Wpis z mikrobloga

próba doręczenia paczki przez #kurier #ups o 8.22, bez wcześniejszej informacji o której będzie, ani telefonu że nikogo nie zastał w domu. drugiej próby dostarczenia dziś nie będzie, prosze czekać na paczkę w poniedziałek. też przyjedzie między 8 a 16? super kurier #!$%@? #pdk
  • 16
no pracowałem jak polak-robak, kto by pomyślał :/. jak człowiek śmie nie być o 8.22, nawet bez wcześniejszej informacji o której będzie kurier. zasłużenie!
@wojtak: też tak miałem, płacisz im za przesyłkę(bodajże 18 zł) a #kurier #ups nie dzwoni nawet domofonem, że jest - byłem w domu i na niego czekałem. Dodatkowo zostawił mi awizo żebym sobie pojechał do kwiaciarni 5km odemnie odebrać bo nie będzie ponownej próby doręczenia. Na infolini Pani stwierdziła, że kurierzy mają swoje abonamenty i może dlatego nie chcą dzwonić - po ustaleniu, że wszyscy mamy nielimitowane rozmowy, Pani mnie przeprosiła
@wojtak: @Szymon_SRT_WWA:
To teraz Panowie poszukają sobie regulaminów wszystkich przewoźników i znajdziecie takiego który :
- ma obowiązek poinformować klienta o której będzie
- ma obowiązek zadzwonić do klienta

To wszystko a nawet zdecydowanie więcej zależy tylko i wyłącznie od kuriera który doręcza waszą przesyłkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@NaChMiNick: @Szymon_SRT_WWA nie pamiętam już który, ale chyba dpd (nie taguję, bo nie jestem pewien :p) wysyłał mi sms-a z numerem kontaktowym do kuriera i można było jak człowiek się dogadać. także można i to bardzo niewielkim nakładem pracy.
@wojtak: i tak i nie, DPD wysyła SMS-a jak nadawca za to dodatkowo zapłaci.

@Szymon_SRT_WWA: Większość przesyłek kurierskich jest firma/konsument więc naprawdę są to super usługi dla firm. A jeżeli myślisz, że firmy nie mają problemu z kurierami którzy nie potrafią doręczyć przesyłki to jeszcze mało wiesz () Wiem, że wydaje się to abstrakcyjne jak można nie doręczyć przesyłki firmie otwartej codziennie 8
@NaChMiNick: Problem mój, @wojtak, czy to co napisałeś i tak dalej utwierdza mnie żeby unikać z nimi kontaktu.

Parę ładnych lat temu miałem okazję pojeździć jako kurier w DPD i wtedy patrzać od środka stwierdzam że te usługi w 90% dotyczą przysyłek firma --> firma.
@Szymon_SRT_WWA: Musisz też wliczyć do tego całą masę osób które podają adres dostawy do miejsca pracy. Nawet nie wiesz jak często zakupy wysyła się do szkół/szpitali/urzędów () Powoli od tego ludzie odchodzą bo są paczkomaty.
@Szymon_SRT_WWA: No pewnie masz rację, i w tej sytuacji zamawianie dostawy kurierem ma sens, ale jak zamawiamy do domu gdzie nas nie ma to niestety, zwykle nie doręczają.

A jakość usług kurierskich drastycznie spada i w najbliższym czasie będzie tylko gorzej, no chyba, że znowu wróci do nas bezrobocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)