Wpis z mikrobloga

Nabyłem drogą kupna klawiaturę Savio Tempest Rx Brown i... nie jest źle ;)

Plusy:
- ładne podświetlenie
- ładne przyciski ;) choć wyglądają na takie, które po dłuższym czasie będą się ścierać i błyszczeć
- nic się nie ugina, pomimo tego, że cała konstrukcja jest dość lekka, to nie sprawia wrażenia "taniości". Wszystkie elementy spasowane dobrze, nic nie ma prawa zatrzeszczeć itp.
- przełączniki są niezłe, dobry kompromis między czerwonymi a niebieskimi. Mam porównanie z czerwonymi Kalih i niebieskimi Cherry MX - te pierwsze są dla mnie zbyt lekkie, te drugie zdecydowanie zbyt głośne. Brown idealnie pasuje do tego, czego oczekuję od guzików. Delikatnie czuć moment aktywacji, a jednocześnie różowego w nocy nie budzę. Wiadomo, mechaniczna klawiatura i tak jest głośniejsza niż membranowa, ale jest spoko
- gumowe podkładki ładnie trzymają się biurka i klawiatura nie jeździ pod wpływem podmuchu wiatru

Minusy:
- przełączniki lubią wydać nieprzyjemny metaliczny dźwięk. Możliwe, że te przełączniki tak mają, generalnie nie jest to coś, co szczególnie przeszkadza, ale na początku przykuło to uwagę
- podświetlenie entera jest za słabe ;)
- czcionka na przyciskach jest beznadziejna ;) Już lepsze by były proste literki jak z kroju Arial
- podświetlenie klawisza Windows działa chyba odwrotnie - nie świeci się, kiedy jest włączony, świeci, kiedy go wyłączę
- fajnie by było, gdyby efekt z podświetleniem podczas włączania klawiatury dało się wyłączyć. Jak odpalam laptoka w stacji dokującej, do której klawiatura jest podłączona, to widzę ów efekt przynajmniej dwa razy po włączeniu komputera

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, w tej cenie jest to sprzęt niemal doskonały. Mam nadzieję, że będzie służyć długo i nie będzie trzeba odsyłać przed końcem okresu gwarancji, a i będzie OK po nim ;)

#savio #minirecenzja #klawiatura
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eskeel: za 109 zł nic innego się chyba nie dostanie bez jakiejś mega promocji (nie widziałem na oczy biedronkowych Hykkerów, czy jak to się zwie). Mogąc wydać drugie tyle wybór jest nieco większy i podejrzewam, że jakiś Modecom na podobnych przełącznikach będzie lepszy. Jeśli klawiatura wytrzyma 3 lata, to dopiero będę mógł finalnie powiedzieć, czy warto było przycebulić ;)
@Dox3l: a wszystko ok, póki co ;) Przełączniki wciąż działają jak nowe, podświetlenie świeci, problemów ogólnie brak - zadowolony jestem.

Chyba jedyna jej wada, która wciąż mi czasami delikatnie przeszkadza, to... kształt entera i umieszczenie backslasha. Strasznie przyzwyczajony jestem do "normalnego", najbardziej chyba rozpowszechnionego układu klawiszy, czyli płaski enter i backslash nad nim. W pracy i w laptopie taki mam, a na biurku przy Savio już nie i kiedy przesiadam się