Wpis z mikrobloga

Jak nazywać foldery w takiej strukturze, żeby łatwo się było odnieść do konkretnego podfolderu?

W niektórych folderach znajdują się dwa lub kilka podfolderów, ale w większości jest to tylko jeden podfolder.

Macie lepszy pomysł? Jeżeli jest tylko jeden to wolałbym się odnosić do "4", a nie "4a", ale co jeżeli w przyszłości dojdą kolejne? Może ktoś z #programowanie ogarnia takie rzeczy? #kiciochpyta #pytanie
kospitos261 - Jak nazywać foldery w takiej strukturze, żeby łatwo się było odnieść do...

źródło: comment_E4630sjKc4Hhux0xRsa1RM3EXCkpTlgn.jpg

Pobierz
  • 13
@Hauleth: to przykład, na folderach najłatwiej mi było zobrazować. Załóżmy, że cyferki to klienci, a literki to projekty. Większość klientów ma jeden projekt, ale kto wie czy w przyszłości nie będzie kolejnego. Chcę mieć taki unikalny numer ID, żeby się odnieść do danego projektu.
@kospitos261: Pojęcia nie mam co chcesz osiągnąć, ale główne foldery możesz nazywać z dużej 'A' a podfoldery z małej. Jak Ci zabraknie znaków to dublujesz je - 'AA' -> 'aa', 'ab','ac' , 'AB' -> 'aa','ab','ac'
@Hauleth: ale to ma być takie ID, a nie nazwy firm... Załóżmy, że to klienci indywidualni i płacą bitcoinami anonimowo xd

Pytanie brzmi, czy macie pomysł na lepsze nazewnictwo niż 1a, 2a, 3a, 4a, 4b, 5a, 6a, 7a

po prostu mało czytelne to jest imo