•  

Wiecie dlaczego ludzie kupują smartfony Apple? Dlaczego opłaca się je kupować? Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach. Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo. Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z wkurwienia o podłogę. Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem „jak nie umiesz używać smartfona to tak jest” i będą mi wmawiać, że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci xD też mi się kiedyś chciało bawić w takie rzeczy, ale za gówniaka, kiedy miałem mnóstwo wolnego czasu. Dorosłym ludziom szkoda na to życia, żeby stracić pół dnia na szukaniu rozwiązania, rozkminianiu ustawień aparatu, albo instalowaniu alternatywnego oprogramowania, customowych budzików, klientów poczty itp. Mówię to jako człowiek który używał Androida przez 10 lat. Wolę 3 letniego iP od świeżego Andka, nawet flagowa.

Androidy są dla dzieciaków i biedaków. Już wolałbym sobie kupić starego BlackBerry na ichnim OSie

#apple #android #smartfon #technologia

• poprzednie komentarze (17)

•  

@mirekmirkowski: uuuu taki prestiż wyjebać z 3-4 koła na telefon z pierdyliad funkcjami których w większości nie użyjesz xD jeżeli używasz telefon do czegoś więcej niż dzwonienia i internetu to jesteś biedakiem ale umysłowym xD nigdy nie wydam więcej niż tysiąc na telefon bo nie jestem zjebany xD

•  

@wywijas: a macie może aplikacje wykopu na App Store?8
      @mirekmirkowski:

•  

@mirekmirkowski: pierdolenie, to działa i to.

•  

@ataeB: proste, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_1721.PNG

•  

@podjad3k: Serio nic nie muli? Miałem 5x i trochę mnie irytował na nowym Andku. Podobnie Blackberry Priv. Piękny telefon, ale 3GB ramu to mało na najnowyszym Androidzie jaki był zainstalowany.

•  

@jason_bourne: wszystko działa, narzekać mogę jedynie na baterię, bo codzienne ładowanie to konieczność niestety

•  

@mirekmirkowski: nie zesraj się xD moje xiaomi mi6 po 3 latach działa lepiej niż iPhone 7 moje różowej i w między czasie nie miałem latek obniżających wydajność telefonu. Bateria też trzyma dłużej. od nowości nie robiłem żadnego farmata i resetuje go tylko jak trzeba czyli raz na dwa miesiące. Więc twoje teoria jest inwalidą.

•  

@Chcesz_Pomarancze: mam mi4c I bateria trzyma ze 2 godziny post użytkowaniu, nowe wersje androida pogarszają wynik na baterii bo to od aktualizacji tak się zjebało. Podobnie zresztą w tablecie z serii Nexus, aktualizacja androida i bateria nagle 30% w dół. Ślepy to zauważy że Google też postarza urządzenia z Androidem.
      Generalnie jedynym minusem Apple jest jego cena, i tylko to.

•  

@mirekmirkowski: Ta, a co z celowym spowalnianiem systemu na starszych modelach w momencie kiedy wyjdzie nowy? Przecież Apple robi tak za każdym razem( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mirekmirkowski: Xiaomi mi mix 2 używam już 2 lata i ani razu mi się nie zamulił. Po prostu kupując gównotelefon z androidem za 400 złotych to jest oczywiste że po roku będzie nie do użytku. Wystarczy kupić PORZĄDNY telefon (i tak zapłacisz mniej nic za appla) i masz dużo lepszy telefon niż aplowski.

•  

Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach.

@mirekmirkowski: ja jakieś 2 lata temu kupiłem Xiaomi redni note 5 za 450 zł i do dzisiaj używam bez żadnych problemów

•  

@mirekmirkowski: ja mam xiaomi już prawie 3 rok i nie zamula

•  

@mirekmirkowski: Nie kupuj androidów z najniższej półki to nie będą się zacinać po 3msc. Ja mam telefony z androidem od jakoś 2009. Na początku rzeczywiście androidy miały trochę problem z wydajnością, ale jakoś od około 2012 nie miałem nigdy problemu z tym żeby mi się telefon zacinał. Miałem ostatnio p9 przez 3 lata, działał do końca bez zacięcia, jeszcze go sprzedałem koledze i zadowolony że się nie zacina. Aktualnie mam p20 od roku i póki co nie zacinał się ani razu.

•  

@mirekmirkowski Chuj mnie to boli, ja używam andka od zawsze i tylko pierwszy mnie irytował, dopóki nie nauczyłem się żeby patrzeć co kupuję.

A za cenę nowego srajfona mogę sobie co roku przez kilka lat wymieniać telefon na nowego flagowca, kiedy ty wyjmujesz swoje rozjebane jabłko z kieszeni ja się cieszę nowym andkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mirekmirkowski: Mam SE i zmieniłbym tylko dlatego że mam ochotę coś zmienić, a nie dlatego że coś z nim nie tak xD Telefon który mam najdłużej w życiu

•  

@Mimo89 święta prawda. Rok używanie OP6 i dalej działa jak świeżo wyjęty z pudełka.

•  

@mirekmirkowski: mam dwa telefony - Apple i Xiaomi, w obu ten sam problem - bateria, ale jednak w Apple umarła jakieś 2 razy szybciej ¯\_(ツ)_/¯

+: Elpie
    •  

@fajnybananek: ja niedawno z op3 na 6t i póki co jestem zdania że tylko OnePlus

•  

@mirekmirkowski: Sam używam IP, ale czasy gdy android się zacinał tak jak to opisujesz już minęły.

•  

@mirekmirkowski Redmi note 3 pro, 3 lata codziennie urzywany działa idealnie lekkie uszkodzenia z tyłu bo wielokrotnie mi spadł ale ekran w stanie idealnym. Telefon na 800 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@mirekmirkowski: Zaktualizuj baita, bo wszystkie problemy androida jakie wymieniłeś już dawno nie istnieją i nawet mój samsung a3 2017 za 800zł dobrze się trzyma a tak to 2/10 bo jednak odpisałem xD

•  

5 rok używam iphona 6. Działa bardzo dobrze. Kupię nowego iphona jak ten rozsypie mi się w rękach.

•  

@mirekmirkowski: Dokładnie mam tak samo, SE od ponad 2 lat, większy mi nie potrzebny a na tym wszystko dziala aż miło. Jak mialem telefony na andoidzie to zawsze to gowno myliło po 3-4 miesiącach a miałem topowe telefony.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@mirekmirkowski: pewnie trollujesz, ale i tak ci odpiszę. Z applem masz rację - kupiłem ojcu iphona jako pierwszego smartfona (bo łatwiejszy) i używa już parę lat (teraz jedzie już na drugim). W pierwszym wylał się ekran - przełożyłem sima do nowego, zalogowałem i voila, wszystko jest. A co do androidów to używam od kilku lat telefony ze średniej półki i jestem zadowolony - widać kwestia tego jak intensywnie używasz. W iphonach wkurzają mnie takie drobne rzeczy, np. nie możesz sobie pobrać pliku mp3 i ustawić jako dzwonek...

•  

@mirekmirkowski: Od lekko ponad 2 lat mam Samsunga S8 i możesz mi nie uwierzyć ale ani razu nie przywracałem w nim ustawień fabrycznych.Od momentu zakupu nie zaciął się ani razu.Nie jestem jakimś fanboyem antka.Poprostu na tym poziomie parametrów jakie mają dzisiejsze telefony nie daje jebania o oprogramowanie bo i tak wszystko działa mi płynnie i nie ma aplikacji która mi się nie włączy albo będzie widać spadki wydajności.Jeśli ktoś zaczyna swoje pierdolamento o tym jaki iOS jest niezawodny to nawet nie dyskutuje z taką osobą bo taka dyskusja prowadzi do nikąd.W tym momencie wybierasz to na co Cię stać i jeśli podoba Ci się interfejs z Androida to kup sobie coś z Androidem,a jeśli wolisz interfejs z iOS to kup sobie iPhona a nie płaczesz na wypoku o tym czemu iPhone jest lepszy tylko po to aby utwierdzić się w przekonaniu,że dobrze zrobiłeś kupując iPhona bo kilka osób zacznie podzielać twoją opinię.W skrócie nie widzę sensu porównywania iPhona do reszty telefonów bo wszystkie mają swoje wady i zalety.

