•  

Hejka. Czy lepiej nosic +2mlvl roda/wanda na 80, czy sova? Jakie sa plusy z mieczyka? Bo maja takie same imbu sloty, a wand jeszcze dorzuca 2mlvl do tego. Troche nie rozumiem, ze ludzie i tak smigaja z mieczykiem zamiast rozga. Ja zwykle smigam ze spellbookiem +3mlvl, nie z shieldem. Moglby ktos wytlumaczyc?
    #tibia

•  

@PolskieKsajomi2 no i mamy odpowiedz. Dzieki szefie. Takze jakie optymalne imbu sa dla maga? Wszystko min T2, crit, manaleech x2 i jakis mlvl, ew ele prot w zaleznosci od sytuacji, si?

•  

@WykoplayerSsie nie gram magami ale brzmi logicznie to co napisales ( ͡º ͜ʖ͡º) wiec chyba si
      Dodatkowo jak grasz pod mocne pg to ci powiem ze mage hat (ten z dawnpodtu) jest lepszy od yala maski bo ma 2 imbu sloty

•  

@PolskieKsajomi2 szczerze mowiac nie mam kasy, bo wydalem 10kk na mlvl, takze bede gral po normicku. Pewnie raz pg, raz moneymaking i tak to bedzie sie krecilo :P

•  

Dodatkowo jak grasz pod mocne pg to ci powiem ze mage hat (ten z dawnpodtu) jest lepszy od yala maski bo ma 2 imbu sloty
      @PolskieKsajomi2: i tak i nie imo, zrobisz 2 m lvl więcej, które nie dadzą aż tak monstrualnej różnicy, a co 20 h huntow musisz wydawać cenę yala maska żeby utrzymać te +4 mlvl ( ͡° ͜ʖ ͡°) a można ten hajs wydać na suple, więc trochę się to kłóci z moją wizją PG :P

@WykoplayerSsie: SOV + Yala mask, kryt + 2x mana leech, da Ci to dużo bardziej odczuwalne efekty niż wrzucenie +4 mlvl w maskę, sprawdzane empirycznie, nie marnuj hajsu na imbu T2 tylko poproś ładnie kogoś żeby zrobił Ci T3 bo różnica w cenie jest nieadekwatna do osiąganych rezultatów. Z tarczą biegasz na solo huntach albo kiedy expisz na HP, książka zawsze na th.

•  

@rearus wlasnie ja cale zycie gralem 7.1-7.72 tibie i latalem magiem w pvp w wiekszosci bez utamy, nie mowiac juz o samym expie, takze staram sie tez smigac z mlvl spellbookiem zamiast tarcza, bo gratisowe mlvl zawsze zrobia wiekszy impact - poki ofc sie nie wywale, choc z tym poki co nie mam problemu. Luzik, bede mial to na uwadze, dzieki za podpowiedz. Takze dzis ogarniam hajsy na poh gs, bo wczoraj na Lamusa na issavi dostalem 10/10exp preya, takze musialem przywastowac troszeczke ( ͡° ʖ̯ ͡°).

•  

@rearus btw, moglbys mi potwierdzic, czy dobrze rozumiem preye? %hp dmg dostaje TYLKO ten mobek, ktorego mam zaznaczonego na battleliscie, jesli dojdzie do x krita, czy do jakiegostam innego proca. Czy tak jest? Jakie preye najlepiej drutem odblokowywać?

•  

@WykoplayerSsie: bez sensu, lepiej wyjdziesz jezeli bedziesz bardziej dbal o def. praktycznie biorac 2mlev nie robia zadnej roznicy, o ile nie expisz w taki sposob, ze nawet nie drapiesz sie po jajach. to zalezy oczywiscie na czym expisz bo jezeli cos jest bardzo slabe to wtedy spellbook. jezeli jest szansa deski to lepiej shield.

co do preyow, jezeli wejdzie kryt to dostaja go wszystkie moby ktore zaatakowales w tej rundzie, np z ava

co do odblokowywania charmow to najpierw freeze, pozniej zap pozniej co wolisz (zakladam ze pomyliles preye z charmami)

•  

@filozof900 faktycznie, duzo rzeczow, takze termsy pomylilem. Sprobuje latac ze spellbookiem, jesli bedzie deska, lub nie bede sie czul komfortowo i wieksza nozliwosc da mi shield, to wybiore shielda. Dzieksy

•  

@rearus: mage hat i masz 2 sloty imbu, mlvl+mana leech

•  

co do odblokowywania preyow to najpierw freeze, pozniej zap pozniej co wolisz
      @filozof900: piszesz o charmach, a nie preyach :P ale widzę, że zainteresowany kolega też chyba pomylił jedno z drugim (?)

