•  

  Śmieszna jest ta lewica. Niby chcemy równości płci, ale swoje postulaty dotyczące dobra dzieci przypisują od razu do praw kobiet. Czyli według #lewica mężczyzna nie musi mieć żadnych praw, jako rodzic. Fajna ta wasza równość, taka niezbyt równa #bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka

  źródło: IMG_20190915_075824.jpg

  •  

   @AlgorytmPrima: a teraz wklej "Pakt dla mężczyzn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima: bo to równośc socdemowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Alpha_Male: error 404 not found

   pokaż spoiler A bo takie pakty dla mężczyzn będzie można robić dopiero wtedy, jak będą ofiarami przemocy domowej i będą mniej zarabiać <brainlet.jpg>

  •  

   @AlgorytmPrima a jakiś pakt dla mężczyzn też oferują?

  •  

   @GroznyMorswin: nope, twierdzą, że mężczyźni mają lepiej i im nie potrzeba żadnego paktu

  •  

   @AlgorytmPrima: tak se czytam pierwsze 5 punktów i myślę że dobry pomysł, w końcu coś się ruszy w kwestii aborcji i WDŻ. A później punkt 7 i dalej, kompletna porażka.

  •  

   @AlgorytmPrima: wyjątkowo daję plusa pod wpisem szkalującym lewicę bo mnie też to wkurwia

  •  

   @Filareta: w sumie, skoro lewica twierdzi, że aborcja jest wyłączeni prawem kobiet i tylko do nich jest to kierowane, to pomimo bycia za aborcją, mogę spokojnie głosować na konfę, która jest przeciwko aborcji, skoro mnie to i tak nie dotyczy xD

  •  

   @AlgorytmPrima: teraz nie ma dostępu do nowoczesnej antykoncepcji.
   Nie ma też bezpłatnej wizyty u ginekologa.
   Kobiety zarabiają 7 razy mniej niż mężczyźni.

   Tak swoją drogą. Co tam robi PSL? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima ach jak łatwo wypaczać rzeczywistość, gdy siejesz na podanym gruncie. Mizoginia wykopków, którzy kobietę ostatni raz widzieli jak mama była w pokoju, albo na pornolu, sięga zenitu.

   To jest pakiet dla kobiet, matołki, bo w tym chorym kraju kobiety są obciążone myśleniem jeszcze z XIX wieku, a czasem i wcześniej. Jak kiedyś będziecie mieli dziewczynę, żonę, córkę to może cokolwiek zrozumiecie.

   Można rozpocząć od takiego prostego przykładu jak ciąża. Używając wykopkowego słownika = "wysrać gówniaka".

   Już sama opieka nad kobietą w czasie ciąży to w Polsce dramat. Oczywiście, chyba że masz pieniążki na prywatne leczenie. W przypadku mojej żony było to 5000 zł na same wizyty lekarskie wraz z badaniami w trakcie. Rozłożone oczywiście na 9 miesięcy, ale co to dla programistów 15k, czyli 90‰ wykopu.

   Dalej, poród, opieka okololorodowa, opieka poporodowa. Na każdym etapie, jeśli nie masz kogoś prywatnie załatwionego, albo nie mieszkasz w dużym mieście to jest horror. Łącznie z tym, że są szpitale, które nie pozwalają rodzić w innej pozycji niż leżąca. No straszne rzeczy nie? Przecież ból przy porodzie to jak w jaja dostać, poboli i koniec, c'nie wykopki? Bo taką propagandę siejecie i przeszło to już praktycznie do waszego standardu. Goebbels się chowa. A w rzeczywistości jest tak, że można mieć bóle krzyżowe przez 20 godzin i dłużej. Żeby zrozumieć problem weź sobie młotek, i przez 20h co 3 minuty udarzaj nim w rękę przez pół minuty (to tak dla porównania, bo bóle krzyżowe są w okolicach kręgosłupa i miednicy). A to jeden punkt na całej liście.

   Może dlatego jest karta dla kobiet?

  •  

   Tak swoją drogą. Co tam robi PSL? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @cyanoone: PR ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima: Pierwsze 6 punktów skupia się na ruchaniu i jego konsekwencjach - czyli typowe dla lewicy koncentrowanie się na popędach, instynktach i prokreacji.

   Punkt 7: Aha czyli nie skupiamy się na umiejętnościach, efektywności pracy i przydatności pracownika dla pracodawcy - które rzutują na możliwe zarobki - ale na równość genitaliów. Jeżeli ktoś płaci kobiecie mniej na tym samym stanowisku, to zwyczajniej praca kobiety jest mniej warta, bo przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysków i logiczną konsekwencją jest, że gdyby praca kobiety dawała mu więcej - to płaciłby jej więcej. Zresztą, nie wydaje mi się, by dzisiaj ktoś patrzył jeszcze na płeć, kompetencje i umiejętności są ważniejsze.

   8. Cykl menstruacyjny powoduje huśtawki hormonalne, które wpływają na decyzyjność, emocje i samopoczucie kobiet - w związku z tym, we władzach publicznych kobiety powinny stanowić mniejszość.

   9. I cyk - dajmy kobietom czarodziejską różdżkę dzięki której ta będzie mogła pomawiać swojego partnera a co będzie skutkowało np. natychmiastowym wyrzuceniem go Z JEGO MIESZKANIA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   10. ???

  •  

   @Wyrelworelowany:
   gdzie jest prawo mężczyzn do aborcji prawnej? Kobieta może sama decydować o życiu mężczyzny poprzez dziecko. Gdzie jest nowoczesna antykoncepcja dla mężczyzn? A no tak, kobieta wtedy nie będzie mogła kontrolować mężczyzny, bo on będzie sam decydował, z kim chce mieć dziecko.
   Invitro dotyczy obu płci, więc nie wiem co to robi w pakcie dla kobiet.
   Póki co, to akcje prozdrowotne dla kobiet są bardziej promowane, niż te dla mężczyzn. Mężczyźni częściej popełniają samobójstwa - gdzie bezpłatny psycholog i akcje ochronne dla zdrowia psychicznego mężczyzn?
   Żłobek też dotyczy mężczyzn.
   Oni sami nie mają parytetów w strukturach partii, więc niech nie szaleją. Liczą się kompetencje, a nie twoja płeć, czy kolor skóry.
   Co z kobietami stosującymi przemoc psychiczną na mężczyznach? A no tak - hehehehehhehe
   Może w końcu zrobimy takie prawo, żeby alimenty były czymś ostatecznym, a nie 'chcę rozwodu, masz mi bulić hajsy'?

  •  

   @AlgorytmPrima:

   Podsumujmy:

   1. No dobra
   2. Ciekawe co przez to rozumieją, bo jeśli to, że inni podatnicy mają się zrzucać innym na gumki etc, bo im chce się ruchać, to chyba ich głowa boli.
   3. No niech będzie, choć też kiedyś już tłumaczyłem, że refundacja takich programów ma taki sens, jak refundacja operacji powiększenia piersi, czy poprawienie nosa, a tego jakoś nikt nie refunduje i słusznie.
   4.No ok.
   5. Ok.
   6. No ok, tylko ciekawe jak.
   7. No tak, bo ten patriarchalny wolny rynek uwziął się na kobiety i z jakiegoś dziwnego powodu nie chce im często płacić tyle co facetom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Typowy odlot lewicy.
   8. Kolejny odlot. O tym kto jest we władzach powinny decydować kompetencje, a nie to co ma między nogami.
   9. No ok.
   10. Ok.

  •  

   @Wyrelworelowany gdzie są postulaty o sprawiedliwe procesy rozwodowe i przyznawanie praw dla ojca? Gdzie są postulaty o równości np w kadrze nauczycielskiej? Gdzie zrzeczenie się praw z dziecka dla mężczyzny? Czy facet ma prawo decydować o aborcji?
   Opieka około po i przed ciążowa jest zjebana w naszym kraju fakt

  •  

   @AlgorytmPrima: Brzmi jak nowa seria procesorów od AMD

  •  

   @AlgorytmPrima to wszystkie postulaty lewicy i innych śmiesznych ugrupowań?

  •  

   @AlgorytmPrima: Jezu jak mnie wkurwiaja takie chore rzeczy jak parytet czy równość płac xD jak szef uznaje, że jestem równie wartościowy co jakaś laska to zarabiam tyle co ta laska, jak mniej to mniej, jak więcej to więcej. Koniec filozofii.

  •  

   @pan-bartolomeu-dias: no zajebisty pomysł, aborcja na życzenie (dla mnie absurdalny pomysł, po pierwsze trzymiesięczny płód jest na tyle rozwinięty, że jak ktoś mówi że to "zlepek komórek" to sobie kpi, zresztą, nie uważam że pozbywanie płodu życia z racji ttrgo, że tak sobie chcesz jest dobrym pomysłem) , zapłata państwa za in vitro (chory pomysł, po prostu. To nie jedt leczenie tylko zabieg, ktory nie dość że ciągnie za sobą nieprzyjemną sprawę pt. Co robić z zarodkami, to jeszcze nie ma nic wspólnego z leczeniem i nie widzę powodów by go refundować. Dbamy o słabszych, to powinni może skupić się na adopcji a nie na in vitro), dostęp do antykoncepcji należy rozumieć jako finansowanie ze strony państwa czyli NO KURWA, pigułki kosztują kilkanaście złotych miesięcznie. Jak cie na to nie stać to lepiej się nie bzykaj. i jeszcze nowość na rynku, czyli dostęp do lekarzy w ramach NFZ xD

  •  

   @dr_hans_trautmann: jeszcze chyba jest lgbtq+ i wprowadzenie komunizmu

  •  

   2. Ciekawe co przez to rozumieją, bo jeśli to, że inni podatnicy mają się zrzucać innym na gumki etc, bo im chce się ruchać, to chyba ich głowa boli.

   @Furox: Wiesz, że nawet 10000 gumek taniej Cie wyjdzie jako podatnika niż jedna niechciana ciąża?

   Koszty związane z porodem, becikowe, opieka zdrowotna nad dzieckiem, 500+, bezpłatne szkolnictwo, darmowe obiady, darmowe podręczniki itp itd.

   To są setki tysięcy złotych vs. gumka za 2 zł.

  •  

   @Shatter: do 12 tygodnia każdy wykona aborcję farmakologicznie. Punkt 2 podejrzewam że odnosi się do "dzień po" oraz edukacji seksualnej. A z in vitro nie widzę problemu.

  •  

   @AlgorytmPrima: Pewnie dlatego, że to kobiety noszą ciążę. Nie wpadleś na to, bystrzaku? xddd

  •  

   @AlgorytmPrima lewica zawsze miała wypaczone pojmowanie równości

  •  

   @dr_hans_trautmann: Rozumiem, że prosta matematyka jest zbyt trudna dla Ciebie.