•  

@mirekmirkowski: XD po tym poście widać jak ajfonowcy są zacofani. Wybacz, ale twoje informacje są delikatnie mówiąc przedawnione. Mój OP6 działa po roku jak po wyjęciu z pudełka, poprzednio S7 edge też chodził zajebiście tylko chciałem coś nowego bo jestem trochę gadzeciarzem. Powtarzacie stare mity, czas się obudzić. Jestem nawet skłonny zaryzykować stwierdzenie że szybkością działania OP może pobić iphona.

•  

@mirekmirkowski: Mam Nokię 7.1, ponad pół roku od zakupu, wszystko działa jak w nowym urządzeniu - co robię nie tak?

•  

@mirekmirkowski: mój chłopak jest #bojowkaapple żadnego innego telefonu nie kupi no i ma już drugiego iPhone 6s, Bo tamten mu się elegancko rozpierdolił (ekran nie działa) i jak ja mam użyć tego telefonu to mnie szlag trafia. Tnie się przy wszystkim!!, Baterii nie trzyma nawet 3/4 dnia, w porównaniu do mojego Huawei p20 pro to jest jakiś szajs. Ja nie jestem #bojowkaandroid w dupie mam jaki masz telefon, ale tak się zaraziłam do ajfonów że wątpię że kiedykolwiek coś tej firmy kupię. także dlatego, ze są piekielnie drodzy, a nie odzwierciedla to jakości ich produktów

•  

Kupiłem flagowca xiaomi za niecałe 1300zł i używam prawie rok. Od wyjęcia z pudełka nie czyściłem w nim nic i działa dalej tak samo dobrze. Łosie dalej sobie wmawiajcie że to nie podzespoły a cena sprawia czy coś działa dobrze a coś źle.
      I bajki z iphonami 5s działającymi tak dobrze jak współczesne telefony włóżcie między bajki, nikt z IQ >90 się na to nie nabiera.

•  

Co Wy macie z tym "muleniem"?

@Polanin: Z tym muleniem Androidów to był problem kilka lat temu. Moja teoria jest taka, że Android zajeżdzał pamięci flash w telefonach, przynajmniej tak wygladało to w dwóch moich telefonach - po kilku latach muliły nawet po reinstalacji systemu. To juz nie powininen obecnie być problem ponieważ istnieją odpowiednie systemy plików przystosowane do pamięci NAND https://en.wikipedia.org/wiki/F2FS

•  

@mirekmirkowski w dupie byłeś gówno widziałeś. Od trzech lat mam Xiaomi Redmi 3s, kupiłem go za 900 PLN i nie mam żadnych problemów z nim. Nic się nie zacina. Jedyny problem ze bateria już tyle nie trzyma co wcześniej. Mimo wszystko nie zanosi się na to abym potrzebował go zmienić.

•  

@mirekmirkowski: X tutaj, jestem mega zadowolony. Za tydzień kupuję 11 Pro Max a swojego X odsprzedam za niewiele mniej niż go kupiłem. Tymczasem samsungi i ksiajomi są na przecenie w momencie wyjścia ze sklepu a po paru miesiącach połowa wartości telefonu w dupie, zresztą i tak nikt by nie kupił.

•  

Używam taniego, budżetowego Samsunga od 3 lat, nic się nie dzieje

@Elpie: @mirekmirkowski: kurwa, to jak ja mam od 4 lat redmi note 2 i nadal działa to co?
      a brat kupił najnowszego srajfona i nie może poczty skonfigurować bo srajfon odrzuca certyfikaty serwera, i ni chuja, nie da się tego łatwo skonfigurować xD
      ja zapłaciłem za nówkę na fakturę VAT 700 zł

•  

mam mi4c I bateria trzyma ze 2 godziny post użytkowaniu, nowe wersje androida pogarszają wynik na baterii bo to od aktualizacji tak się zjebało.

@Qiudo: są pewne modele których się nie kupuje bo są grosze. Każdy kto przerobił dużo telefonów jednej marki wie że takie się trafiają. Xiaomi zrobił wtopę kto kupił Mi 4c, 4s, 4i, Mi note, redmi 5a/lite i redmi pro.

Patrząc na zapowiedź modelu już można wyniuchać czy warto brać bo będzie popularny czy nie.

•  

@mirekmirkowski: jakim zjebem trzeba byc, żeby pisac takie rzeczy? Taguj to gowno inaczej

•  

@mirekmirkowski: ostatni telefon kupiłem za 600-700zl (dokładnie nie pamiętam). Używam go około 4 lata. W zasadzie nie narzekam na niego ale planuje go zmienić w ciągu pół roku i wydać podobna ilość kasy.

W jakiś sposób iPhone dałby mi coś więcej? Xd zapłacił bym więcej i bym się wkurzal że nie mam androida

•  

@mirekmirkowski mam xiaomi redmi Note 4 odkąd zacząłem pracę w nowej firmie. Cały dzień transmisja danych, bluetooth poczta i Spotify. Jak wracam o 16 mam jeszcze ok 40%baterii. 1 września minęło 4 lata mojej pracy więc skończ pierdolić

Aha i zapłaciłem za niego 800zl elo

•  

@mirekmirkowski: no spoko, tylko że iPhone nie ma trzech ultrapodstawowych dla mnie funkcji: gniazdka jack, radia FM i slota na kartę microSD xD już kartę to pomijam, nawet, bo i tak wszystko mam w chmurze, ale jak patrzę ile oni każą sobie dopłacać do wersji z większym dyskiem to się nóż w kieszeni otwiera xD Radia w sumie też nie ma większość androidów, a ostatnio bardzo często używam do tego własnościowe gniazdko ładowarki. Jak porównuję Nokię 7.2 którą planuję kupić z iPhonem XR mojej dziewczyny, to do ponad 2x niższej ceny dochodzi 2x mniej RAMu, gorszy aparat (iPhone ma zajebisty generalnie, ale jak patrzę na specyfikację no to niestety Nokia wypada dużo lepiej. wiem wiem, nie tylko megapiksele się liczą, porównam jak będę miał Nokię w ręku. chociaż softwarowe łapanie głębi wychodzi iPhonowi całkiem nieźle, to jednak podejrzewam że lepiej zrobić to hardwarowo dodając obiektywy), gorsza rozdzielczość ekranu (inb4 Retina, no retina ładnie wygląda dopóki się nie przyjrzysz z bliska i nie dostrzeżesz lekko postrzępionych fontów, bo jednak mniejszej rozdzielczości i mniejszej gęstości pikseli się nie przeskoczy). Cudów nie ma, i iPhone na pewno nie jest jednym z nich xD no spoko, ma bardziej zoptymalizowane aplikacje, czy coś tam

no a jej poprzedni iPhone 6 muli teraz bardziej niż mój stary Sony Xperia E5 xD

•  

Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać

@mirekmirkowski: Mam Nokię 6.1 prawie 2 lata i jest git.
      Wcześniej 4 lata Lumie na WP i też nic. Nie siej fermentu.

•  

@Polanin: Androidziarze nie widzą mulenia, bo ich oko już jest przyzwyczajone, ale jak ktoś długo używa Appla i ktoś daje jakiegoś Andruta żeby np wykonać telefon czy coś sprawdzić... ja pierdole, to menu, wszystko uruchamia się wieczność...

•  

Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z wkurwienia o podłogę.

@mirekmirkowski: Kolega widzę był zahibernowany przez ostatnie 10 lat. Masz trochę do nadrobienia.

•  

@mirekmirkowski: skopiowales ten wpis z jakiegoś forum sprzed 8 lat? Bo wtedy to może było celne. Mam 4-letni telefon z androidem kupiony za 700 zł i śmiga jak w dniu zakupu.