@WykoplayerSsie: tak jak kolega wyżej napisał, prey działa na wszystkie mobki niezależnie od tego czy walisz 1:1 czy obszarowo, tak samo critical. Co do eq to def jest zawsze ważniejszy od mlvl, szczególnie w solo huncie, ale to zależy na czym expisz - jeżeli mobki dużo biją z physicali to tarcza, jeżeli uderzają Cię magicznymi obrażeniami to protekcja od danego żywiołu. Prosty przykład - na GS chodzisz z tarczą w szczególności jak expisz na HP ale jakbys szedł np na lava lurkery to wtedy najlepsze jest coś co daje protekcję od ognia, a i większy mlvl się przyda.

Ogólnie z tymi bonusowymi mlvl to nie można przeginać, bo 2 mlvl zrobią gigantyczna różnice na paladynie, a 2 mlvl u ed/ms zrobią marginalna różnice - np. średnio 5 więcej obrażeń przy ataku z ava/gfb i wtedy dużo ważniejsza jest protekcja. Musisz po prostu to wypośrodkować w eq.

•  

@vanzs: wiem, ale mówię o tym, że odnawianie co 20h hunta imbu na +4 mlvl kosztuje tyle co yala mask i daje całe 2 mlvl różnicy, których najpewniej nie zauważysz. Osobiście wolę to wydać na kolejny refill jeżeli mówimy w kontekście PG. Ofcs to tylko moje zdanie, każdy robi jak uważa.

•  

@rearus luzik. Na lamusu/sphinxach biegam z mlvl helm, mlvl rodem, mlvl klata i mlvl spellbookiem, bo i tak bija magic, latam z utama, takze tu dmg wiekszy jest preferowany. Niestety, nie stac mnie w chwili obecnej na yala mask i sova z imbu, takze dzis trzeba bedzie profitowac ( ͡° ʖ̯ ͡°). Dzieksy

•  

@WykoplayerSsie: rozumiem, że odlurowujesz sobie je tam pojedynczo na mostku? Ile tam wykrecasz?

•  

@rearus mialem prawie 2kk jak latalem z 90 msem w pt we dwoch, aczkolwiek optymalniej bylo we 3 latac, wtedy 2kk/h przekroczylem. Mialem zielona, gratisowe 50% i preya 10/10 exp na lamusy. Solo luring i jest spoko, ale nudno.

•  

@WykoplayerSsie: 80-100 chyba pierwszy najgorszy próg w kontekście lvlowania i możliwych miejscówek na hunta, ale okolice 2kk to rzeklbym, że całkiem spoko ;)

•  

@rearus szczerze, to nigdy nie mialem na rl tibii 80 lvl nawet, bo wkrecilem sie mega w oldskulowe otsy, gdzie zawsze bylo fajnie sie napierdzielac :D. Mam jakis poradnik do druta, bedzie trzeba pozniej robic access na gloothy, by hajs sie zgadzal. Sadze, ze bedzie spoko, tylko jesli chodzi o graczy, wiekszosc to warzywa, wiec ciezko bedzie jakichs normalnych ludzi znalezc na Bonie.

•  

@WykoplayerSsie: nie chodziłem nigdy na gloothy bo nie chciało mi się robić dostępu, ale z tego co słyszałem to w okolicach tego 130 dalej tam jest grubo :p

•  

@WykoplayerSsie: @rearus: gloothy to tak na 150 lvl beda juz spoko. oczywiscie mozna wczesniej no ale wiadomo, ryzyko dentki wieksze

•  

@Marcines wiem widzialem jak typ na 85 bil to na hardkorze. No pain, no gain, zobaczymy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@rearus: ale Ty mówisz 2 mlvl, 2 mlvl.. a weź sobie cały bonus z eq zlicz. Tu 2, tam 2, tam 4.. i masz 100 zamiast powiedzmy 90

•  

@vanzs: różnice 2 mlvl odnoszę tylko i wyłącznie do mage hata vs yala mask, przed 200 i rod/wod sov z krytem daje lepsze efekty niż np dream blossom staff, a co do tarczy vs książki to wszystko zależy od huntu i tyle. Z resztą każdy robi jak uważa.

•  

Komentarz usunięty przez autora

Gorące dyskusje ostatnie 12h