•  

Jedną z dziwniejszych oznak bycia dorosłym jest to, że każdy ma swój ulubiony palnik, ale nikt o tym nie mówi

#heheszki #apple

źródło: Zrzut ekranu z 2019-09-12 07-48-14.png

•  

@konradk: w sumie to nie rozumiem tego śmieszkowania z tego aparatu, w innych telefonach już dawno coś takiego było i była cisza, nagle coś od apple z takim czymś i juz ból dupy

•  

@KiiK6: no bo wiesz, to apple :) trzeba sie posmiac.

mi tam rybka jaki jest apple. dla mnie jest za drogi, wiec staram sie nim nie interesowac za bardzo. sa tansze w podobnej specyfikacji

pokaż spoiler a juz tak serio to zadnymi sie nie ineteresuje. kupilem OnePlus One zaraz po premierze i do dzis dziala tak jak trzeba. nie rozumiem jak mozna sie jarac plastikowym/metalowym prostokątem z ekranem.

•  

@KiiK6: To nie pamiętasz już ile było memów z palnika w Huawei Mate 20 ? xD

•  

@Hababubu: łoo, ja nie widziałem :) tu faktycznie jeszcze bardziej kuchenka :)

źródło: images.frandroid.com

•  

@konradk: Ja tam telefony sprzedaje i wierz mi, że nie ma bardziej problematycznych klientów niż Ci od iPhona xd A najbardziej mnie bawi że 90%z nich w dupie ma specyfikację, a ma się zgadzać kolor i logo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Hababubu: bo w sumie w przypadku iphone, masz w dupie specyfikację i tak wszystko będzie działać

•  

@MirkoLord: hahaha na przykład pobieranie plików z internetu?

•  

@darvd29: A nie da się pobierać czy co? Bo ściągałem już różne pliki i nie miałem problemów.

•  

@MirkoLord: W maxcom mm720 też wszystko działa ale wolałbym jednak jakiś inny xd Może i telefony fajne, ale to z czego się śmieje to taki owczy pęd jeśli chodzi posiadanie iPhone xd Bez żadnej refleksji i zastanowienia się po co to wgl komu. Ma być logo i koniec ¯\_(ツ)_/¯

+: TAKATA_
    •  

Ja tam telefony sprzedaje i wierz mi, że nie ma bardziej problematycznych klientów niż Ci od iPhona xd A najbardziej mnie bawi że 90%z nich w dupie ma specyfikację, a ma się zgadzać kolor i logo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Hababubu: No i właśnie dlatego to kupuje,pierdoli mnie specyfikacja,nie podniecam się rozdzielczosciami,megarchecami,ramami,rotami,chujami. Kupuje japko i dziala.(obojetnie czy se za kilka stow czy 11 za kilka k) A wybieram wlasnie tyko kolor bo wiem ze bedzie działało obojetnie co wezme

•  

@Hababubu: To coś na podobnej zasadzie jak Gelenda od Merca,wiesz ze zawsze będzie niezawodny czy to rocznik 90 czy 2k18

•  

@KiiK6: bo glosza ze sa w chuj innowacyjni a poki co to sciaganie pomyslow z innych telefonow z przeszlosci i oprawianie tego w ramkę mega nowosci

+: geuze, Rzuku
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

i tak wszystko będzie działać

@MirkoLord: szczególnie będzie działać:
      - klonowanie aplikacji
      - druga karta sim
      - aplikacje spoza App Store
      - zgrywanie zdjęć i danych bez iTunes już działa czy jeszcze nie? (xD)
      - słuchawki z kablem

I pewnie jeszcze wiele innych, o których nie pomyślałem. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale już telefony ze średniej półki sprzed 2-3 lat z Androidem sobie spokojnie radzą praktycznie "ze wszystkim" - a flagowce tym bardziej.

Naprawdę kibicuję dla Apple, bo był czas, że wszyscy producenci im zazdrościli + są jedyną alternatywą dla Androida i nie chciałbym, żeby zniknęli z rynku.

•  

@KiiK6: Bo ludzie musza sobie podbić ego smieszkujac z Apple. To tak jak smieszkowanie z nowych samochodów. 100% zawsze podkreśla „stać mnie ale w życiu bym nie kupił” co jest typowe dla ludzi których nie stać ¯\(ツ)/¯ pomijam już to czy Apple jest takie dobre. Ja mam od nich komplet sprzętów i nigdy nie uważałem, że to urządzenia bez wad. Jest wiele rzeczy które mnie wkurwiają, ale najzwyczajniej w świecie dobrze mi się na nich pracuje i nie mam z nimi problemów.

•  

@geuze: A o esim to nie słyszał? Po cholerę komu aplikacje spoza App Store? Żeby sobie telefon zainfekować? Czy żeby pobrać APK. w celu przycebulowania kilku zł na płatnej aplikacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

esim

@MZ23: o widzisz - nie słyszał, ale chyba nie wszyscy to już obsługują z tego co widzę (?). Poza tym powodzenia na przykład na wycieczce zagranicznej na inny kontynent, gdzie chcesz mieć tanio internet i bujać się esim. Ja właśnie tak z tego korzystam :)

Po cholerę komu aplikacje spoza App Store?

No ja używam chociażby takiego AdGuarda, żeby właśnie sobie telefonu nie zainfekować ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ Nawet z Google Play go wywalili, bo blokuje reklamy w przeglądarce.

Czy żeby pobrać APK. w celu przycebulowania kilku zł na płatnej aplikacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MZ23: akurat za aplikacje na telefon płacę lub szukam darmowych alternatyw, w tym chętnie korzystam i wspieram takiego F-droid. A jeżeli Google któregoś dnia postanowi uwalić jakąś aplikację z której korzystam to nie ma problemu, podobnie w sytuacji gdy nowa wersja okaże się do dupy i będę chciał zrobić sobie downgrade.

No i klonowanie aplikacji - teraz mam dwa whatsapp, bo założyłem firmę, na iPhone nie ma na to szans. Jeszcze na pewno wiele rzeczy by mnie zirytowało w trakcie korzystania z iPhone - chociażby brak takiego Locusa czy płatne Anki i wiele, wiele innych...

+: Rzuku
    •  

@geuze: ale wiesz ze większość ma gdzieś to co wymieniles, miałem całe życie iphone teraz używam note 9 i nie widzę jakichś specjalnych różnic lub funkcji których mi brakowało wcześniej. Ludzie patrzą na apple z cebulackiej perspektywy, z tego co wiem oni nie kryją się z tym że trzymają te ceny aby w głowach ludzi marka była uznawana jako marka premium. Marka premium nie musi również oznaczać super jakości czy funkcji, wystarczy marketing plus ceny.

Popatrz sobie np. na ciuchy balenciagi czy Versace lub supreme, można się z tego śmiać lub tego nie rozumieć ale jednak to działa ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

wiesz ze większość ma gdzieś to co wymieniles,

@remev: wiem - dlatego kupują iPhony - najwyraźniej spełniają ich potrzeby ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ludzie patrzą na apple z cebulackiej perspektywy

@remev: ja nie patrzę na to z perspektywy cebulaka tylko pragmatyka. Chętnie zapłacę za dobry sprzęt, ale taki, który rzeczywiście spełnia moje wymagania ¯\_(ツ)_/¯

Wiem jak działa efekt "marki premium" i staram się na to nie łapać. Często jest tak, że kupię jakiś droższy produkt i myślę sobie "wow, warto było za to zapłacić". Ale jak biorę do ręki nowego Samsunga czy iPhone za €1000 to nie myślę o tym w taki sposób, tylko pukam się w głowę i zastanawiam za co oni chcą tyle siana.

Dodatkowo rynek telefonów komórkowych jest wyjątkowo patologiczny przez transakcje wiązane z operatorami, chociaż od kiedy na rynek weszli chińscy producenci, ceny szczególnie na niskiej i średniej półce trochę znormalniały.

+: Rzuku
    •  

@geuze: no właśnie, z perspektywy developera też się coś znajdzie. Np apki są lepszej jakości bo tak jak mówiłeś możliwość instalowania spoza gplay sprawia że większość piraci więc devy mniej się przykładają, do tego bezpieczeństwo z powodu odizolowania apek od siebie, nie występuje sytuacja ze aplikacja której dasz możliwość pojawiania się nad inna może zescreenowac to co jest pod spodem.