•  

@mirekmirkowski: No najwyraźniej nie umiesz faktycznie korzystać z telefonu, ja już prawie drugi rok mam telefon który NIGDY nie zmulil, nie zawiesił się i działa tak samo dobrze jak na początku. To że ty miałeś takie problemy, nie znaczy że wszystkie androidy tak mają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@loczyn: używałem iPhona przez 3 lata. Prawdopodobnie porownujesz Androida za 600 zł z iPhonem za klila tysięcy.

•  

@mirekmirkowski: + leci za zbaitowanie Androidziarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@badziebadla witam cumpla xd u mnie nawet bateria trzyma jak na początku

•  

@mirekmirkowski: Mam to samo, wcześniej 4 używałam przez 5 lat aż przestał się rozumieć z nowym iOS ( ͡° ͜ʖ ͡°) obecnie 7 i zero zawieszek, miejsca nadal sporo, zadowolenie bezcenne, jedynie mógłby mieć lepszy aparat no i ból był jak się szybka zbiła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@mirekmirkowski: Mam to samo, iphone SE od 3,5 roku, i nigdy w życiu nie byłem tak zadowolony z telefonu. Prawie 4 letni telefon ciągle dostaje aktualizacje, nie zaciął mi się nigdy, jedyny jego minus to brak 3dtoucha. Wcześniej miałem jakieś flagowce HTC (nie był najgorszy), i Sony (tragedia, nigdy więcej) i teraz sobie nie wyobrażam powrotu do androida. Serio IOS to system tak prosty i intuicyjny, że nie wiem jak można go nie lubić. Co do nowych iphonów jednak zgadzam się, że już tak innowacyjne nie są, a cena odstrasza. Przymierzam się teraz do kupienia iphone 8, ale szczerze mówiąc to tylko zachcianka, bo trochę głupio mi zmieniać obecny telefon który ciągle śmiga jak nowy.

•  

@mirekmirkowski: zaskoczę cię ale każdy telefon działa dopóki się nie rozpadnie xD

•  

@mirekmirkowski: w swojej karierze przetestowałem wiele telefonów, teraz pierwszy raz mam Iphone (też 7) i działa jak pierwszego dnia, spadał niezliczoną ilość razy i nadal nic. Żaden przycisk, element nie obniżył swojej funkcjonalności nawet o 1%. Telefon mam też co najmniej 3 lata, wcześniej miałem Samsunga Galaxy, który był niezły, ale po 3 latach miał rozwalony aparat, pęknięcia na ekranie, przyciski z trudem działały i trochę mulił i się wieszał, jeszcze wcześniej miałem HTC to już w ogóle była tragedia. Raczej już zostanę przy Iphonach, bo przekonałem się, że dla mnie są najlepsze. Huawei i Xiaomi i tak nie mogę za bardzo mieć ze względu na zawód, ale chyba mam dość eksperymentów.

•  

@mirekmirkowski: Sprzedałem swojego rocznego iP7 w niedzielę, tego samego dnia kupiłem Xiaomi Mi 9T.

Szalę goryczy przelała bateria, która po roku intensywnego uzytkowania spadła do 80% wydajności. Wkurwiał mnie też brak możliwości ustawienia innej przeglądarki niż Safari. Generalnie sprzęcik spoko i rzeczywiście jest prosty w obsłudze.

•  

@mirekmirkowski: Używam xiaomi za 500 zł od ponad 3 lat i działa jak złoto. Pozdrawiam.

•  

@mirekmirkowski mam Xiaomi mi a1 kupiłem go za jakoś 800 zł śmiga aż miło. Reset telefonu do ustawień fabrycznych możesz zrobić podczas robienia dwójki nawet w pracy potem ustawienia same się zaciągają z konta google. Nie widzę problemu.

•  

Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo.

@mirekmirkowski: Używam Sony XZ2, który ma już 2 lata i działa absolutnie bezproblemowo. I też nie chce mi się tracić życia na jakieś grzebanie w ustawieniach.

I co teraz?!

•  

@mirekmirkowski Od wielu lat korzystam z telefonów od HTC po za jednym który utopił się w wannie od wypalarki plazmowej działają bez zarzutu. Nigdy nie miałem problemów ze telefon mi muli i nigdy nie miałem ochoty rzucić nim o podłogę, nigdy też nie przywracałem telefonu do ustawień fabrycznych (chyba że chciałem go sprzedać lub dać komuś). Do roota nawet nie wiedziałbym jak się zabrać (pewnie krótki instruktaż na necie i bym zrobił ale nigdy nie musiałem). Nie mówię że jabłko jest złe czy coś po prostu jestem tak przyzwyczajony do HTC że raczej nie kupię telefonu innej marki puki ta firma mnie nie zawiedzie.

•  

@mirekmirkowski: a ja np używałem 6s przez półtorej roku i planie dało się z niego korzystać. Działał może 3-4 godz i bez powodu się wyłączał. Nigdy więcej jabłka. Teraz mam p20 pro i sobie chwalę. Trochę czasu się zmieniły i średnio półkowe androidy mają już takie parametry że śmigają bez zacinki parę lat.

•  

@mirekmirkowski: Bo apple robi telefony dla debili, po co zamykać apki działające w tle, niech pochodzi sobie z 20 tak kilka dni a potem hur dur bo telefon laguje, kurłaaa mogłem kupic jabłko by nie muliło xDDDD ludzie nie potrafią korzystać z czegoś a potem mówią że to coś jest słabe.

•  

@mirekmirkowski: Cztery lata z OnePlus X, najnowszy android 9 (AOSP Rom), nic nie muli, działa płynnie i bateria wciąż trzyma 3-4h screen on time ¯\_(ツ)_/¯

•  

@mirekmirkowski: Mam podobne zdanie. Posiadałem wcześniej same flagowce od Sony i Samsunga, które po roku zaczynały mulić albo aplikacje same się wyłączały. Obecnie posiadam IPhone 6s od premiery, IPhone X od premiery i Samsunga Galaxy S8 ponad rok. Po tylu latach w Ip6 na nic nie narzekam. Pod koniec zeszłego roku zmieniłem baterie za kilka funtów i dalej wszystko śmiga jak w pierwszym tygodniu użytkowania. Mimo posiadania podobnej liczby ściągniętych aplikacji na każdym z telefonów (ok. 120-140) na IPhonie nie mogę narzekać na płynność działania żadnej z nich mimo otwartych 20-30 w tle. Tak samo na safari nie mogę powiedzieć złego słowa, bo nie zamula mimo nie zamkniętych czasami 300 stron. Na Galaxy zaczęły się spadki w płynności. Zacząłem się denerwować kiedy czas otwierania aplikacji zaczął się wydłużać. Bateria wcale dłużej jakoś mi nie trzyma kiedy użytkuje tak jak pozostałe telefony. Kupiłem go, żeby używać jako 2 telefon zamiast Ip6, skończyło się tak, że Samsung poszedł do pudełka i w komodę. Raczej drugi raz już nie uwierzę w teksty znajomych: Android lepszy, już nie zamula, wszystko śmiga lepiej niż jak na IPhonie... W dupiu mam czy dobrze użytkuje telefon, czy nie. Używam po swojemu i na Ip i iOS nie narzekam w przeciwieństwie do wychwalanego Androida. Telefony kosztowały podobną kwotę.

•  

@mirekmirkowski: 2019 rok i ktoś pisze o mulącym androidzie, x fucking d z ciebie xd

•  

@Elpie: bardzo ciekawe bo ja używałam samsunga s6 edge i właśnie kupiłam sobie XS Maxa bo ten dziad już nie wyrabiał, dwie godziny trzymał baterie, mulil konkretnie a aplikacji 3 na krzyż xD wróciłam po kilku latach przerwy do Apple i nie żałuje

•  

@mirekmirkowski: Czemu kłamiesz? Dlaczego?
      Mam OnePlus 6 od premiery. Zero bawienia się w jakieś przyspieszanie. I co? Chodzi lepiej niż ajfon.

Także sprawdź swoją wiedzę. Era androida 5 minęła.

•  

@loczyn: To porównaj sobie może ajfona do high enda co? Dlaczego porównujesz go do telefonów za grosze?

