•  

  Wielu socjaluchów podnieca się progresywnymi stawkami podatkowymi, bo to jest rzekomo sprawiedliwe społeczne. Osobiście nie wiem gdzie tu sprawiedliwość, że jeden musi oddać 19% zarobionych pieniedzy, a inny miałby oddawać 40% lub wg niektórych nawet 75 %. I wiem, że wyższym podatkiem byłyby obłożone zarobki powyjeż jakiegoś tam progu. Ale czy coś to zmienia?

  Powiem więcej. Nikt nie udowodni w sesowny sposób, że niesprawiedliwe byłoby gdyby każdy płaciłby powiedzmy 10k podatku dochodowego rocznie, bez względu na dochód. Przecież równośc to naczelne hasło socjalistow i komunistów.
  Ale ogłupione socjalem masy nie zrozumieją, że obciązanie przeciębiorcow "sprawiedliwymi" podatkami w dłuższej mecie wyjdzie im bokiem. Bo łatwiej jest takiemu przedsiębiorcy budowlanemu iść kopać rowy, niż kopiącemu rowy założyć przedsiębiorstwo i zatrudniać ludzi. Dletego nie ma nic złego, że jeden idzie na zakupy po chlyb, a inny po jachty i sportowe auta, bo gdyby nie ci drudzy to Ci pierwsi nie mieliby nawet pieniędzy na ten chleb. Zresztą samego chleba też by nie było, bo kto by go wyprodukował.

  #bekazpodludzi #bekazpisu #bekazpodludzi #antykapitalizm #kapitalizm

  •  

   @przemek89x: Piekarze debilu.

   +: Formbi, kulturalnymarksista +4 innych
  •  

   @przemek89x: większość ludzi to debile. Nawet stawka podatkowa 10% milionera vs stawka 20% dla kobity z biedry jest niesprawiedliwa dla tego pierwszego. Bo zapłaci podatku kilkudziesięciokrotnie więcej niż ta kobita.
   Ludzie nie rozumieją co to są procenty :) i do czego służą :)

  •  

   @przemek89x:

   10k podatku dochodowego
   To wtedy to się nazywa podatek pogłówny. I nikt nie broni wybrać partii która go wprowadzi. Tak samo jak nikt nie broni komuś założyć sklepu gdzie ceny będą podane jako % zarobków. Po prostu podatki to opłata za państwo którą każdy kraj ustala jak chce i żaden system nie jest bardziej lub mniej sprawiedliwy. Jedyne co ma tu sens to wpływ podatków na rozwój gospodarczy i tłumienie negatywnych zjawisk jak spekulacja.

  •  

   @MostlyRenegade polecam zapoznać się co to wartość

   źródło: 1568355593946.jpg

  •  

   @rzuberbozy: no pis się właśnie martwi, chcąc podnieść wartość pracy
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @przemek89x Progresywne to powinny być mandaty

  •  

   @przemek89x: ludzie nie rozumieją jeszcze jednej sprawy, a mianowicie tego, że ten "Kulczyk" miriarder zarabiając te miriardy daje prace tysiącom ludzi nie tylko przez swoje przedsiębiorstwa i inwestycje, ale i przez to, że kupuje te jebane jachty, wyścigówki i obrazy Malczewskiego. Każdy taki zaku pto jest ciężka praca dziesiątek ludzi, al hu8 tam, jebany złodziej się dorobił.

  •  

   @przemek89x Oho, już widzę jak Pan Janusz przedsiębiorca w najnowszym BMW wziętym na firmę idzie kopać rowy, na pewno. Pędzi aż się za nim kurzy

   +: Byter
  •  

   wiem, że wyższym podatkiem byłyby obłożone zarobki powyjeż jakiegoś tam progu

   @przemek89x: dobrze że to dodałeś bo czytając już się bałem że na tagu znowu zawitają posty pełne tego pierdolenia o tym jak ludzie progresji podatkowej nie czają xD

  •  

   sobiście nie wiem gdzie tu sprawiedliwość, że jeden musi oddać 19% zarobionych pieniedzy, a inny miałby oddawać 40% lub wg niektórych nawet 75 %.

   @przemek89x: Cała trójka płaci dokładnie tyle samo podatku, ale trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie w temacie żeby zrozumieć jak działa taki podatek. Jest to sprawiedliwy społecznie podatek, pomijając ten wysoki pierwszy próg.

   Zresztą kolejny biedak który się przejmuje że jacyś milionerzy którzy na niego plują będą płacili wyższe podatki xDDDDD

  •  

   progresywnymi stawkami podatkowymi

   @przemek89x: Progresywny podatek dochodowy może być, tylko niech progi będą ustawione na sensownym poziomie. To co jest dziś w Polsce to jest absurd że człowiek zarabiający minimalną musi płacić jakikolwiek dochodowy, a ktoś inny powyżej ledwie ~85k rocznie jest łupiony 32% podatkiem.

   Moja propozycja:
   1. Kwota wolna = 12 * miesięczna minimalna.
   Czyli na dzień dzisiejszy 27 000 PLN.
   2. Drugi próg = 48 * miesięczna Średnia krajowa.
   Na dzisiaj ok. 228 720 PLN.
   3. Kwota wolna i progi automatycznie waloryzowane ze wzrostem pensji minimalnej i średniej.

  •  

   @przemek89x: Powtórzę jeszcze raz:

   Kapitalizm jasno określa kto jest sprytny, a kto jest biedny.

