•  

Czy ktoś w ogóle ogarnął ze podniesienie płacy minimalnej = wyższe wpływy na ZUS? Tak, aby mieć na obecnych emerytów PiS wymyślił podniesienie płacy minimalnej dla dobra obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O dodatkowych pieniądzach z podatku dochodowego od 4k nawet nie wspominam. Tak się łata budżet, żeby moc realizować swoje chore fantazje.

#pis #polityka #dobrazmiana #zus

•  

@SiergiejLapczydow: a czego sie spodziewac po tym durnym narodzie?

•  

@SiergiejLapczydow: A jakie fantazje są zdrowe? 1500 brutto i ciesz się, że w ogóle masz robotę i wypłata wchodzi?
      Jest zalecenie UE, że minimalna ma być 50% średniej (5200 na dziś, więc wychodzi, że już teraz minimalna powinna wynosić 2600). Pensje w ostatnich latach rosły w tempie ponad 7% r/r. Minimalna 4000 brutto też nie wejdzie od razu, tylko za 4 lata. Licząc co roku +7% od bazowej 2600, masz ponad 3400 w 2023, więc 4000 brutto nagle aż tak nie szokuje, co? Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosić. Ponadto, takie kwoty musi jeszcze przyklepać komisja trójstronna.
      Ogólnie krytykanci to najczęściej albo nie skończyli jeszcze szkoły i 2900 na rękę to dla nich abstrakcyjna kwota, albo "ja mam magistra, powtarzam magistra i nie będę zarabiać tyle co kasjerka" Zarabiam trzy tysiące, jestem kimś, jestem kurwa kimś.

•  

@mojefikcyjnekonto: dlatego kisnę bo ci kretyni tego nie wiedzą a próbują mnie orać na 'logikę' xd

•  

Tak się łata budżet, żeby moc realizować swoje chore fantazje.

@SiergiejLapczydow:

źródło: comment_bombelkom_daly.jpg

•  

@mojefikcyjnekonto: Chodzi o dodatki: 500+, trzynastki i inne dopłaty

•  

Ogólnie krytykanci to najczęściej albo nie skończyli jeszcze szkoły i 2900 na rękę to dla nich abstrakcyjna kwota, albo "ja mam magistra, powtarzam magistra i nie będę zarabiać tyle co kasjerka" Zarabiam trzy tysiące, jestem kimś, jestem kurwa kimś.

@mojefikcyjnekonto: to dosc oczywiste ze osoba z wyksztlaceniem nie chce zarabiac minimalnej i nie bedzie jej zarabiac.

Wiadomo tez ze inflacja jest znacznie wyzsza niz te 3 proc ( prosze nie pokazywac danych gusu bo to smiech na sali) i oczywiste tez jest ze pojdzie w gore. Juz teraz widac firmy wypowiadajace kontrakty z powodu cen a inlfacja sie jeszcze nie rozkrecila. Moim zdaniem morawiecki oglasza tutaj bujdy na resorach, a ty sie na to lapiesz. Co z tego ze skladki pojda w gore jak wartosc pieniadza pojdzie w dol.

Jego gadanie jest takie same jak przy budowie programu mieszkanie plus. Do ktorego tam roku wybudujemy iles tam mieszkan. Juz widac ze jest to nieosiagalne. Bajeczki.

•  

@SiergiejLapczydow: W Niemczech i Francji podobno mają obniżyć płace minimalną żeby osłabić PIS coś ktoś ???

•  

@SiergiejLapczydow: Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosic

XD

•  

@SiergiejLapczydow: Tak się nie łata budżetu, tak się pompuje inflację żeby przypudrować zadłużenie i zmniejszyć obciążenie z programów pokroju 500+ (przecież nie ma szans żeby je potem rewaloryzowali)

•  

@SiergiejLapczydow: no ale tez malo kto mysli, ze sporo osob z budzetowki ma ponizej 4k brutto wiec i im trzeba bedzie podniesc a skad na to pieniadze? odpowiedz juz wszyscy znaja xD

Minimalna 4000 brutto też nie wejdzie od razu, tylko za 4 lata.

@mojefikcyjnekonto: wlasciwie to bardziej juz za 3 niz za 4

Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosić.

@mojefikcyjnekonto: xD czyli jest zalecenie Unii ale jak sie zacznie sypac to jebac unie i przestajemy podnosic?

@mojefikcyjnekonto: tu nie chodzi o to, ze to abstrakcyjna kwota czy nie tylko o to, ze roznica miedzy pracownikami niskiego szczebla a sredniego sie zatrze, przedsiebiorcy albo pozwijaja interesy bo ich nie bedzie stac albo podniosa ceny towarow i uslug i w efekcie chuj z Twojego 4k brutto jak np. paliwo bedzie kosztowac 8zl i realnie nie poczujesz roznicy albo Twoj standard zycia sie pogorszy

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement