•  

Smacznego wszystkim. U mnie Ramen.

#gotujzwykopem

źródło: IMG_20190915_142418.jpg

•  

@rumapark: pięknie, szkoda tylko, że żółtko w jajku nie jest płynne

•  

@rumapark Można przepis prosić ? (づ•﹏•)づ

•  

@Nununana: wołowina użyłem sznycel) , pietruszka, marchew, seler, por, cebula, imbir, czosnek, jajka, kiełki fasoli lub inne kiełki które się lubi, makaron chow mein, pieczarki lub grzyby shitake, szczypiorek, sos sojowy, miso, kapusta pekińska, imbir.

1. Wolowine należy pociąć na paski, włoszczyzne obrać i wrzucić pokrojoną na duże kawałki wraz z wołowiną. Dodać sól i pieprz, zalać wodą i gotować rosół. Rósł gotujemy na małym ogniu około 3 godziny.

2. Przygotowany rosół należy przecedzić i wrzucić do niego tylko ugotowaną wolowine. Tak gotowy wywar odstawiamy. Warzywa można wyrzucić lub użyć do innego dania.

3. Pieczarki należy pokroić w plasterki i wrzucić do rosołu. Miso należy również wrzucić do rosołu. Tak przygotowany rosół trzeba grzać na małym ogniu do czasu aż pieczarki będą miękkie.

4. Na rozgrzaną oliwę lub olej sezamowy należy wrzucić potarty, świeży imbir, czosnek (można pokroić lub przecisnąć przez praske) i całość zalać sosem sojowym. Gdy zawartość patelni zmniejszy trochę swoją objętość to można wszystko wrzucić do rosołu.

5. W międzyczasie trzeba ugotować makaron chow mein i jajka oraz pokroić szczypiorek i kapustę pekińską.
      Tak przygotowane produkty należy umieścić w osobnych miseczkach. Jajka muszą być przekrojone na pol wzdłuż. Do osobnej miseczki przełożyć kiełki.

---------------------
      Przygotowywanie dania.
      Wymagany głęboki talerz z wysokimi bokami lub większa miseczka. Na dno talerza układamy kapustę pekińską, następnie makaron, z boku należy położyć połówkę bądź dwie jajka. Wszystko zalać rosołem. Wolowine oraz pieczarki też położyć z boku talerza. Na końcu wrzucić szczypiorek i kiełki.

SMACZNEGO.

Ilość składników
      Ja użyłem 4 marchewki, dwie pietruszki, ćwiartka selera, por, pół kilograma wołowiny, pol kilograma pieczarek, 3 ząbki czosnku, imbir maly kawałek. Miso kupiłem w kartoniku tam były 4 woreczki. Użyłem wszystkie.

•  

@rumapark Dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)