•  

@mirekmirkowski: Uzywam Samsung Note 7 od 2014 oku, mam najnowszy system z xda.
      Kupilem go uzywke za 800zl
      ¿??????¿??????????¿??????????¿????????
      PROFIT

•  

To porównaj sobie może ajfona do high enda co? Dlaczego porównujesz go do telefonów za grosze?

@RaVV: porównuję z high endowcami

@Polanin:

•  

@mirekmirkowski: chłopie mam Huawei mate 10 lite prawie 2 lata i jeszcze nic z tym telefonem nie robiłem a działa tak samo. Ja nie wiem skąd wy macie wyobrażenie o innych markach telefonów. Chyba z 2005 roku.

•  

@loczyn: ja porownuje do średniej półki i przez 3 lata używania obu jednocześnie nie zauważyłem różnicy.

•  

@mirekmirkowski: Mam dokładnie to samo, wydałem 3,5kzl na premiere IP7 i mam go do tej pory bez ŻADNYCH problemów. Wtedy Myslalem ze mnie pojebalo wydawać tyle na telefonale wcześniej wydawałem 2-2,5kzl na flagowce i po 1,5-2latach musiałem zmieniać bo już się wytrzymać nie dało :) Byłem anty srajfon ale zdecydowanie jak na telefon który ma już tyle lat + ani razu nie był czyszczony czy resetowany zatnie mi się może raz na tydzień na pare sekund i to tyle :)

+: maszjo
    •  

@mirekmirkowski Niezły bait. Właśnie mija 3 lata odkąd mam tel z androidem i chodzi jak nowy. Poprzedni też tyle chodził ale zmieniłem na inny z większym ekranem

•  

@mirekmirkowski: Miałem iPhone 7 przez około pół roku ale po prostu mi się znudził (jednak android całe życie robi swoje). Nie kupiłbym iPhone więcej, dlatego że nie mam nic ze stajni Apple. Posiadanie iPhone ma rzeczywiście sens jeśli masz też MacBooka, iPada, Apple Watch etc. bo rzeczywiście integracja między tymi urządzeniami jest na prawdę dobra. Posiadanie samego iPhone'a niczym nie różni się od androida.

•  

@loczyn: Czyli kłamiesz. Mój One Plus działa lepiej.

•  

@RaVV: loczyn to troll, mam go na czarnolisto nie bez powodu. Przecież po jego stylu pisania widać to od razu.

•  

Mój One Plus działa lepiej.

@RaVV: wydaje ci sie XD

•  

@FLAC: masz mnie na czarno, bo kiedyś Cię merytorycznie wypunktowałem, Ty zaś usunąłeś mój komentarz i udawałeś, że nic się nie stało

•  

@loczyn: troll merytorycznie punktuje, chyba jak się mamie pochwalisz

•  

a moze poprostu wszysscy zamknijcie mordy i używajcie tego co jest dla was wygodne XD kurwa sam duzo lat używałem androida aktualnie iphone ale nie bede chodził i naweracał ludzi na portalu ze smiesznymi obrazkami ze opcja X czy Y to JEDYNA SŁUSZNA XD stać cie i chcesz to kupujesz droższy telefon nie to nie XD kurwa wy debile

•  

@mirekmirkowski lol xD Mam redmi Note 3 pro i wszystko działa jak ta lala xD Telefon za 750zl z Chin xD argument do kosza xD

•  

@mirekmirkowski: bardzo dobrze napisane, +1

Androidy strasznie mulą po 1.5 roku. Iphone 7 plus mam ponad 3 lata i zero mulenia.

•  

troll merytorycznie punktuje

@FLAC: mówi typ który korzysta z Xiaomi Redmi, wali konia do furry i jedyne tagi które obserwuje to #kononowicz i #patostreamy xD

Taki obraz wasz Androidziarze.

•  

@loczyn: jaki ty jesteś głupi to aż szkoda pisać trollu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: loczyn
    •  
      bebzolakor

0

•  

jaki ty jesteś głupi to aż szkoda pisać trollu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FLAC: też Cię kocham xD:*

•  

@mirekmirkowski: mam już od 3 lat samsunga s7 i caly czas chodzi bez zarzutów, nic nie zamula i nigdy nie musiałem robić roota. Miałeś kiedyś androida, czy tak sobie wymyślasz bo 'ajfon lepszy'

•  

@loczyn: Nie, nie wydaję mi się. Piszesz o zamułach itd a nic takiego u mnie nie występuje.

•  

@mirekmirkowski: używam Xiaomi Redmi Note 4x od 2,5 roku. Oprócz tego, że bateria jest słabsza, co jest naturalne, nie mam potrzeby zmiany

•  

@mirekmirkowski: Yyy, 90% androidów na snapdragonie 800 dzisiaj pracuje normalnie i ładnie.

Czyli 6 letnie androidy. Po bitych 6 latach można nadal komfortowo katować taką Xperię Z1, grać w większość najnowszych gier i telefon działa jak burza, nie rozumiem problemu. Lagowanie smartfonów(i to głównie tych low end za grosze) to czasy zamierzchłe, dzisiaj od 600 zł wzwyż wszystko lata pięknie na androidzie i starcza na wiele lat.

•  

@mirekmirkowski: mi się w te wojenki nie chce bawić, swojego samsunga s8 zmieniłem na iphone 8 i nie oglądam się do tyłu. Mi odpowiada. Wiem że s8 teraz można było kupić za tysiąc złotych, a iphone 8 dalej chodzi po tyle ile go kupiłem..

•  

@FLAC: I to jest minus androida, chyba największy, rozmycie rynku.
      Aktualnie chce sobie wybrać jakiś telefon ale co? Może Redmi note 7, ale nie bo się nie opłaca i lepiej idzie zamówić Redmi Note 8 pro z Chin ale tam Mediatek zamiast Snapa. No ale jednak ten Meizu 16 całkiem ładny ale Flyme OS ponoć muli. W sumie może dorzucę trochę na K20 PRO ale z drugiej strony Mi9 niewiele droższa...
      Wybór telefonu z Androidem ze średniej półki dla kogoś kto zna się na hardware i orientuje się w branży to dramat. Wymiana flagowców następuje średnio co 4-6 miesięcy i podział między flagowiec a średniak już dawno się zatarło dla kogoś kto wie jakiego średniaka kupić.
      Jak ktoś lubi cyferki to niech lepiej bierze iPhone bo przynajmniej będzie miał 100% high end przez dłużej niż 5 miesięcy.

•  

Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać

@mirekmirkowski Dalej już nawet nie czytam bo nie wiesz o czym piszesz. Apple wiele razy wypuszczalo patche, które celowo spowalnialy urządzenia z iOSem.

+: istp
    •  

@Qiudo: ja nie wiem czy rozmycie rynku to złe zjawisko, chyba dla osób które lubią jak ktoś za nich wybierze. To że masz wybór tylu modeli od 300 zł to kilku tysięcy to dla mnie plus bo każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz topowe podzespoły a nie logo? Xiaomi z chin za 1/4 ceny samsunga o tej samej jakości. Chcesz aparat? Google pixel. Albo xiaomi z gcam ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak się nie znasz to możesz kogoś się poradzić, a jak nie chcesz to "volenti non fit iniuria" pretensje miej do siebie.

Iphone jedyny plus - idziesz i kupujesz nie ważne co, nie ważne za ile bo jest nowy model to kupujesz.

•  

@mirekmirkowski: Mam Galaxy S8 prawie trzy lata. Zero problemów, wciąż wspierany i do tego ma piękny design. Nie wiem jakie miałeś telefony z Androidem, ale na ten model złego słowa powiedzieć nie dam.

•  

@mirekmirkowski: Pierdolisz głupoty. Mam w domu Samsunga Galaxy Mini GT-S6500, 7-letni telefon, Android 4.4. Do dzisiaj nie wymieniałem baterii a służy jako typowy telefon do spamu, przesyłek itp. Do dzisiaj nie wymieniana bateria nadal działa 3 dni bez ładowania. Zero problemów z komunikacją, z tytułu że jest mały to czasami nawet jako odtwarzacz mp3 posłuży. Co ty mi z 3-letnim ip wyskakujesz tutaj (-‸ლ). Jak umiesz o telefon dbać to 7-letnia komorka dziala jak nowa.

