Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie do ludzi, którzy często latają samolotem.

Za kilka dni lecę z Warszawy do New Delhi na kilka miesięcy. To moja pierwsza podróż samolotem od jakichś 10 lat. Przyjmuję leki antydepresyjne (wenlafaksyna) + doraźnie xanax. Lekarz przepisał mi receptę na te kilka miesięcy i napisał zaświadczenie, że muszę je przyjmować. Zaświadczenie przetłumaczył mi tłumacz przysięgły. Na lotnisko wezmę oryginał + tłumaczenie. Mam teraz jeszcze 2 pytania, żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów:
1. Czy 12 opakowań wenlafaksyny i 2 opakowania xanaxu powinno się przewozić w bagażu podręcznym czy w rejestrowanym?
2. Biorę ze sobą zapas suplementów bez recepty (witaminy itd. - nic "mocnego"), które łącznie ważą jakieś 3kg. To mam też brać w bagażu podręcznym czy rejestrowanym? Większość opakowań jeszcze jest nieotwartych i mają folię na sobie. Może powinienem je "napocząć", żeby uniknąć płacenia cła?

#podrozujzwykopem #podroze #lotnictwo #turystyka #wakacje #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
1. Czy 12 opakowań wenlafaksyny i 2 opakowania xanaxu powinno się przewozić w bagażu podręcznym czy w rejestrowanym?


@AnonimoweMirkoWyznania: bez różnicy, jeśli w podręcznym to pamiętaj, że wszystkie płyny muszą być w pojemnikach =<100 ml, chyba że używasz tego leku podczas podróży i masz zaświadczenie od lekarza to wtedy może być >100 ml.

2. Biorę ze sobą zapas suplementów bez recepty (witaminy itd. - nic "mocnego"), które łącznie ważą jakieś 3kg.