Wpis z mikrobloga

Jak to bywa w 80% przypadków klient wykupił domenę i "hosting" w złodziejskim home.pl - zawsze doradzam migrację i przeważnie na Zenbox który polecam. Chyba zrobię z tego warunek bo tego nie wolno tolerować.

Na monitorze z boku mam ich landing odpalony, co pare godzin widzę wprost ten komunikat picrel. Wiem że nikt przy tej stronie inny nie grzebie. Pytanie czy to autentycznie teraz AŻ TAK w tych gunwo hostingach wygląda? xD Chciałbym zrobić im raport (i dla wszystkich w przyszłości) wprost z listą takich przestojów w dostępności - CZYM? Czym mógłbym takie przestoje monitorować? Najpewniej tak samo dotyczy to skrzynek email, może mógłbym i to jakoś obserwować?

#webdev | #webdevhelp | #hosting | #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_aJKrwrKN4jRyISsVGZ7keE6Z6v44QnUE.jpg
  • 17
W skrócie: Chcę im dobitnie pokazać jaki to syf - czym? :/

@Koliat: Ja nie biorę, to 80% ludzi którzy się zgłaszają a mają domenę czy hosting to mają właśnie w syfach pokroju az.pl, nazwa.pl, home.pl itp. Z tego 75% przenoszę na Zenbox bądź OVH. Pozostaje reszta której chyba muszę odmawiać współpracy powołując sie na klauzulę sumienia xD
@zwierzak40: Choć tak myślę - skoro home wywala ten komunikat to czy Uptimerbot to wykryje jako właśnie taki brak dostępności (?) Ustawiłem póki co próbkowanie co 15 minut i powiadomienia na email :)
Jak to bywa w 80% przypadków klient wykupił domenę i "hosting" w złodziejskim home.pl - zawsze doradzam migrację i przeważnie na Zenbox który polecam


@Saeglopur: Większość polskich ofert jest praktycznie gówno warta. Realizacja warunków SLA to fikcja. H88, nazwa, home wszędzie to samo gówno.
Lepiej zapłacić więcej za przyzwoitą infrastrukturę aniżeli dać się łapać na durne hasełka marketingowe...
@Verbatino: Wiem wiem i 75% takich przypadków migruję, może nawet więcej, ale zostaje te 25% które z różnych względów zostaje z tym syfem. Na Zenboxie (infrastruktura Beyond) czy OVH takich sytuacji nie ma i z tego korzystam. Dawniej Hetzner. Po prostu chcę dobitnie w końcu dowodzić ludziom jakim syfem jest home.pl i reszta, a do tego te ceny ich absurdalne.

rob sobie monitoring przez content match jakiś


@Koliat: Będę badać!
@LubieKiedy Nie ma i nawet nie można tego porównywać xD Już z OVH o dziwo så problemy. Hetzner nawet potrafi solidniej spektakularnie siąść. Zen już od paru lat jest w infrastrukturze Beyond
@Saeglopur: dziwi mnie że ktoś poleca zenbox, cennik jest słaby, wszystko niby nielimitowane całe jednak limitowane.

Ostatnio zrobiłem stronę której nawet nie udostępniłalem nigdzie ale przez dobre SEO w ciągu miesiące miałem ponad 10 tysięcy użytkowników, zaraz by Zenbox zablokował lub pisał o dopłaty i zwiększenie pakietu
@LubieKiedy Ceny podnieśli i nie dziwi mnie to, przynajmniej warto a nadal taniej niz w syfach pokroju home. Przecież Zen ma pakiet np 15 tys dodatkowych odwiedzin dla pakietów 5 tys miesięcznie - po to żeby nadzwyczajnie wysoki ruch nie wymusza od razu przejścia wyżej.

Mam olbrzymie porównanie do właściwie już wszystkiego. Tak czy inaczej ten wątek nie o tym, o tym żeby wykazywać zwykłym ludziom jakim skrajnym syfem są home, nazwa
@Saeglopur: Ten komunikat nie świadczy o żadnym przestoju serwera, to jest komunikat nawet potwierdzający że serwer działa - to jest domyślny html z informacją z głównego katalogu. Sprawdź czy masz przekierowaną domenę na odpowiedni katalog ze stroną. Jeżeli masz ją przekierowaną to daj znać na priv o jaką domenę chodzi.