  •  

   @AlgorytmPrima: Nadal czekam na dzień w którym zobaczę budowę na której większość to kobiety, to samo z górnikami, kierowcami (dobra tutaj lepiej nie XD) czy generalnie w każdym fizycznym zawodzie ;)

  •  

   @biliard: kobieta sama się nie zapłodni ¯\_(ツ)_/¯ chyba, że mówimy o modelu szwedzkim, w którym i tak nasienie mężczyzny jest do tego niezbędne

  •  

   @AlgorytmPrima: chwila, chwila PSL I Kukiz sa za aborcja?:O

  •  

   @Alpha_Male:
   1. Prawo do bezapelacyjnego zrzeczenia się ojcostwa do 12 tygodnia
   2. Dostęp do nowoczesnych testów na ojcostwo i rzetelnej edukacji prawnej
   3. Dostęp do lekarza psychologa i edukacja antydepresyjna

  •  

   @Bajo-Jajo: idźmy dalej, wzorem lewicy - dziecko tylko za pisemną zgodzą ojca. Bez tego powinno być traktowane jako przestępstwo ścigane z urzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima: Nie piszę o zapłodnieniu, tylko noszeniu ciąży.

  •  

   @AlgorytmPrima: do punktu 6 jeszcze całkiem sensowne, potem już feministyczne gówno.

   +: Dutch
  •  

   @biliard: co ma do tego żłobek, brak odpowiednika aborcji dla mężczyzn(prawna)? Co mają do tego alimenty i równość płac?

  •  

   @AlgorytmPrima: To, że noszenie ciąży polega na tym, że dziecko jest częścią organizmu. Co mają do tego alimenty? Nic.

  •  

   @AlgorytmPrima Kobiety na jedynkach list lewicy:
   SLD 2/17
   Wiosna 8/18
   Razem 4/6

   Gdzie jest ta równość? Mają okazję pokazać to już przy wyborach, ale walić, wystarczy ładnie mówić.

  •  

   @AlgorytmPrima: ale wy wiecie, ze na większości z tych postulatów korzystają tez mężczyźni? Są to mężowie/partnerzy, synowie, czy ojcowie.

   O porodzie, opiece poporodowej już ktoś pisał. Ludzie nie mający partnerki czy dzieci nie mogą mieć pojęcia, jaki wpływ ma to na nich, czy ich potomstwo i do jakich patologii czasami dochodzi.

   Antykoncepcja, aborcja-czy mężczyzn to wg was nie dotyczy? xd ok, bezpośrednio tyczy się to kobiety, bo ciężko przeprowadzić aborcje u faceta. Ale założę się, ze wielu by chciało moc to zrobić ze swoją partnerka po wpadce, czy chorobie płodu.

   Co do alimentów, znam wielu mężczyzn, których wychowywały samotne matki - są dorośli, a alimentów od tatusiów nie doczekali do tej pory. Ale zgadzam się, ze powinno się przykładać większa uwagę do słuszności ich wysokości i podziału opieki między rodziców. Nie każda matka jest lepsza niż ojciec.

   Parytety to gowno-z nimi się nigdy nie zgodzę, bo to przynosi więcej złego niż dobrego dla kobiet. Przez coś takiego traktuje się je jak debilki, które trzeba gdzieś upchnąć na posadce, żeby dali spokój.
   Zamiast tego, powinno być bezpłciowe traktowanie przy kandydowaniu na takie stanowiska-np, kandydat na stanowisko zamiast Janina Nowak, powinien być rozpatrywany jako J. Nowak. Niestety , w procesie rekrutacji byłoby to trudne - przeprowadza się rozmowy itd.
   Ogólnie poniżej 7 punktu jest już pierdololo. Płace powinny być uzależnione od kwalifikacji a nie płci.

   Wiem, ze i tak zaraz mi ktoś odpisze, ze roszczeniowe p0lki, betabankomaty, coś tam cucki i inne wasze hasła xd ale może trafi do kogoś kto nie jest zjebem lub trolem

  •  

   @Wyrelworelowany Nikt kto jest normalny nie będzie głosował na lewicę. Oni nie mają żadnych planów jak wzmocnić gospodarczo nasz kraj, a ich program zawiera same zmiany w kwestiach światopoglądowych. Trzeba mieć nierówno pod deklem żeby tego nie widzieć. Oni nie oferują kompletnie NIC interesującego przeciętnemu, pracującemu obywatelowi.

  •  

   @AlgorytmPrima: ten punkt 9 to taki ostro obusieczny miecz bym powiedział

  •  
   niepanimaju

   +12

   @AlgorytmPrima: uwielbiał te walki o równouprawnienie ktore sa de fakto przegięciem w druga strone xD tak kurwa laska bedzie sie 3 miesiace zastanawiać czy zabije sobie dziecko czy jednak chce alimenty xD

   @TheHatefulCoder: do tego nic by nie wprowadzili bo to nieudacznicy.

   ludzie na tych samych stanowiskach pracujący obok siebie maja rozne stawki ale nie kobiety maja miec takie same xD oczywiscie mówiąc takie same rozumie sie najwyższe ergo nikt nie moze miec wiecej bo wtedy to jest nierówność

  •  

   @AlgorytmPrima: 1 i 10, jeśli kobieta ma sama prawo zadecydować o zabiciu, to czemu facet nie ma prawa zadecydować nawet o płaceniu

  •  

   @AlgorytmPrima:

   gdzie jest prawo mężczyzn do aborcji prawnej?

   A dlaczego miałoby być?

   Kobieta może sama decydować o życiu mężczyzny poprzez dziecko.

   Mężczyzna też może decydować o życiu kobiety przez dziecko.

  •  

   @AlgorytmPrima: co oni kurwa mają z tymi parytetami, ja jebie, ale mnie to wpienia.

   +: Dutch, Uyak
  •  

   @AlgorytmPrima: sympatyzuje z lewica, ale to co podniosles w tym poscie jest istotne i tez mnie mierzi. Fajnie by bylo zeby sobie zdawali sprawe jak widzi to czesc ich potencjalnego elektoratu.

  •  

   Gdzie jest nowoczesna antykoncepcja dla mężczyzn? A no tak, kobieta wtedy nie będzie mogła kontrolować mężczyzny, bo on będzie sam decydował, z kim chce mieć dziecko.

   @AlgorytmPrima: Kobieta zabrania ci wazektomi? Myśle, że lepszej i skuteczniejszej metody, która nie odbije się na zdrowiu nie ma. :) Za to kobieta nie ma prawa do wykonania analogicznego zabiegu. I powiedz mi kto w takim razie jsst kontrolowany przez innych.

  •  

   @AlgorytmPrima one niech mają prawo do aborcji, ale z drugiej strony zabieramy prawo do alimentów. Wtedy się mogę zgodzic

  •  

   @Furox: @szpongiel: > Co do alimentów, znam wielu mężczyzn, których wychowywały samotne matki - są dorośli, a alimentów od tatusiów nie doczekali do tej pory. Ale zgadzam się, ze powinno się przykładać większa uwagę do słuszności ich wysokości i podziału opieki między rodziców. Nie każda matka jest lepsza niż ojciec.

   @kotofsky: Ściągalność alimentów to w ogóle tutaj idiotyzm- chcą, żeby alimenty ściągali mający dużo zadań urzednicy US zamiast jak teraz komorników- czyli chcą pogorszyć ściągalność alimentów, która wzrosła i trzeba przyznać PISowi, że to im się udało. Zła ściągalność jest z innego powodu- sądy nie patrząc na sytuację i winę dowalają alimenty w absurdalnych kwotach. Widać, że ten program to populistyczne hasła, pisane bez pojęcia o prawie o ekonomii.

  •  

   @AlgorytmPrima: jeżeli chodzi o przerywanie ciąży to decyzja kobiety, jej ciało i jej decyzja

   +: Amishia
  •  

   @AlgorytmPrima: I jak ja mam głosować tak, żeby pis nie wygrał, jak alternatywą jest taki rak?

  •  

   @AlgorytmPrima: 11. Równy wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   Żłobek też dotyczy mężczyzn.

   @AlgorytmPrima: bo widzisz, walczymy z stereotypami, ale to kobieta zajmuje się dzieckiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima Co oni rozumieją przez 10 punkt? Że delikwenta będą obciążać podatkowo np. poprzez odliczenie przez pracodawcę części z wynagrodzenia? Czy to, że cały kraj będzie przez podatki łożył na cudze gówniaki xD?

  •  

   @AlgorytmPrima: I dlatego nigdy w życiu nie zagłosuję na współczesną pseudo-lewicę.

  •  

   gdzie jest prawo mężczyzn do aborcji prawnej?

   A dlaczego miałoby być?

   @Kleki_Petra: a słyszałeś o tzw. wpadkach? Które nie są żadnymi wpadkami, tylko wrabianiem mężczyzny w niechciane dziecko - dobrze chociaż, jeśli w jego.

   Kobieta może sama decydować o życiu mężczyzny poprzez dziecko.

   Mężczyzna też może decydować o życiu kobiety przez dziecko.

   Nieprawda. Legalnie to kobieta decyduje o poczęciu dziecka jak i przerwaniu ciąży. Mężczyzna nie ma prawa głosu w sprawie przerwania. Jeśli zaś poczęcie odbywa się bez zgody kobiety, to wtedy to się nazywa gwałt i jest na to paragraf.

  •  

   @djtartini1: miałem bardziej na myśli deklarację po poczęciu, gdy tylko od kobiety ma zależeć - urodzi czy nie, a facet nawet nie może zadecydować czy będzie płacić.
   Pierwsze spoko, jej ciało jej wybór ale co z moją kasa mój wybór?

  •  

   @Davidozz:

   Czy to, że cały kraj będzie przez podatki łożył na cudze gówniaki xD?
   A czym niby jest 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima Ad. 6 Pracowałem kiedyś na produkcji, jednym z elementów pracy było uzupełnianie swojej maszyny surowcem, wyglądało to tak że trzeba było wziąć w jedną rękę worek 25 kg, wdrapać się na maszynę około 2 m i surowiec wsypać. Panienki nie miały na tyle siły więc musieli robić to za nie faceci, podczas kiedy one plotkowały, robiły sobie kawki i inne pierdolenia. Jako że wszyscy na tym stanowisku zarabiali tyle samo wszyscy kolesie (za wyjątkiem trzech chaa... TFU! spermiarzy którzy twierdzili że kobietką trzeba pomagać i w ogóle) poszli do szefa o podwyżkę w związku z zaistniałą sytuacją. Oficjalne stanowisko prezesa było takie że nie może tego zrobić bo zostałby zniszczony gdyby poszła w miasto fama że mężczyźni zarabiają więcej na tym samym stanowisku. Ad. 8 CO KURWA?! xD przecież to przeczy demokracji xD

  •  

   @AnMarie: No nie ma - okaleczenie się. Fuck Logic. Porównywanie antykoncepcji do zabiegu chirurgicznego.

  •  

   swoje postulaty dotyczące dobra dzieci przypisują od razu do praw kobiet.

   @AlgorytmPrima: Ale gdzie tam masz napisane, że one sa przypisane tylko do kobiet? Z resztą to kobiety częściej się nimi opiekują, to zwyczajny fakt.

  •  

   @AlgorytmPrima: >Parytet płci we władzach publicznych
   o hói xdddddddddddddd

  •  

   @AlgorytmPrima IMO tylko postulat parytetów jest debilny oraz wzmianka o równości płac jest kontrowersyjna (dostrzegam problem w placach ale nie jestem pewien jak daleko chcą się z tym posunąć).

   Bo temat aborcji to zawsze będzie temat bez jednoznacznego consensusu.

   A reszta jest spoko.

  •  

   ach jak łatwo wypaczać rzeczywistość, gdy siejesz na podanym gruncie. Mizoginia wykopków, którzy kobietę ostatni raz widzieli jak mama była w pokoju, albo na pornolu, sięga zenitu.