Inna sprawa to szyfrowanie które z tego co pamiętam jest najlepszym na rynku mobilnym ponieważ jest sprzętowe, świadomość że przy zajebaniu Ci telefonu koleś może wsadzić go sobie w dupe i co najwyżej sprzedać na części jest 10/10.

Dalej, bardzo tania chmura za bodajże 3 zł za 50 GB z synchro z macbookiem apple tv i tabletem, tego też mi brakuje.

Do tego wprowadzone od ios13 bezpieczne adresy email generowane automatycznie oddzielnie to każdej aplikacji w połączeniu z menadżerem haseł na icloud to naprawdę zajebista sprawa której też będzie mi brakować obecnie

•  

@MirkoLord: póki softowo nie spowolnią, bo kolejny musi się sprzedać (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@geuze: oczywiście wad też jest sporo ale to nie jest tak że któreś jest lepsze a któreś gorsze. Dwa zupełnie inne systemy. Jedynie wysmiewanie jest bez sensu bo musielibyśmy założyć że ludzie kupujący apple (gdzie xr był top 1 w roku) to jacyś debile a tak nie jest, większość tech youtuberow, sławnych inżynierów fizyków itp itd leci na apple co widać po podpisach pod tweetami a debilami raczej nie są

•  

@Janko29: Nie ma problemu zipa, rara, co chcesz.

+: Oastry
    •  

@SirSith: Ostatnio softowo to chyba iph5 spowolnili, na 6 i nowszych nie widziałem problemów przy najnowszych ios

•  

Nawet z Google Play go wywalili, bo blokuje reklamy w przeglądarce.
      @geuze a w App Store ad blockery są miłe widziane :)

źródło: A8276906-47BB-4DD2-8637-44D6B0874232.jpeg

•  

@MirkoLord: no z huawei mate 20 pro mieli wszyscy beke że wygląda jak kuchenka. W p30 pro wygląda to już spoko. To stawia tylko Apple 2 lata temu.

•  

@MirkoLord: w moim Huaweiu też mam w dupie specyfikację i wszystko działa jak należy ;)

+: HajLajf
    •  

@adowu: To cieszę się Twoim szczęściem, z pomyślnością Mireczku.

•  

@Oastry: a działa wszędzie razem z przeglądarką? Jeżeli tak to plusik dla iPhone :)

@remev: no z tym bezpieczeństwem aplikacji to rzeczywiście się zgodzę. Czy "te same" aplikacje są lepszej jakości i czy dev bardziej się przykładają trudno mi oceniać.

A co do chmury, to google ma teraz 100GB za €1,99 :)

•  

@Oastry: A znajdź taki który blokuje w całym systemie (wszystkie przeglądaki, aplikacje etc.), a nie jest tylko wtyczką do Safari. Kiedyś w AppStore był pełny AdGuard który stawiał lokalny VPN i robił co trzeba. Ale potem Apple zmieniło sobie regulamin i co? Musieli go okroić że blokuje tylko po DNS (mniej skuteczne) i jest przede wszystkim wtyczką do Safari. Tymczasem na Androidzie po prostu instaluję sobie APK i mam wyrąbane na to co wymyśli sobie Google w Play Storze.

•  

@geuze: @Thunderlane: w aplikacjach z reklamami to chyba oczywiście że nie będzie działać, jak wtedy bezpłatne apki miałby się utrzymywać. W przeglądarce działa bdb i wszystko wycina

•  

- klonowanie aplikacji

Nie wiem czy działa.

- druga karta sim

No nie ma, i tak 90% ludzi nie potrzebuje drugiej w obecnych czasach.

- aplikacje spoza App Store

A po kij komuś aplikacje spoza App store? Skoro na app store masz legitne i sprawdzone. Poza tym jest ich multum i nie potrzeba innych.

- zgrywanie zdjęć i danych bez iTunes już działa czy jeszcze nie? (xD)

Tak dziala, bez zarzutu, a o co chodzi?

- słuchawki z kablem
      Również działają. Wystarczy przejściówkę kupić.

@geuze: Jeszcze coś?

