•  

Czy ktoś w ogóle ogarnął ze podniesienie płacy minimalnej = wyższe wpływy na ZUS? Tak, aby mieć na obecnych emerytów PiS wymyślił podniesienie płacy minimalnej dla dobra obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O dodatkowych pieniądzach z podatku dochodowego od 4k nawet nie wspominam. Tak się łata budżet, żeby moc realizować swoje chore fantazje.

#pis #polityka #dobrazmiana #zus

•  

@SiergiejLapczydow: a czego sie spodziewac po tym durnym narodzie?

•  

@SiergiejLapczydow: A jakie fantazje są zdrowe? 1500 brutto i ciesz się, że w ogóle masz robotę i wypłata wchodzi?
      Jest zalecenie UE, że minimalna ma być 50% średniej (5200 na dziś, więc wychodzi, że już teraz minimalna powinna wynosić 2600). Pensje w ostatnich latach rosły w tempie ponad 7% r/r. Minimalna 4000 brutto też nie wejdzie od razu, tylko za 4 lata. Licząc co roku +7% od bazowej 2600, masz ponad 3400 w 2023, więc 4000 brutto nagle aż tak nie szokuje, co? Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosić. Ponadto, takie kwoty musi jeszcze przyklepać komisja trójstronna.
      Ogólnie krytykanci to najczęściej albo nie skończyli jeszcze szkoły i 2900 na rękę to dla nich abstrakcyjna kwota, albo "ja mam magistra, powtarzam magistra i nie będę zarabiać tyle co kasjerka" Zarabiam trzy tysiące, jestem kimś, jestem kurwa kimś.

•  

@mojefikcyjnekonto: dlatego kisnę bo ci kretyni tego nie wiedzą a próbują mnie orać na 'logikę' xd

•  

Tak się łata budżet, żeby moc realizować swoje chore fantazje.

@SiergiejLapczydow:

źródło: comment_bombelkom_daly.jpg

•  

@mojefikcyjnekonto: Chodzi o dodatki: 500+, trzynastki i inne dopłaty

•  

Ogólnie krytykanci to najczęściej albo nie skończyli jeszcze szkoły i 2900 na rękę to dla nich abstrakcyjna kwota, albo "ja mam magistra, powtarzam magistra i nie będę zarabiać tyle co kasjerka" Zarabiam trzy tysiące, jestem kimś, jestem kurwa kimś.

@mojefikcyjnekonto: to dosc oczywiste ze osoba z wyksztlaceniem nie chce zarabiac minimalnej i nie bedzie jej zarabiac.

Wiadomo tez ze inflacja jest znacznie wyzsza niz te 3 proc ( prosze nie pokazywac danych gusu bo to smiech na sali) i oczywiste tez jest ze pojdzie w gore. Juz teraz widac firmy wypowiadajace kontrakty z powodu cen a inlfacja sie jeszcze nie rozkrecila. Moim zdaniem morawiecki oglasza tutaj bujdy na resorach, a ty sie na to lapiesz. Co z tego ze skladki pojda w gore jak wartosc pieniadza pojdzie w dol.

Jego gadanie jest takie same jak przy budowie programu mieszkanie plus. Do ktorego tam roku wybudujemy iles tam mieszkan. Juz widac ze jest to nieosiagalne. Bajeczki.

•  

@SiergiejLapczydow: W Niemczech i Francji podobno mają obniżyć płace minimalną żeby osłabić PIS coś ktoś ???

•  

@SiergiejLapczydow: Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosic

XD

•  

@SiergiejLapczydow: Tak się nie łata budżetu, tak się pompuje inflację żeby przypudrować zadłużenie i zmniejszyć obciążenie z programów pokroju 500+ (przecież nie ma szans żeby je potem rewaloryzowali)

•  

@SiergiejLapczydow: no ale tez malo kto mysli, ze sporo osob z budzetowki ma ponizej 4k brutto wiec i im trzeba bedzie podniesc a skad na to pieniadze? odpowiedz juz wszyscy znaja xD

Minimalna 4000 brutto też nie wejdzie od razu, tylko za 4 lata.

@mojefikcyjnekonto: wlasciwie to bardziej juz za 3 niz za 4

Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosić.

@mojefikcyjnekonto: xD czyli jest zalecenie Unii ale jak sie zacznie sypac to jebac unie i przestajemy podnosic?

@mojefikcyjnekonto: tu nie chodzi o to, ze to abstrakcyjna kwota czy nie tylko o to, ze roznica miedzy pracownikami niskiego szczebla a sredniego sie zatrze, przedsiebiorcy albo pozwijaja interesy bo ich nie bedzie stac albo podniosa ceny towarow i uslug i w efekcie chuj z Twojego 4k brutto jak np. paliwo bedzie kosztowac 8zl i realnie nie poczujesz roznicy albo Twoj standard zycia sie pogorszy

Gorące dyskusje ostatnie 12h

"Nie przejmuj się swoim wyglądem. Ja się nie przejmuję i jakoś nie mam problemów z powodzeniem"

#przegryw #stulejacontent

odpowiedzi (37)

Czy to można nazwać złodziejstwem?

Tak w skrócie: Mój stary pracował wiele lat w Słowackiej firmie, i w tamtejszym ZUS-ie odprowadzane miał składki, 1900 złotych na miesiąc. Polski ZUS uznał, że tacie nic się nie należy, stwierdzili że tamte składki 'przepadły'. Później stwierdzili, że należą się, ale tylko za przepracowane kilka miesięcy.

Stary niedawno otrzymał pismo ze Słowacji, czy chciałby otrzymywać pieniądze przez polski ZUS, albo do rąk własnych. I okazało się, że nic nie przepadło, a ZUS w Nowym Sączu ordynarnie leciał w chuja i kłamał.
    #zus
    pokaż całość

odpowiedzi (60)

Dom w stanie surowym ukończony.
    Łączna wartość tego co na zdjęciu około 50k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 25k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
    Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
    Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie #budownictwo #budowadomu
    pokaż całość

odpowiedzi (99)

Advertisement