   To jest pakiet dla kobiet, matołki, bo w tym chorym kraju kobiety są obciążone myśleniem jeszcze z XIX wieku, a czasem i wcześniej. Jak kiedyś będziecie mieli dziewczynę, żonę, córkę to może cokolwiek zrozumiecie.

   Co zrozumiecie niby. Że u nas opieka zdrowotna jest kiepska? Dotyczy to każdego - nie tylko kobiet. Jest to więc seksistowskie.

   Już sama opieka nad kobietą w czasie ciąży to w Polsce dramat. Oczywiście, chyba że masz pieniążki na prywatne leczenie. W przypadku mojej żony było to 5000 zł na same wizyty lekarskie wraz z badaniami w trakcie. Rozłożone oczywiście na 9 miesięcy, ale co to dla programistów 15k, czyli 90‰ wykopu...
   JW.

   Może dlatego jest karta dla kobiet?....
   To karta dla kobiet bo lewica jest spierdzielona i szuka głosów albo w grupach typu LGBT czy tworząc podziały na linii kobiety - mężczyźni. De facto sami specjalnie powiększają podziały w społeczeństwie.

   @Wyrelworelowany:

   Postulatów 7 i 8 szkoda komentować bo to kretynizm czystej wody. Postulat 8 to tworzenie kolejnych podziałów - pakiet dla kobiet i programy antyprzemocowe. No mężczyźni nie są jej ofiarami. Chyba poziom samobójstw musi wzrosnąć. Punkt 10 to jeszcze większe przekręcenie już debilnych przepisów dotyczących alimentów. Efektem będzie kolejny spadek urodzeń.

  •  

   @theY:

   a słyszałeś o tzw. wpadkach? Które nie są żadnymi wpadkami, tylko wrabianiem mężczyzny w niechciane dziecko - dobrze chociaż, jeśli w jego.

   Tak, a o co chodzi?

   Legalnie to kobieta decyduje o poczęciu dziecka jak i przerwaniu ciąży.

   Ani nie sama decyduje o poczęciu, a w świetle obecnych przepisów, o przerwaniu ciąży decyduje sąd.

   Mężczyzna nie ma prawa głosu w sprawie przerwania.

   Dlaczego miałby mieć?

  •  

   @AlgorytmPrima dlaczego ja mam płacić bo ktoś nie.moze sobie zrobić guwniaka ?! Są domy dziecka, można przygarnąć a jak chce mieć się swoje to zebrać pieniądze i zrobić to za swoje (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   @szpongiel Nie no to już wiadomo. Ale zastanów się nad konsekwencjami tego postulatu, jeśli zostałby zrealizowany w mojej drugiej interpretacji. Ludzie specjalnie braliby rozwody, żeby dostać pieniądze od państwa

  •  

   @rzep Czyli mamy zorganizować program socjalny, który przeciwdziała kolejnym? W dodatku taki, który jest wprost dla Sebów i Karyn (500plus zachowuje jeszcze pozory)? I skoro każdy nowy obywatel to strata, to może zwińmy ten kramik zwany Polską?

  •  

   @AlgorytmPrima no, nie od dziś wiadomo, że #lewica to hipokryci ¯\(ツ)

  •  

   @Ogniwo_Paliwowe: no i to jest coś dla karty dla mężczyzny, a nie, że się nie da. Dyskryminacja i tyle
   @szybki_zuk: karta kobiet chyba jasno się odnosi do kobiet, a nie rodzin? Chyba, że próbujesz negować fakt, że lewica dyskryminuje mężczyzn?
   @Davidozz: zabrać 100% dochodu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @AlgorytmPrima: Waito możesz wyjaśnić bo nie zrozumiałem. Dla karty dla mężczyzny?

  •  

   @Ogniwo_Paliwowe: no zrobili kartę tylko dla kobiet, a kartę mężczyzn pominęli, bo nie są dyskryminowani w tych kwestiach, co kobiety. Inaczej mówiąc, wysuwają postulaty typowo pod feministki, argumentując to równouprawnieniem, którego sami nie stosują

  •  

   karta kobiet chyba jasno się odnosi do kobiet, a nie rodzin?

   @AlgorytmPrima: No tak i co z tego? Wszystkie punkty odnoszą się do kobiet. Nie tylko, ale też. Gdzie tam masz, że jak punkt dotyczy też mężczyzn to znaczy, że chcą ich dyskryminować?

   Chyba, że próbujesz negować fakt, że lewica dyskryminuje mężczyzn?

   @AlgorytmPrima: Co t oznaczy lewica? Partia Lewica? Pokaż mi gdzie.

  •  

   @Wyrelworelowany 5000 zł? Ja płacę 200 zł miesięcznie w jeden z prywatnych firm i mam wszystko, łącznie z badaniem USG 3D, więc albo kłamiesz, albo ktoś Cię zrobił w konia xD

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @AlgorytmPrima: plus opieka naprzemienna zamiast chorych alimentów, z których i tak większość idzie na potrzeby mamusi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @szybki_zuk: chyba nie zrozumiałeś o czym jest post...

  •  

   @AlgorytmPrima: nie, to ty nie rozumiesz tej grafiki

  •  

   @szybki_zuk: to proszę mi ją wytłumacz xD
   Gdzie jest podział na postulaty rodzinne i kobiece? Ja ty widzę wyraźnie powiedziane, że kobieta = rodzina i mężczyzna dla lewicy jest nieważny, chyba że jest lgbtq+, ale to już z innych ich postulatów.

  •  

   @AlgorytmPrima:
   Punkt 9. najgroźniejszy, bo fałszywe oskarżenia przy konfliktach małżeńskich to norma. Pomoc prawna - tak, zapewnienie lokalu zastępczego - tak, wyrzucanie człowieka z domu na podstawie oskarżeń - nie.

  •  

   @AlgorytmPrima: ubzdurałeś sobie, że jesli dany postulat nie dotyczy tylko kobiet to znaczy, że chcą nim uderzyć w mężczyzn. Np. punkt 6- przecież oczywiste jest, że nie będą wprowadzać tego tylko dla dzieci, które mają matki xD Ale w dużej mierze ten postulat dotyczy kobiet, więc dlaczego mieli tego nie zawrzeć?

  •  

   @NieRozumiemIronii: Czyli ze wspólnego domu ma się wynieść ofiara? :D Przecież jeśli oskarżenie będzie fałszywe to facet wróci, a ona poniesie konsekwencje prawne.

  •  

   @szybki_zuk: nie wiem po co ci odpisuję trollu, ale wywalanie z mieszkań sprawców przemocy bez sądu, są akurat przeciwko mężczyznom, bo kobiety będą tego nadużywać, co pokazuje casus Hiszpanii.

  •  

   Dlaczego miałby mieć?

   @Kleki_Petra: Sperma też jest wkładem. Jeśli typ nie chce mieć dzieci i płacić na nie to dlaczego nie można przerwać takiej ciąży?

  •  

   @AlgorytmPrima: No tak, mam inne zdanie to od razu troll xD Co tym masz we łbie? Ktos w takiej sytuacji musi opuscić mieszkanie, więc lepiej żeby był to sprawca. A problem nadużywania to problem stworzenia odpowiedniego prawa i karania za fałszywe oskarżenia.

  •  

   @ediz4: Jest to wciąż mniej inwazyjne i szkodliwe niz branie hormonów przez dłuższy czas. Dodatkowo jest najbardziej skuteczną formą, która w wielu przypadkach jest odwracalna. Większość kobiet robiaca aborcje nawet przez moment by się nie zastanawiała nad podwiazaniem jajników gdyby nie fakt, że nie mogą tego prawnie zrobić.
   Myśle, ze gdyby kobiety miały dostęp do najskuteczniejszych form antykoncepcji to możnaby dyskutować o tym kto i kiedy może zrobić jaką aborcje. A w obecnej chwili polecam wazektomie, która wciaż jest mniejszym kaleczeniem się niż aborcja hipokryto.

  •  

   @push3k-pro: Bo nie możesz zmuszać nikogo do zabiegu aborcji.

  •  

   @szybki_zuk:

   Czyli ze wspólnego domu ma się wynieść ofiara?
   Czyli utrzymujemy zasadę domniemania niewinności.

   Przecież jeśli oskarżenie będzie fałszywe to facet wróci, a ona poniesie konsekwencje prawne.
   Tomasz Komenda też wyszedł na wolność, gdy oskarżenie okazało się fałszywe. Osoby odpowiedzialne za jego niesłuszne skazanie pozostały bezkarne.

   Punkt 9. jest nie do obronienia w demokratycznym państwie. Należy iść w stronę usprawniania sądów i dążenia do skrócenia czasu wydawania wyroków.
   Jest to ważne zarówno dla obu płci, bo sprawcy przemocy domowej mogą być zarówno kobietami jak i mężczyznami.

  •  

   @Kleki_Petra: Why? Dlaczego tylko jedna strona tworzenia płodu ma mieć wybór? I dlaczego płód jako przyszły człowiek nie może decydować? W takim kontekście jak najbardziej dochodzi do przymusu. To jest seksizm i brak konsekwencji. Jeśli kobieta nie chce aborcji to niech mężczyzna, który nie chce dziecka niech nie będzie ciągnięty do opieki i płacenia na dziecko.

  •  

   @Kleki_Petra: powinno być można dokonać aborcji prawnej, tj. zrzeczenia się dziecka przed upływem dopuszczalnego okresu na aborcję, która to zwalniałaby z obowiązku alimentacyjnego.

   +: Dutch
  •  

   Czyli utrzymujemy zasadę domniemania niewinności.

   @NieRozumiemIronii: Ale to nie ma nic do domniemania niewinnosci. W tej sytuacji trzeba odseparować domniemaną ofiarę. Albo wynosi się ona, albo prawdopodobny sprawca. Przecież to nie wyrzucenie na stałe i wyrok

   Tomasz Komenda też wyszedł na wolność, gdy oskarżenie okazało się fałszywe.

   @NieRozumiemIronii: Nikt tu nie mówi o wyroku tylko tymczasowym odseparowaniu. Szczególnie jeśli są też dzieci to widze plusy zostania bitej osoby a nie bijacej w lokum.

   Osoby odpowiedzialne za jego niesłuszne skazanie pozostały bezkarne.

   @NieRozumiemIronii: No i co? To znaczy, że trzeba walczyć o rzetelność i profesjonalne prowadzenie spraw czy niekaranie sprawców? xD

  •  

   @Kleki_Petra: Sam fakt tego, że kobieta nosi płód i podejmuje główny wysiłek przynajmniej do porodu do mnie nie przemawia. To nie jest tylko jej wysiłek i wkład, a w konsekwencji nie powinno być sytuacji, że to tylko jej wybór. Jedna ze stron nie chce -> usuwamy, bądź odcinamy odpowiedzialność.

  •  

   Jest to wciąż mniej inwazyjne i szkodliwe niz branie hormonów przez dłuższy czas.

   @AnMarie: No tak bo faceta to można ciąć ale żeby baba brała antykoncepcje to fe.

   Dodatkowo jest najbardziej skuteczną formą, która w wielu przypadkach jest odwracalna....
   No. Słyszysz - w większości przypadków zrobią ci kolejny zabieg i będzie mógł mieć dzieci. Bo jak to tak - kobieta się zabezpieczać.

   Większość kobiet robiaca aborcje nawet przez moment by się nie zastanawiała nad podwiazaniem jajników gdyby nie fakt, że nie mogą tego prawnie zrobić....
   Podaj statystyki

   A w obecnej chwili polecam wazektomie, która wciaż jest mniejszym kaleczeniem się niż aborcja hipokryto.....
   Od kiedy aborcja to chirurgiczna metoda antykoncepcyjna.

  •  

   @push3k-pro:

   Dlaczego tylko jedna strona tworzenia płodu ma mieć wybór?

   Bo tylko jedna jest biologicznie obciążona jego donoszeniem.

   @NieRozumiemIronii:

   powinno być można dokonać aborcji prawnej, tj. zrzeczenia się dziecka przed upływem dopuszczalnego okresu na aborcję, która to zwalniałaby z obowiązku alimentacyjnego.

   A niby dlaczego dziecko ma z tego powodu być poszkodowane, choć na swój los zawsze będzie mieć mniejszy wpływ niż ojciec, bo żaden?

   +: Replica
  •  

   @AlgorytmPrima: Parytet płaci we władzach publicznych xD Ja proponuje parytet płci w firmach kanalizacyjnych i firm wywożącej odpadny ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @push3k-pro:

   Sam fakt tego, że kobieta nosi płód i podejmuje główny wysiłek przynajmniej do porodu do mnie nie przemawia.

   No tak, bo nigdy tego nie doświadczysz i nie posiadasz zdolności myślenia pistformalnego, a konkretnie relatywizowania.

   To nie jest tylko jej wysiłek i wkład

   Otóż tylko jej wysiłek i wkład. Jak ojciec się ulotki zaraz po zadaniu formy, to dalej to dziecko się urodzi.

  •  

   Bo nie możesz zmuszać nikogo do zabiegu aborcji.

   @Kleki_Petra: Ale do płacenia alimentów na dziecko którego nie chce już można.

   +: kompek
  •  

   @szybki_zuk:

   To znaczy, że trzeba walczyć o rzetelność i profesjonalne prowadzenie spraw czy niekaranie sprawców? xD
   To znaczy, że konsekwencje niesłusznych oskarżeń są znikome lub nie występują. Ludzie przy rozwodach kłamią, wyolbrzymiają, preparują dowody i chwytają się każdego możliwego sposobu aby zniszczyć ex.

   tymczasowym odseparowaniu
   O jakiej długości i w jaki sposób realizowany?

   W tej sytuacji trzeba odseparować domniemaną ofiarę.
   Kto o tym będzie decydował i na jakiej podstawie? Jaka jest dokładna procedura? Mam wrażenie, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach, więc spróbujmy uściślić przedmiot rozmowy.

  •  

   @AlgorytmPrima: Nadal czekam na dzień w którym zobaczę budowę na której większość to kobiety, to samo z górnikami, kierowcami (dobra tutaj lepiej nie XD) czy generalnie w każdym fizycznym zawodzie ;)

   @Madridista98: Czekam na czasy, gdy w szpitalach beda sami pielegniarze, a nie pielegniarki, beda przedszkolarze, sprzatacze itd

   Wykop odkrywa, ze sa zawody ktore ciagna facetow i baby, japierdole xD To co tutaj sie czyta to czasem jest dramat, a prezentowane jako odkrywcza mysl.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   zekam na czasy, gdy w szpitalach beda sami pielegniarze, a nie pielegniarki, beda przedszkolarze, sprzatacze itd

   Wykop odkrywa, ze sa zawody ktore ciagna facetow i baby, japierdole xD To co tutaj sie czyta to czasem jest dramat, a prezentowane jako odkrywcza mysl.

   @XpedobearX: jeśli jesteś tak odkrywczy to wyjaśnij po co zatem sztucznie zmieniać proporcje w danych zawodach?

  •  

   Jest to wciąż mniej inwazyjne i szkodliwe niz branie hormonów przez dłuższy czas.

   @AnMarie: No tak bo faceta to można ciąć ale żeby baba brała antykoncepcje to fe.

   Dodatkowo jest najbardziej skuteczną formą, która w wielu przypadkach jest odwracalna....

   No. Słyszysz - w większości przypadków zrobią ci kolejny zabieg i będzie mógł mieć dzieci. Bo jak to tak - kobieta się zabezpieczać.
   Większość kobiet robiaca aborcje nawet przez moment by się nie zastanawiała nad podwiazaniem jajników gdyby nie fakt, że nie mogą tego prawnie zrobić....


   Podaj statystyki
   A w obecnej chwili polecam wazektomie, która wciaż jest mniejszym kaleczeniem się niż aborcja hipokryto.....


   Od kiedy aborcja to chirurgiczna metoda antykoncepcyjna.

   @ediz4: Antykoncepcja hormonalna dla faceta polega na zmniejszeniu testosteronu - myśle, że jestes świadom wszystkich skutków ubocznych :)
   Nie wiem w ogole o co ci chodzi z tym, ze dla kobiet branie antykoncepcji nie jest fe. Wrecz większość ją musi brać i bierze jeśli nie chce dzieci. Zresztą ja tylko mówie o tym facet może się skutecznie zabezpieczyć przed niechcianym dzieckiem jeśli nie chce polegać tylko na partnerce, bo to jest głównym tematem.
   Tak samo jak zauważyłeś, aborcja nie jest forma antykoncepcji, ale większość tu zebranych bardzo chetnie by postawiła kobiete przed wyborem, że albo rodzi dziecko i sama się tym martwi, albo cyk aborcja.

  •  

   To znaczy, że konsekwencje niesłusznych oskarżeń są znikome lub nie występują

   @NieRozumiemIronii: Ale to wina złego prawa, nie widzę związku z tym postulatem.

   Ludzie przy rozwodach kłamią, wyolbrzymiają, preparują dowody i chwytają się każdego możliwego sposobu aby zniszczyć ex.

   @NieRozumiemIronii: No i co z tego? Wielu ludzi próbuje z róznych powodów niszczyć innych. Czy ktoś tu postuluje zniesienie domniemania niewinności?

   O jakiej długości i w jaki sposób realizowany?

   @NieRozumiemIronii: Nie wiem w jaki sposób. Można np. zwracać koszt pobytu w hotelu/wynajęcia mieszkania jeśli nie udowodni się winy. Coś trzeba wymyśleć, w końcu i tak musi być lokum, jak nie dla domniemanego sprawcy to dla ofiary, wraz z ewentualnymi dziećmi.
   Nie wiem dlaczego uważasz, że jak napisali "sprawca przemocy domowej" to chodzi im o kazdego oskarżonego, bez żadnych dowodów. Procedura moze być stosowana przy uzasadnionych podejrzeniach.

   Kto o tym będzie decydował i na jakiej podstawie? Jaka jest dokładna procedura? Mam wrażenie, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach, więc spróbujmy uściślić przedmiot rozmowy.

   @NieRozumiemIronii: Np. interweniująca policja może oceniać sytuację. Nie wiem dokładnie jaki mają pomysł, nie jestem też specjalistą w temacie żebym mial ci tutaj wyłożyć dokładne procedury i projekty ustaw :D

  •  

   Tak samo jak zauważyłeś, aborcja nie jest forma antykoncepcji, ale większość tu zebranych bardzo chetnie by postawiła kobiete przed wyborem, że albo rodzi dziecko i sama się tym martwi, albo cyk aborcja.

   @AnMarie: Nie wiem czy kurna zauważyłeś ale prawo do aborcji na życzenie jest na tej ulotce o której mówimy. I na tej podstawie wykopki chcą aby mężczyźni mieli też takie prawo - przynajmniej w kwestii zrzeczenia się obowiązku płacenia na dziecko.

   Zresztą ja tylko mówie o tym facet może się skutecznie zabezpieczyć przed niechcianym dzieckiem jeśli nie chce polegać tylko na partnerka, bo to jest głównym tematem....
   Ty porównuje zabieg chirurgiczny który nie zawsze jest odwracalny do brania tabletek hormonalnych i twierdzisz że to mężczyźni powinni ten zabieg przeprowadzać.

  •  

   No tak, bo nigdy tego nie doświadczysz i nie posiadasz zdolności myślenia pistformalnego, a konkretnie relatywizowania.

   @Kleki_Petra: Vice versa. Jeśli którakolwiek ze stron nie chce dziecka, nie powinno być sytuacji, w której ta miała by być potem obciążona, więc albo aborcja albo permanentne zrzucenie odpowiedzialności, w tym finansowej. Na tym polega równość.

  •  

   Ty porównuje zabieg chirurgiczny który nie zawsze jest odwracalny do brania tabletek hormonalnych i twierdzisz że to mężczyźni powinni ten zabieg przeprowadzać.

   @ediz4: Gdzie tak napisalam? Napisalam, że TYLKO MEZCZYZNA moze taki zabieg przeprowadzić (ale nie musi, po prostu ma taką możliwosć), bo jajniki kobiet to dobro narodowe i kobieta nie ma prawa do zrobienia sobie takiego czegoś, bo lekarz wykonujący zabieg pojdzie do więzienia. Jeśli prawo w tej materii się zmieni to daj mi znać.
   I wciaż, nikt nie jest zobligowany do robienia sobie czegokolwiek, ale troche słabo mieć wtedy pretensje do drugiej osoby jeśli tabletki nie zadziałały :)

   @AnMarie: Nie wiem czy kurna zauważyłeś ale prawo do aborcji na życzenie jest na tej ulotce o której mówimy. I na tej podstawie wykopki chcą aby mężczyźni mieli też takie prawo - przynajmniej w kwestii zrzeczenia się obowiązku płacenia na dziecko.

   @ediz4: Prawo do aborcji na życzenie to wciąż prawo na życzenie i nie, nie można doprowadzić do sytuacji gdzie kobieta jest zmuszona do zrobienia jej. Chyba, że chcesz przed stosunkiem podpisywać u notariusza papiery, że ty nie zamierzasz wychowywać ewentualnego dziecka.

  •  

   @push3k-pro:

   więc albo aborcja albo permanentne zrzucenie odpowiedzialności, w tym finansowej. Na tym polega równość.

   Nie, bo w jednym przypadku nie ma dziecka, za które ktoś musi wziąć odpowiedzialność, a w drugim jest.

  •  

   Prawo do aborcji na życzenie to wciąż prawo na życzenie i nie, nie można doprowadzić do sytuacji gdzie kobieta jest zmuszona do zrobienia jej.

   @AnMarie: Tu nie chodzi o zmuszanie jej do aborcji a zrzeczenie się praw do dziecka (oczywiście również finansowych zobowiązań) jeśli tylko ona go będzie chciała. Kobieta ma wtedy wybór. Facet nie ma żadnego - jak będzie chciała usunąć to nie ma nic do gadania.

   I wciaż, nikt nie jest zobligowany do robienia sobie czegokolwiek, ale troche słabo mieć wtedy pretensje do drugiej osoby jeśli tabletki nie zadziałały :)....
   Albo ktoś ich celowo nie wziął nie?

  •  

   @ediz4:

   Nie dziwota że Europa umiera

   Europa żyje w najlepszym swoim okresie w historii, więc pozwolisz, że przestanę traktować Cię poważnie, ok?

   We Francji to już są zakazane testy na ojcostwo.

   Brednie.

   Płać kretynie często nie za swoje dziecko bo wystarczy że panna znajdzie świadka że byliście gdzieś razem to sąd przyklepie alimenty. A po pół roku to już jestem ugotowany.

   Powinieneś odpocząć od wykopu, bo mylisz fikcję z rzeczywistością.

   To jesteś głupi albo niespełna rozumu.

   Dzięki za ad personam i obelgi, nie pozdrawiam i zapraszam na #czarnolisto

  •  

   Nie, bo w jednym przypadku nie ma dziecka, za które ktoś musi wziąć odpowiedzialność, a w drugim jest.
   @Kleki_Petra: Zmuszanie do łożenia na dziecko, bo druga strona chciała donieść to seksizm.

  •  

   Nie, bo w jednym przypadku nie ma dziecka, za które ktoś musi wziąć odpowiedzialność, a w drugim jest.

   @Kleki_Petra: Jest? To kurna się zdecydujcie bo niby usuwa się jakiś zlepek komórek a teraz niby dziecko. Dziecko jest po urodzeniu przecież i to kobieta ma podejmować sama decyzje czy je urodzić czy nie.

  •  

   @push3k-pro:

   Zmuszanie do łożenia na dziecko, bo druga strona chciała donieść to seksizm.

   Nie, bo pojawia się osoba, która w innym przypadku będzie pokrzywdzona, a jej wina zawsze i w każdym przypadku będzie zerowa, w odróżnieniu od mężczyzny, który zawsze w jakimś choćby minimalnym stopniu tę winę ma po swojej stronie.

  •  

   @ediz4: Dokładnie. Jeśli kobieta chce dziecko to niech dokona poczęcia z kimś kto też tego chce, albo niech wychowuje sama.

   +: ediz4
  •  

   Europa żyje w najlepszym swoim okresie w historii, więc pozwolisz, że przestanę traktować Cię poważnie, ok?

   @Kleki_Petra: No. Na pewno - demografia to potwierdza.

   Brednie....
   http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Francja-tam-testy-DNA-na-ojcostwo-sa-zakazane,11994,10.html

   Powinieneś odpocząć od wykopu, bo mylisz fikcję z rzeczywistością.....
   No. Nie ma takich przypadków. Żyj dalej w urojonym świecie.

  •  

   @Kleki_Petra: Równość jest permanentna, więc taki argument jest inwalidą. Większość aborcji na życzenie robi się na wczesnym etapie Jeśli kobieta chce donosić, to niech to robi dla siebie, jeśli jest jedyną chętną stroną. Eot z mojej strony.

  •  

   I wciaż, nikt nie jest zobligowany do robienia sobie czegokolwiek, ale troche słabo mieć wtedy pretensje do drugiej osoby jeśli tabletki nie zadziałały :)....

   Albo ktoś ich celowo nie wziął nie?

   @ediz4: Mówisz o sytuacji kiedy jedna ze stron okłmuję drugą. Podejmowanie za kogoś tak istototnych decyzji jest bardzo złe, ale nie możesz całego społeczeństwa za egoizm kilku idiotek karać. Za to powinny być mechanizmy, które pozwalają w takich sytuacjach karać oszustki.

   @AnMarie: Tu nie chodzi o zmuszanie jej do aborcji a zrzeczenie się praw do dziecka (oczywiście również finansowych zobowiązań) jeśli tylko ona go będzie chciała. Kobieta ma wtedy wybór. Facet nie ma żadnego - jak będzie chciała usunąć to nie ma nic do gadania.

   @ediz4: Wiesz doskonale, że kobieta przez pierwsze miesiące nie będzie w stanie sama zapewnic sobie i dziecku dobrego życia jeśli przed ciążą się na to nie przygotuje. Taki wybor to szantaż finansowy, gdzie albo babka zrobi aborcje, bo jej nie stać samej na dziecko albo postąpi zgodnie z własnym sumieniem i nie zrobi aborcji, ale nie wychowa dziecka w normalnych warunkach.

  •  

   @AnMarie:

   Taki wybor to szantaż finansowy
   Nie szantaż, a uczciwość.

  •  

   Wiesz doskonale, że kobieta przez pierwsze miesiące nie będzie w stanie sama zapewnic sobie i dziecku dobrego życia jeśli przed ciążą się na to nie przygotuje. Taki wybor to szantaż finansowy, gdzie albo babka zrobi aborcje, bo jej nie stać samej na dziecko albo postąpi zgodnie z własnym sumieniem i nie zrobi aborcji, ale nie wychowa dziecka w normalnych warunkach.

   @AnMarie: To jest powód aby całą odpowiedzialność za seks zrzucać na mężczyznę który po stosunku nie ma nic do powiedzenia? Jeśli kobiety nie stać finansowo przy dzisiejszym państwie socjalnym to niech robi zatem aborcje.

   Mówisz o sytuacji kiedy jedna ze stron okłmuję drugą. Podejmowanie za kogoś tak istotnych decyzji jest bardzo złe, ale nie możesz całego społeczeństwa za egoizm kilku idiotek karać....
   A gdzie kogoś chce karać. Dwoje ludzi idzie do łożka i niech się zabezpiecza sposobami najmniej ingerującymi w ich zdrowie - w przypadku mężczyzn do prezerwatywa, kobiet tabletka.

  •  

   @AnMarie: Jak kobieta nie chce dziecka to jesteśmy postępowi, ale jak chce to nagle sięgamy po konserwatyzm. To jest seksizm.

   +: ediz4
  •  

   A gdzie kogoś chce karać. Dwoje ludzi idzie do łożka i niech się zabezpiecza sposobami najmniej ingerującymi w ich zdrowie - w przypadku mężczyzn do prezerwatywa, kobiet tabletka.

   @ediz4: I wciaż prowadzi to do sytuacji gdzie najwiekszy problem ma w tym kobieta. Bo to ona SOBIE robi aborcje, albo to ona SAMA utrzymuje dziecko. Myśle, że obie opcje o wiele bardziej ingerują w życie kobiety niż utrzymywanie w polowie swojego bombla przez 18 lat.

   @AnMarie: Jak kobieta nie chce dziecka to jesteśmy postępowi, ale jak chce to nagle sięgamy po konserwatyzm. To jest seksizm.

   @push3k-pro: Seksizmem w tym momencie jest to, że jeśli kobieta nie chce dziecka to jedyne co może to nie uprawiać seksu. Jeśli facet nie chce dziecka to ma caly wachlarz możliwości.

  •  

   I wciaż prowadzi to do sytuacji gdzie najwiekszy problem ma w tym kobieta. Bo to ona SOBIE robi aborcje, albo to ona SAMA utrzymuje dziecko. Myśle, że obie opcje o wiele bardziej ingerują w życie kobiety niż utrzymywanie w polowie swojego bombla przez 18 lat.

   @AnMarie: A co dopiero mówiłaś że facet sobie może zrobić zabieg wazektomi. Teraz zabieg aborcji to coś niewyobrażalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) a facet może płacić setki tysięcy na dziecko którego nie chciał. Fajne masz podwójne standardy.

   Seksizmem w tym momencie jest to, że jeśli kobieta nie chce dziecka to jedyne co może to nie uprawiać seksu. Jeśli facet nie chce dziecka to ma caly wachlarz możliwości....
   Aha. Bo nie istnieje antykoncepcja inna niż męska ani tabletki Po a według lewicy jeszcze ma dojść aborcja. I to mężczyźni wrabiają kobiety w dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Seksizmem w tym momencie jest to, że jeśli kobieta nie chce dziecka to jedyne co może to nie uprawiać seksu. Jeśli facet nie chce dziecka to ma caly wachlarz możliwości.

   @AnMarie: Czytaj moje komentarze - ja proponuję aborcję w każdym przypadku, w którym którakolwiek ze stron nie chce dziecka.

  •  

   @AnMarie: A co dopiero mówiłaś że facet sobie może zrobić zabieg wazektomi. Teraz zabieg aborcji to coś niewyobrażalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) a facet może płacić setki tysięcy na dziecko którego nie chciał. Fajne masz podwójne standardy

   @ediz4: Dla wazektomii analogoczne byłoby podwiazanie jajnjków, a nie aborcja. Ty jestes tępy czy po prostu troll za 5 groszy (-‸ლ)

   Płacić "setki tysiecy" to wciąż nie jest wyjątkowo dużo(alimenty mogą równie dobrze 500 zl wynosić) ale wiecej niż wazektomia, która może cie całkowicie uchronić od niechcianego dziecka, jak już lubisz tak ten zabieg przytaczać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Dla wazektomii analogoczne byłoby podwiazanie jajnjków, a nie aborcja. Ty jestes tępy czy po prostu troll za 5 groszy (-‸ლ)

   @AnMarie: Niby dlaczego? Oba to zabiegi chirurgiczne.

   Płacić "setki tysiecy" to wciąż nie jest wyjątkowo dużo(alimenty mogą równie dobrze 500 zl wynosić) ale wiecej niż wazektomia, która może cie całkowicie uchronić od niechcianego dziecka, jak już lubisz tak ten zabieg przytaczać ( ͡° ͜ʖ ͡°)....
   Czyli dalej - kobieta może iść z każdym do łóżka bez żadnej odpowiedzialności za nic. Cała ma spaść na mężczyznę.

  •  

   Seksizmem w tym momencie jest to, że jeśli kobieta nie chce dziecka to jedyne co może to nie uprawiać seksu. Jeśli facet nie chce dziecka to ma caly wachlarz możliwości.

   @AnMarie: Czytaj moje komentarze - ja proponuję aborcję w każdym przypadku, w którym którakolwiek ze stron nie chce dziecka.

   @push3k-pro: Mówisz, że kobiete siłą do tego zmuszą? xD

   +: Catit
  •  

   @AnMarie: Nie, daje się jej wybór. Usuwa albo wychowuje sama.

  •  

   gdzie jest prawo mężczyzn do aborcji prawnej?

   @AlgorytmPrima: porównujesz zmuszenie do wypłaty jakichś ochłapów 500 zł miesiecznie, do poświęcenia wychowaniu dziecka ok. 18 lat i bycia inkubatorem przez 9 miesięcy i zniesienia wszystkich konsekwencji zdrowotnych i ogólnie fizycznych porodu? Ogólnie porównujesz wolność osobistą do majątkowej?
   Badałeś się już psychiatrycznie? Bo dla mnie jesteś przypadkiem z ostrymi zaburzeniami percepcji, jeśli nie widzisz różnicy.

   gdzie są postulaty o sprawiedliwe procesy rozwodowe i przyznawanie praw dla ojca?

   @Klepajro: a to przyznanie praw powinno być zależne od płci, a nie od tego, z kim bardziej związane jest dziecko, i kto wnioskuje o opiekę? Bo tak się składa, że wyniki badań psychologicznych częściej potwierdzają silniejszą więź z matką i dlatego dziecko zostaje z nią. Ale może powinniśmy wprowadzić jakieś parytety i przekazywać dzieci ojcom, mimo że te wyraźnie podkreślają, że wolą zostać z matką? Przynajmniej wykopki nie miałyby bólu tyłka o wieczną dyskryminację mężczyzn w sądach rodzinnych, bo tu nie chodzi o dobro dziecka, tylko żeby mezczyźni nie byli dyskryminowani, tak jak to sobie uroiliście.

   Punkt 7: Aha czyli nie skupiamy się na umiejętnościach, efektywności pracy i przydatności pracownika dla pracodawcy - które rzutują na możliwe zarobki - ale na równość genitaliów.

   @Czechosloawcki_Majonez: masz problem z przeczytaniem 1 prostego zdania? Kto i gdzie postuluje równą wypłatę za mniej efektywną pracę? Zdajesz sobie sprawę, że istnieją zakłady, gdzie facet ma wyższą stawkę z marszu, na start NIEZALEŻNIE od nakładu pracy, tylko dlatego, że jest facetem? Nie, nie pracuje więcej, nie jest bardziej efektywny, nie ma wyższych kompetencji. Ma wyższą stawkę, bo rynek pracy jest korzystniejszy dla mężczyzn. Dostaje wyższą stawkę, żeby np. nie zostawił pracy i nie poszedł pracować na budowę, gdzie stawki dzis są całkiem dobre. Kobieta nie ma takich perspektyw na rynku pracy, więc można jej za tę sama pracę zapłacić mniej, raczej nie ucieknie. Tego dotyczą postulaty równej płacy- nie nie było dyskryminacji ze względu na płeć. Bo oferowanie za dokładnie tę samą pracę innej stawki, jest dyskryminacją.

  •  

   Nie, daje się jej wybór. Usuwa albo wychowuje sama.

   @push3k-pro: ale tu jest problem z dyskryminacją np. takich katoliczek czy innych kobiet, które nie uznają aborcji z różnych powodów. Usuwasz- lub wychowujesz sama- i co ma zrobić taka kobieta, która aborcji nie uznaje, a nie stać jej na samodzielne wychowanie dziecka?
   Aborcja, jak i narodziny dziecka, ciągną za sobą nieporównywalnie bardziej odczuwalne konsekwencje dla kobiety, więc nie szukajcie symetryzmu tam, gdzie go nie ma. Albo nie żartujcie z feministek, bo sami jesteście gorszymi pieniaczami xD

  •  

   @Catit: tak porównuję, bo lewica twierdzi, że mężczyźni nie potrzebują żadnych kart, bo nie mają żadnych problemów systemowych

  •  

   @Catit: To niech sobie znajdzie faceta co też nie uznaje aborcji. Nikogo nie obchodzą niczyje przekonania religijne.

  •  

   @AlgorytmPrima: a jakie mają? Oświeć mnie. Jedyny, który jestem w stanie wskazać to ew. to, że alienacja rodzicielska nie jest uwzględniona jako przestepstwo w kodeksie karnym. Ale nie jest też tak, że mężczyźni nie mają instrumentów prawnych, by z tym walczyć.
   Mężczyźni mają bardziej problemy psychologiczne spowodowane przez czynniki kulturowe (co lewica, a konkretnie te złe feministki, dostrzegają)- kulturowo narzucony obraz silnego mężczyzny, który ma sam utrzymać rodzinę i bóg wie co jeszcze- i konsekwencje dla psychiki meżczyzn, którzy nie mogą sprostać tym wymaganiom oraz rzadsze szukanie pomocy psychiatrycznej spowodowane tym, że mężczyźni rzadziej sie do takich "słabości" przyznają (to też konsekwencja stereotypowego obrazu silnego mężczyzny).
   Walka ze stereotypami płciowymi, czym zajmuje się lewica (i to ten odłam najbardziej przez was obśmiewany) nie jest tylko w interesie kobiet, ale też meżczyzn.

  •  

   @Catit a to przyznanie mandatu poselskiego czy posady w pracy nie powinno być zależne od zdolności i umiejętności czy poparcia społeczeństwa? Bo tak się składa że tak chyba powinno być. Ale może powinniśmy wprowadzać parytety na WSZYSTKIE zawody nie tylko tam gdzie jest wygodnie etc?

  •  

   @AlgorytmPrima: wiesz, że aborcja prawna dla mężczyzn jest praktycznie nie wykonalna i żaden normalny rząd się na to noe zgodzi, ponieważ znaczna część mężczyzn ruchała by bez konsekwencji.

  •  

   @AlgorytmPrima: skąd to jest? Facebook? Podasz linka?

  •  

   @AlgorytmPrima: "równość płac kobiet i mężczyzn" w sumie interesuje mnie w jaki sposób ustawowo by chcieli coś takiego zrobić xD

  •  

   @kryptomanix: na twitterze postują to. Na pewno Marcelina Zawisza i Zoidberg tym spamują.
   @Paula04: wiem, ale mam pretensję nie o samą walkę o prawa/przywileje kobiet, bo to jest zrozumiałe, tylko nazywanie tego równouprawnieniem, z czym to nie ma najmniejszego związku, a robi to niby pozytywny PR.
   @Catit: wyższy wiek emerytalny, istnienie 'pozytywnej' dyskryminacji, twierdzenie że tylko mężczyźni są sprawcami przemocy, alienacja, nierówność w podejściu do gwałtów oraz związanych z tym konsekwencji, próba uznawania mężczyzny winnym bez wyroku

  •  

   @AlgorytmPrima: moment, moment, łączę wątki.

   1. PO ozór do wyborów razem z Lewicą i PSL
   2. PSL startuje razem z Kukizem
   3. Kukiz mówił, żeby mu w twarz napluć i nazwać go szmatą, jeśli zostanie politykiem
   4. Haaaaaaa
   4.76. tfu.

  •  

   @AlgorytmPrima: 1, 2, 3, 4 i 5 spoko. Ale reszta to już lewackie urojenia.

  •  

   @Catit a to przyznanie mandatu poselskiego czy posady w pracy nie powinno być zależne od zdolności i umiejętności czy poparcia społeczeństwa

   @Klepajro: czy ty sobie zdajesz sprawę, że parytety dotyczą OBU płci? Gwarantują miejsca na listach także mężczyznom, więc co to za przykład?

   Ale może powinniśmy wprowadzać parytety na WSZYSTKIE zawody

   @Klepajro: (-‸ლ)

  •  

   wyższy wiek emerytalny

   @AlgorytmPrima: zgadzam się

   twierdzenie że tylko mężczyźni są sprawcami przemocy

   @AlgorytmPrima: nikt nie twierdzi, że tylko mężczyźni sa sprawcami przemocy, ale ze przemoc jest sprzężona z płcią (bo jest) i kobietom jako słabszym fizycznie ciężej jest się wyrwać ze spirali przemocy

   próba uznawania mężczyzny winnym bez wyroku

   @AlgorytmPrima: o to ciekawe, pierwsze słyszę

  •  

   @Catit z których korzyść czy wręcz przywilej mają tylko kobiety? Nie wiem co to za emotka lub co miała znaczyć niemniej fajnie

  •  

   @AlgorytmPrima: A gdzie zrównanie wieku emerytalnego?

  •  

   @Catit z których korzyść czy wręcz przywilej mają tylko kobiety?

   @Klepajro: przywileje? Xd czy ty czytasz to, co piszesz? Skoro parytety są równe, to jak można je określić PRZYWILEJEM kobiet? Xd W przypadku kobiet 35% to przywilej, a w przypadku meżczyzn już nie? Nawet gdyby kobiety skorzystały (udowodnij), to jakim cudem miałby to być przywilej tylko kobiet, skoro % dla obu płci jest taki sam?

   Parytety mają zapewnić to, że żadna płeć nie straci udziału w tworzeniu ustawodawstwa. A przede wszystkim mają zapewnić zachowanie proporcji. Nawet partia feministyczna musiałaby mieć 35% mężczyzn na listach wyborczych, którzy rzecz jasna poprą jej program. W pewnym sensie to jest dobre dla dzialania partii, że nie powinna iśc w skrajność przeciwko 1 płci

  •  

   Wiesz, że nawet 10000 gumek taniej Cie wyjdzie jako podatnika niż jedna niechciana ciąża?

   Koszty związane z porodem, becikowe, opieka zdrowotna nad dzieckiem, 500+, bezpłatne szkolnictwo, darmowe obiady, darmowe podręczniki itp itd.

   To są setki tysięcy złotych vs. gumka za 2 zł.

   @rzep: zakazać dzieci bo drogo kosztują.

   A nie, czekaj, dzieci dorastają, idą do pracy i spłacają z nawiązką wszystkie te koszty.

   +: Liwiia
  •  

   @pan-bartolomeu-dias: @AlgorytmPrima: co jest złego w edukacji antyprzemocowej?

  •  

   Czyli mamy zorganizować program socjalny, który przeciwdziała kolejnym?

   @marc1027: No, a dlaczego nie? Dla @rzep i innych partyjnych funkcjonariuszy z #neuropa socjal to najgorsze możliwe zło... gdy wprowadza je PiS.

   Gdy wprowadzają go partie, których są fanatykami, to szuka się "pozytywnych aspektów społecznych".

   Nie oczekuj logiki.

  •  

   @AlgorytmPrima: Aborcja prawna równałaby się z ruchaniem bez zobowiązań i uciekaniem zostawiając kobietę z ciążą samą.

   Możecie sobie pomarzyć.

   +: Catit
  •  

   Aborcja prawna równałaby się z ruchaniem bez zobowiązań i uciekaniem zostawiając kobietę z ciążą samą.

   Możecie sobie pomarzyć.

   @mistellaire: dlatego nie powinno być i nie będzie aborcji na życzenie, a PiS jeszcze długo będzie rządził, bo lewica to skończeni debile, którzy mogą sobie pomarzyć o powrocie do władzy.

  •  

   porównujesz zmuszenie do wypłaty jakichś ochłapów 500 zł miesiecznie, do poświęcenia wychowaniu dziecka ok. 18 lat i bycia inkubatorem przez 9 miesięcy i zniesienia wszystkich konsekwencji zdrowotnych i ogólnie fizycznych porodu? Ogólnie porównujesz wolność osobistą do majątkowej?
   Badałeś się już psychiatrycznie? Bo dla mnie jesteś przypadkiem z ostrymi zaburzeniami percepcji, jeśli nie widzisz różnicy.


   @Catit: jak to takie ochłapy, to płać sama za kogoś.

   ale tu jest problem z dyskryminacją np. takich katoliczek czy innych kobiet, które nie uznają aborcji z różnych powodów. Usuwasz- lub wychowujesz sama- i co ma zrobić taka kobieta, która aborcji nie uznaje, a nie stać jej na samodzielne wychowanie dziecka?
   Aborcja, jak i narodziny dziecka, ciągną za sobą nieporównywalnie bardziej odczuwalne konsekwencje dla kobiety, więc nie szukajcie symetryzmu tam, gdzie go nie ma. Albo nie żartujcie z feministek, bo sami jesteście gorszymi pieniaczami xD


   Utrzymanie dziecka ciągnie za sobą nieporównywalnie bardziej odczuwalne konsekwencje dla mężczyzny, bo to mężczyźni padają ofiarami większości wypadków przy pracy, więc jeśli można zmuszać kogoś do alimentów, to można i zakazać aborcji, bo symetria tu jest.

  •  

   jak to takie ochłapy, to płać sama za kogoś.

   @Strzelec_Kurpiowski: mam płacić alimenty za typa, ktory zmajstrował dziecko? Xd Brałeś dziś leki? Gdybym miała dziecko, które zostałoby z ojcem, to logiczne, że płaciłabym alimenty. Nadal mniej obciążające niż codzienna opieka

   Utrzymanie dziecka ciągnie za sobą nieporównywalnie bardziej odczuwalne konsekwencje dla mężczyzny, bo to mężczyźni padają ofiarami większości wypadków przy pracy, więc jeśli można zmuszać kogoś do alimentów, to można i zakazać aborcji, bo symetria tu jest.

   @Strzelec_Kurpiowski: to jest jedna z najgłupszych rzeczy, jaką przeczytałam kiedykolwiek na wykopie. Ty ewentualne alimenty bez problemu pokryłbyś z renty z tytułu niepełnosprawności intelektualnej, więc nie martw się o kasę na ten cel.

  •  

   mam płacić alimenty za typa, ktory zmajstrował dziecko?

   @Catit: czemu nie? Przecież to ochłapy, a jak taki nie chce płacić, to ściganie go bardzo dużo kosztuje.

   Gdybym miała dziecko, które zostałoby z ojcem, to logiczne, że płaciłabym alimenty. Nadal mniej obciążające niż codzienna opieka

   Pod warunkiem, że nie mogłabyś zrobić aborcji, bo mężczyźni nie mogą.

   to jest najgłupsza rzecz, jaką przeczytałam kiedykolwiek na wykopie. Ty ewentualne alimenty bez problemu pokryłbyś z renty z tytułu niepełnosprawności intelektualnej.

   Zacznij czytać swoje wpisy, a zdziwisz się jak możesz oddychać i myśleć jednocześnie bez przeciążenia mózgu.

   No ale czego po takich hipoktyrach można się spodziewać, 9 miesięcy ciąży tak strasznie zdrowie obciąża, że nie ma żadnych badań odnośnie dłuższego życia kobiet które nie rodziły, ale już zmuszać mężczyzn do pracy to można, choć wieloletnia praca realnie niszczy zdrowie, zwłaszcza w ciężkich warunkach.

  •  

   @marc1027:

   Czyli mamy zorganizować program socjalny, który przeciwdziała kolejnym?

   Jeśli jeden program socjalny przeciwdziała drugiemu, a pozwala Ci zaoszczędzić proporcjonalnie olbrzymie pieniądze, to chyba logicznie go wprowadzić? Szczególnie jeśli usunięcie drugiego programu socjalnego jest obecnie nierealistyczne.

   I to nie jest jakieś bezpodstawne bajanie - badania jasno pokazują, że walka z niechcianymi ciążami daje olbrzymi zwrot na inwestycji rzędu 100-500%.

   https://www.npr.org/sections/health-shots/2012/03/06/148042609/how-birth-control-saves-taxpayers-money?t=1568573621205

   https://time.com/4692075/access-to-most-effective-birth-control-could-save-12-billion-a-year-study/

   I skoro każdy nowy obywatel to strata, to może zwińmy ten kramik zwany Polską?

   A gdzie ja napisałem, że każdy nowy obywatel to strata? Mówimy o niechcianych ciążach, szczególnie wśród ludzi, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy i pieniędzy na antykoncepcje - a to właśnie wśród nich masz największe szanse na korzystanie z wszelkiej maści programów socjalnych i wychowanie dzieci, które ten trend będą kontynuować.

   Jak ktoś będzie chciał zrobić dziecko, to przecież je zrobi, nikt nie zmusi do korzystania z antykoncepcji. Pomoże natomiast z sytuacjami, gdzie ciąża ani nie była planowana, ani chciana.

  •  

   zakazać dzieci bo drogo kosztują.

   A nie, czekaj, dzieci dorastają, idą do pracy i spłacają z nawiązką wszystkie te koszty.

   @Strzelec_Kurpiowski: Każde dzieci spłacają to z nadwyżką? A te, co całe życie czerpały socjal a po dorośnięciu też to robią, to również są takie opłacalne?

   Szczególnie teraz, gdy każde dziecko będzie wchodzić w dorosłość z "długiem" w wysokości minimum 108 tysięcy złotych?

   Jak już napisałem wyżej - mówimy o niechcianych ciążach, szczególnie wśród ludzi, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy i pieniędzy na antykoncepcje - a to właśnie wśród nich masz największe szanse na korzystanie z wszelkiej maści programów socjalnych i wychowanie dzieci, które ten trend będą kontynuować.

   Jak ktoś będzie chciał zrobić dziecko, to przecież je zrobi, nikt nie zmusi do korzystania z antykoncepcji. Pomoże natomiast z sytuacjami, gdzie ciąża ani nie była planowana, ani chciana.

  •  

   @AlgorytmPrima: Outrage culture.

   To norma, emocjonalność kobiet była i będzie wykorzystywana w polityce. Raz że taka ich natura że uwielbiają robić z siebie ofiary, dwa że paradoksalnie hurr durr że tymi ofiarami nie chcą być.

   Facet gdy dostaje po dupie nie będzie histeryzował i wypisywał 100 MB tekstu w komentarzach w obronie innych facetów. Społeczeństwo zmusza mężczyzn do milczenia na temat swoich emocji i problemów - stąd taka fala depresji u tej płci.

   Ale to kobiety są biedne... mimo że w codziennym życiu są uprzewilejowane i wszędzie traktowane łagodniej. Równouprawnienie polega na dyskryminacji mężczyzn - ale o tym głośno powiedzieć nie można, bo będzie awantura.

  •  

   Każde dzieci spłacają to z nadwyżką? A te, co całe życie czerpały socjal a po dorośnięciu też to robią, to również są takie opłacalne?

   @rzep: nie każde, ale zdecydowana większość. Pokaż mi te zajebiste programy socjalne przez które żyje się bardzo dobrze bez pracy.

   Bo chyba nie masz tu na myśli tych śmiesznych 500+, gdzie niedługo będzie można na minimalnej zarobić tyle co dostanie się mając 5 dzieci?

   Ile osób w Polsce żyje z socjalu? Zdecydowana większość ludzi na utrzymaniu państwa to emeryci.

   Jak już napisałem wyżej - mówimy o niechcianych ciążach, szczególnie wśród ludzi, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy i pieniędzy na antykoncepcje - a to właśnie wśród nich masz największe szanse na korzystanie z wszelkiej maści programów socjalnych i wychowanie dzieci, które ten trend będą kontynuować.

   Pokaż ile ludzi tak żyje. Podaj jakieś statystyki.

   +: Liwiia
  •  

   nie każde, ale zdecydowana większość.

   @Strzelec_Kurpiowski: No ale mówimy o niechcianych ciążach - gdzie rodzice nie są do dziecka przygotowani finansowo czy mentalnie.

   Jak ktoś chce mieć dziecko, to w czym mu przeszkodzi łatwiejszy dostęp do antykoncepcji?

   Pokaż mi te zajebiste programy socjalne przez które żyje się bardzo dobrze bez pracy.
   Bo chyba nie masz tu na myśli tych śmiesznych 500+, gdzie niedługo będzie można na minimalnej zarobić tyle co dostanie się mając 5 dzieci?
   Ile osób w Polsce żyje z socjalu? Zdecydowana większość ludzi na utrzymaniu państwa to emeryci.


   Becikowe, Kosiniakowe, 500+, 300+, zasiłek rodzinny, darmowa edukacja, darmowa opieka zdrowotna i wiele innych socjalnych przywilejów to olbrzymi dług jaki zaciąga każde dziecko zanim zarobi chociażby jedną złotówkę.

   Pokaż ile ludzi tak żyje. Podaj jakieś statystyki.

   Podałem wyżej linki do badań, które jasno pokazują oszczędności jakie generuje dostęp i wiedza o antykoncepcji - i mowa tam o stanach, gdzie socjal jest znacznie mniej rozwinięty niż w Polsce i Europie.

  •  

   No ale mówimy o niechcianych ciążach - gdzie rodzice nie są do dziecka przygotowani finansowo czy mentalnie.

   @rzep: niechciane ciąże nie powodują powstawania nowych programów socjalnych, więc proszę o wymienienie tych, które pozwalają na normalne życie teraz i podanie ile osób w Polsce tak robi.

   Jak ktoś chce mieć dziecko, to w czym mu przeszkodzi łatwiejszy dostęp do antykoncepcji?

   Tu nie jest mowa o tym jak mieć dzieci, tylko o tym, że stwierdziłeś, że dzieci są bardzo drogie dla budżetu.

   Becikowe, Kosiniakowe, 500+, 300+, zasiłek rodzinny, darmowa edukacja, darmowa opieka zdrowotna i wiele innych socjalnych przywilejów to olbrzymi dług jaki zaciąga każde dziecko zanim zarobi chociażby jedną złotówkę.

   Tak działa społeczeństwo. Chciałbyś zlikwidować publiczną edukację i służbę zdrowia?

   Reszta to są grosze przy takim choćby systemie emerytalnym, który sam na dzień dobry zżera jedną trzecią budżetu Polski.

   Podałem wyżej linki do badań, które jasno pokazują oszczędności jakie generuje dostęp i wiedza o antykoncepcji - i mowa tam o stanach, gdzie socjal jest znacznie mniej rozwinięty niż w Polsce i Europie.

   Brak przy niskiej dzietności brak dzieci to nie oszczędności tylko strata, bo takie dzieci wpłaciłyby do systemu wielokrotnie więcej niż z niego pobrały.

   Większe oszczędności powstałyby, gdyby oprócz płacenia składek emerytalnych do emerytury potrzebne by było posiadanie dzieci, które będą płacić ZUS w przyszłości.

   Można w końcu ustalić, że składki płaci się nie na siebie, tylko na pokolenie rodziców.

   +: Liwiia
  •  

   @AlgorytmPrima: nikt nie twierdzi, że tylko mężczyźni sa sprawcami przemocy, ale ze przemoc jest sprzężona z płcią (bo jest) i kobietom jako słabszym fizycznie ciężej jest się wyrwać ze spirali przemocy

   @Catit: pani europosłanka z ramienia partii Wiosna tak twierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) 'przemoc ma płeć' czy jakoś tak to szło

  •  

   @AlgorytmPrima: i zadanie europosłanki stanowi systemowe dyskryminowanie mężczyzn?

  •  

   @Catit: biorąc pod uwagę, że mówiła to w chwili, kiedy była zastępca RPO(ds. równouprawnienia) , to chyba tak

  •  

   @mistellaire: natychmiastows izolacja bardziej mi przeszkadza.

  •  

   @AlgorytmPrima: jeśli kobiety za tą samą prace co mężczyźni dostają mniej to po co firmy przeplacaja za mężczyzn?

  •  

   @FantaZy: mój brat dorabiał sobie w takiej firmie w te wakacje. Po prostu firma daje tyle, by zatrzymać pracownika przynajmniej na jakiś czas. W przypadku mężczyzn jest to większa stawka, bo rynek pracy jest bardziej konkurencyjny (pierwszy lepszy mieszacz cementu na budowie zarobi ponad 3k na rękę; kobieta na kasie w sklepie lub jako sprzątaczka mniej).
   @AlgorytmPrima: chyba nie. Słowa to nie systemowa dyskryminacja xD

  •  

   @Catit: ale po co oni mężczyzn zatrudniają i przeplacaja, skoro kobiety robią to samo taniej?

  •  

   @FantaZy: oni mają problem z zatrudnieniem kogokolwiek, bo to ciężka praca. Kto się zgłosi, tego starają się zatrzymać, facetów wyższymi pensjami.

  •  

   @Catit: ah, to spoko. Czyli seksistowskie teksty w stronę kobiet są ok

   pokaż spoiler A nie, czekaj, przecież feministki uznają to za opresyjny patriarchat

  •  

   ah, to spoko. Czyli seksistowskie teksty w stronę kobiet są ok

   @AlgorytmPrima: co ma piernik do wiatraka? Wpis dotyczy systemowych rozwiązań, a ty przytaczasz wypowiedź jednej polityczki. Chcesz szukać systemowego rozwiązania na wypowiedź Sylwii Spurek czy jak?

  •  

   @AlgorytmPrima:

   Fajna ta wasza równość, taka niezbyt równa

   tez nie za bardzo popieram parytety, tylko, że to nie lewaki a konserwatyści stworzyli coś jest całkowicie nieetyczne i niesprawiedliwe czyli całkowity zakaz aborcji. w praktyce moze dojść do sytuacji gdy ciąża zagraża życiu matki (np. spotykana ciąża pozamaciczna) i chui musi urodzić i umrzeć . jak nie chce dziecka a zostanie zgwałcona to też musi urodzić. cóż za sprawiedliwość! teraz znajdźcie mi jakiś lewacki przepis wedle którego mężczyzna jest zmuszony do czegoś co go w konsekwencji zabije.. tylko proszę nie wyskakiwać z argumentami, ze się zabił bo nie był w stanie alimentów płacić. Kobiety też mają zasądzane alimenty i znam osobiście co najmniej 3 takie przypadki. na marginesie: jakoś tak dziwnym trafem wychodzi, że to zdecydowanie częściej faceci zostawiają kobiety z dzieciakiem niż na odwrót.

   jak pisałem na początku nie za bardzo popieram parytety bo często tez nie są sprawiedliwym rozwiązaniem. Ale jak je zlikwidujemy to nie miejmy pretensji, że kobiety będą kombinować (jak każda grupa która jest w jakiś sposób wykluczona, ma trudniejszy dostęp czy jest gorzej traktowana a w praktyce nie sprawdziłaby się gorzej niż nie-wykluczeni) . Prosty przykład: kiedyś kobiety nie jeździły autobusami czy taksówkami tak jak dzisiaj i to nie dlatego że nie dałyby sobie rady jako kierowcy tylko że środowisko kierowców - mężczyzn nie było dla nich zbyt przychylne. zresztą do dzisiaj jak kobieta coś odwali na drodze to najczęstszy argument to "tak się to kończy jak baba kieruje". Ale jak mężczyzna coś odwali (kolizja, wypadek) to jakoś nikt mu nie mówi, że to przez jego płeć.
   lewica walczy o kobiety, ale konserwatywni mizogini walczący głównie o prawa mężczyzn tez jakoś za sprawiedliwością albo wolnością nie są.

   @Klepajro:
   @Strzelec_Kurpiowski:
   @ediz4:
   @push3k-pro:

  •  

   @nie_tak_szybko ja jak najbardziej za rownoscia pomiędzy płciami jestem jednak to musi działać w obie strony

  •  

   lewaki a konserwatyści stworzyli coś jest całkowicie nieetyczne i niesprawiedliwe czyli całkowity zakaz aborcji. w praktyce moze dojść do sytuacji gdy ciąża zagraża życiu matki (np. spotykana ciąża pozamaciczna) i chui musi urodzić i umrzeć . jak nie chce dziecka a zostanie zgwałcona to też musi urodzić. cóż za sprawiedliwość!

   @nie_tak_szybko: i gdzie tak jest? Pokaż choć jedno europejskie państwo, gdzie to obowiązuje. Bo przecież nie wymyślasz sobie argumentów z powietrza, co nie?

  •  

   tez nie za bardzo popieram parytety, tylko, że to nie lewaki a konserwatyści stworzyli coś jest całkowicie nieetyczne i niesprawiedliwe czyli całkowity zakaz aborcji. w praktyce moze dojść do sytuacji gdy ciąża zagraża życiu matki (np. spotykana ciąża pozamaciczna) i chui musi urodzić i umrzeć . jak nie chce dziecka a zostanie zgwałcona to też musi urodzić. cóż za sprawiedliwość! teraz znajdźcie mi jakiś lewacki przepis wedle którego mężczyzna jest zmuszony do czegoś co go w konsekwencji zabije.. tylko proszę nie wyskakiwać z argumentami, ze się zabił bo nie był w stanie alimentów płacić.

   @nie_tak_szybko: Chyba żyjemy w innym państwie jeśli uważasz że u nas się zmusza do rodzenia jeśli jest zagrożenie życia matki - z czym więc tu dyskutować.

   Kobiety też mają zasądzane alimenty i znam osobiście co najmniej 3 takie przypadki. na marginesie: jakoś tak dziwnym trafem wychodzi, że to zdecydowanie częściej faceci zostawiają kobiety z dzieciakiem niż na odwrót....
   A ja nie znam żadnego - i co teraz? Może sprawdzimy jakieś statystyki?

   Prosty przykład: kiedyś kobiety nie jeździły autobusami czy taksówkami tak jak dzisiaj i to nie dlatego że nie dałyby sobie rady jako kierowcy tylko że środowisko kierowców - mężczyzn nie było dla nich zbyt przychylne. zresztą do dzisiaj jak kobieta coś odwali na drodze to najczęstszy argument to "tak się to kończy jak baba kieruje". Ale jak mężczyzna coś odwali (kolizja, wypadek) to jakoś nikt mu nie mówi, że to przez jego płeć. lewica walczy o kobiety, ale konserwatywni mizogini walczący głównie o prawa mężczyzn tez jakoś za sprawiedliwością albo wolnością nie są....
   Mężczyźni też byli wykluczani z zawodów stricte kobiecych - facet szwaczka? to na pewno jakiś zniewieściały gej, facet pielęgniarz - boże drogi. Facet w przedszkolu? na pewno pedofil. Facet kosmetyczka - zapomnij. W tych zawodach do teraz w zasadzie nie ma mężczyzn a jakby jakiś się znalazł to bym został wyśmiany. I tyle z twojej oblężonej twierdzy.

  •  

   niechciane ciąże nie powodują powstawania nowych programów socjalnych, więc proszę o wymienienie tych, które pozwalają na normalne życie teraz i podanie ile osób w Polsce tak robi.

   @Strzelec_Kurpiowski: Niechciane ciąże też korzystają z programów socjalnych.

   Tu nie jest mowa o tym jak mieć dzieci, tylko o tym, że stwierdziłeś, że dzieci są bardzo drogie dla budżetu.

   Bo są drogie, wymieniłem już sporą część socjalu, z którego niemal każde dziecko korzysta.

   Tak działa społeczeństwo. Chciałbyś zlikwidować publiczną edukację i służbę zdrowia?

   Gdzie coś takiego napisałem?

   Reszta to są grosze przy takim choćby systemie emerytalnym, który sam na dzień dobry zżera jedną trzecią budżetu Polski.

   Fajny grosz... Przy wydatkach na emerytury niemal wszystkie kwoty wydają się małe. To oznacza, że nie należy już szukać oszczędności?

   Brak przy niskiej dzietności brak dzieci to nie oszczędności tylko strata, bo takie dzieci wpłaciłyby do systemu wielokrotnie więcej niż z niego pobrały.

   Ale nikt Ci nie zakazuje mieć dzieci, co to za jakieś zero-jedynkowe myślenie. Rozmawiamy o niechcianych ciążach, szczególnie wśród ludzi, którzy nie są na nie gotowi i nie przygotują dziecka do zostania produktywnym członkiem społeczeństwa.

   Dla podatnika bardziej się opłaca zapłacić 2 zł w podatkach za gumkę zamiast na utrzymanie przez 18+ lat dziecka patologicznych rodziców, które z tej patologii nie wyjdzie i też będzie ciągnęło socjal.

   Większe oszczędności powstałyby, gdyby oprócz płacenia składek emerytalnych do emerytury potrzebne by było posiadanie dzieci, które będą płacić ZUS w przyszłości.
   Można w końcu ustalić, że składki płaci się nie na siebie, tylko na pokolenie rodziców.


   Straszna bzdura, do tego niezwiązana z tematem.

   +: Catit
  •  

   Niechciane ciąże też korzystają z programów socjalnych.

   @rzep: no i co z tego? Przypominam, że pisałeś o rzekomych wielkich wydatkach. Czy dzieci z niechcianych ciąż nie muszą pracować, bo przysługuje im dodatkowy socjal?

   Czy może muszą pracować tak samo jak inne, bo nic dodatkowego nie mają?

   Bo są drogie, wymieniłem już sporą część socjalu, z którego niemal każde dziecko korzysta.

   Wszystkie dzieci są drogie w cywilizowanych państwach. Chcesz taniości, to jedź do Somalii, tam bez szkolnictwa, służby zdrowia i jakiejkolwiek pomocy socjalnej jest bardzo tanio.

   Gdzie coś takiego napisałem?

   Boli cię, że jest drogo, a to jedyna opcja żeby było taniej posiadać dzieci.

   Fajny grosz... Przy wydatkach na emerytury niemal wszystkie kwoty wydają się małe. To oznacza, że nie należy już szukać oszczędności?

   Oszczędności można szukać, ale najlepiej robić to tam gdzie wydatki są największe. Poza tym oszczędzanie na przyszłości społeczeństwa, a tym są właśnie dzieci w skali kraju, to debilizm.

   Ale nikt Ci nie zakazuje mieć dzieci, co to za jakieś zero-jedynkowe myślenie.

   I co z tego? Ja cały czas odnoszę się do argumentu z okrężnicy, że dzieci są drogie i trzeba szukać w nich oszczędności.

   Rozmawiamy o niechcianych ciążach, szczególnie wśród ludzi, którzy nie są na nie gotowi i nie przygotują dziecka do zostania produktywnym członkiem społeczeństwa.

   Dzieci z niechcianych ciąż będą płacić te same składki i podatki. Nie ma specjalnych ulg dla nich, ani zasiłków dla dzieci z niechcianych ciąż.

   Cały czas próbujesz wepchnąć tu temat patologii, mimo że nie podajesz żadnych statystyk odnośnie Polski.

   A nawet taki Sebek z patologicznego blokowiska będzie płacił podatki i składki gdy będzie pracował w swojej robocie po zawodówce. Będzie płacił też akcyzę od paliwa do e36 i alkoholu lub papierosów.

   Dla podatnika bardziej się opłaca zapłacić 2 zł w podatkach za gumkę zamiast na utrzymanie przez 18+ lat dziecka patologicznych rodziców, które z tej patologii nie wyjdzie i też będzie ciągnęło socjal.

   Kazałem ci napisać jaki to cudowny socjal mamy w Polsce, który pozwala na życie bez pracownia i ile osóbttak realnie robi, to nie napisałeś. Pozwól zatem, że potraktuję to jako brednie ideologiczne, bo takiego socjalu nie znam, a jedyni ludzie żyjący z socjalu których znam, to emeryci i Cyganie.

   Straszna bzdura, do tego niezwiązana z tematem.

   Żadna bzdura, bo mamy system emerytalny oparty na transferach pokoleniowych. ZUS nie ma żadnych rezerw i natychmiast wypłaca emerytom wszystkie składki które dostaje od pracujących.

   Z tego względu jeśli ktoś tylko płaci składki, ale nie ma dzieci, które będą na niego płacić, to środków na emeryturę mieć nie będzie i trzeba będzie na taką osobę płacić ze składek cudzych dzieci.

   Dlatego lepiej ograniczyć wypłacanie emerytur tylko do tych osób, które same płaciły składki, a do tego zapewniły społeczeństwu kolejnego płatnika ZUS.

   +: Liwiia