•  

@KiiK6: raczej chodzi o to, że do kwadratowej wysepki wsadzili 3 okrągłe wysepki i wygląda to dziwnie. Na żywo jeszcze gorzej. Do tego wszystko jest na boku, co też psuje efekt. Mate20pro miał chociaż symetryczne wszystko i wyspę na środku. Ale! Największy plus takiego ułożenia aparatów, to odległość między nimi. Przez to jak chcesz robić zdjęcie, to wszystkie 3 przechodzą między sobą płynnie, bez żadnego przeskoku. Przynajmniej tak to wygląda na filmach

•  

@Oastry: Zanim go popsuli to jak najbardziej działał (i u mnie dalej działa bo nie aktualizuję). A reklamy walić prądem, niektóre potrafią być tak natarczywe że aż się korzystać odechciewa, tak samo jak deweloperów którzy wymyślają kalkulatory po 30 zł (aplikacje na iOS są ogólnie drogie, za byle co chcą po 20 zł.). albo mój faworyt, kalkulator z modelem subskrypcyjnym żeby mieć kilka funkcji więcej.

•  

@MirkoLord: w przypadku IPHONA ludzie maja w dupie specyfikacje i tak kupiooo :D

•  

@KiiK6: pewnie dlatego, że iPhony to od zawsze król designu od którego się kradnie, w dodatku kosztuje krocie, a to wygląda mega źle i tyle. Od chińskiego smartfona za 1/10 ceny nikt nie oczekuje prestiżu to się nie śmieją

•  

@KiiK6: chyba przez to ze wlasnie nie jest to cos innowacyjnego, i ludzie dra mordy bo jak mozna dac 5k za telefon gdzie w takiej specyfikacji od innej firmy kupisz za 1k, po prostu na calym swiecie jest pelno januszy ktorzy maja bol dupy ze ktos wydaje swoja kase na cos co chce

•  

chyba przez to ze wlasnie nie jest to cos innowacyjnego, i ludzie dra mordy bo jak mozna dac 5k za telefon gdzie w takiej specyfikacji od innej firmy kupisz za 1k, po prostu na calym swiecie jest pelno januszy ktorzy maja bol dupy ze ktos wydaje swoja kase na cos co chce

@Mrbimbek: Niech se wydaje na co chce. Ja tam mam bekę z tego owczego pędu za marką, która jest niesamowicie przehypowana i uważana za niewiadomo jak premium a ta sama marka używa ekranów ips z zagęszczeniem pixeli akceptowalnym 3-4 lata temu, oszczędza na 3 aparacie w telefonie na 4tys i goli swoich klientów jak frajerów na akcesoriach. Ci sami ludzie potem mówią że android muli i oni wola dopłacić za "pewność tego że się nic nie zepsuje" i nie trafia do nich żaden merytoryczny argument że Apple na ten moment wygrywa z androidem tylko synchronizacją z innymi urządzeniami marki.

Jestem zdania że niech se każdy kupuje co chce, ale niech potem nie patrzy na innych z góry, bo on ma taki czy inny telefon XD

•  

bo glosza ze sa w chuj innowacyjni a poki co to sciaganie pomyslow z innych telefonow z przeszlosci i oprawianie tego w ramkę mega nowosci

@vauecki: gratulacje, odkryłeś jak działa marketing. Apple od zawsze kradło i udoskonalało/dostosowywało pod siebie. Żadne odkrycie

•  

@MirkoLord: tak jak i w większości nowych telefonów za 1/4 ceny iPhone

•  

@konradk: Jesli porownujesz specyfikacje telefonu z ios i androidem to pozdrawiam XD

•  

@Totalnyszef: pozdrawiam z̶a̶c̶i̶e̶k̶l̶e̶ wzajemnie

•  

@venividi: z gory patrza bo wydali pieniadze ktorych ktos inny nie ma az tyle, identycznie jak z drogimi ciuchami, ta firma zarabia na bananowych dzieciach, ale nawet jak by nie oni to znalazl by sie kros inny kto produkowal by przedmiot "premium" ktorym mozna poszpanowac

•  

@Mrbimbek: nie powiedziałbym że na bananowych dzieciach, do tej pory zarabialo na ludziach którzy cenili sobie głównie estetykę danego produktu i otoczke która marka zbudowała. Tak samo jak fotografowie którzy kupują leica, fani mody którzy kupują supreme balenciagi i inne. W każdej dziedzinie jest coś takiego. Nie zapominaj że Apple jako jedna z pierwszych film skupiła się na tym żeby ich telefony wyglądały ładnie, reszta miała to w dupie, tak samo w przypadku macbookow, tyle lat minęło a firmy nadal czerpią z ich designu, jaki to jest komunikat dla konsumenta który ma sporo pieniędzy? Że nie umieją sami wymyślec lepszego wizualnie produktu.

