Wpis z mikrobloga

Później mija rok i większość producentów telefonów stosuje dokładnie te same rzeczy w swoich telefonach


@dynamiczny_oskarek: jakie to rzeczy posiada apple które nie występują w innych telefonach? troszkę wtopa bo te czasy dawno minęły i aktualnie to apple kopiuje rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Always on display - uuuuuu ale nowość trzeba kupić nowego ajłocza xD
@dynamiczny_oskarek Apple na pewno jest dobre w wyznaczeniu trendów którymi inni często bezmyślnie podążają, jak np debilny trend na wywalanie gniazda mini jack. Cholera no, wybierając niedawno telefon musiałem odrzucić 3/4 telefonów bo mini jack jest mi po prostu potrzebny. Apple jednak święte też nie jest, oni też kopiują innych i stosują rozwiązania stosowane przez innych. Always on display jest np w androidzie od lat, a iOS dopiero teraz to dostaje. Generalnie
@dynamiczny_oskarek: ja wyśmiewałem gównianego notcha i nadal uważam, że jest brzydki, ale przecież nie zrezygnuje z nowego fajnego smartfona tylko dlatego, że ma jeden element, który mi się wizualnie nie podoba, no dajmy spokój
tak samo z tym zdałnionym układem aparatów, brzydkie to w cholerę, ale jeżeli teraz każda firma to skopiuje, to choć tego nie zrozumiem, to przyjmę do wiadomości i w razie potrzeby kupię smartfon z takowym
co do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Tak samo jak mając w pamięci "3.5 cala to idealny rozmiar"
@FLAC: powoływanie się na tekst sprzed x-nastu lat xDDDDD

jeszcze przywołaj i wyśmiewaj Billa Gatesa, czy któregoś tam z nich, który dawno temu twierdził, że nikt nie potrzebuje komputera z więcej niż 8mb RAM - haha BEKA.
@advert: problem w tym, że Gates tak nie powiedział.
A Apple przekonywało, że to nie kwestia technologii, tylko budowy ręki człowieka, a
@dynamiczny_oskarek: apple dalej wyznacza trendy, może nie tak wyraźnie jak kiedyś ale jednak. Chciałbym zauważyć, że informacja o aparatach na wyspie (czy jakkolwiek to nazwiemy) wyciekła już dobre pół roku przed premierą. Można sprawdzić ile chińczyków potem ten pomysł zaadaptowało. A czy jest dobry i ładny to inna sprawa...

BTW 2019 rok, ale ludzie nadal narzekają na brak Jacka. ¯\(ツ)
Większe wyświetlacze miały być po prostu nie wygodne.


@HetmanPolnyKoronny: no i są niewygodne, tu się nic nie zmieniło. im większy ekran telefonu, tym bardziej niewygodna obsługa, więc w tym kontekście to stwierdzenie nie straciła na aktualności.

po prostu potrzeba konsumpcji treści w każdym miejscu i czasie jest silniejsza niż się mogło kiedyś wydawać, dlatego ludzie godzą się na tę niewygodę. co nie zmienia faktu, że 5-calowe i większe telefony są niewygodne.
informacja o aparatach na wyspie (czy jakkolwiek to nazwiemy) wyciekła już dobre pół roku przed premierą


@Trust_Me_Im_Engineer: Na wyspie? Chcesz powiedzieć, że to jest w jakikolwiek sposób innowacyjne rozwiązanie?
Przecież aparaty niemal od zawsze były "na wyspie", tyle że najpierw, jeden, potem dwa... zwiększanie ich liczby to zwiększanie "wyspy", a jej kształt, czy jest pionowy, poziomy czy kwadratowy, czy na środku czy z boku, to przecież absolutnie, #!$%@?, wszystko jedno.

To
To jest ta innowacyjność Apple? Serio?