•  

@mirekmirkowski Używam Nokii z Androidem już półtora roku, moja różowa ma taki sam i w tym samym czasie kupiony. Na swoim nie odczuwam jakoś by mulił ale nie mam jakoś wiele aplikacji poinstalowanych. U żony czasem się przytnie ale jak się ma tysiąc aplikacji z filtrami do zdjęć to się wcale nie dziwię. Ba! Jestem pod wrażeniem że telefon to wytrzymuje. Także nie każdy Android to syf.

•  

@mirekmirkowski:
      U mnie w pracy ~30 osób dostało w tym samym momencie służbowe iphony. Wówczas 6s. Wszyscy musieli instalować aktualizacje. Wszyscy po kolei po około roku zaczeli mieć problemy z trzymaniem baterii. W pomieszczeniach wytrzymywał 2-3h bez ładowania maksymalnie. Na mrozie (np. w kieszeni spodni) - wyłączał się sam niezależnie od poziomu baterii. Później w cieple po włączeniu miał 10-15%.
      Wszyscy musieli wszedzie z kablami, ładowarkami i powerbankami latać.
      Wymiana miała być po 2 latach, ale nikt do tego nie dociągnął bo były bezużyteczne.
      Więc zakup nowych po jakichś 14-16msc od zakupu pierwszych. Kolejna generacja - to samo. Instalacja aktualizacji i po nieco ponad roku używania wszystko się sypie.
      W paręnaście miesięcy wydane na osobę ile? 8? 10kPLN?
      Chyba nie ma telefonów na androidzie w tej cenie żeby porównać żywtność?

Niektóre rzeczy i funkcje ma spoko, ale twórca sterowania głośnością zasługuje na dozgonną chłostę.
      Chcesz podgłośnić dzwonek? Taki chuj, coś podgłaśniasz ale nie wiesz co.
      Jedziesz i chcesz przyciszyć komunikaty z google maps? Okej, ale musisz wcisnąć przyciszanie w momencie w którym akurat wypowiadany jest komunikat - inaczej przyciszasz chuj wie co.

iphone. "Super" telefon. "Polecam".

•  

@mirekmirkowski: Dorosłemu człowiekowi ciężko raz na 2 tygodnie wykonać 3 kliknięcia by wyczyścić pamięć cache? Rozumiem że dopłacenie do telefonu 3k bardziej się opłaca? Poza tym myślisz że ajfon nie zapisuje pamięci podręcznej itp? A może to "rozpadnięcie się w rekach" dzieje się wtedy gdy masz tak zapchany telefon że nie jest on w stanie działać z uwagi na całkowicie zapchaną pamięć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Posiadanie auta wymaga umiejętności jazdy, posiadanie czegokolwiek wymaga umiejętności obsługi tego czegoś, posiadanie ajfona jak widać nie wymaga absolutnie niczego, no może poza kilkoma tysiącami na koncie.

•  

@mirekmirkowski zajebiscie a ja mam s7 edge od Samsunga i śmiga nadal, zero problemów pozdrawiam

•  

@mirekmirkowski: Używam siódemki od dni premiery i w zasadzie zmienię dopiero jak się rozleci , czego usilnie zrobić nie chce

•  

@asffaf: znajoma ma szajsomi i wczoraj była bliska wyjebania tego syfu do śmieci bo tak się scina xD nie wiem co to za model ale ma 4gb ramu
      Natomiast mój różowy ma iPhone 8 i od 4 miesięcy ani jednej ścinki czy nawet spowolnienia
      Ja czekam na black friday i kupię sobie 8kę albo xr'a i wyjebane w jakieś szajsomi

•  

@mirekmirkowski może Cię to zszokować, ale od kilku dobrych lat telefony z androidem też tak działają xD

•  

Albo xiaomi z gcam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @FLAC: wstydzilbys się pisać coś takiego xD

•  

@mirekmirkowski głupie gadanie, kupiłem niedawno na allegro Xiaomi redmi 7,64gb,3gb ramu, Android 9 i dałem za niego 600zl, fakt, nigdy nie używałem Appla i jego iPhonów ale mam jako takie porównanie bo kilku znajomych ma te telefony i nie raz miałem je w rękach i się nimi bawiłem, musiało by mnie pojebac żeby dać za telefon, zaznaczam, telefon, te le fon ponad 1000zl, nie wiem, może to kwestia wieku, ja już jestem w takim wieku że marka telefonu nie specjalnie robi na mnie wrażenie, dla mnie bardziej liczy się to co jest w środku a nie opakowanie, chociaż temu Xiaomi nie jestem w stanie nic zarzucić w jednej jak i w drugiej kwestii

•  

@saser91: miałem "nieprzyjemność" korzystać z ip6 i wystarczy poszukać opinii o tym telefonie, żeby potwierdzić że to szmelc (aparat był znośny).

•  

Zamulanie urządzeń po trzech miesiącach to domena tanich badziewi na Androidzie. Średnia półka i wyżej działają szybko i responsywnie przez kilka lat od zakupu. Jakie pół dnia na rozkminianie telefonu? Widocznie to ty masz jakieś problemy by ogarnąć więcej niż dwie opcje w aparacie. Używam Androida i iOS i ten drugi moim zdaniem nie jest lepszy od Anda. W pewnych kwestiach (jak bezpieczeństwo i stabilność) może i przebija Androida ale jeśli chodzi o możliwości dostosowania urządzenia do siebie czy używania zewnętrznych akcesoriów (klawiatury, myszki, dyski itd.) bije iOS na głowę.

•  

@mirekmirkowski: Używam xiaomi z 2016 roku (redmi note 4x). Obecnie kosztuje ok 500zł. Nie zamula, wszystkie gry śmigają, robię zdjęcia w RAWie, mam złącze Jack, nowa, oryginalna bateria kosztuje ponad 30zł, ma IR. Po iPhona nawet bym się nie schylił.

•  

@FLAC: i już kilka czynników.
      A tutaj masz topowe podzespoły, topowy aparat i topowe co by nie patrzeć logo w jednym ¯\_(ツ)_/¯
      Dlatego IP co roku sprzedają się najlepiej ze wszystkich telefonów i jeśli chodzi o ilość egzemplarzy to żaden Android nie ma podejście.
      Sam siedzę na Androidzie od zawsze i rozumiem ludzi którzy wybierają IP. Sam bym go wybrał gdybym nie był cebulakiem bo irracjonalne wydaje mi się wydanie dwóch wypłat netto na topowego IP z 512 GB. A Apple nie ma świeżej półki średniej bo SE to już staruszek.

•  

•  

@mirekmirkowski: Prawda, od ponad 3 lat mam tego samo IP i wszystko działa bez zarzutu. Jednocześnie mój służbowy to półroczny samsung na androidzie i za nic bym sie nie zamienił. Nawet sama różnica w systemie, no kosmiczna.

•  

Androidy są dla dzieciaków i biedaków. Już wolałbym sobie kupić starego BlackBerry na ichnim OSie .

źródło: 936.jpg

•  

@mirekmirkowski: Mnie bardziej interesuje dlaczego wy wszyscy dajecie tyle jebania o sprzęt który służy do dzwonienia po pizze, zrobienia sobie selfie, ustawienia budzika i przejrzenia memów w kiblu xD
      normalnie NPC

•  

IPhone to taka konsola a android to PC(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@mirekmirkowski: tak mówisz? Mam Samsunga Note'a 3, który ma jakieś 5 lat i nadal działa świetnie.

•  

@mirekmirkowski: 4 lata używałem P8 Lite i 0 ścinek, chodził jak żyleta. Wymieniłem go tylko i wyłącznie dlatego, że był już cały porysowany.