Patrząc z perspektywy osoby która chce jak najtaniej i najpraktyczniej nigdy nie zrozumie się tego zagadnienia.

PS. Ale z wyglądem tegorocznego modelu to jakaś masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@malinq: ale pierdolisz- jakim sposobem wyczytałeś to jako moje odkrycie? Piszę to do osob, które kurczowo trzymaja się teorii, że apple jest nowatorskie i zawsze pierwsze w swoich 'innowacjach'

•  

ale pierdolisz- jakim sposobem wyczytałeś to jako moje odkrycie? Piszę to do osob, które kurczowo trzymaja się teorii, że apple jest nowatorskie i zawsze pierwsze w swoich 'innowacjach'

@vauecki: może miałoby to sens gdyby ktoś przed twoim postem napisał coś o innowacyjności appla, a tak nakurwiasz chochoła którego sam stworzyłeś xd

•  

@malinq: przeczytaj gosciu do którego komentarza dałem odpowiedź to może zapali się żaróweczka

•  

w sumie to nie rozumiem tego śmieszkowania z tego aparatu, w innych telefonach już dawno coś takiego było i była cisza, nagle coś od apple z takim czymś i juz ból dupy

@vauecki no nie wiem gdzie tu jest napisane o innowacyjności appla, weź mi zaznacz w czerwone kółko czy coś

•  

@malinq: w komenatrzu masz zawarte info do ogółu m.in. odnosnie nagrody apple za najbardziej innowacyjną firmę w odpowiedzi na brak zrozumienia przez komentującego, czemu ludzie mają z tego bekę (w czym też jest zawarta odpowiedz bezposrednio do komentującego). Narysować Ci to żeby było łatwiej?

•  

@malinq: jak przerasta Cię szukanie powiązania w relacji pytanie- odpowiedź to szkoda czasu na rysunek bo też nie ogarniesz

•  

@KiiK6: może dlatego, że aktualnie potrafią ładnie zaprojektować więcej aparatów i takie coś to wygląda jakbyśmy dopiero zaczynali przygodę z więcej niż 2 aparatami...

•  

@MirkoLord: Do momenty aż wypuszczą nowy software, który spowolni Ci telefon( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@geuze: Z esimem temat wygląda tak, ze esim to na przykład twój numer telefonu z polski, a tak czy siak wkładasz sobie dowolną kartę fizyczną z kraju na wycieczce gdzie esim nie jest obsługiwany ;). Dodatkowo na IPhone z esim możesz mieć zapisanych chyba 9 kart naraz z tego co pamietam,a nie 2 :). To zdecydowanie przyszłość natomiast w Polsce póki co obsługuje esim tylko Orange, ale to kwestia czasu kiedy inni operatorzy wprowadza :). Na IOS wirusów brak - zamknięty system :). Propsy dla Ciebie za kupowanie,a nie kradzież aplikacji ;).

•  

@tuwolnopalic kupujesz bo ci się podoba. Tylko co ci się w tym ajfonie podoba ? XD weźmy takiego huaweja tutaj faktycznie można powiedzieć że coś może się podobać. A taki ajfon jest nudny jak flaki z olejem

źródło: 1568300772564.jpg

•  

@Megasuper: Nigdzie nie napisalem ze mi si podoba,kupuje bo dziala a chunczyki maja milion gigabajtow,megacherców piekny kolor ale nie dzialaja

•  

@MirkoLord:
      ...do czasu az Ci Apple nie postarzy produktu

Applyzm powinien trafic do rejestru chorob.

Jest troche dowodow na to jak was ruchaja, ale spoko, i tak "pSzyNaJmNiEj t0 NiE aNdr0iD"