•  

@IntruderXXL Jak się odniesiesz do tego co zostało przez nich tutaj powiedziane?
    #mikrokoksy

źródło: youtube.com

•  

@Darksed: zgaduje, że będzie coś w stylu: "a jakie oni mają wyniki żeby coś mówić? Amatorzy lol" xD

•  

@Darksed A Ty jak? Chciałem obejrzeć, ale wolę poczekać na opinię ekspertów. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Darksed: łojezu będzie pogrom. Idę po popcorn

GIF

źródło: giphygifs.s3.amazonaws.com (384KB)

•  

@Darksed: @Mam_wiecej_niz_13lat: LIPA totalna. Widać że zupełnie nie rozumieją tego systemu, i tylko teorii się naczytali. Nawet w takim podstawowych materiale wiele bzdur mówią. A końcówka to jest HIT!

Pokazali ewidentny brak wiedzy, i potwierdzili wszystko co myślałem o Westside w ich wykonaniu, obserwując ich poprzednie materiały, treningi/warianty ćwiczeń które widziałem że wykonują z ludźmi. Czyli że NIC NIE ROZUMIEJĄ i nic nie potrafią, tylko słowo w słowo za Simmonsem powtarzać, nic przy tym nie rozumiejąc.

A co takiego powiedzieli? "Ten czas, taki rok w stagnacji na sprzężonej nie jest rokiem zmarnowanym" xD

Rozumiesz ROK STAGNACJI TO SUPER SPRAWA, bo potem daje potężną bazę. Hahaha. Westside Method, jak robisz źle, to właśnie tym skutkuje stagnacją a nawet regresem

Stagnacja na tym planie nie powinna istnieć, to jest ciągłe posuwanie się do przodu. To tylko potwierdza że nic nie potrafią. Bo żeby na tym planie progresować trzeba naprawdę się znać, dobrze określać swoje słabe ogniwa, dobrze dobierać ćwiczenia główne, do tego dobrze dobierać asysty, sprawdzać na sobie ciągle co działa a co nie.

Czyli rozumiesz idziesz do nich i płacisz za stagnacje przez ROK! Z obietnicą że po roku będziesz miał potężną bazę xD Jasne już to widzę jak po roku się nagle wszystko zmienia lol... Gdzie są ich zawodnicy którzy ćwiczą taką metodą i robią tak wielkii progres? Jakie oni mają wyniki?

Śmieszy mnie ta chałtura niesamowicie.

źródło: youtube.com

•  

@PiccoloColo: Jestem na 50 minucie i w większości się zgadzam czyli:
      - w raw kolana idą bardziej w przód aby łatwiej było wyjść z dołu, we wrapsach kolana nie muszą iść tak samo w przód jak w raw, w sprzęcie siadasz jak na kibel, z piszczelami prostopadle do podłoża bo kostium i taśmy ci na to pozwalają.
      - każda metoda jest dobra, nie wszystkie metody są dla każdego
      -w liniowce poprawisz bardziej technikę specyficznych bojów w sprzężonej zbudujesz więcej siły i to siły mniej specyficznej
      - liniowka jest lepsza dla kogoś z podłożem sportowym (posiada dobre gpp), sprzężona jest dobra do budowania wszychstronnosci
      - trenując raw nie bazuj na treningach z WSB bo są to treningi osób zaawansowanych trenujących multiply
      - u początkujących w raw, w metodzie sprzężonej należy używać ćwiczeń bardziej specyficznych np rotować fronty, highbara, lowbara, wąski rozstaw, szeroki rozstaw, SSB, pauzy na dole i środku ruchu aby nauczyć poprawnej techniki
      - zarówno viking jak i Muraszko trenując swoich poczatkujacych podopiecznych bazując stricte na WSB powodowali brak progressu.

To tyle mogę sobie przypomnieć xD

•  

@IntruderXXL: Chodziło mi głównie o ten siad...
      Co do ich wyników to są średnio dobre, Koczwara ma spoko wyciskanie 220+, ich wyniki oscylują w okolicy 700-800kg, a co do ich podopiecznych to Tessmer prowadzi jedną dziewczynę co została mistrzynią świata ipf, Muraszko prowadzi mojego znajomego ze studiów to efekty są słabe ważac 90+ robi w niebieskich mossterach 175kg, 125kg na klatę i w martywm ok 170-190 a już jakiś czas z nim trenuje xD

•  

Co do ich wyników to są średnio dobre, Koczwara ma spoko wyciskanie 220+, ich wyniki oscylują w okolicy 700-800kg

@Darksed: Zbudowane na westside method ? Niee....

co została mistrzynią świata ipf,
      Jaka? Jaką mistrzynią?

