•  
    r...i

0

Zastanawiam się nad #leasing #samochody używane, coś max 4 letniego, branego z salonu jako używane. Ma to sens? Szukałbym czegoś do 30k, aby rata była jak najmniejsza.

Jaką markę polecacie?

•  

@rwski: Octavia, ale chyba trochę za mało. Może jakaś Astra?

•  

@rwski ja tak wzialem i jestem zadowolony ale do 30k bedzie ciezko. Do 40k jest duzy wybór

Wzialem Aurisa

•  
      r...i

0

@Mirkomil: a auto jaka moc i z jakiego roku, jaka rata?

•  

@rwski: 90KM diesel ale na to nie patrz, bo ja szukalem czegos co najmniej pali i jest najmniej awaryjne, a nie co ma moc.

Auris rocznik 2015, cena 40 000 brutto. Wpłata własna 4000 zł, wykup 6000 zł, 48 rat po 732 zł, razem 45 161 czyli tylko 13% więcej przez 4 lata. Uwzględniając wpłatę własną to jest 25% ale biorąc pod uwagę koszt kredytu i tak niezle. Plus do tego taki że ubezpieczenie mam również na raty 175 zł miesięcznie przez 4 lata co również uważam za dobrą ofertę.

Oczywiście wszystko na firmę.

•  
      r...i

0

@Mirkomil: a co w przypadku jak ci się auto zjebie samo z siebie, Ty naprawiasz czy jakoś leasing ma to w cenie?

•  
      r...i

0

@Mirkomil: zdarzyło się coś już?

•  

@rwski: nie no, samochód był z 58 000km przebiegu, chodzi jak marzenie. Mam nadzieję że do 200 000 bez problemu dociagnie.

Wczesniej mialem poleasingowego Focusa II 1.6 tdci to padł przy 405 000 km :)

•  
      r...i

0

@Mirkomil: a banki mają jakieś duże wymagania co do udzielenia leasingu, czy łatwo idzie dostać?

•  

@rwski: Ah zle policzylem, uwzgledniajac wplate wlasna to kredytowane było 36 000 zł, a dopłacam przez 4 lata 5136 zł czyli 14,2%. Nie masz szans nic podobnego znaleźć w kredycie.

Również ubezpieczenie wychodzi 175x12 = 5,25% wartości. Tyle na używany to świetna oferta.

•  

@rwski: ja bralem od firmy która go wcześniej dawala w leasing, konkretnie leaseplan.

tutaj maja uzywki https://www.leaseplan.com/pl-pl/carnext-samochody-uzywane/

Kolejny plus ze nie trzeba bylo przerejestrowywac wiec oszczedzilem czas, pieniadze i nerwy :)

A formalności były tylko na oświadczenie.

Generalnie jestem naprawde bardzo zadowolony dlatego tak polecam :)

+: r...i
    •  
      r...i

0

@Mirkomil: fajna strona, wszystko jak na tacy :) Dzieki bardzo, szukam czegoś

•  

@rwski: Leasingi i banki to 2 różne instytucje. Odpowiadając na pytanie - zdolność jest liczona po przychodach, ale do aut o tak małej wartości w większości przejdzie na uproszczonej na oświadczenie. Pytanie jeszcze czy masz ukończone 21/24 lata? Pamiętaj że z leasingiem wiążą się też koszty dodatkowe: rejestracja 350zł netto, zgoda na polisę obcą 200zł netto. 1 pytanie: Czy jesteś VATowcem?

•  

@rwski: z tego co wczesniej patrzylem inne firmy to niestety ale odradzam master1.pl z uwagi na bardzo wysoki koszt leasingu.

•  
      r...i

0

@OptiFinance: Nie jestem vatowcem, mam 21 lat. Jeżdżę w związku z DG rocznie z 30k-40k, więc potrzebne mi jest auto co to na spokojnie wytrzyma. Takie drobne koszta to nie koszta ;)

•  

@rwski: ale potrzebujesz osobowkę? Jak tak to patrz czym jezdza taksiarze, oni wiedza co jezdzi tanio i sie nie psuje, dlatego tez wzialem aurisa.

Robie podobne przebiegi.

+: r...i
    •  
      r...i

0

@Mirkomil: osobówka, w sumie mądre :)

•  

@rwski: Jak nie jesteś VATowcem to weź kredyt samochodowy lub pożyczkę leasingową. 21 lat - leasingi będą wybrzydzać, ale do zrobienia. Przy cenie auta 40k takie koszta znacznie zwiększają suma opłat. Przy leasingu na 4 lata wyrażone w kwotach brutto: 430,50 rejestracja, 984 administracja polisą obcą (4x 200zł netto), 492zł za zakończenie umowy. 1906,50 brutto łącznie. To jest 4,76% więcej na sumie opłat. Taniej MÓGŁBY Ci wyjść kredyt samochodowy, jak masz 24 lata ukończone to uderzaj do BNP, mają stałe oprocentowanie niezależne od WIBOR, a w dzisiejszych czasach to kto wie jak to będzie w przyszłości z WIBORem...