   Poza tym płacąc pięciocyfrowe kwoty podatków co kwartał mam taki sam dostęp do wszystkiego z sektora publicznego (na przykład obsługa w urzędzie, "służba zdrowia") jak ktoś, kto płaci wielokrotnie mniej. Tutaj już mistrzowie od sprawiedliwości się nie wypowiadają

   @szasznik: Jeśli już mówimy o prograch, to niech to będzie podatek regresywny. Wtedy będzie można bardziej skupić się na prowadzeniu działalności a nie na kombinowaniu jak tu nie wyrzucać ciężko zarobionych przez siebie i pracowników pieniędzy do pieca.

  •  

   @rzuberbozy: rzecz w tym że na swoje dochody się godzisz, nie mówiąc o tym że nie wypracowałbyś takiej wartości gdyby nie środki produkcji które udostępnia pracodawca oraz sam fakt że to on zajął się cała papierologią biznesu transakcjami czy czym tam jeszcze a pracownik no cóż... Prawdopodobnie nie potrafiłby tego zrobić

  •  

   @przemek89x: Za dużo ludzi chcę żyć na koszt innych. Zobacz sobie jak to jest u nas, rząd, prezydenci miast, radni, wójtowie, starostowie + ludzie ciągnący socjal, zobacz ile to ludzi, zawsze będą wysokie podatki jak nic się nie zmieni. Nie chodzi żeby ich w ogóle nie było, ale minimalizować, nie rozmywać odpowiedzialności.

  •  

   @przemek89x: wyobraźmy sobie pana Zenka, który dorywczo zatrudniony jest w sektorze budowlanym, osiąga dochody opodatkowane najniższą stawką, jest samotnym mężczyzną, który po godzinach zajmuje się swoim hobby: degustacją wyrobów alkoholowych. Po drugiej stronie mamy dynamicznego pana Janusza, który oprócz firmy posiada także żonę Grażynę oraz dwójkę dzieci, Karinę i Sebastiana.
   Największymi wydatkami państwa są obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, rodzina, obrona narodowa, szkolnictwo wyższe, bezpieczeństwo publiczne, administracja, wymiar sprawiedliwości itp.
   Zastanówmy się z których z powyżej wymienionych usług rządowych korzysta pan Zenek, a z których pan Janusz? Pan Zenek skorzysta z ubezpieczeń społecznych, może też spotkać się z wymiarem sprawiedliwości (hobby), natomiast nie skorzysta z 500+, obrona narodowa jest mu absolutnie obojętna, ponieważ w razie konfliktu zbrojnego jest gotowy na zmianę miejsca zamieszkania, jak to Prawdziwy Polak wie wszystko, więc szkolnictwo wyższe jest mu zbędne, nie posiada majątku, który mogłaby chronić policja.
   Powstaje więc pytanie, dlaczego op chce zmuszać pana Zenka do dopłacania do Janusza???
   Precz z akcyzą!

  •  

   @szasznik: dokladnie, prog 32% na tak zalosnym poziomie od lat bez waloryzacji. Tego juz czerwoni nie widza widza. Juz pomijam podstawowa matematyke, iz 18% z 7000 to wiecej niz 18% z 2200 :D

   Placisz wiecej, dostajesz tyle samo co osoba, ktora w zasadzie nie placi skladek :D kolejke do lekarza na 2 lata.

  •  

   @szasznik: nie jest "łupiony", bo idzie na fikcyjne samozatrudnienie i płaci liniówkę

  •  

   @Baleburg: Nie wszędzie da się iść na kontrakt.

  •  

   ale i przez to, że kupuje te jebane jachty, wyścigówki i obrazy Malczewskiego. Każdy taki zaku pto jest ciężka praca dziesiątek ludzi, al hu8 tam, jebany złodziej się dorobił.

   @Fafnucek: Tylko dla gospodarki lepiej jest jak biedny wydaje pieniądze, a nie jak bogaty. Więc gdyby dawał ludziom większe pensje zamiast wydawać to dla gospodarki byłoby lepiej.

   Nawet stawka podatkowa 10% milionera vs stawka 20% dla kobity z biedry jest niesprawiedliwa dla tego pierwszego. Bo zapłaci podatku kilkudziesięciokrotnie więcej niż ta kobita.

   @piastun: No tu bym polemizował. Kulczyk zarabia tyle ile zarabia, bo państwo stworzyło infrastrukturę drogową, telekomunikacyjną itp. Kulczyk i jego firmy z tej całej infrastruktury korzystają dużo więcej niż ta kobieta, wiec nie da się tak łatwo określić czy to jest sprawiedliwe czy nie. Tego się nie powinno rozpatrywać pod względem sprawiedliwości, tylko pod względem przydatności dla ekonomi państwa.

   Nikt nie udowodni w sesowny sposób, że niesprawiedliwe byłoby gdyby każdy płaciłby powiedzmy 10k podatku dochodowego rocznie, bez względu na dochód.

   @przemek89x: To zależy jak zdefiniujesz sprawiedliwość. Jeśli sprawiedliwość jest wtedy kiedy wszyscy płaca bezwzględnie równe podatki to nie trzeba już nic udowadniać.

  •  

   @Qbasa: a z jakiej to okazji jest lepiej?

  •  

   @Fafnucek: Gdzieś kiedyś czytałem badanie w którym pokazano, że dolar więcej w portfelu 10% najmniej zarabiających daje gospodarce więcej niż dolar w portfelu 10% najbogatszych. Nie mogę znaleźć tego badania.

   Nie jestem pewien, ale to wynika chyba z tego, co kupują najbogatsi, a co najbiedniejsi i czy w ogóle kupują. Czy kupują produkty z eksportu czy lokalne. Czy po prostu bogaci palą kasę wydając niewspółmiernie dużo na rzeczy tego nie warte.