•  

@Darksed: Znałem osobiście z siłowni 3 osoby od Koczwary, faktycznie każdy wytrzymał pół roku bo miał brak progresu/regres/iluzoryczny progres; a wszyscy byli "średniakami" wiec z progresją nie powinno być problemu. Dostawali oni gotowce np. smolova bez modyfikacji i rozpiski supli za 500-800 PLN/msc. Jedną osobę znam od Tessmera i bardzo mocno go zachwala jako instruktora, jednak progres jest po prostu "normalny". Jedną osobę nie wiem od kogo z BB, ale od kogoś od nich trenującą WSB przez pół roku z 8-12 jednostkami w tygodni, jak siadała 180 kg, tak nadal siadała po tym okresie, jedyne co widziałem to tysiące jump boxów czy skoków w dal jej wykonaniu lub gwałcenie 1 RM pin squatu/ohp na tak kosmicznie wysokich pinach, ze to było 1/8 RoM. Jeszcze jedna osobę znam od Tybory - ta ma ponad przeciętny progres i bardzo go sobie chwali (ale chyba już on nie jest z barbellsami?)

O filmach się nie wypowiem, bo jestem za cienki w uszach z wynikami i staram się słuchać mądrzejszych mimo, że coś tam sobie sam skrobię ¯\_(ツ)_/¯

•  

@IntruderXXL: https://www.facebook.com/mrowkaalifts/ Pojebało mi się to były akademicki puchar świata

•  

@IntruderXXL: Od Koczwary jest także Marcin Karkuła 272.5kg w wyciskaniu, z tego co pamiętam to zachwalał jego metody

•  

Pojebało mi się to były akademicki puchar świata

@Darksed: Jak zwykle, papierowi mistrzowie...

Marcin Karkuła

A czy zbudowali go od zera, czy dodali mu nie wiem +50, 60kg? Bo o ile się nie mylę to on sam wyciskał już dużo, a ile oni mu tam dokładnie dodali kg?

•  

@IntruderXXL: 330kg w totalu będąc kobietą ważącą 49 kg to zły wynik? 350kg w siadzie to ona nie zrobić, pamiętaj że to KOBIETA( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Co do karkuly to nawet 10kg przy takim wyniku to ogrom pracy, i to Koczwara może powiedzieć że trenuje jednego z najlepszych wyciskaczy w Polsce i że to jemu zaufał a nie mi czy tobie xD

•  

330kg w totalu będąc kobietą ważącą 49 kg to zły wynik? 350kg w siadzie to ona nie zrobić, pamiętaj że to KOBIETA( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Darksed: A czy ja mówię że zły wynik? Na pewno nie mistrzowski i tyle.

https://www.openpowerlifting.org/rankings/52/women/by-total

Co do karkuly to nawet 10kg przy takim wyniku to ogrom pracy, i to Koczwara może powiedzieć że trenuje jednego z najlepszych wyciskaczy w Polsce i że to jemu zaufał a nie mi czy tobie xD

To niech sobie mówi, mnie to nie obchodzi. Obchodzi mnie za to ile taki zawodnik dodał kilogramów i w jakim czasie i czy naprawdę dzieki jednemu czy drugiemu trenerowi. Więc ile dodał i w jakim czasie?

•  

@Darksed: @IntruderXXL: 330kg w totalu (╥﹏╥) tyle to znaczna część facetów po 70-90 kg, na siłowni nie robi...

pokaż spoiler W tym ja bo ledwo 310.

źródło: Meme.png

•  

@IntruderXXL: https://www.facebook.com/barbellbrotherspl/videos/1934648883446162/ Wychodzi na to że zrobili przynajmniej 17.5kg progressu co na tym poziomie jest większą zmianą niż ze 150 na 200 czy nawet 220 xD

•  

@Darksed: Okej to było 2 lata temu ponad, ile teraz wyciska? I on to zrobił na westside method? Bo mi się wydaje że nie... Następne pytanie poza nim komu jeszcze pomogli, jaki jest następny zawodnik?

