Wpis z mikrobloga

Okej, po wczorajszym wpisie na temat statystycznych szans #konfederacja na wejście do sejmu, zrobiłem własne opracowanie. Do obliczeń wykorzystałem dane zgromadzone na stronie ewybory. Wyniki wskazują na wzrost poparcia dla konfederacji za okres około 2 miesięcy. Jeśli kampania będzie przebiegała w tan sam sposób, to pod koniec września średnia wartość poparcia z sondaży powinna przekroczyć 5%. Do wyborów powinno być 6% co przy odchyleniu standardowym który wynosi około 1% powinno dać konfederacji wejście do Sejmu.

#wybory
źródło: comment_srdiREiZf7qEpLNMXxxygIM4M8Ruubs8.jpg
  • 7
Do wyborów powinno być 6% co przy odchyleniu standardowym który wynosi około 1% powinno dać konfederacji wejście do Sejmu.


@qluch: To ciekawe, bo ja patrząc na Twoje dane dochodzę do innych wniosków. Mianowicie, że do wyborów z zachowaniem obecnego trendu będzie 5.5% co, z jak mówisz, odchyleniem standardowym 1% daje wynik między 4.5% a 6.5%, czyli niekoniecznie wejdą. 6% To by było daleko po wyborach.
źródło: comment_b1S3PAooQ1xSJfCfggBdbpwLYWUEEevC.jpg
o ciekawe, bo ja patrząc na Twoje dane dochodzę do innych wniosków. Mianowicie, że do wyborów z zachowaniem obecnego trendu będzie 5.5% co, z jak mówisz, odchyleniem standardowym 1% daje wynik między 4.5% a 6.5%, czyli niekoniecznie wejdą. 6% To by było daleko po wyborach.


@R187: Faktycznie, nie policzyłem dobrze terminu wyborów. I faktycznie nie będzie pewności że wejdą, ale zobaczymy czy trend utrzyma się przez najbliższe 2 tygodnie. Można będzie