Wpis z mikrobloga

Jeśli jesteś prawdziwym wolnościowcem to nie masz na kogo głosować w tym kraju.

Chcesz wolności gospodarczej?

-zagłosuj na Konfederację, ale nie licz, że odepchnie Kościół od polityki, wyprowadzi religię ze szkół, odetnie finansowanie religii, czy utrzyma legalną aborcję lub ją jeszcze zliberalizuje, podobnie jak in vitro i nie licz na związki partnerskie itp.

Chcesz wolności światopoglądowej?

-zagłosuj na Lewicę Razem, ale pogódź się z tym, że państwo dalej będzie rozdawać pieniądze na prawo i lewo i podnosić podatki

Nie mam na kogo głosować. W Polsce nie ma partii łączącej obydwie idee... albo jest i nie wystaje ponad 0,001% poparcia.

#neuropa #konfederacja #polityka #wybory #bekazkatoli
  • 26
@DizzyEgg: żadna partia nie zrezygnuje z przyznanych przez PiS programów socjalnych bo byłoby to strzałem w stopę, a na pewno nie zadeklaruje tego podczas kampanii wyborczej
@Legio_VI_Victrix: moim zdaniem ważniejsza jest wolność ekonomiczna gdyż wpływa ona znacząco na jakość życia. Sprawy światopoglądowe w Polsce też wymagają poprawy w wielu kwestiach ale jak na razie nie jest pod tym względem najgorzej, więc za cenę wolności ekonomicznej może tak zostać moim zdaniem. Gorzej że konfederacja może sprawiać poważne obawy że nie zostawia tego w obecnym stanie lecz pogorszą sprawę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Legio_VI_Victrix:
Konfederacja jest za rozdziałem kościoła od państwa, mówi o tym nawet Braun.

W sprawie aborcji konfederacjanjest zgodna, że obecny kompromis można zostawić.

Wiesz jaki jest problem?

Taki, że nie może istnieć wolność bez silnej kultury. Dlatego też partie neoliberalnr zawsze będą socjalistyczne, a libertarianizm (wolność gospodarcza) nie może istnieć bez idei Boga:
sorek - @LegioVIVictrix: 
Konfederacja jest za rozdziałem kościoła od państwa, mówi o...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DizzyEgg: w definicji może i tak. W praktyce jest to socjalizm pod przykrywką nienawiści do kultury, religii i miłości do tolerancji i równości społecznej. Generalnie wszystko to co widać wśród libtardów popierających demokratów w usa (gdzie podatki obniżają konserwy..)
Taki, że nie może istnieć wolność bez silnej kultury. Dlatego też partie neoliberalnr zawsze będą socjalistyczne, a libertarianizm (wolność gospodarcza) nie może istnieć bez idei Boga:


@sorek: czyli co, mam wolność wyboru, pod warunkiem że wybiorę coś w ramach obowiązującej kultury i religii? Mieliśmy już taką 'wolność' - demokracja ludowa to się nazywało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lipathor: nie, mocna kultura nie oznacza zakazu innych kultur. Wręcz przeciwnie, usa i Polska przedwojenna jest świetnym przykładem.

Wiele kultur może obcować razem w obrębie kraju w którym panują mocne zasady oparte na dobrych i stałych aksjomatach a nie moralności etapu.