•  

@IntruderXXL: Karkula z tego co wiem to ma jakieś problemy i nie może trenować, nie każdy opiera na tym życie szczególnie że młody to on już nie jest. Innych możesz sobie poszukać, chciałem ci tylko udowodnić że mają większe z prowadzeniem osób zaawansowanych niż ty czy ja.

•  

@IntruderXXL: Ten post był tylko o tych kolanach xD

•  

chciałem ci tylko udowodnić że mają większe z prowadzeniem osób zaawansowanych niż ty czy ja.

@Darksed: Ale kogo to obchodzi? Ja prowadzę tak naprawdę tylko siebie. A tacy ludzie jak oni to są chałturnicy (aferek już nie pamiętasz z nimi, nie widziałeś?) Dla mnie żadne autorytety, żadni eksperci, żadni specjaliści to nie są.

•  

Ten post był tylko o tych kolanach xD

@Darksed: O jakich kolanach?

•  

@Darksed: I powiem więcej nawet jakby mi płacili żebym ich słuchał, trenował tak jak chcą, to bym się na to nie zgodził lol

•  

@IntruderXXL: Aferke pamiętam xD Przecież ustawiłem film na 37 minutę gdzie mówią różnice w pozycji kolana między raw, wrap i sprzęt.

•  

Przecież ustawiłem film na 37 minutę gdzie mówią różnice w pozycji kolana między raw, wrap i sprzęt.

@Darksed: Aaa pierdolą farmazony szczególnie dalej. Oczywiście różnica jest w ruchu kolana, ale wcale nie tak duża jak z tego robią. Dalej też znawcy Westside mówią jak to te plany są pod dzwiganiae w sprzęcie zrobione, jak to niemożna siadać do boxa cały czas (bo to specyficzne ćwicznei pod sprzęt jest) NO KURWA!

A ja właśnie tak zbudowałęm swoje wyniki RAW, siadając NON STOP Na skrzynie, robiąc zwykły siad raz na 9-12tygodni, katując posterior chain, właściwie zupełnie nie robiąc czwórek. Czyli ćwicząc jakbym podnosił w sprzęcie...A robię jako natural 350kg w siadzie. Robiąc wszystko dokładnie tak jak Louie przykazał.

Dalej też bzdury o ciągach gadają, kiedy ciągi non stop są w planie i są bardzo mocno katowane.

Ale co się dziwić, szkoda że skasowali filmik, jak wielcy spece po raz pierwszy pokazywali jak się robi box squat w ich wykonaniu, co musiałem przecierać oczy ze zdumienia co tam się odpierdala.

•  

@IntruderXXL: Pamiętaj że nie jesteś statystyczną osobą ćwicząca bo osoby o twoich wymiarach jest garstka xD Dlatego u ciebie tak dobrze się to sprawdza, zaczynając z treningami trójbojowymi od razu robiłeś WSB i katowałeś boksy?

•  

Dlatego u ciebie tak dobrze się to sprawdza, zaczynając z treningami trójbojowymi od razu robiłeś WSB i katowałeś boksy?

@Darksed: Jakoś przy wynikach z pamięci strzelam ale coś takiego było, 175kg wyciskanie, ~220kg siad (3/4 siadu xD), ~230kg ciąg. Przeszedłem na Westside, i od tamtego czasu tylko i wyłącznie box, nienawidzę zwykłych siadów. Raz na 9-12 tygodni tylko robię zwykły siad w taśmach w celu sprawdzenia progresu. Czyli przez cały rok zrobię jakieś 4-5razy zwykły siad, czyli łącznie kilkanaście serii na cały rok :P

•  

@Darksed: Barbell Brothers to mega, mega kompetentni goście. Mają w ekipie sporo osób z medalami.