•  

@mirekmirkowski: miałeś kiedyś flagowy telefon innej firmy? Kupuje huaweia za nawet duże pieniądze ale mam spokój na 3lata i nie ma mowy o zawieszeniach i jak mam w dobrym stanie to jeszcze ktoś chętnie go odkupi odemnie. Tak jak piszesz to mogło być z 5 lat temu ale i tak wiem że to prowokacja

•  

@Elpie: op chyba mówi o telefonie za 100 zł z biedronki, także można zlać temat.

•  

@azertyazerty Cena to też argument nie zawsze trafiony. Bo są przecież też drogie telefonu z Androidem.

•  

customowych budzików

@mirekmirkowski: A w iPhonie dalej nie można zmienić długości drzemki?

•  

@Chcesz_Pomarancze mam tak samo jak ty (。◕‿‿◕。) mi6 2 lata właśnie mija jak kupiłem w xkomie i chodzi dużo lepiej niż iPhone 7. 6gb więc ciężko jest żeby cokolwiek się z nim działo i muliło. Myślę nad wymiana baterii ale to będzie koszt max 60zl chyba ¯\(ツ)

•  

@mirekmirkowski mam samsunga galaxy a5 z 2015 roku i nie narzekam, także nie wszystkie androidy przestają współpracować po 3 miesiącach

•  

@Elpie: no powiem szczerze, używam od 3 czy 4 lat Meizu za 600zł (wtedy) i chodzi już jak gówno xD

•  

@mirekmirkowski o ho, widze, że komuś dziś letnie latte poparzyło usta

•  

@mirekmirkowski: bo dbasz o ten telefon. Ośmielę stwierdzić, że gdybyś mial androida to też byś nie narzekał. Miałem iphone 4 przez ponad 8 lat. Działał i było bardzo spoko ale nie sądzę żeby to była zasługa apple w 100%

•  

@mirekmirkowski: masz piwo za ten piękny skowyt androidowcow xD

•  

@mirekmirkowski: Chyba za gówniaka to telefon z androidem jaki miałeś to jakiś LG L3 co najwyżej albo Samsung Ace 2. Słyszałeś może i takiej marce jak OnePlus? Ja posiadam od roku 6-stke i ani razu się nie przywiesił :) jest pewnie porównywalny do IP albo nawet lepszy bo na pewno cena była bardziej adekwatna do zawartości. 1600zl za topowe podzespoły, tak więc...

•  

@mirekmirkowski: ja za to nie wiem po co Wam telefon za tyle pieniędzy do sprawdzenia facebooka, dzwonienia i krótkich wiadomości tekstowych,słuchania muzyki (tyczy się to też drogich androidów). OK czasem Google Maps czy aplikacja banku czy wykopu (( ͡° ͜ʖ ͡°)) potrzebuje więcej zasobów.

Bo na dobrą sprawę po co "dorosłym ludziom" telefon do czegoś więcej. Do grania, do oglądania netflixa, do pisania maili (zajebałbym się pisząc i edytując tekst kciukami) - to wszystko robi się wygodniej i szybciej na duzym sprzęcie. I ja wiem, ze szczególnie kiedyś do edytowania filmów czy grafiki znacznie lepiej było kupić komputer od Apple'a za dwukrotność ceny peceta, ale ... telefon za tyle pieniędzy?

•  

@mirekmirkowski 100x wolę swojego Huawei 20pro z zajebisty aparatem niż Apple. Rok działa bezproblemowo.

•  

@mirekmirkowski: Mam w domu oba typy telefonów, potwierdzam co do Apple, jednak bywają i dobre Androidy. Używam ponad 3 letniego Sony Xperia Z5 Premium i działa ok, spuchła mu bateria 2 miesiące temu ale to moja wina - używałem go jak GPS w ciepłych krajach jednocześnie ładując, więc się o to prosiłem. Tylko że ta Xperia 600zł nie kosztowała na starcie, chyba 2800 dałem czy coś.

•  

@mirekmirkowski
      @wywijas
      "Używałem dopóki się nie rozpadł" xD

W zasadzie jak kazdy telefon ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja po 6 latach przesiadłem się z Note3 na Note8 i stary do tej pory działa ;).

•  

@Rouksa mam ten sam model mimo wolnego miejsca na dysku i braku aplikacji działających w tle wiesza się coraz bardziej, nie ma reguły

+: Rouksa
    •  

@mirekmirkowski: mam LG v20, kupiłem 2 miesiące po premierze. Nie ma roota. Nigdy nie przywracalem ustawień fabrycznych. Uruchamiałem ponownie może 3 razy. Zapierdala jak nowy.

•  

@mirekmirkowski uwielbiam te racjonalizacje fanbojow którzy wydali 4k na telefon i porównują to z xiaomi za 550zl xd

•  

@mirekmirkowski: Ja używam jeszcze 5s i dopiero w tym roku zacząłem odczuwać jego braki. Ile ten model ma lat? 6?

•  

@mirekmirkowski: I zaraz zaczną pisać androidowcy ze ich telefonu działają po 3 lata bez zacięcia i jedyne co w nich zrobili to custom rom srom itp itd

•  

Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z wkurwienia o podłogę

@mirekmirkowski: to Twoje marzenie, żebyś mógł przed sobą uzasadnić sensowność wydawania 6k na telefon, który niewiele się różni od Xiaomi za 1k. xD

•  

@mirekmirkowski: ja mam stacjonarny nic nie zamula dzwoni super telefon xd

•  

Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach

@mirekmirkowski: dopóki nie wyjdzie aktualizacja xD

pokaż spoiler aa nie, przecież już zaniechali tego szwindlu

•  

@mirekmirkowski mam Motorolę G5 od 2 lat i wszystko działa jak w dzien kiedy ją kupiłem. Zajebana apkami, i zdjęciami. Zero roota czy przywracania do fabrycznych. Jedyne profilaktyczne czyszczenie z p.podrecznej i innych zbędnych plików. Aktualizacje też cały czas jakieś od producenta usprawniające wchodzą.

•  

@vargemp Co to jest Meizu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Caliban: Tak tak i co jeszcze? Mam g5 i to jest takie gowno ze hej - dwa tygodnie i już płacze ze brakuje jej pamięci ( a ma raptem kilka apek)

•  

@Dibhala: Różnica polega na tym, ze androidowe gowno z wiekiem zaczyna się po prostu wieszać, a IP działa wolniej - zreszta ten mechanizm jest dakej stosowany

•  

@mirekmirkowski jeśli to zarzutka to słaba. Sam nigdy nie będę miał tel z nadgryzionym jabłkiem bo dla mnie jest to gówno nie telefon. Ja chce mieć możliwość dopasowania sprzętu pod siebie. Nie powiem. Sposób jaki cała infrastruktura działa bardzo mi się podoba. To jak współgra wszystko ze sobą (iPhone, iPad, MacBook, iMac) to jest mistrzostwo. I chylę czoła przed twórcami OS. Sam mam appleTV (Bogu czemu ja na to gówno tyle pieniędzy zgodziłem się wydać, ja pierdole najbardziej chujowy zakup w życiu) i iMac na i5 (czasie szczęście działa na nim W10). Komputer bardzo ładny, trochę się grzeje ale wygląda zajebiście. Chyba nie ma na rynku ładniejszego PC.
      Ale zdania że iPhone to najgorsze ścierwo na rynku nie zmienię. Telefon idealny dla ludzi z niską samooceną, którzy przez zakup jabłka chcą się dowartościować.

