Wpis z mikrobloga

#zwiazki #patologia #ksiezniczka moja różowa bardzo dziwnie się zachowuje Otóż oboje jesteśmy po rozwodzie i jesteśmy ze sobą od kilku lat Ja rozwiodłem się z byłą żoną w ciągu trzech miesięcy ona ze swoim byłym mężem w ciągu 3 lat(jak widać pośpiechu nie było mimo że wspominalem że mi to przeszkadza..) w dniu gdy otrzymała sądowy rozwód jasno określiła że oczekuje pierścionka natomiast gdy wyszło na jaw że mi niekoniecznie się śpieszy do ponownej żeniaczki odbiło jej i od tego czasu to jestem prawie dwóch lat nie ma dnia żeby mi nie wypominała że powinien się oświadczyć że czeka na pierścionek i praktycznie nie ma tutaj żadnego miejsca do kompromisu lub dyskusji już nawet nie wspominam o tym że zawiodłam moje zaufanie wiele razy a także Okłamała mnie wielokrotnie Na co Jestem szczególnie wyczulony po poprzedniej żonie Oprócz tego ma pretensje że nie funduje wycieczek nie kupuję drogich prezentów i generalnie mam jakiekolwiek swoje życie czy zainteresowania... nie docenia też tego że wszystko co robię to robię dla naszej wspólnej przyszłości z czego ona chętnie korzysta (na przykład kupiłem dom za swoje ciężko zarobione pieniądze w którym mieszkamy razem oczywiście trochę się dokłada ale nijak ma się to do realnych ceny wynajmu takiego lokalu czy kosztów jego utrzymania) czy kilka innych innych mniejszych lub większych wysiłków z mojej strony chociażby znoszenia i ciągłych zmian nastroju, zawalania obowiązków i tak dalej... W generalnie nic się nie liczy tylko pierścionek i ślub, grozi odejściem.. Jeżeli na tym jej zależy to widac nie na mnie? Czy to już pora się rozstać Jak myślicie?
  • 98
@thuia: trudno do końca ocenić, z jednej strony 3 lata to długo, może dla niej to ważna kropka nad i aby poczuć się bezpiecznie (mimo doświadczeń). Może też rodzina, znajomi naciskają. Środowisko w jakim się wychowała wtlocxylo jej taki wzór i koniec.

Co do kasy to wspólna analiza budżetu Mc wycisza w emocje i roszczenia extrasow.

W sumie 3 lata to już chyba jasne czy chcesz być z nią i założyć
@Sl_w_k_1: @pepkodziobak: to nie bajka Moja dziewczyna pomysły na życie bierze z Facebooka Instagrama lub od swoich #!$%@? koleżanek z których jedna kupiła ze swoim chłopakiem dom na kredyt ale ponieważ nie dał sobie wejść na łeb wyniosła się z dzieckiem do tatusia i mieszkam w jednym pokoju z dzieckiem. inne udają że pracują na pół albo mniej etatu i ciągnął zasiłki. idolką zaś jest moja była żona bo sobie
@Sikorka2017: O widzę że jedyny komentarz broniący i poglądów pochodzi również od kobiety a ciekawe dlaczego A do czego ślub jest potrzebny żeby poczuć się bezpiecznie i co właściwie daje ten zbędny papier skoro można się rozwieść w każdej chwili lub podpisać intercyzę i tak jakby ślubu w ogóle nie było Po co się bawić w tą papierologia i biurokracja co to komu daję Skoro jesteśmy razem i jest nam dobrze
@Bagg: można dać ale w takim razie po co się bawić w całą tą papierologia tracić kasę na prawników i inne urzędy skoro suma sumarum wychodzi na to jakby się ślubu nie miało to znaczy sytuacja prawna podobna lub taka sama
@thuia: nie bronię, a raczej widzę jak kobiety reagują nerwowo po kilku latach... Od zawsze żyły w takich sechematach i to mają w głowie. Czego się spodziewać?
Jak widać nie każdy /każda ma traume po rozwodzie i mozna dalej powielać schemat aż do skutku :)
Od zawsze żyły w takich sechematach i to mają w głowie. Czego się spodziewać?


@Sikorka2017: odrobiny intelektu, no chyba że o to własnie chodzi i rozwód się jej opłacał w jakiś sposób więc przydałby się drugi exmąż, wtedy to ma wewnętrzny sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pepkodziobak: i chyba tak trzeba będzie zrobić bo jeżeli całe życie mam wysłuchiwać jak to jest beznadziejnie z powodu braku pierścionka lub fajnego wesela to chyba rzeczywiście szkoda zdrowia