•  

@Darksed: I wiesz co? Za każdym razem jak robię ten siad, to podnoszę więcej i mam coraz lepszą technikę :) Na tym właśnie polega właściwie ułożony Westside Method. A nie stagnacja przez rok xD

•  

@IntruderXXL: Więc już wtedy miałeś większą bazę niż 99% wykopu xD We wcześniejszym podcascie jak porównywali liniówkę ze sprzężoną to właśnie to mówili że na liniówce wykonasz przynajmniej 52 treningi głównego boju z czego tylko 8-9 będzie budowało tą siłę maksymalną 90%+CM a w sprzężonej odwrotnie wykonujesz 52 treningi siły maksymalnej z czego tylko 8-9 treningów klasycznych bojów(za przykład stawiali przysiad)

•  

@IntruderXXL: Ja nie przepadam za WSB w trójboju RAW bo dużo osób mało z niej skorzysta, wydaje mi się że trzeba spełnić pewne warunki, być dużym i silnym gościem z podstawą techniczną, za to w przygotowaniu motorycznym gdzie nie liczy się specyficzność w takim stopniu jak trójboju sprawdza się świetnie. Stosuję to u swoich zawodników MMA u których nie da się zastosować blokówki bo walkę mogą mieć w każdej chwili xD

•  

Ja nie przepadam za WSB w trójboju RAW bo dużo osób mało z niej skorzysta

@Darksed: Wiesz jest jeden główny warunek którego 99% osób biorących się za tą metodę nie spełni... WIEDZA. Poczytaj opinie ludzi, doświadczenia różnych osób o tym planie, chyba nie ma planu który ma więcej negatywnych opinii w internecie :P

Bo to jest naprawdę najbardziej skomplikowany sposób w jaki możesz ćwiczyć, potrzebujesz mieć ogromny zasób wiedzy żeby w tym wszystkim się odnaleźć, do tego musisz być obiektywny treningowo, dobrze czuć swoje ciało, autoregulujesz wszystko właściwie, dobrze określać słabe ogniwa i wiedzieć jakie ćwiczenie, jaki sposób najbardziej trafi w to słabe ogniwo.

Bo to wiesz nie jest tak jak w innych planach że zrobisz sobie podstawowe boje, dodasz kilka drobniejszych asysty i jedziesz do przodu. W Westside method musisz dobrać wszystko od początku do końca, i jak się pomylisz, nie masz wiedzy, źle określisz albo źle dobierzesz ćwiczenia, to masz jak u tych asów, rok stagnacji lol.

Natomiast w nagrodę dostajesz coś czego żaden inny plan Ci nie da :) Longevity, unikanie kontuzji. Oraz natychmiastowy feedback nad czym trzeba pracować, możesz także nowe pomysły od razu wcielać do treningu :) Już pomijam to że jesteś silny cały rok :) Z tygodnia na tydzień coraz większy silniejszy w lepszej kondycji.

+: Darksed
    •  

@IntruderXXL: I z tym się w 100% zgadzam( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Elements: po co porownywac zwyklych czystych facetow 70-90 kg chidzacych na silke do laski ktora trenuje pewnie z 10lat i przyjela tyle sterydow ze ma gospodarke hormonalna praktycznie jak silny facet? xD

Prawda jest taka ze dla normalnej dziewczyny chodzacej na silownie przekroczenie granicy 50 na klate jest juz duzym wyzwaniem. Te wszystkie filmiki z kfd o laskach ciskajacych 100 to oczywiscie one wszystkie sa naturalne xDDDD

•  

@Twinkle: Z czego zrobione są te medale?

•  

@coeur: Śledzę od nich tylko dziewczyny. Justyna Labun i Paulina Szerszeń (btw. jest w związku z jednym panem z teamu). W dodatku mają w Trójmieście zajebistą siłownię, tylko dla trójboistów.

•  

po co porownywac zwyklych czystych facetow 70-90 kg chidzacych na silke do laski ktora trenuje pewnie z 10lat i przyjela tyle sterydow ze ma gospodarke hormonalna praktycznie jak silny facet? xD

@In_thrust_we_trust: To znaczy że oni nie są silni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Justyna Labun i Paulina Szerszeń (btw. jest w związku z jednym panem z teamu).

@Twinkle: Nic do Ciebie nie mam, ale strasznie śmiechłem z tej arcyważnej informacji w nawiasie xD

•  

@coeur: Z kilkoma z trójboistek się trzymam, więc jakoś tak naturalnie. XD

•  

@Twinkle: Spoko, dla dziewczyn to ważne ;)

•  

@coeur: bycie silnym to pojecie wzgledne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@coeur: Naturalny odruch jak znasz większość grupy. ;)