•  

•  

@Elpie: taki chiński wynalazek dla biednych ludzi

•  

@mirekmirkowski: komentarze do wpisow apple vs android to jest rakowisko. dodam tylko od siebie, ze mialem windows phone, android i ios. siedze na ios bo mam synchronizacje miedzy calym sprzetem w domu, poza tym moj iPhone 6 dziala tak samo dobrze jak dzialal. juz nie dostanie co prawda aktualizacji, ale to nic. dobrze sie trzyma. mialem htc z androidem to dostawalem szlau - mulil jak pojebion, a byl wtedy nowy. z kolei windows phone... bardzo fajny, ale aplikacja sklepowa to niezly przypal, wiec raczej telefon dla starszych, byle do dzwonienia i pisania... w teorie, zeby 6 letni iphone dzialal tak jak 6 letni samsung nie uwierze, bo android po pristu po tylu latach zwalnia niemilosiernie, konczy sie suppoer ...
      no i tyle... taka moja opinia, ale sranie sie o to co lepsze i gorsze robi sie nudne... aczkolwiek nie ogarniam komentarzy osob z androidem. zwykle mowia to osoby, ktore nie mia;ly nigdy iphone... ale mniejsza - nie prowokuje kolejnej dyskusji, bo i tak nie ma po co

•  

Motka Moto G4. 3lata śmiga jak wcześniej. Czysty Android, nie zaśmiecać telefonu i problem z bani w telefonie za 800zł. Bateria 2 dni. Jakby nie postępująca ubita szyba w narożach to bym nie musiał zmieniać. Oczywiście na nast. Motorolę... Pozdrawiam maniaków benchmarków i ubijania piany pixelami na mikrometr kwadratowy.( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@mirekmirkowski od 5 lat używam huawei honor 6. Nie zawiesza się, bateria trzyma, nigdy nie musiałem przywracać ustawień fabrycznych.

•  

@mirekmirkowski: A ja mam w domu PC z Win10, Macbooka Pro z najnowszym macOS X, smartfona (Samsung A50) z Androidem oraz iPada Air2 z iOS i wszystkie te systemy są spierdolone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mirekmirkowski: Apple ratuje IOS jest lepiej zoptymalizowany niż Android. Reszta aspekotow jest naprawdę w tyle.

•  

@mirekmirkowski: to chyba zależy od komórki i tyle. Ojcu kupowałem Samsunga A3 czy A5 - działa spoko. Moja matka wybrała sobie pierwszy lepszy z brzegu - jakiś Samsung SGM350 czy jak mu tam było... Tragedia. Powolny jak diabli, jak mu się uwidzi że zaczyna cicho dzwonić (raz na tydzień/dwa) to jest prosta metoda: wyłączyć i włączyć xD i inne tego typu kwiatki...
      Ale w androidach wkurza mnie coś innego - po prostu za każdym razem jakąś akcję robi się inaczej. Chcesz zapisać obrazek z internetu? Raz masz przytrzymać palcem, raz nacisnąć przycisk menu kontekstowego, raz wybrać "udostępnij", raz "zapisz"... Gdzie zapisać? Czy właściwa opcja to będzie "galeria" czy "zdjęcia"? HGW.
      Zmiana dźwięku SMSa? Jasne, menu, dźwięki, zmieniasz... TAKIEGO WUJA! Nieważne że taka opcja jest, ale taka sama opcja w "ustawieniach SMS" jest nadrzędna i to tam się zmienia dźwięk!
      I tak kuźwa co chwila. By mnie szlag trafił.
      Sam siedzę na starym iphone7, żona męczyła się z jakąś Xperią dopóki nie dostała mojego byłego ip5s i w końcu nie narzeka na to, że telefon dziwnie działa albo nie wie jak coś zrobić. A że przy okazji jest to zamknięte środowisko i sobie nie zainstalujesz wirusa z pliku? Profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ja mam 6s plus no i trochę mu odpierdala od czasu do czasu, poza tym są takie niektóre specyficzne czynności i rzeczy które lubia się spierdolic albo trzeba podchodzić metodą

•  

@mirekmirkowski Androidy są dla biedaków?
      OnePlus 7 Pro 12GB 256GB pamięci wbudowanej kosztował 800f, android ma nakładkę Oxygen OS i ktoś kto miał bądź ma styczność z jego najnowszą wersją będzie sobie chwalić #pdk Widocznie przez 10 lat kupowałeś gówno telefony, które z automatu przy pierwszym uruchomieniu telefonu miał miliard systemowych aplikacji producenta, których nie dało się usunąć.
      Smartfony z logiem jabłuszka są dla ludzi, którzy chcą pokazać prestiżowy telefon z gówno systemem, który tylko jest szybki i się nie zacina. Jeśli mam płacić kupę kasy tylko dla tego jednego powodu to ja wybieram OP.

•  

@mirekmirkowski: z jednej strony racja, moja żona 3 lata używa iPhone 6s, ale z drugiej ja od premiery mam OnePlus 5t I oba działają dobrze więc myślę że to kwestia sporna

•  

Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach.

@mirekmirkowski: i co roku się rozpadają, bo Apple ma dobre wyniki sprzedażowe mimo, że prawie nic w nich nie zmieniają? Na XR wytrzymałem 3 tygodnie, bo drewno, a niby najlepiej sprzedający się iphone XD

•  

@mirekmirkowski: uzywam xiaiomi redmi note 4 od 3 lat i wiesz co, nie muli nie rozsypuje sie, zapierdala, a wydalem 800 zl nie 3600, takze kupuj se swoje apple, mysl ze jestes cwany:)

•  

@mirekmirkowski: bo pewnie tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: applemem.jpg

•  

@mirekmirkowski: Mam Sony Xperia Z1 Compact od stycznia 2015 roku. Po za tym, że odpadła mi ta mała klapka na wejście do ładowania, przez co przestał być wodoodporny, to wszystko działa zajebiście.

•  

@mirekmirkowski: Używam 3-letniego Huawei P9 Lite i wszystko działa mi płynnie bez żadnych srootów¯\_(ツ)_/¯

•  

@mirekmirkowski: ja mam lenovo od 2014 i działa do dziś. (Tak samo) Bateria nie trzyma jak kiedyś, ale to kwestia 50zł i mam nową.

+: asffaf
    •  

@asffaf: Używałam tego waszego xiaomi i niczym to się nie różni od huawei czy innych srajsungow. Zacinające się i chaotyczne w obsłudze gowna.

@DupciaJasia: nie wierze w to. Nawet do dzwonienia to się nie nadaje

•  

@mirekmirkowski: Chuja tam muli. Nic nie muli. Kiedyś android zamulał, dzisiaj przy tych procesorach i pamięci RAM nie opcji, żeby mulił. Mit. Mam ponad 2 lata s7 edge i niszczy tego Iphonika 7 pod każym względem.

•  

@mirekmirkowski: @lubie_ogorki_kiszone: Najgorsze w tych porównaniach jest zapatrzenie się w japko tych psychofanów którzy porównują najtańsze gunwo-Xiaomi czy inne Chińskie wynalazki z 5x droższym Iphone z technolgią która w top androidach jest od 3 lat.

Może i z androidami był problem nowości gdy mowa tu o wersjach do 5 ale od Androida 6 telefony top a od 8 nawet średnie działają dobrze a nawet nie raz lepiej od Iphone oferując więcej za mniej.
      Jak w dzisiejszych czasach wyjaśnić telefony bez opcji dodania pamięci, wcięciem na aparat jak dla idioty, bez jacka itd.

źródło: forums.evga.com

•  

@mirekmirkowski: Co za cymbał xD Od maja 2015 do wrzesnia 2019 miałem Samsunga S6 i zmieniłem go tylko dlatego, że bateria tam słaba (2500mah) i teraz po tych 4,5 roku straciła na żywotności kompletnie i tylko dlatego, a tak to był dla mnie telefon ideał, nadal mi służy do Spotify i netflixa

•  

Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo.

Mówię to jako człowiek który używał Androida przez 10 lat.

@mirekmirkowski:

Baity też trzeba umieć pisać. Twierdzisz że 13 lat temu używałeś już telefonu z androidem?

Android (system operacyjny) Pierwsze wydanie 21 października 2008

#takbylo

•  

Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem

@mirekmirkowski: Ja tam nic nie będę krzyczał, ale mojego samsunga S5 używałem bodajże 3 lata i nic nie było, ciągle ładnie działa. S3 używałem wcześniej 2 lata. Teraz mam S9 już jakiś rok i jest jak nówka. Także przestań już toczyć pianę, bo nie wiem co trzeba robić z Samsungiem, żeby mulił po trzech miesiącach.

