•  

PiS wprowadził 500+ i wszystko jest droższe, w tym ceny wynajmu?

Niech rząd coś z tym zrobi, bo ludzie nie mają gdzie mieszkać i za co żyć! XDDD A najlepiej niech ci BOGACI, bo mają dwupokojowe mieszkanie w bloku (xDD) obniżą ceny żeby porządni, biedni ludzie mieli gdzie żyć. A oni chcą na tym wynajmie ZARABIAĆ, rozumiecie? Jak oni mogą XD

#bekazpisu #bekazprawakow #polska #neuropa #4konserwy

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1568197956449.jpg

•  

@whiteglove: A miliona pisowskich mieszkań nie widać.

•  

@chanelzeg: Widać widać, są to nowoczesne kompleksy z podziemnymi parkingami, terenami rekreacyjnymi typu kort do tenisa, siłownie i basen, których zasilanie jest wspierane z odnawialnych źródeł energii. Ale jest jeden szkopuł.
      Tanie PiSowskie mieszkania objęte są pierwszym na świecie zabezpieczeniem antywłamaniowym, w którym technologia i Dekalog ze sobą kooperują.
      Tak więc jeżeli kiedykolwiek złamałeś siódme przykazanie kradnąc małego wafelka ze sklepu, kompleks tanich nowoczesnych mieszkań. staje się dla Ciebie niewidoczny i niedostępny

•  

@whiteglove: @chanelzeg: ale pomysł ze mieszkanie jest takim samym towarem jak każdy inny jest po prostu błędne.

Heheszkowanie ze "xddd lewactwo nie rozumi hehehe mieszkanie prawem ni towarem" ale to jest wg mnie największy problem społeczny w obecnej Polsce i ludzie mają rację ze się burzą.

Mieszkania komunalne potrzebne od zaraz

•  

@Kjedne: Ja nie pisałem, że mieszkania komunalne to zły pomysł, ale że PiS obiecał a ich nie buduje. Jestem umiarkowanym liberałem, ale wolałbym postokroc te mieszkania niż rozdawnictwo kasy do łapy.

Inna kwestia, że przy spadającej populacji oraz rekordowym w historii Polski budownictwie mieszkań przez sektor prywatny i indywidualny, problem nie jest aż tak duży jakby się mogło wydawac, tzn. jest mniejszy niż w innych państwach z nami sąsiadującymi, które często budownictwo komunalne mają, np. Niemcy.

•  

@whiteglove: percepcja i rozumienie sytuacji autora postu na Fb jest raczej znikoma, ale nie powoduje to ze problem jest nieistotny - to gruntowny brak mieszkań komunalnych których Państwo nie chce budować. Rodziny chcą gdzieś żyć i jakoś funkcjonować - jak każde. Takie rozwiązanie byłoby standardem i podstawa, a ew wyższa jakosc i inne - już najem prywatny.

•  

@chanelzeg: zgadza się, ale to że na zachodzie jest gorzej nie znaczy że u nas nie może być lepiej ;) jest olbrzymią dziura podaży względem popytu, developerzy budują właściwie jak chcą i powstają osiedla w chowie klatkowym, jakość jest tragiczna ale i tak ktoś je kupi. Zaangażowanie państwowego developera który będzie budował tanie i dobrej jakości mieszkania zwiększy konkurencyjność rozwiązania względem prywatnych developerów

•  

zgadza się, ale to że na zachodzie jest gorzej nie znaczy że u nas nie może być lepiej ;) jest olbrzymią dziura podaży względem popytu, developerzy budują właściwie jak chcą i powstają osiedla w chowie klatkowym, jakość jest tragiczna ale i tak ktoś je kupi

@Koliat: Dziura występuje wyłącznie w wielkich miastach i obecnie najpewniej generowana jest głównie przez Ukrainców, rząd chce budowac po miasteczkach i te kilka mieszkań które zbudował są głównie na przedmieściach małych miast!!!

developerzy budują właściwie jak chcą i powstają osiedla w chowie klatkowym, jakość jest tragiczna ale i tak ktoś je kupi
      Państwo zwykle buduje mieszkania w jeszcze gorszym standardzie i nie mam tutaj tylko na myśli powszechnych 30 metrowych m3 z czasów komuny, ale także te garstkę z programu mieszkanie+ oraz te budowane przez państwo na zachodzie.

Zaangażowanie państwowego developera który będzie budował tanie i dobrej jakości mieszkania zwiększy konkurencyjność rozwiązania względem prywatnych developerów
      Raczej nie bo rentownośc deweloperski nie jest jakaś zadzwyczajna bo około 10%. Biorąc pod uwagę fakt, że zarządzane przez państwo firmy są z reguły mniej wydajne to państwowy deweloper nie będzie w stanie oferować mieszkań nawet w takim samych cenach jak prywatny. Dlatego też na zachodzie odchodzi się od tego i państwo po prostu kupuje mieszkania komunalne na wolnym rynku.

•  

@whiteglove: akurat fakt, że bardziej się opłaca mieć i wynajmować niż pracować jest jednym z czynników wiecznie baniujących cen nieruchomości ale to dłuższa historia

+: Catit

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czterech emerytów pojechało na wakacje do Gdyni. Spacerują po mieście, nagle patrzą: knajpa i napis: "Wszystkie drinki po 10 groszy". Zszokowani tą informacją, wchodzą do środka. Knajpka milutka, czyściutko, dużo miejsca, sporo ludzi. Od progu słyszą głos sympatycznego barmana:
    - Witam panowie! Proszę, tutaj jest miejsce. Cóż wam nalać?
    - Prosimy cztery kieliszki martini.
    - Już podaję... Proszę, 40 groszy.
    Panowie spojrzeli po sobie, zapłacili, wypili, zamówili kolejną kolejkę.
    Znowu zapłacili 40 groszy. Zamówili jeszcze po jednym martini i znów 40 groszy. W końcu jeden nie wytrzymał i pyta barmana:
    - Niech pan nam wytłumaczy, czemu tu jest tak tanio?
    - Wie pan... Sprawa wygląda tak. Przez lata byłem marynarzem, ale zawsze marzyłem aby mieć swoją knajpkę. Gdy wygrałem na loterii 25 milionów dolarów, wróciłem do Polski, kupiłem lokal i ponieważ lubię ludzi, postanowiłem sprzedawać tu tanie drinki. Mając tyle pieniędzy nie muszę zarabiać. Robię to co lubię, poznając przy okazji wiele ciekawych osób.
    Jeden z emerytów jest zachwycony:
    - Co za wspaniała historia! A proszę mi powiedzieć, czemu tamci trzej w kącie siedzą tu od 40 minut, ale nic nie zamawiają?
    - Aaa, ci. Przyjechali z Poznania i teraz czekają, bo od 18-ej wszystko będzie o 50 procent taniej.

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
    #heheszki #poznan
    pokaż całość

odpowiedzi (31)

Dzisiaj rano obudziłem się z drgawkami, zlany zimnym potem i ogromnym bólem w okolicach klatki piersiowej. Bardzo szybko trafiłem do szpitala. Diagnoza? Okazało się, że to boli, aż tak mnie to boli, że Rychu Peja ma dziś szansę uczciwie zarobić.

#peja #rap #heheszki

odpowiedzi (11)

• odpowiedzi (95)

Advertisement