Wpis z mikrobloga

Viomi V2 wjechał na testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsze sprzątanie ma za sobą i krótkie spostrzeżenia w porównaniu do Alfawise V8S:
Jako że Viomi ma znacznie większą moc ssania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To pojemnik znacznie szybciej się zapełnia (a jest większy) i odkurzanie jest naprawdę bardzo efektowne.
Viomi sobie radzi świetnie na wysokich progach i dywanach Shaggy, Alfawise z progami nie miał problemu ale miał problem z poruszaniem się na jednym dość grubym dywanie shaggy gdzie u viomi tego problemu nie ma.

Bardzo fajnie omija przeszkody jak nogi z krzeseł czy stołu tzn nie wjeżdża w nie i się odbija tylko jeździ w koło nich.

Mopowanie też na plus chociaż idealne nie jest przejechał spory kawał i pojemnik z wodą nie zużyty w połowie więc jest bardzo wydajny a podłoga widać jak by była myta ale mocniejsze zabrudzenia trzeba już ręcznie zmyć z podłogi.

Pojemnik na brudy jak i wodę(dwa osobne pojemniki ale na raz może być tylko jeden z nich wpięty) jest bardzo dobrze umiejscowiony aby się do niego dostać otwieramy górną klapę (coś jak silnik pod maską w samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
I tam z łatwością możemy się dostać do pojemnika nawet znalazło się tam miejsce na schowek pędzelka do czyszczenia odkurzacza.
Pod szafki wjeżdża, z dojazdem do bazy nie ma problemu.
Wirtualne ściany działają bez zarzutu. Mapowanie pomieszczeń robi szybko i sprawnie.

Jedyny minus do tej pory to łączenie się z apką gdzie zajęło mi to z 30min nie polecam aplikacji VIOMI tylko od razu polecam łączyć się z mi Home, 3x region zmieniałem i po zmianie na Polskę załapał o dziwo po pierwszym podłączeniu później za każdym razem przy ponownym parowaniu odkurzacza aplikacja bez problemu się z nim łączyła.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z Viomi jak i z Alfawise (cena alfawise to 450zł!)

Viomi V2 jest teraz do kupienia z w banggood
Cena z wysyłką Priority Line: $319.99 / ~1253zł
U mnie dostawa trwała 2 tygodnie od czasu złożenia zamówienia oczywiście paczka przyszła bez VAT, dostawa GLS.

#banggood #gearbest #lowcychin #xiaomi

LowcyChin - Viomi V2 wjechał na testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsze sprzątanie ma za sobą i k...

źródło: comment_yltTqJbCtr11qGsCjcrnyPk01N8AILMh.jpg

Pobierz
  • 13
@LowcyChin: przyszedł wczoraj odkurzacz i pojawiły się pewne pytania. Może będziesz chętny pomoc :)
1. Czy mogę w jakiś sposób na mapie ustawić wirtualna ścianę na stałe?
2. Czy mogę jakoś zapisać zony na stałe? Tak abym jednym kliknięciem w aplikacji wysłać go do kuchni albo tylko na dywan?
No i jak u Ciebie z baterią? Ile procent schodzi Ci przy sprzątaniu ilu metrów? Chcę byc pewny że z moim jest
@eXe1987: 1. wirtualne ściany ustawiałem tylko na początku i za drugim razem ich nie było więc chyba się nie da
2. nie wiem
3. u mnie jeździ w powerful mode i z tego co widzę w historii i jest to pierwsze poważniejsze odkurzanie (zaraz po odpakowaniu odkurzacza) to 18m2 w 30min - tutaj zależy od mieszkania jak nie jest u ciebie ciasno i mało mebli to wiadomo, że zrobi więcej powierzchni
@eXe1987: odpaliłem go > set virtual wall > save > odkurzył pokój, wrócił do bazy.
Podładował się parę minut odpaliłem go i ściana jest xD

U mnie też jakiś 1% na 2minuty i 4m2 na minutę