•  

@mirekmirkowski w dniu premiery kupiłe sony xz premium i do teraz wszystko śmiga, nigdy nie miałem żadnych problemów. Aktualiacje zawsze na czas i przed konkurencją i oczywiście pełna personalizacja bo to android. Nie hejtuje appla ale po co jeździć po androidzie jak sie nie ma o nim pojęcia. Nie porównój jakiś chińczyków bo to nie telefony

•  

@mirekmirkowski: wydaje mi się że główny powod to wykonanie, a później IOS. Do tego dochodzi brak dążenia do najlepszych specyfikacji: ram 12GB, aparat 48 MPix, procesor 4x2.2GHz. a tu wyskakuje iPhone z 2GB, aparatem 12Mpix i jakimś dual core, a się nie zacina i zdjęcia robi na poziomie najlepszego Samsunga. Cenowo oczywiście czasami przesadzają, ale skoro ludzie kupują, to po co obniżać cenę.

•  

Ja wydaje 5k by miec gwarancje, ze po 5 latach telefon bedzie chodzil bez zarzutu i nie kupie co roku nowego :)

@azertyazerty: Po 5 latach uzytkowania to trup a nie telefon. Czesciej zmieniam samochod.

•  

@mister_pink: a czy ja mówiłem, że kupiłem iP7 w dniu premiery?

•  

@mirekmirkowski kup sobie flagowy telefon z androidem i też przez 3 lata nic złego nie będzie się z nim działo. Jak się kupuje Androida za 400zl to owszem muli po wyjęciu z pudełka.

•  

że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci

@mirekmirkowski: ale wiesz, że 2012 był 7 lat temu?

•  

@mirekmirkowski zaraz stuknie mi 3 lata z moim redmi 3S za którego dałem 700pln (nowy z polskiej dystrybucji).

Działa normalnie. Ok, może ma średni aparat i mikrofon, ale nie muszę używać iTunes i moge włożyć kartę pamięci lub drugą kartę sim. Także twoje argumenty są inwalidą.

Miałem dwa iPhone'y i raczej już do nich nie wrócę.

•  

@mirekmirkowski: Mam to samo, milem wiele androidów i każdy do śmietnika po 2 latach, teraz mam IP trzeci rok i nie mogę narzekać

•  

@mirekmirkowski: iphone spoko ale system jest do dupy, nic w nim nie można zrobić, nie ma nawet przycisku "wstecz" po ludzku, nie ma pattern unlock, bieda okrutna.

•  

@mirekmirkowski: telefony apple są przestarzałe w momencie wydania, a mimo to maja abstrakcyjnie wysoką cenę. W cenie porządnego telefonu Apple który starczy Ci na te 3 lata możesz sobie kupić 2 flagowce z Androidem mając ciągle telefon nadążający za najnowszymi technologiami - to tak gdyby ci przeszkadzało rzekome złe działanie Androidów po jakimś czasie.

Inna sprawa, że to co wypisujesz to bzdura, flagowce na Androidach obecnie trzymają się równie dobrze. I nie udawaj, że Apple nie spowalnia z czasem, oni to sami nawet aktualizacjami robili xD A ten szrot jest i bardziej wadliwy niż inne marki, pamiętam jak raz nowego oddaliśmy do oficjalnego serwisu, niby naprawili a się okazało ze wrócił bardziej zepsuty niż był wcześniej xD

•  

@m0rgi: To przestańcie biadolić że nie trzeba kupować telefonu za 3k żeby był porządny skoro musicie usprawiedliwiać te szajsy za 600-900zl

•  

@mirekmirkowski: Hej, zawsze miałem iphony. Przy premierze galaxy s8 kupiłem go, bo iphony wyglądały na przestarzałe, i mam go do dzisiaj więc już ok 3 lat. Gdyby był wolniejszy od 6s plus to dawno bym się go pozbył A jest naprawdę super.

•  

Popieram w 100% , wolałbym ip6s niż nowego top samsunga i to nie przez markę ale funkcjonalność

•  

@mirekmirkowski: Standardowo. Ktos kiedys uzywal jakis chujowy telefon z androidem, potem kupil sobie drogi porzadny telefon, w tym wypadku iphonea i teraz twierdzi ze wszystkie androidy sa be i dla dzieci. Obecnie flagowce z androidem wyprzedzaja najnowsze iphoney w wielu kwestaich, chociazby designu.

•  

@mirekmirkowski: xDD Używam od dłuższego czasu równocześnie Iphona 7 i P10. Nie widzę absolutnie żadnej różnicy. Ja nie wiem co wy robicie z telefonami, że wam "muli" po 3 miesiącach. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@dodins: @Polanin: Wymieniłem 4letni iphone 6s (kupiony jakoś w okolicach premiery) na samsunga S9 jakoś pół roku temu i czasami żałuję, że oddałem dziewczynie, która używa do dziś i tylko chwali. Android potrafi mega mulić, nawet flagowy. Przedpotopowy ios z najnowszym softem i śmiga doskonale po x latach, widać da się zrobić dobry soft. Zaraz wyskoczy ktoś, kto mówi, że NIE INSTALUJ APLIKACJI I NIE PRZEŁADOWUJ GO. Jasne, 10 aplikacjami na krzyż.

+: dodins
    •  

Ja tu tylko zostawić to. Fajna gównoburza. IPhone to padaka jebana. Nie wrzucę sobie filmu, obrazku, muzyczki jak człowiek przez kabel tylko się trzeba pierdolić z jakimiś wynalazkami. Nie mogę zainstalować aplikacji z pliku tylko do komputera i po kablu impactorem. Ciekawostka, podłączmy kabelek ikonka ładowania i cyk powiadomienie kabel nieorginalny i sobie nie podładujemy telefoniku. Nie ma WPS bo bezpieczeństwo, a hasło do konta google na odblokowanym urządzeniu w ios 12.4 można było wyciągnąć instalując youtube z poza appstore. Także ten xddddd

•  

@Danteo2: @Danteo2: za to cenie ten sprzęt

•  

@HaziksX: W dorosłym życiu nie będziesz miał czasu na pierdoly

•  

@mirekmirkowski: ja tam juz 6 lat mecze xperie z i sie troszke rozkleja obudowa ale na nic nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Danteo2: Ja mam inne doświadczenia. Do tego niesamowicie denerwowały mnie ograniczenia iOS. Kiedyś ponad godzinę spędziłem ustawiając swój dzwonek z mp3. Siedziałem czytając tutoriale i oglądają filmiki jak to trzeba dodać do biblioteki, konwertować, obcinać, zmieniać nazwy itp. Co kto lubi i tyle. Brak widgetów to też jakaś masakra.

•  

@mirekmirkowski: w Xiaomi też nie trzeba grzebać

•  

Co Wy macie z tym "muleniem"?

@Polanin: pewnie Samsungowcy

•  

@Ranger: Nie wiem, akurat Samsunga nigdy nie miałem.

•  

Jak już miałbym wydać tyle kasy to wolałbym Samsunga Note.
      Miałem honora 8 od grudnia 2016 do września 2019. Nic mi nie zacinało jedyne co to baterii spadła wydajność ale to od jeżdżenia z nawigacja na włączonym Quick Charge codziennie praktycznie. Porysował mi się też ekran dosyć dużo małych rysek ale ja nie noszę szkła bo to zjebane jest. Teraz mam Galaxy S9 i też mi się super sprawuje. Nie wiem co wy macie do androida. Jak kupujecie bieda telefony typu J5 albo Huawei lite to sie nie dziwię.
      Jedyny plus iPhone to powolna utrata wartości i duży popyt można sobie szybko sprzedać telefon i dołożyć do nowego ale to wynika z specyfiki rynku w PL gdzie Apple to dobro luksusowe.
      Śmieszne też jest to, że większość kupuje te iPhone na aukcjach z allegro najtańszych gdzie to są składaki z Chin to strasznie psuje rynek.

•  

@mirekmirkowski

Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z wkurwienia o podłogę. Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem „jak nie umiesz używać smartfona to tak jest” i będą mi wmawiać, że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci xD

A ty się gamoniu technologicznie zatrzymałeś w roku 2010?