Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na wrzesień i najprawdopodobniej też październik 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach, to tak jakbyś ktoś nie widział i pisał, że np. wpis dotyczący 2500 zł został dodany w sierpniu, a odświeżyłem go wczoraj.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 73
@Pustulka:
Chyba błąd w laptopach do 3000zł.

Acer Swift 3 i5-8265u, UHD620, 8GB ramu(ram lutowany, brak możliwości jego powiększenia), błyszczącą matrycą full hd ips, windows 10 za 2699 zł - link
wersja za 2999 z kart MX250 2GB - link

Jak się wejdzie w podane linki to w karcie danych jest (w wersji z mx250 i bez)
Pamięć standardowa 8 GB
Maksymalna ilość pamięci 12 GB
Czyli chyba da się dołożyć.
@Bpnn: Wydaje mi się, że powinno zadziałać o ile nie zostało zadane jakieś sztuczne ograniczenie przez bios, ale jeżeli potrzebne jest ci więcej niż 8GB to używany/odnawiany elitebook 830, 840 G5 czy dell latitude 7490 z 2 slotami na ram wówczas będziesz miał możliwość rozszerzenia tego do nawet 32GB. I5-8350u jakoś wyraźnie słabsze też nie będzie. No chyba, że ten mx150/mx250 to mus, ciekawe za ile to pójdzie:
https://allegro.pl/oferta/hp-zbook-14u-g6-i7-16gb-512gb-fhd-ips-wx3200-4gb-8470758066
@johnnyMetalowy:
@Pustulka: no właśnie szukam czegoś z mx150/250.
Ma być lekkie, w miarę wytrzymałe z przyzwoitą baterią. Co do podzespołów to i5-8xxxu + mx150/250. RAMu aż 32GB nie potrzebuję. W tym momencie to nawet 8GB mi wystarcza, ale tak przyszłościowo trochę myślę.
@Pustulka: w gruncie rzeczy do obróbki zdjęć. Zewnętrzny monitor już mam także na matrycę już nie muszę tak się martwić ważne zeby była ips fullhd. Czemu dziadek? I7 mq z tdp 45W ma, ponoć ma bardzo dobry układ chłodzenia, że throttling mu nie straszny. 16gb ramu ma. hdmi jest usb3 jest czemu dziadek? Mi by pasował w gruncie rzeczy. A te delle o których mówisz to używki z HQ i FHD
@Pustulka kupiłem HP Zbook 15 g1, dotarł do mnie ale mam wrażenie że było coś kombinowane z klawiaturą.
Laptop ten co przyszedł nie ma podświetlenia klawiatury ale ma pointer między przyciskami.
Klawiatura niektóre przyciski ciężej chodzą i muszę je mocniej wciskać także szukam nowej klawiatury i właśnie nie mogę znaleźć takiej jaka mam ja czyli z pointerem i bez podświetlenia.
W necie znajduje tylko z pointerem z podświetleniem albo bez pointera i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: panie Pustulka, co bys polecil w okolicach 5-5,5 tys? Najlepiej nowy, potrzebna faktura. Zastosowanie - granie, glownie poza domem. Fajnie by bylo, gdyby mial 17cali.
@peszmerd: Nic lepszego poza to co jest wylistowane w 4k-5k (czyli 1660ti + 16gb ramu + 500gb ssd + i79750h) nie znajdziesz obecnie. Poziom wyżej jest już rtx 2060, ale żeby otrzymać rtx z odpowiednim prockiem musisz celować w ok. 6k
@Bpnn: przeglądam wykop i zobaczyłam twój komentarz.

Ja #!$%@? to ja 5 lat temu kupiłam coś o wiele lepszego za te pieniądze, już dawno upgrade części zrobiony (bo nie przylutowane) i jeszcze spore pole do popisu

Koniec.