Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę i myślę jak można w ogóle wierzyć w Boga i być katolikiem w 2019 roku? Zupełnie nie rozumiem gdzie ludzie rozum zgubili że w tym kraju Kościół ma nadal tyle do powiedzenia a ludzkie umysły są co niedzielę #!$%@? jakimiś kłamstwami i wymysłami klechów. Przykro mi z tego z tego powodu. Przepraszam że tak napisałem.
  • 140
@Minieri a jak chcesz dyskutować na temat religii. Jedni wierzą inni nie. Ja wierzę w istnienie duchów i zawsze się dziwie jak można w tych czasach zaprzeczać ich istnieniu, ale z drugiej strony znam osoby które nie wierzą no i... tyle. Dla mnie to niepojęte, dla nich niepojęte jest to że ktoś może wierzyć w istnienie duchów. I tak sobie żyjemy...
@donogawychowam: i niewiadomo co było, zgodnie z aktualną wiedzą, nie można mówić o tym "co bylo prze" bo nie istniał czas i przestrzeń. Ale biorąc pod uwagę jak mała jest jeszcze ludzka wiedza to jeszcze długo się nie dowiemy jak to jest skonstruowane. Pozatym mózgi również są ograniczone i pewnej bariery nie przeskoczą - tak jak konik polny nigdy wykopu nie ogarnie...