•  

  John Hinckley Jr.

  Data i miejsce urodzenia 29 maja 1955
  Ardmore w stanie Oklahoma
  Commons Multimedia w Wikimedia Commons

  John Warnock Hinckley Jr. (ur. 29 maja 1955 w Ardmore w Oklahoma) – amerykański zamachowiec, który 30 marca 1981 roku oddał sześć strzałów przed Hotelem Hilton w Waszyngtonie do ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. Oprócz prezydenta obrażenia odnieśli również James Brady (w wyniku tego strzału w głowę Brady stał się inwalidą), policjant oraz agent Secret Service

  Zamachowiec tłumaczył, że próba zabójstwa Reagana miała na celu zwrócenie uwagi aktorki Jodie Foster, którą wielbił. Chciał dać w ten sposób publiczny wyraz swej miłości do niej. Po raz pierwszy zobaczył ją w filmie Taksówkarz, w którym grała kilkunastoletnią prostytutkę o imieniu Iris. Hinckley identyfikował się z Travisem Bickle (bohaterem filmu) i Markiem Chapmanem[4] (zabójcą Johna Lennona). Dwie godziny przed dokonaniem zamachu napisał list do Jodie Foster, który nie został wysłany, a odnaleźli go później śledczy; było w nim napisane m.in. to, że dokonuje zamachu na Reagana, aby wywrzeć na niej wrażenie

  pokaż spoiler ciekawe co sie z z nim dzieje jak ktos ma inf niech podzieli( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #przegryw #psychiatria #psychologia #ciekaweciekawe #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #redpill

  źródło: upload.wikimedia.org

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jeśli Robert Kubica podpisze kontrakt (na jednego z dwóch kierowców) jakiegokolwiek zespołu w F1 (na przyszły sezon) to każdemu plusującemu wpis PRZELEWAM 17 zł na konto bankowe, blikiem, paypalem lub revolutem. Zrobię to już w dniu podpisania tego kontraktu. Zielonki biorą udział ale osoby z mojej #czarno nie.
  Przyrzeczenie publiczne użytkownika Stryganiak na portalu wykop.pl. 16 września 2019.
  #f1 #kubica #rozdajo
  pokaż całość

  odpowiedzi (27)

 • avatar

  Plusuj ten wpis jeśli chcesz wygrac w #rozdajo konto na #steam lista gier niżej. Losowanie (bez zielonek) dziś koło godziny 21.

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  O gurwa, nie wierzę xDDD Nie mam telewizora, więc nie znam reklam, ale wczoraj oglądałam mecz u rodziców i co widzę? Reklama z następującym scenariuszem:

  - starsza pani opowiada, jak była przedsiębiorcą przez 20 lat
  - prowadziła gospodarstwo
  - ale stwierdziła, że trzeba gonić za marzeniami i zmieniać swoje życie, więc oddała gospodarstwo synowi
  - i zatrudniła się w Lidlu

  xDDDDDDDDDDDDDD

  Cóż za piękne programowanie nas, Polaczków-robaczków do zapierdalania u zagranicznych gigantów. Własne przedsiębiorstwa? A po co to komu, spełniaj marzenia Grażynko i siedź na kasie w Lidlu.

  Nie wierzę, że taka reklama serio istnieje.

  #praca #polska #lidl #reklama i może #heheszki
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)

Advertisement