@jamtojest: czy wy nie jesteście w stanie odróżnić innowacyjności od trendów?
mało kto twierdzi, że rozwiązania Apple są innowacyjne. chodzi tylko o to, że jak Apple coś wprowadza, to wielu producentów podąża ich śladem (usuwanie jacka, notch, itp). i to jest właśnie wyznaczanie trendów.
mało istotne, czy dobrych, czy złych, czy się to komuś podoba, czy nie. ale jest faktem.
@AliShaheedMuhammad kupiłem swojego czasu htc u11 bez jacka, co zmusiło mnie do kupienia słuchawek bezprzewodowych i to jest najlepsza rzecz na świecie. Nie wiem jak moglem przez tyle lat mieć coś tak prymitywne jak słuchawki z kablem. Kablem, który się wszędzie plącze, zahacza o klamkę, albo trzeba ten kabel chować pod tshirtem jak jakiś zjeb. Jestem dużym fanem produktów appla, mam tablet i to jest #!$%@? mistrzostwo, działa jak powinien. Na pozostały
@dynamiczny_oskarek: To działa tak: apple bierze jakiś pomysł, robi go dobrze.
Przykłady? ok:
1. zdjęcia live. Najpierw były w xperii (bodaj Z), potem w samsungach. Ale tylko w iphonach da się tego używać i jest do tego jawny powód - można wybrać "klatke" po zrobieniu na etapie edycji, w pełnej rozdzielczosci i jakości.
2. FaceID / biometryka - w samsungach było od dawna, ale dało się odblokować telefon zdjęciem. Chyba dalej
@advert: Jacka się usuwa, bo mamy USB C, do tego coraz bardziej popularne są słuchawki BT, więc w części telefon aby były cieńsze lub miały mniejsze ramki usuwa się jacka i ja w tym nic dziwnego nie widzę. Dużo producentów w dalszym ciągu jednak wypuszcza telefony z jackiem.
@myrmyrek: Bo oni robią to dobrze. Wcześniej też miałeś potrójne obiektywy, ale co z tego, skoro tylko w jednym mogłeś nagrywać w 4k, a podczas zmiany łapałeś laga.
Wcześniejsze „face id” odblokowywałeś zdjęciem XD
Nie trudno jest dodać future, sztuką jest wprowadzić go w ten sposób, by rzeczywiście działał dobrze i był użyteczny.
@yahoomlody: dla mnie usunięcie Jacka to złoto, w końcu zdecydowało mnie do kupna słuchawek BT, dawno nic
@Kieres: co to za gadanie, przecież słuchawek BT możesz używać równie dobrze w telefonie z MiniJack'iem. A zwykłe słuchawki mają tę zaletę, że nie rozładują ci się w najgorszym momencie. Nie lepiej mieć wybór?
@dynamiczny_oskarek: Komentarze nie zawodzą jak zawsze. Dawanie #!$%@? o telefon i podniecanie się tym ze ktoś ma coś za mniej pieniędzy a ze LG 10 lat temu już to miało. Co wy kurna pracujecie dla tych firm i jesteście autorami tych rozwiązań? xD Kupujcie to co wam się podoba, nie oglądajcie się na innych i nie czerpcie poczucia własnej wartości z tego że ktoś woli coś innego niż wy co ma
wtórność i kopiowanie - takie jest nowe apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: żadne odkrycie, przecież apple ukradło system operacyjny opierający się na oknach od Xeroxa, Gates zrobił to samo. Apple kradnie i przerabia pod siebie i to działa i jest świetne.
Apple na pewno jest dobre w wyznaczeniu trendów którymi inni często bezmyślnie podążają, jak np debilny trend na wywalanie gniazda mini jack. Cholera no, wybierając niedawno telefon musiałem odrzucić 3/4 telefonów bo mini jack jest mi po prostu potrzebny.


@Trzesidzida: a nie mozesz zamienić tego na bluetooth?
face id w lg to już było z 4 lata temu?


@myrmyrek: ale jak to dzialalo? mozna bylo oszukac to zdjeciem z innego telefonu... to nie byla prawdziwa funkcja tylko jakies marketingowe gowno ;)
Ale w XS brak odciksu mocno zniechęca mnie do częstego korzystania z tego telefonu


@myrmyrek: ale po co ci czytnik palca? jak masz face id to nie potrzebujesz czytnika odcisku palca ;) poza tym co wnosi ten obrazek ktory wrzuciles? zdajesz sobie sprawe ze wszystkie firmy miedzy soba zamawiaja podzespoly?
@strean a to że czasem ma się czapkę czasem nie czasem ma się jedne okulary czasem inne czasem chciałoby się odblokować telefon w ciemności albo zwyczajnie użyć aplikacji bankowej czy innej albo zwyczajnie odblokować telefon wyciągając go z kieszeni na odcisk nie muszac patrzyć jak dziecial w ekran. Dla mnie to #!$%@? krok i mocno mnie zniechęcić do tego telefonu. Z całej reszty jestem zadowolony ale nie jestem jakimś fanbojem co #!$%@?