry, od razu, tak samo jak ja nie skreślam trigger pointsów. Cały czas atakują mnie jednak stany podgorączkowe, tak do 37,2, też tak może miałeś ?

•  

@Doment: wiem, że to zabrzmi jak szamanizm, ale zainteresuj się refleksologią - niedawno dowiedziałem się, że to terapia oficjalna, a nie jakieś voodoo, a podobno efekty są niesamowite

•  

refleksologią

@jurabos:
      u szamanów już bywałem i nawet mieli dyplom medyczny :D
      więc warto spróbować.

@jakubeskulap:
      prosze bardzo

źródło: IMG_20190911_120025.jpg

•  

@jakubeskulap:

źródło: IMG_20190911_120048.jpg

•  

@perpetek: nie mam stanow podgoraczkowych juz od wielu lat.

•  

@perpetek: Moglbys mi przeslac linka do cwiczen ktore Ci pomagaja?

•  

@Doment: jak ci wykluczyl neurolog borelioze? pamietasz moze jakies kleszcze, ktore sam wyjmowales? jakis rumien moze wtedy sie pojawil?

•  

Kleszcze co roku ok 6 ,lubią mnie, najwięcej to w wieku 14 lat na obozie harcerskim 3-4 dziennie przez 3 tygodnie :) , po powrocie rumień i gorączka niby grypa, dermatolog w tamtych czasach powiedział że samo zejdzie i nie ma co się martwić (1996).
      Neurolog jeden wykluczył tym że w teście ELSA nic nie wyszło. I wzrok mi zanika i mam problemy z koncentracją bo mi się neurony przegrzewają. Pozdrawiam neurolog Ostrowską przyjmującą w Medi-Raj.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement