•  

@MartinoBlankuleto: Jeśli ktoś faktycznie jest gównem, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Nie ma to z nienawiścią nic wspólnego. Prawicowe snowflakes już płaczą.

•  
      Horaccy via iOS

+1138

@MartinoBlankuleto: typowe lewicowe rozdwojenie jaźni, ich strefy wolne od nienawiści dotyczą jedynie gejów, lesbijek, transów, murzynów i ciapatych emigrantów, ale po katolach i heteroseksualnych facetach można cisnąć ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MartinoBlankuleto: fajna wypowiedź, taka nie za wyrwana z kontekstu

•  

@MartinoBlankuleto przecież tolerancja to tak naprawdę ściema. To tylko temat na którym się zarabia i robi polityke kosztem innych

•  

@MartinoBlankuleto ale sama siebie oznaczyła jako strefę wolną od nienawiści więc trzeba najpierw w nią wejść (w tą Wiktorię) żeby w tą strefę wejść.

•  

wyrwana z kontekstu

@Prezes_roku: No hola hola, jakie "wyrwane z kontekstu"? Wolna od nienawiści to wolna od nienawiści, to nie jest "strefa wolna od nienawiści, ale tylko trochę".

•  

@Prezes_roku:
      Jak można wypowiedź "jesteś gównem" wyrwać z kontekstu?

•  

Jak można wypowiedź "jesteś gównem" wyrwać z kontekstu?

@maciekson: Na przykład:
      - Bardzo Cię proszę, powiedz, że jestem gównem, da mi to impuls, aby zmieniać się na lepsze.
      - Nie cierpię tak mówić do ludzi, ale jeśli ma Ci to pomóc...to OK.

Jesteś gównem

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Blackthorn: No no, ładnie mi pocisnąłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz wracaj do odrabiania lekcji, bo dostaniesz od mamy szlaban na marsze równości.

•  

@Horaccy: całe twoje życie kręci się wokół lgbt? współczuję

•  

@maciekson
      @thcluboy

Można. Mógła dowiedzieć się, np że jej brat zdrada żonę, że jej kumpel bije dzieci, że ktoś jej bliski jest oszustem. Więcej przykładów?

•  

@Blackthorn: jeśli mamy oceniać czyjeś życie poprzez avatar, na portalu ze śmiesznymi obrazkami, to wychodzi na to, że twoje życie jest śmietnikiem, tudzież śmieciem? Kurde, szczere współczucia ( ͡° ͜ʖ ͡°) elo

•  

@Horaccy: kurde rozgryzłeś mnie geniuszu, ale i tak proponuję zainwestować w okulary

+: Ipsy
    •  

@Blackthorn: Ale po co mi okulary, skoro sam twierdzisz podobnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) kurde aż mi się smutno zrobiło, że nazywając twoje życie śmietnikiem- trafiłem w punkt... głowa do góry #przegrywie

źródło: IMG_0681.PNG

•  

typowe lewicowe rozdwojenie jaźni, ich strefy wolne od nienawiści dotyczą jedynie gejów, lesbijek, transów, murzynów i ciapatych emigrantów, ale po katolach i heteroseksualnych facetach można cisnąć ile wlezie

@Horaccy: Jest to nawet logiczne - by tolerancyjne społeczeństwo pozostało tolerancyjne, nie może być tolerancyjne wobec nietolerancyjności / nienawiści. Stąd powiedzenie do katolika, nacjonalisty czy homofoba "chuju jeden" jest w pewien sposób zasadne i ma zupełnie inny wydźwięk, niż takie słabe ad personam do niewinnych ludzi.

•  

@Horaccy: Brawo, opanowałeś umiejętność czytania i robienia screenów, gratuluję. A teraz możesz się łaskawie odpierdolić?

•  

@Blackthorn: Serdeczny kolego, to ty mnie tutaj niepotrzebnie zaczepiasz jakimś infantylnym zwrotem ”nie popłacz się prawaczku”, a teraz piszesz żebym się odpierdolił? Następnym razem, po prostu jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to nie trać energii na bezsensowne klepanie w klawiaturę. Drugi raz napisze ELO.

•  

@johny-kalesonny: a Ty znowu swoje. Jak koń z klapkami na oczach.
      Zamiast dawać przykład wolicie wyzywać - i to nawet nie w odwecie, tylko po prostu, bo ktoś ma inne przekonania.

powiedzenie do katolika, nacjonalisty czy homofoba "chuju jeden" jest w pewien sposób zasadne i ma zupełnie inny wydźwięk, niż takie słabe ad personam do niewinnych ludzi.

Czyli katolik już na wstępie jest winny?
      Nie, to nie jest zasadne, to jest dalej atak na kogoś tylko i wyłącznie za jego wiarę. Katolik nie pali ludzi na stosach, wg wykładni kościoła powinien każdego akceptować.
      Poza tym homofobia to, jak nazwa wskazuje, fobia. Obrażanie ludzi za to, że czegoś się boją?
      Kiedyś z Tobą kulturalnie dyskutowałem, było całkiem okej, nabrałem do Ciebie szacunku. Ale po tym co właśnie przeczytałem mogę powiedzieć tylko jedno - jesteś debilem, kretynem, idiotą. O, widzisz? Użyłem Twojej broni.
      Pozdrawiam nieserdecznie

•  

@MartinoBlankuleto: ale może adresat tych słów na prawdę jest tępy jak but?

•  

@Prezes_roku Co ma do tego kontekst? Ma w profilówce "Strefa wolna od nienawiści" A nazywa kogoś gównem, jaki kontekst by nie był nie ma tu znaczenia

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@MartinoBlankuleto: chyba na główną wykopu nie wchodzisz xD w takim razie ci zazdroszczę

•  

katolach i heteroseksualnych facetach można cisnąć ile wlezie

@Horaccy: można a nawet trzeba

+: bacaa90
    •  

@Prezes_roku: nienawiść i gniew to nie jest rozwiązanie, najwidoczniej bananowa "lewica" z polski jeszcze nie dorosła do życia w społeczeństwie

@Blackthorn: jesteś debilem xD

•  

@AgniechaWykopuje: > taka ładna, a lewaczka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@AgniechaWykopuje: a co... Uwierzylas w #urojeniaprawakoidalne ze wszystkie lewaczki są brzydkie?

+: krepak
    •  

@Walenciakowa: nie, po prostu szkoda, że ładna, a tępa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@niochland: Daj link, do kogoś kto na wykopie zapowiada gazowanie, przemoc etc.

•  

"jesteś gównem"

@Prezes_roku: jak można to wyrwać z kontekstu?

•  

Czyli katolik już na wstępie jest winny?

@haaryballs: Nie, nie jest winny, ale jak powiesz katolikowi "Ty ostatni kretynie" przez to, że będzie przeciwny równym prawom bądź będzie chciał "leczyć" homoseksualistów, to będziesz miał rację. Twoje zachowanie będzie pożądane w społeczeństwie, które jest tolerancyjne, bo będziesz piętnował nietolerancyjne osoby, nawet używając chujowego ad personam.

Katolicyzm ma raczej nieścisłe podejście do wielu rzeczy. Niby jest jedna wykładnia kościoła, ale w tym samym kościele toleruje się wiele skrajnych zachowań. Stąd wykładnia nauczania to tak szczerze gówno, a nie argument, w dyskusji o tym jak zachowują się katolicy

Poza tym homofobia to, jak nazwa wskazuje, fobia

Homofobia (od: homoseksualizm i fobia) – szereg negatywnych postaw i uczuć wobec homoseksualizmu lub osób postrzeganych jako lesbijki lub geje. Jest definiowana jako pogarda, uprzedzenia, niechęć, nienawiść lub antypatia, może być oparta na irracjonalnym lęku, często wiąże się z przekonaniami religijnymi oraz może skutkować dyskryminacją lub prześladowaniem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia

•  

@Horaccy: możemy się tylko domyślać na jaką wypowiedź była ta reakcja, można się ślepo zakładać że na coś w stylu sekciarzy ze stoppedofiliipeel, ale oczywiście już prawaccy intelektualiści najwyższego sortu uruchomili maszynę internetowej propagandy "toleruj moją nietolerancję lewaku" i na podstawie wyrwania jakiegoś flame'u z kontekstu udowadniacie, że czarne jest białe a białe czarne. masz jaja? to znajdź pełną dyskusję i udowodnij, że to jest niesprowokowana, niesprawiedliwa wypowiedź wobec bogu ducha winnego oponenta.

•  

•  

•  

@MartinoBlankuleto: jak ktoś jest rzeczywiście tępy jak but i gównem to też jest wtedy nienawiść? ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym ładna panna chętnie bym przerył jej kuciapę jak PiS przerył budżet państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@johny-kalesonny: te definicje z wiki to złoto. Wolę z SJP, "niechęć do homoseksualistów." Wystarczy.

przez to, że będzie przeciwny równym prawom bądź będzie chciał "leczyć" homoseksualistów, to będziesz miał rację.

Nie podkreśliłeś tego, po prostu napisałeś, że mówienie do katolika chuju jest wg Twoich norm okej.
      Jeśli chce leczyć i jest przeciwny równym prawom to taki jest jego pogląd. Czy Ciebie to w jakikolwiek sposób krzywdzi? On ma prawo myśleć co chce, czy Ci się to podoba, czy nie. Dopóki siłą Cię nie zmusza do zmiany stylu życia, rzecz jasna.
      Więc... Nie, nie będziesz miał racji, o czym Ty mówisz w ogóle?
      Przecież przeczysz sam sobie.
      Jeśli ja jestem przeciwny 500+ to mogę sobie wyzywać beneficjentów tego datku? Nie, ja ich toleruję, mają prawo pobierać kasę, mają prawo żyć z zasiłków. I choć irytują mnie, to nie wykrzykuję bluzgów w ich kierunku na ulicy.

Nie ma jedynych słusznych poglądów, każdy ma swoje. Każdemu co innego odpowiada. Każdy jest czegoś innego nauczony. Katolik chce leczyć w dobrej wierze, bo w jego przekonaniu jest złe co robią osoby homoseksulane, więc stara się je sprowadzić na dobrą drogę. Czym on się różni od Ciebie? Przecież Ty starasz się zrobić to samo, ale w drugą stronę.
      Dopóki jedna strona drugiej nie wchodzi w życie, nie zaczyna obrażać, wyzywać, atakować to jak dla mnie obie strony są okej. Bo mają swoje poglądy. Problem z ludźmi (w tym z Tobą) jest taki, że każdy uważa się za piewcę jedynej prawdy, a wszyscy inni są fe.
      W Polsce niestety zarówno katolicy, osoby LGBTQIAPK i wszelkie inne ruchy starają się wejść innym na głowę. I każdy mówi, że jako jedyny ma rację.

•  

@RussellSuperFan: a jeśli dla mnie gównem jest to całe lgbt to moge ich tak nazywać??

•  

•  

@chew_fatman: Nie, bo LGBT nie jest gównem. To co sobie się wydaje nie ma wpływu na fakty.

•  

@Horaccy: fajnie tak wyciągać daleko idące wnioski z wyrwanego z kontekstu zdania xD Od lewicy się oczekuje, że możesz konkretnej osobie pluć w twarz, obrażać jej rodzinę, ale jak jesteś z lewicy to ty możesz się tylko uśmiechać i potakiwać, bo jak odpowiesz agresywniej na taką zniewagę, to jesteś hipokrytą. Kurwa, lewica nie żyje w jakimś dziwnym, odrealnionym, różowym świecie, żeby nie potrafić komuś odpyskiwać. Każdy ma swoje granice. Jak ktoś mnie obraża - hetero, gej, żyd, murzyn, katolik, to ja mu odpowiem tym samym.

•  

@chew_fatman: > a jeśli dla mnie gównem jest to całe lgbt to moge ich tak nazywać??

@chew_fatman: najpierw schudnij tłuściochu. Bo obrzydzenie na ulicy bierze, jak ci sie sadło trzęsie

•  

@Prezes_roku: jakkolwiek by nie była ta wiadomość wyrwana z kontekstu, mówi jedno. A to nie przystoi oświeconej neuropie

•  

@Walenciakowa: ooo a co to za brak tolerancji??? nie wiesz że czepianie się grubasów o ich tuszę to hejt, a nazywa się to fatshaming???

•  

@RussellSuperFan: Jeśli ktoś faktycznie jest zboczeńcem to trzeba rzeczy nazywać po imieniu, hasztag tolerancja ale tylko jak sie ze mna zgadzasz

•  

typowe lewicowe rozdwojenie jaźni, ich strefy wolne od nienawiści dotyczą jedynie gejów, lesbijek, transów, murzynów i ciapatych emigrantów, ale po katolach i heteroseksualnych facetach można cisnąć ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Horaccy: Naprawdę uważasz, że "Strefa wolna od nienawiści" dotyczy takich, którzy plują ci w twarz, albo cię wyzywają? Bo zapewne jest to odpowiedź na jakąś zaczepkę.

Kurwa, serio? Idź lepiej się przypierdol do świętobliwych katolików, że mimo dekalogu, popierają karę śmierci. Ten sam poziom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Jeśli chce leczyć i jest przeciwny równym prawom to taki jest jego pogląd. Czy Ciebie to w jakikolwiek sposób krzywdzi?

@haaryballs: Mnie nie, ale ten pogląd jest antynaukowy i nietolerancyjny. Inaczej, jego pogląd jest po prostu błędny, dlatego w interesie ogarniętego społeczeństwa należy go zmarginalizować, ponieważ prowadzi do homofobii, a to prowadzi bezpośrednio do cierpienia innych osób. Zdrowe społeczeństwo będzie nietolerancyjne wobec nietolerancyjnych zachowań.

To fachowo się nazywa "paradox of tolerance"

Przecież przeczysz sam sobie.

W którym punkcie?

Katolik chce leczyć w dobrej wierze

To jest przecież założenie, które znowu, jest gówno warte. W jakiej dobrej wierze? Homofobia nie jest oparta na dobrej wierze, ale na uprzedzeniach. Można było zobaczyć dobrą wiarę katolików w Białymstoku.

Czym on się różni od Ciebie?

Moje poglądy nie prowadzą do rekordowych samobójstw wśród osób, które hipotetycznie dyskryminuję.

Problem z ludźmi (w tym z Tobą) jest taki, że każdy uważa się za piewcę jedynej prawdy, a wszyscy inni są fe. W Polsce niestety zarówno katolicy, osoby LGBTQIAPK i wszelkie inne ruchy starają się wejść innym na głowę.

Ale to jest przecież chujowy centryzm. Próbujesz robić uogólnienie i stwierdzasz, że problem polega na tym, że ludzie mają jakieś poglądy. To nie jest problem, że ktoś ma jakieś poglądy - problem jest taki, że poglądy można wartościować. I dla przykładu, tolerancja osób homoseksualnych jest czymś pozytywnym, a homofobia będzie czymś negatywnym. Jak posiadasz chujowe poglądy (seksizm, rasizm, homofobia, ignorancja etc.), to będziesz zmarginalizowany przez zdrowe społeczeństwo.

W Polsce ruchy lgbt walczą o równe prawa, nie wchodzą nikomu na głowę.

źródło: i.redd.it

•  

świętobliwych katolików, że mimo dekalogu, popierają karę śmierci

@ajuto00: XDDDDDDDD
      Jak ja kocham, gdy do powiedzenia o katolicyzmie najwięcej mają osoby, które nie mają z nim nic wspólnego xD

1 Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: 2 «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? 2 Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». 3 On im odpowiedział: «Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? 4 Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie

•  

@kompek: Dzięki, że zupełnie się nie odniosłeś się do meritum mojej wypowiedzi. Jesteś zajebisty.

pokaż spoiler A biblii mnie nie ucz, byłem 6 lat ministrantem i 2 lata lektorem, trochę łyknąłem temat.

•  

te definicje z wiki to złoto. Wolę z SJP, "niechęć do homoseksualistów." Wystarczy.

@haaryballs: Jasne, że wolisz, bo to jest cherry picking - bardziej pasuje Ci pod tezę. A to, że homofobią określamy też takie zachowania jak poniżej, jest Ci niewygodne. Nie, nie wystarczy. Homofobia to zbiór tych wszystkich rzeczy, jak uważasz inaczej to musisz to uzasadnić.

źródło: wykop.pl

•  

@ajuto00: Meritum? Proszę bardzo: to jest hipokryzja i tyle, tak jak pisałem wcześniej, "strefa wolna od nienawiści, ale tylko trochę".

biblii mnie nie ucz

@ajuto00: No chyba jednak muszę, bo twierdzisz jakoby kara śmierci była sprzeczna z dekalogiem, tymczasem sam Jezus dopuszcza taką karę.

•  

@kompek:

Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

•  

@Horaccy: Typowe prawacko-katolskie rozdwojenie jazni, ich strefy wymodlonych kosciolkowcow z milosierdziem na sztandarach, ale po lewakach i homoseksualistach mozna cisnac ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MartinoBlankuleto: typowe lewactwo i ich nienawiść plus ograniczenie umysłowe

•  

No chyba jednak muszę, bo twierdzisz jakoby kara śmierci była sprzeczna z dekalogiem, tymczasem sam Jezus dopuszcza taką karę.

@kompek: oczywiście nie rozumiesz, że dałem ten przykład jako analogię dla "hipokryzji" omawianej przez opa osoby? Spytam cię zatem: jak interpretujesz moje słowa na koniec "ten sam poziom"? Pewnie je olałeś, bo już miałeś mega ripostę i to by nie pasowało...

•  

ten pogląd jest antynaukowy

@johny-kalesonny: Tak samo jak argument, jakoby otyłość nie powodowała chorób, a jednak ostatnio widzę z lewej strony masę wysrywów o takiej tematyce.

nietolerancyjny

@johny-kalesonny: Napisał człowiek, który na samym początku dopuszcza obrażanie katolika tylko za to, że jest katolikiem. Wyśmienita logika.

prowadzi do homofobii

@johny-kalesonny: I co jest złego w tym, że kogoś toleruję, ale go nie lubię? Od kiedy bawimy się w świat z We Happy Few i wszyscy musimy się kochać?

poglądy można wartościować

@johny-kalesonny: I kto je ocenia? I dlaczego mamy akurat jego osąd akceptować, a innych już nie?
      A co do losowych komentarzy, które wrzuciłeś na obrazku, masz łap, też mam kilka:

źródło: scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net

•  

Jeśli ktoś faktycznie jest gównem, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Nie ma to z nienawiścią nic wspólnego. Prawicowe snowflakes już płaczą.

@RussellSuperFan: Rozumiem, że to tęczowi nadają komuś status gówna? Wtedy reszta Twojego komentarza zaczyna się zgadzać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Maaska
    •  

@MartinoBlankuleto:
      1337...

pokaż spoiler +1 więc już więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1337.jpg

•  

analogię

@ajuto00: No to jednak kiepską analogię dałeś, bo Jezus powyższą wypowiedzią pokazał, że nie był przeciwny zniesieniu kary śmierci, a "Nie zabijaj" z dekalogu jest chujowym tłumaczeniem, które pierwotnie brzmiało "nie morduj". Tymczasem jakoś odnośnie "strefy..." nigdzie nikt nie powiedział, że to tylko dla homowybrańców ta wolność od nienawiści, a na resztę ludzi można pluć i obraża - tymczasem jakoś to tak wychodzi.

•  

@MartinoBlankuleto: "tępy jak but", lol, popisała się ynteligencją

•  

Tak samo jak argument, jakoby otyłość nie powodowała chorób, a jednak ostatnio widzę z lewej strony masę wysrywów o takiej tematyce.

@kompek: To co widzisz, to prawdopodobnie pogląd, że nie powinno się śmiać z grubych ludzi ani ich dyskryminować. Nikt nie twierdzi, że otyłość jest zdrowa (lol)

Napisał człowiek, który na samym początku dopuszcza obrażanie katolika tylko za to, że jest katolikiem.

Jak pisałem, by społeczeństwo pozostało tolerancyjne, powinno być nietolerancyjne wobec nietolerancyjności. Dopuszczam obrażanie katolika za to, że jest katolikiem tak samo, jak dopuszczam obrażanie nazisty za to, że jest nazistą. Pewna grupa poglądów po prostu wyklucza z dyskusji społecznej, a homofobia to jeden z tych poglądów.

No i gdzie katolicy nie zawsze są homofobami, z tym, że właściwie mogą być, bo w kościele homofobia nikomu nie przeszkadza. Przecież papież lewak nie może mieć racji

I co jest złego w tym, że kogoś toleruję, ale go nie lubię?

Jeżeli kogoś tolerujesz, to kongratulacje, misja zakończona sukcesem. Z tym, że tolerancja oznacza równe prawa, a to już pewnie "non possumus".

I kto je ocenia? I dlaczego mamy akurat jego osąd akceptować, a innych już nie?

Społeczeństwo. To jest logiczne, wystarczy się nad tym zastanowić - jak chcesz żyć w liberalnym społeczeństwie, to zależy Ci jednocześnie na wolności i dobrobycie wszystkich obywateli jako jednostek. Że indywidualne dobro wszystkich tych obywateli jest ważniejsze, niż dobro kolektywu czy jakieś arbitralne i absurdalne "wartości".

W tym sensie, jedne poglądy są nienawistne i prowadzą do cierpienia. Inne są neutralne, a jeszcze inne pozytywne. Między nimi jest oczywiście spektrum, a nie dyskretne przejścia.

Co do obrazka - bardzo słuszne wyzywanie. Jest tam reakcja na to, co robią ludzie na marszach równości, czyli katolickie rzucanie butelkami z moczem w tłum, łapanki i bicie, rzucanie kamieniami czy krzyczenie "WYPIERDALAĆ" z różańcem w ręku. To jest fajny przykład marginalizowania idiotów i w każdym zdrowym społeczeństwie taki przykład się pojawi.

+: bacaa90
    •  

No to jednak kiepską analogię dałeś, bo Jezus powyższą wypowiedzią pokazał, że nie był przeciwny zniesieniu kary śmierci, a "Nie zabijaj" z dekalogu jest chujowym tłumaczeniem, które pierwotnie brzmiało "nie morduj". Tymczasem jakoś odnośnie "strefy..." nigdzie nikt nie powiedział, że to tylko dla homowybrańców ta wolność od nienawiści, a na resztę ludzi można pluć i obraża - tymczasem jakoś to tak wychodzi.

@kompek: Jasne kurwa. Morderców będą teraz lewaki kochać i złego słowa o sadystach torturujących i wielokrotnie gwałcących niewinne ofiary nie powiedzą. Ja pierdolę, czy ja pomyliłem portale?

•  

@MartinoBlankuleto: Wiadomo, jak ktoś dał naklejkę na profilowe o strefie wolnej od nienawiści to już się nie może wku**ić...

źródło: wykop.pl

•  

Nikt nie twierdzi, że otyłość jest zdrowa

@johny-kalesonny: Oh rly...?

Dopuszczam obrażanie katolika za to, że jest katolikiem tak samo, jak dopuszczam obrażanie nazisty za to, że jest nazistą.

@johny-kalesonny: A dopuszczasz obrażanie mizoandry za bycie mizoandrą? Bo jakoś nigdzie od nikogo z lewej strony nie słyszałem potępienia hasła "Przemoc ma płeć. Ofiarami są kobiety i dzieci, a sprawcami są mężczyźni.", a jest to dla mnie obraźliwe jako mężczyzny.

"non possumus".

@johny-kalesonny: Cóż, to osobny temat - związki partnerskie jak najbardziej popieram, ale ze znaczną zmianą tego, komu przysługuje ulga przy rozliczaniu podatków.

jakieś arbitralne i absurdalne "wartości".

@johny-kalesonny: ... którymi są również "wolność i dobrobyt wszystkich obywateli" - dosyć arbitralne jest pojęcie "wolności".

bardzo słuszne wyzywanie

@johny-kalesonny: Taaaaaaaaaaaaaaaaaaak, zwłaszcza to, gdzie jest o chęci dyskryminowania księży, obrażanie innych ze względu na narodowość czy sugoerowanie jakoby wszyscy księża byli pedofilami i napuszczali jednych ludzi na drugich. Bardzo słuszne, nie ma co.

reakcja na to, co robią ludzie na marszach równości

@johny-kalesonny: Jakiś dowód...? Bo ja mogę napisać że to są komentarze dotyczące zupełnie innej sytuacji - jak mi udowodnisz że nie mam racji?

fajny przykład marginalizowania idiotów

@johny-kalesonny: Dlaczego więc nie są marginalizowani ci, którzy twierdzą że z racji posiadania penisa przynależę do "kasty oprawców"?

•  

Morderców będą teraz lewaki kochać i złego słowa o sadystach torturujących i wielokrotnie gwałcących niewinne ofiary nie powiedzą.

@ajuto00: No sorry, wyśmiewasz katolików łamiących przykazanie miłości, ale lewaczki srające na "strefę..." już są ok? Bo idąc tym tropem katolicy mogą obrażać osoby grzeszące, ALBO nie mogą złego słowa powiedzieć o innych ludziach.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@johny-kalesonny: skończ już z tą nietolerancją dla nietolerancji, bo zwalczasz ogień ogniem, nienawiść nienawiścią. To nie sposób rozwiązywania konfliktów, a zaostrzania ich. Skoro jesteś taki ponad, to to pokaż, bo chyba jednak to dla Ciebie zbyt trudne.

To założenie nie jest gówno warte. Homoseksualizm jest niezgodny z zasadami moralnymi katolików, dlatego zawsze będą mu przeciwni. I to nie znaczy, że można ich szkalować - takie są ich zasady. Zgadzam się, powinni tolerować, ale nie powinni popierać. To jest różnica.

Teraz daj mi dowody na to, że samobójstwa są spowodowane dyskryminacją. Twardy dowód. Nie na to, że osoby lgbt popełniają samobójstwa z powodu orientacji, tylko, że jest to sztywno powiązane z dyskryminacją.

Nie, nie. Nie przekręcaj moich słów. Dobrze, że ludzie mają poglądy, źle, że za wszelką cenę narzucają je innym. Tak powiedziałem.

Wciąż używasz tych samych zwrotów (zdrowe społeczeństwo, chujowe poglądy), a ja ci powiem, że nie Tobie o tym decydować. Widzę, że mamy tutaj totalitarystę pod przykrywką wolnościowca.

Jak to nie wchodzą nikomu na głowę? Widzę, że zamykasz się tylko na niechlubne informacje o radykałach z prawej strony, a Ci z lewej to przecież baranki.
      A nie, czekaj, przecież lewa strona może choćby zabić prawaków, bo Ci mają, uwaga, ZŁE, CHUJOWE POGLĄDY, bo Ty tak powiedziałeś. Clap, clap, clap hipokryto.

Nie cherrypicking. Po prostu wikipedia to nie jest żadne źródło naukowe.

•  

@johny-kalesonny:

Dopuszczam obrażanie katolika za to, że jest katolikiem tak samo, jak dopuszczam obrażanie nazisty za to, że jest nazistą.

A ja dopuszczam obrażanie Ciebie, za bycie Tobą. Ty serio nie jesteś wolnościowcem. Ty chcesz żeby jednym było lepiej od drugich, ale po Twojemu.

•  

@MartinoBlankuleto: jedni drugich nazywają patologia i karawana jedzie dalej.

•  

@Horaccy: ładnie zaorałeś śmi3ciarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Blackthorn:

pokaż spoiler Ukryty tekst...

+: Horaccy
    •  

No sorry, wyśmiewasz katolików łamiących przykazanie miłości,

@kompek: to jest bzdura, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, tu twój problem

•  

W tym temacie liberalne zjeby z gównotęczami w avatarach zaorani równo. xD

•  

@Prezes_roku: co ma kontekst do tego ? typiara zachowała się jak patuska

•  

•  

@Horaccy: Weź chociaż ogarnij kiedy używać słowa „tudzież”, bo wychodzisz na głupka, który nie potrafi poprawnie stosować słów. On wcale nie jest synonimem „albo” bądź „lub”...

•  

@Horaccy

Tak. To nie są prośby o łaskawą tolerancję. To komunikat do czego macie się stosować. Jako że globalne trendy wskazują na sukces tej przemiany ideologicznej, radziłbym zacząć się stosować. Będzie potem łatwiej ;)

•  

Oh rly...?

@kompek: I co tam jest konkretnie, bo treść jest niedostępna? Jak "śmieszny obrazek" na profilu facebookowym ma dowodzić cokolwiek?

A dopuszczasz obrażanie mizoandry za bycie mizoandrą? Bo jakoś nigdzie od nikogo z lewej strony nie słyszałem potępienia hasła "Przemoc ma płeć. Ofiarami są kobiety i dzieci, a sprawcami są mężczyźni.", a jest to dla mnie obraźliwe jako mężczyzny.

@kompek: Nie podoba mi się to zdanie, ale chodzi w nim o to, że za lwią część przemocy domowej odpowiadają mężczyźni. To po prostu stwierdzenie faktu

Cóż, to osobny temat - związki partnerskie jak najbardziej popieram, ale ze znaczną zmianą tego, komu przysługuje ulga przy rozliczaniu podatków.

@kompek: No to gówno, a nie tolerancja, kumplu. W sytuacji, gdy osoby homoseksualne nie mają wszystkich praw jak hetero, nie można się uznać za tolerancyjną osobę i jednocześnie odmawiać im tych praw.

którymi są również "wolność i dobrobyt wszystkich obywateli" - dosyć arbitralne jest pojęcie "wolności".

@kompek: To nie są arbitralne pojęcia przecież. O wolności nie mówi nikt w sukience z ambony, czy w śmiesznym mundurze. Nikt nie zmusza Cię byś wyznawał dziwny kult przodków i zakładał gacie tyłem na przód, ponieważ tak robiło sto pokoleń przed Tobą. To właśnie konserwatyzm jest arbitralny.

Bardzo słuszne, nie ma co.

@kompek: No nie jest to szczyt kultury, ale nadal wyzywanie jest słuszne w tamtym wypadku. W sytuacji, gdy pedofilia jest zamiatana pod dywan w całym KK to sugerowanie, że każdy ksiądz jest pedofilem jest niesłuszne - ale sugerowanie, że KK jest mafią już bardziej.

Jakiś dowód...?

@kompek: Przecież jest tam mowa o Płocku w jednym momencie, prawda? A teksty o katolikach mogą dotyczyć homofobicznych kazań Jędraszewskiego lud Deca.

Dlaczego więc nie są marginalizowani ci, którzy twierdzą że z racji posiadania penisa przynależę do "kasty oprawców"?

@kompek: Jeśli w "kaście oprawców" chodzi o mitycznych białych mężczyzn, to nikt nie będzie przecież marginalizować ludzi, którzy stwierdzają fakty. Biali mężczyźni przecież są w topie uprzywilejowanych grup społecznych na Zachodzie.

•  

skończ już z tą nietolerancją dla nietolerancji, bo zwalczasz ogień ogniem, nienawiść nienawiścią. To nie sposób rozwiązywania konfliktów, a zaostrzania ich.

@haaryballs: Nie sądzę - w tym wszystkim chodzi o pokazanie o jak zupełnie innych sytuacjach mówimy. Wyzywanie kogoś, kto pała nienawiścią (np. katolików, nacjonalistów, rasistów, muzułmanów etc.) po konkretnych sytuacjach (np. zadyma w Białymstoku, kazania Jędraszewskiego) jest ZUPEŁNIE czymś innym, niż wyzywanie niewinnych ludzi przez tych nienawistnych ludzi. To jest pokazanie gdzie leży prawda.

Nie róbmy z siebie idiotów twierdząc, że Kościół Katolicki jest nagle niewinny.

To założenie nie jest gówno warte. Homoseksualizm jest niezgodny z zasadami moralnymi katolików, dlatego zawsze będą mu przeciwni.

@haaryballs: Ale zasady moralne katolików są religijne, oparte na semickich baśniach. Katolicy opierają się masturbacji, w sytuacji, gdzie seks jest potrzebą fizjologiczną. Byłoby ok gdyby katolicy zostawiali swoje opinie na temat homoseksualizmu i seksualności w swoich wspólnotach - ale oni je wyciągają do dyskusji publicznej. To absurdalne, jak ktoś argumentuje wiarą religijną to, czy jakieś zachowanie jest zdrowe czy nie. W ten sposób katolicy nadal chętnie dyskryminują osoby lgbt i odmawiają im ich praw.

Teraz daj mi dowody na to, że samobójstwa są spowodowane dyskryminacją. Twardy dowód. Nie na to, że osoby lgbt popełniają samobójstwa z powodu orientacji, tylko, że jest to sztywno powiązane z dyskryminacją.

@haaryballs:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30445379
      https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1300/J082v51n03_04

https://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_among_LGBT_youth

I że pewnie nie będzie Ci się chciało klikać w odnośniki: https://ajph.aphapublications.org/doi/abs/10.2105/AJPH.2009.168815
      https://www.jhsph.edu/news/news-releases/2017/same-sex-marriage-legalization-linked-to-reduction-in-suicide-attempts-among-high-school-students.html

Tak powiedziałem.

@haaryballs: Napisałeś:

Problem z ludźmi (w tym z Tobą) jest taki, że każdy uważa się za piewcę jedynej prawdy, a wszyscy inni są fe. W Polsce niestety zarówno katolicy, osoby LGBTQIAPK i wszelkie inne ruchy starają się wejść innym na głowę.

Nie napisałeś, że problemem jest to, że ludzie narzucają innym swoje poglądy. Napisałeś, że każdy uważa siebie za piewcę jedynej prawdy.

W temacie równouprawnienia nie ma kompromisów. Nie można było "zabijać trochę żydów" by udobruchać nazistów, nie można było "zniewalać trochę czarnych" by udobruchać rasistów. Nie da się też "trochę dyskryminować" osoby lgbt, by udobruchać katolików.

Wciąż używasz tych samych zwrotów (zdrowe społeczeństwo, chujowe poglądy), a ja ci powiem, że nie Tobie o tym decydować. Widzę, że mamy tutaj totalitarystę pod przykrywką wolnościowca.

@haaryballs: Przecież ja nie decyduję jakie społeczeństwo jest zdrowe, jak mógłbym w ogóle to robić? :) Po prostu tak wyglądają tolerancyjne społeczeństwa. Jeżeli uważasz je za chore, to polecam przeprowadzkę do Rosji lub krajów arabskich. Ale jakoś żaden konserwatysta nie chce emigrować na Wschód, tylko na ten zgniły Zachód.

Dodaj jeszcze "noemarksistę" i będzie pełnia rzucania banałami z Twojej strony.

Jak to nie wchodzą nikomu na głowę?
      @haaryballs:

Nie mam pojęcia w jaki sposób osoby lgbt wchodzą na głowę komukolwiek. Organizując marsze równości? Wychodząc na ulice? W jaki sposób tutaj komuś wchodzi się na głowę?

Widzę, że zamykasz się tylko na niechlubne informacje o radykałach z prawej strony, a Ci z lewej to przecież baranki.
      A nie, czekaj, przecież lewa strona może choćby zabić prawaków, bo Ci mają, uwaga, ZŁE, CHUJOWE POGLĄDY, bo Ty tak powiedziałeś. Clap, clap, clap hipokryto.

Wsadź sobie te chujowe ad personam w buty, tam obok słomy

•  

@Prezes_roku: no dobrze, czy to że ktoś zdradza żonę, daje jej zielone światło żeby wyzywać ludzi od gówna?

•  

@johny-kalesonny: z Tobą rozmowa nie ma sensu, wciąż masz klapki na oczy i powtarzasz to samo, mało tego, upierając się, że to co mówię należy interpretować inaczej. Ale cóż, jestem uparty, więc po pracy jeszcze Ci odpiszę, ba, nawet z chęcią podlinkuje krzywe akcje Waszych aktywistów.

•  

nawet z chęcią podlinkuje krzywe akcje Waszych aktywistów.

@haaryballs: Czekam na cipkomaryje i wniosek, że skoro jedna osoba coś robi by zarobić na kontrowersjach, to znaczy, że wszystkie ruchy emancypacyjne są takie. I kolejny wniosek, że to ma taką samą wagę co kazanie arcybiskupa katolickiego.

•  

@johny-kalesonny: nie, mówię tutaj o bezpośrednim ataku na innych ludzi, a nie cipkomaryje. Nie rób z siebie debila i cierpliwie poczekaj, niedługo Ci odpowiem.

•  

@haaryballs: Trailer komentarza, awangarda w dyskusji z konserwatystami :)

•  

Biedna prawica oburzona bardziej postrzeganą hipokryzją lewactwa, niż agresją i przemocą prawaków xD
      I jak zwykle, klasycznie:

źródło: i.imgur.com

•  

@MartinoBlankuleto: bo to ma byc strefa wolna od nienawisci w stosunku do #lgbtqwertyuiop. Natomiast nic nie mowi o tym, ze #lgbtqwertyuiop nie moga byc nienawistni.

•  

cokolwiek

@johny-kalesonny: Tak, cokolwiek dowodzi, bo to był obrazek z dosyć popularnego fanpejdża, gdzie stwierdzono obojętność otyłości dla zdrowia - pierwszy z brzegu głośniejszy przykład.

stwierdzenie faktu

@johny-kalesonny: Zatem mogę mówić "AIDS ma orientację - jest nią orientacja homoseksualna"? Bo to też stwierdzenie faktu - homoseksualiści stanowią nienaturalnie wysoki odsetek zarażonych wirusem HiV.

gówno, a nie tolerancja, kumplu

@johny-kalesonny: xD nawet nie wiesz co miałem na myśli, ale już sobie dopowiadasz. Otóż nie, mogliby mieć ulgi - ale wg mnie powinno się usunąć ulgi za sam fakt bycia małżeństwem, a zwiększyć ulgi za posiadanie dzieci. Ale to krótki wyrywek z mojego wymarzonego systemu podatkowego, więc to całkiem osobny temat.

nie są arbitralne pojęcia

@johny-kalesonny: Doprawdy? Zatem jak wielka wolność jest dopuszczalna? Gdzie są jej granice i kto je ustala? Dlaczego jedna swoboda może być w porządku, a inna już nie, mimo że obie nie czynią krzywdy innym?

wyzywanie jest słuszne w tamtym wypadku

@johny-kalesonny: Doprawdy? Plucie na WSZYSTKICH Polaków i wyzywanie ich WSZYSTKICH od polaczków jest słuszne? Wyzywanie, że WSZYSCY katolicy to debile jest słuszne? Ty czytasz co w ogóle piszesz?

teksty o katolikach mogą dotyczyć homofobicznych kazań Jędraszewskiego lud Deca.

@johny-kalesonny: Aha, MOGĄ więc sobie przyjmiesz pod tezę żeby Ci pasowało. A ja sobie przyjmę, że to są komentarze pod losowym artykułem Kościele, bo wtedy MI pasuje pod tezę. Widzisz tę logikę?

o mitycznych białych mężczyzn

@johny-kalesonny: A to oni nie istnieją, że są mityczni...?
      I nie, nie mówiłem o nich, mówiłem o naszym krajowym podwórku, to co się odpierdala w USA NA RAZIE mnie nie obchodzi (chociaż i do nas niedługo ta najgłupsza fala feminizmu dotrze). I chodzi mi o sugerowanie, że "mężczyźni są sprawcą przemocy" - ja się czuję obrażony tym stwierdzeniem, które MOCNO uogólnia i od razu zakłada, że jako mężczyzna jestem sprawcą przemocy. Już pomijam nawet fakt, że takie założenie prowadzi do wprowadzania różnych dziwnych praw, gdzie padnie choćby cień podejrzenia na mężczyznę i automatycznie przez długi okres on nie może wejść DO WŁASNEGO MIESZKANIA, bo tam mieszka kobieta którą rzekomo bił.

•  

@sabafanaga123SS: Uu kolejny wykopek agresorek. Wypierdalaj być agresywny gdzie indziej.

•  

@MadokaDobraWaifu:

Oho

Od ścigania nazioli są odpowiednie służby a nie jakaś bojówka wymierzająca sprawiedliwość

W ogóle fajnie obserwować jak próbujesz podłączyć się pod dyskusję z marnym trolololo i wszyscy zgodnie Cię ignorują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Gniewo_: To niech ścigają ¯\_(ツ)_/¯

Co to za dziwne projekcje, chciałbyś o czymś porozmawiać?

•  

Tak, cokolwiek dowodzi, bo to był obrazek z dosyć popularnego fanpejdża, gdzie stwierdzono obojętność otyłości dla zdrowia - pierwszy z brzegu głośniejszy przykład.

@kompek: A można o drugi z brzegu? I tak nie mogę zobaczyć tego na fanpejdżu. No i znowu, przykład obrazka na fanpejdżu jako dowód na coraz bardziej popularny pogląd, że otyłość niby nie jest niezdrowa to głupi argument.

Zatem mogę mówić "AIDS ma orientację - jest nią orientacja homoseksualna"?

@kompek: Jak coś, to możesz powiedzieć, że AIDS ma płeć - płeć męską. Ponieważ to głównie faceci zapadają na AIDS (wiążę się to z praktykami seksualnymi, nie per se z orientacją).

Doprawdy? Zatem jak wielka wolność jest dopuszczalna? Gdzie są jej granice i kto je ustala? Dlaczego jedna swoboda może być w porządku, a inna już nie, mimo że obie nie czynią krzywdy innym?

@kompek: W każdym społeczeństwie istnieje dokładna granica wolności - moja wolność się kończy tam, gdzie zaczyna się wolność kogoś innego. Społeczeństwo reguluje i ustala te granice. Każda swoboda może być poddana do dyskusji, ale jej istnienie powinno być zawsze z góry, domniemane.

Przykład to wolność słowa - jeśli wolność słowa służy temu, by szerzyć nienawiść, to powinno się ją ograniczyć.

Doprawdy? Plucie na WSZYSTKICH Polaków i wyzywanie ich WSZYSTKICH od polaczków jest słuszne? Wyzywanie, że WSZYSCY katolicy to debile jest słuszne? Ty czytasz co w ogóle piszesz?

To jest ironiczne stwierdzenie, że "polaczki" lub "katole" znowu robią bydło, i nie sądzę by przekładało się to na wszystkich Polaków i katolików. Ale to przecież jest zasadne stwierdzenie. "polaczki" i "katole" są znani z tego, że robią bydło i są antyludzcy.

Aha, MOGĄ więc sobie przyjmiesz pod tezę żeby Ci pasowało. A ja sobie przyjmę, że to są komentarze pod losowym artykułem Kościele, bo wtedy MI pasuje pod tezę.

Ale ten obrazek to Twój argument, nie mój. Po Twojej stronie jest ciężar dowodu, a ja mogę sobie stwierdzić, że to jest gówno, pokazując, że tak samo te komentarze mogą mieć kontekst.

Popis logiki to jest wyciąganie komentarzy wyjętych z kontekstu jako dowód na cokolwiek :D. Ale jak ktoś długo dyskutuje z konserwami na wykopie to może się już przyzwyczaić.

I chodzi mi o sugerowanie, że "mężczyźni są sprawcą przemocy" - ja się czuję obrażony tym stwierdzeniem, które MOCNO uogólnia i od razu zakłada, że jako mężczyzna jestem sprawcą przemocy

Takie są statystyki. W 2003 roku, za przemoc domową odpowiadali w 97,6% mężczyźni. W 2018 mężczyźni stanowili ~91% podejrzanych. Faktycznie przemoc domowa ma płeć, i to jest płeć męska. To nie oznacza jednak, że każdy mężczyzna będzie bił partnerkę lub swoje dzieci.

http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/50863,Przemoc-w-rodzinie.html

To oznacza, że jak masz zgłoszenie, że ktoś kogoś bije w domu, to w 9 na 10 przypadków sprawcą będzie facet. I to jest faktycznie problem społeczny

•  

@johny-kalesonny: statystyka bez interpretacji jest niczym. Jaki % mężczyzn zgłasza, że bije ich kobieta? To tak samo jak prawaki udowadniające, że Polska jest bezpieczniejszym krajem od Szwecji bo raportuje się tu mniej przestępstw seksualnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: kompek
    •  

statystyka bez interpretacji jest niczym.

@Gniewo_: To jest globalny trend. Widocznie wszyscy mężczyźni na świecie nie zgłaszają, że bije ich kobieta, no bo zwykle ich kobieta po prostu nie bije

Tu masz badanie na ten temat: https://academic.oup.com/bjc/article-abstract/44/3/324/471260?redirectedFrom=fulltext

Masz np. statystyki z Finlandi, gdzie 77% podejrzanych to byli mężczyźni: https://www.stat.fi/til/rpk/2017/15/rpk_2017_15_2018-05-31_tie_001_en.html

Z Anglii, 92% (screen poniżej): https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/crimeandjustice/bulletins/domesticabuseinenglandandwales/yearendingmarch2018

źródło: Screenshot 2019-09-12 at 13.18.07.png

•  

@johny-kalesonny: jeśli wobec Twoich 97% (w Polsce jak mniemam) czy 92% w Anglii pojawia się Finlandia z 77% to znaczy, że jednak są przesłanki ku dalszym badaniom tematu.

Tak, mężczyznom w większości kultur globu trudno będzie się przyznać, że bije ich kobieta. Świat był, jest i będzie zmaskulinizowany, dlatego mężczyźnie zawsze będzie ciężej o zgłoszenie przypadku przemocy ze strony kobiety.

•  

że jednak są przesłanki ku dalszym badaniom tematu.

@Gniewo_: W tym wypadku nadal nie ma (blisko 80% vs 90% to nadal jest ogromny niesymetryzm). Mimo wszystko temat się bada i jak na razie konsesus jest taki, jak powiedziałem - przemoc domowa ma płeć. To jest zjawisko globalne, a nie lokalne.

•  

głupi argument

@johny-kalesonny: No fakt, kto by się przejmował jednym z najbardziej znanych polskich feministycznych fanpejdży, przecież to jakaś płotka. Za to inny przykład tutaj, co prawda komentarz do promowania otyłości, ale jest i screen z nagłówka artykułu GW.

możesz powiedzieć, że AIDS ma płeć

@johny-kalesonny: Nie, ja chcę powiedzieć że AIDS ma orientację, około 25% chorych jest orientacji homoseksualnej, mimo że stanowią w społeczeństwie tylko 5% populacji. To jest fakt, więc dlaczego próbujesz odwracać kota ogonem?

istnieje dokładna granica wolności - moja wolność się kończy tam, gdzie zaczyna się wolność kogoś innego

@johny-kalesonny: Więc dlaczego narkotyki są nielegalne? Dlaczego kazirodztwo jest nielegalne? Dlaczego bigamia jest nielegalna?

szerzyć nienawiść

@johny-kalesonny: A co to znaczy "szerzyć nienawiść"? Jak przytoczę niewygodne statystyki, jak np. powyższe o AIDS to już jestem homofobem i szerzę nienawiść wobec homosiów? Bo już i takie rzeczy osobiście słyszałem.

To jest ironiczne stwierdzenie

@johny-kalesonny: Ach no tak, I R O N I A. Czyli jak lewica pluje i wyzywa od polaczków to ironia, ale jak prawica pluje na homosiów to już mowa nienawiści? Czy pod artykułem, że małżeństwo gejów biło i molestowało swojego synka, albo lesbijki zmuszały syna do zachowywania się jak dziewczynka a potem go zabiły mogę napisać "pedały za przeproszeniem kurwa mać TFFUUUU", bo he he IRONICZNIE zauważam, że znowu homosie odpierdalają?

to w 9 na 10 przypadków sprawcą będzie facet

@johny-kalesonny: Bo jak doskonale wiemy, w naszym kraju - i nie tylko - nie ma problemów z przemocą kobiet wobec mężczyzn i ich wstydem przed takim zgłoszeniem.

Widocznie wszyscy mężczyźni na świecie nie zgłaszają, że bije ich kobieta, no bo zwykle ich kobieta po prostu nie bije

@johny-kalesonny: Widocznie wszystkie kobiety w Polsce nie zgłaszają, że były zgwałcone, no bo zwykle mężczyźni ich nie zgwałcili

źródło: static.independent.co.uk

•  

do promowania otyłości

@kompek: Gdzie tu jest promowanie otyłości? Modelki plus size to promowanie otyłości? To jest takie promowanie otyłości, jak marsze równości są promowaniem homoseksualizmu. Dwie otyłości w cenie jednej

Nie, ja chcę powiedzieć że AIDS ma orientację, około 25% chorych jest orientacji homoseksualnej,

Z tym, że w większości (blisko 70%) to są faceci (biseksualni i homoseksualni)

In 2016, gay and bisexual men accounted for 67% (26,844) of all HIV diagnoses and 82% of diagnoses among males aged 13 and older.

https://www.cdc.gov/hiv/group/msm/index.html

Więc dlaczego narkotyki są nielegalne? Dlaczego kazirodztwo jest nielegalne? Dlaczego bigamia jest nielegalna?

Mówię o idealnej sytuacji. W rzeczywistości dochodzą takie idiotyzmy, jak tradycja. Bardzo dobry przykład to właśnie narkotyki - alkohol jest legalny tylko dlatego, że to tradycyjny narkotyk, gdzie trawa jest nielegalna, bo nie jest tradycyjna.

A co to znaczy "szerzyć nienawiść"?

To znaczy szerzyć uprzedzenia do grup ludzi bazując na dokładnie niczym racjonalnym. Antysemityzm, homofobia, seksizm etc.

Ach no tak, I R O N I A. Czyli jak lewica pluje i wyzywa od polaczków to ironia, ale jak prawica pluje na homosiów to już mowa nienawiści?

W sensie jak lewica mówi "polaczek" w sytuacji, gdy "polaczki" rzucają butelkami z moczem w marsz równości to źle? A jak prawica wrzuca wlepki "zakaz pedałowania" albo "strefa wolna od lgbt" no to dobrze?

Czy pod artykułem, że małżeństwo gejów biło i molestowało swojego synka, albo lesbijki zmuszały syna do zachowywania się jak dziewczynka a potem go zabiły mogę napisać "pedały za przeproszeniem kurwa mać TFFUUUU", bo he he IRONICZNIE zauważam, że znowu homosie odpierdalają?

Możesz, będziesz miał z tego tysiąc plusów na wykopie dopóki moderacja Ci tego nie usunie. A to, że zauważasz, iż "homosie znowu odpierdalają" jest pięknym przykładem Twojego ograniczenia - to jest przecież cherry picking. Nie patrzysz w statystyki, kierujesz się subiektywnym zdaniem bazując na swoim wykopowym echochamber. Właśnie w taki sposób powstaja uprzedzenia. Co z tego, że większość przestępstw wobec dzieci popełniają heterycy, łącznie z pedofilią - to homoseksualiści są winni.

Bo jak doskonale wiemy, w naszym kraju - i nie tylko - nie ma problemów z przemocą kobiet wobec mężczyzn i ich wstydem przed takim zgłoszeniem.

A jest? Udowodnisz tę tezę wrzucając jakieś opracowanie?

Widocznie wszystkie kobiety w Polsce nie zgłaszają, że były zgwałcone, no bo zwykle mężczyźni ich nie zgwałcili

Nie tylko w Polsce - na mapce zauważysz, że głównie chodzi o Blok Wschodni. Czyli tam, gdzie społeczna pozycja kobiet jest raczej niska, o wiele niższa niż na Zachodzie. Są na ten temat badania tak btw.

•  

@johny-kalesonny: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Domestic_violence_against_men

Nie wiem czy byłbym skłonny nazwać to konsensusem, wiki to słabe źródło ale widać, że w ciągu 20 lat statystyki uległy dużej zmianie.

Oczywiście mężczyźni zawsze będą górować w kwestii przemocy fizycznej ze względu na warunki fizyczne ale kobiety też stosują przemoc, choć w innej formie.

I już w kategorii "domestic abuse" w UK na 2 mln przypadków mamy już 1.3 mln ofiar żeńskich i 700 tys. ofiar męskich. (via bbc https://www.bbc.com/news/uk-wales-47252756), jeśli dodać do tego info z linka z wiki powyżej o szacowanym poziomie jedynie 10% mężczyzn zgłaszających jakąkolwiek formę "domestic abuse", plus jeśli dodać do tego fakt zaburzający statystykę, czyli dużej imigracji z krajów, gdzie lanie kobiet jest przyjętą normą społeczną, to wychodzi na to, że sprawa nie jest już tak oczywista.

•  

Dwie otyłości w cenie jednej

@johny-kalesonny: Kiedy wy się kurwa nauczycie...

promocja
      1. «działania zmierzające do zwiększenia popularności jakiegoś produktu lub przedsięwzięcia; też: każde z tych działań»

2. «prawo ucznia do przejścia do następnej klasy»
      3. «przyznanie komuś tytułu naukowego lub stopnia oficerskiego; też: ceremonia takiej nominacji»
      4. «zamiana pionka na figurę w szachach lub na damę w warcabach»

to są faceci

@johny-kalesonny: ... którzy są LGBT, więc mogę mówić ogólnie o homosiach. Naprawdę chcesz tak się przerzucać czyja racja jest mojsza?

idiotyzmy, jak tradycja

@johny-kalesonny: Oho, mamy tutaj futurystę. Ciekawe tylko, że to właśnie tradycja potrafi zdefiniować ludzkie zachowania na tysiące lat, a różne przeciwstawiające się temu zachowania często giną w mrokach historii.

szerzyć uprzedzenia do grup ludzi bazując na dokładnie niczym racjonalnym

@johny-kalesonny: Ale zadałem konkretny przykład - zostałem zwyzywany od homofobów, bo śmiałem zauważyć że stanowią nienaturalnie wysoki procent zarażonych HiV, czy to znaczy że szerzę homofobię? Jak śmiem zauważyć, że czarnoskórzy są od białych statystycznie lepsi w sportach, ale mają niższy średni iloraz inteligencji to jestem rasistą? Jak zauważę, że kobiety rzadziej upominają się o podwyżki, zajmują niższe stanowiska i nie są skłonne do podejmowania ryzyka czy pracy w nadgodzinach i stąd bierze się "wage gap" to jestem seksistą?
      Bo każde z tych zachowań mnie osobiście spotkało, i to właśnie ze strony wielce miłościwych i tolerancyjnych lewicowców, którzy mają usta pełne "tolerancji", "otwartości na odmienne poglądy" i "chęci do kulturalnej dyskusji" (o ile tylko im potakujesz).

większość przestępstw wobec dzieci popełniają heterycy

łącznie z pedofilią

@johny-kalesonny: No tak, przecież to oczywiste że osoba która jest heteroseksualna i odczuwa podniecenie na myśl/widok kobiety i jej narządów będzie chciała ruchać młodego chłopca, który posiada penisa. Makes perfect sense.

pozycja kobiet jest raczej niska

@johny-kalesonny: A czym to się w Polsce objawia? Tym, że mamy jeden z najwyższych współczynników zatrudnienia kobiet na stanowiskach kierowniczych? Że kobiety dostają niższe wyroki za te same przestępstwa? Że to u nas właśnie powstał mit Matki Polki?
      Poza tym, jakoś nie wydaje mi się, żeby taka np. Portugalia należała do bloku wschodniego. A już nawet nie wspomnę, że zaliczanie wyzwolonych Czechów do bloku wschodniego pod tym względem to śmiech na sali.

•  

Nie wiem czy byłbym skłonny nazwać to konsensusem, wiki to słabe źródło ale widać, że w ciągu 20 lat statystyki uległy dużej zmianie

@Gniewo_: Tzn? Gdzie to widać?

Chodzi głównie o statystyki płci podejrzanych, a nie ofiar. Chociaż w obu wypadkach to jest niesymetryczne, gdziekolwiek spojrzysz.

«działania zmierzające do zwiększenia popularności jakiegoś produktu lub przedsięwzięcia; też: każde z tych działań»

@kompek: I w jaki sposób modelki plus size zwiększają popularność otyłości? Lub w jaki sposób marsze równości zwiększają popularność homoseksualizmu?

którzy są LGBT, więc mogę mówić ogólnie o homosiach.

Konkretnie o gejach. Jeśli mówimy w ogóle o orientacji (czyli jak chcesz wrzucić tam wszystkich nieheteronormatywnych), to nie będzie to miało takiego wydźwięku. Problem zarażeń hiv i aids jest bardzo widoczny u facetów, którzy sypiają z innymi facetami. Ale nie jest to 95%+ przypadków, tylko 60%

https://en.wikipedia.org/wiki/HIV_and_men_who_have_sex_with_men

Ciekawe tylko, że to właśnie tradycja potrafi zdefiniować ludzkie zachowania na tysiące lat, a różne przeciwstawiające się temu zachowania często giną w mrokach historii.

Tradycja jest irracjonalna, jest tylko sumą postępowań poprzednich pokoleń. I jeśli społeczność jest małodynamiczna i nie autokrytyczna, to jasne, to może trwać i trwać. Możesz nosić gacie tył naprzód przez tysiące lat, jak tylko jesteś odpowiednio indoktrynowany.

Druga część zdania jest lekko zabawna :D, biorąc pod uwagę, że przez ostatnie 400 lat zaoraliśmy ten cały tysiącletni porządek. I nadal jest orany.

Ale zadałem konkretny przykład - zostałem zwyzywany od homofobów, bo śmiałem zauważyć że stanowią nienaturalnie wysoki procent zarażonych HiV, czy to znaczy że szerzę homofobię?

A jaką tu masz motywację? Troszczysz się o gejów, fascynuje Cię samo zjawisko, czy może chcesz im odmówić równych praw? Zjawisko istnieje, ale jak w dyskusji o tym, że geje nie powinni adoptować dzieci ze względu na wysoką zachorowalność na wirusa HIV, to jest homofobiczne stanowisko. Ponieważ jedno nie ma związku z drugim.

Jak śmiem zauważyć, że czarnoskórzy są od białych statystycznie lepsi w sportach, ale mają niższy średni iloraz inteligencji to jestem rasistą?

W gruncie rzeczy - tak. Ponieważ to nieprawda. Czarni nie są lepsi w sportach od białych, tylko np. Kenijczycy będą lepsi w maratonach od Polaków. Karnacja skóry nie jest definicją rasy (która z biologicznego punktu widzenia nie istnieje). Jeżeli też uważasz, że z powodu karnacji skóry murzyni w USA są średnio mniej inteligentni, to znowu ten sam wniosek.

Jak zauważę, że kobiety rzadziej upominają się o podwyżki, zajmują niższe stanowiska i nie są skłonne do podejmowania ryzyka czy pracy w nadgodzinach i stąd bierze się "wage gap" to jestem seksistą?

Tzn. jakbyś napisał "nie są zdolne do podejmowania ryzyka czy pracy w nadgodzinach" to jasne, byłbyś seksistą. Jak piszesz "nie są skłonne" - no to zależy od kontekstu, prawda? Już pomijając to, że możesz się mylić, jeżeli to jest neutralna teza to jeszcze nie jest to seksiz.

Bo każde z tych zachowań mnie osobiście spotkało

A mają rację? Jesteś homofobem, rasistą i seksistą? Ja nie byłem przy tych dyskusjach, to skąd mam wiedzieć, czy mieli rację? No i znowu - nie ma tolerancji dla nietolerancji. Ciężko przytakiwać ludziom, którzy mają antyludzkie poglądy. Ale sporo lewicowców ma też bardzo emocjonalne podejście do rzeczy.

No tak, przecież to oczywiste że osoba która jest heteroseksualna i odczuwa podniecenie na myśl/widok kobiety i jej narządów będzie chciała ruchać młodego chłopca, który posiada penisa.

O kurwa ;D Czy Ty serio uważasz, że pedofilia ma związek z orientacją seksualną? W sensie jak jesteś gejem i pedofilem to będziesz gwałcił chłopców, a jak jesteś hetero to będziesz gwałcił dziewczynki?

Pedofile zazwyczaj odczuwają pociąg seksualny do konkretnej płci dziecka. Skutkuje to podziałem pedofilów na homoseksualnych (pociąga ich ta sama płeć), heteroseksualnych (pociąga ich płeć przeciwna) i biseksualnych (pociągają ich obie płcie). Wśród pedofilów odsetek homoseksualnych pedofilów waha się od 9 do 40%, czyli jest około 4–20 razy większy niż odsetek dorosłych mężczyzn, których pociągają inni dorośli mężczyźni, w męskiej populacji. Nie oznacza to, że homoseksualni mężczyźni są bardziej skłonni do wykorzystywania seksualnego dzieci, tylko że większy odsetek pedofilów jest homoseksualny w swojej orientacji względem płci dziecka.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia#Pedofilia_a_poj%C4%99cie_orientacji_seksualnej

•  

A czym to się w Polsce objawia?

@kompek: Brakiem prawa do aborcji, traktowaniem kobiet jak narzędzia do rozrodu, wychowywaniem kobiet przez pryzmat tej właśnie tradycyjnej roli. Ostatnio hit to jest ten podręcznik do edukacji seksualnej

źródło: hellozdrowie.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement