•  

Wczoraj po raz drugi przez #szczecin przeszedł #marszrownosci
    było miło, radośnie, spokojnie i bezpiecznie i bardziej licnzie niż rok temu

Szczeciński Marsz Równości przeszedł ulicami Szczecina w sobotę. Organizatorzy liczbę uczestników, którzy demonstrowali tolerancję i akceptację dla środowiska LGBT, szacowali na kilka kilka tysięcy (6-8 tysięcy). Według policji w kulminacyjnym momencie było około 4 tysięcy osób. Bezpieczeństwa pilnowało około 900 policjantów, czyli jeden policjant przypadał na 4-5 osób.

https://szczecin.naszemiasto.pl/drugi-marsz-rownosci-w-szczecinie-ulicami-miasta-szlo-kilka/ar/c1-7337775

w nastepnym tygodniu marsz równości odbędzie się w #torun i #kalisz

#polska #neuropa #4konserwy #homoseksualizm #marszrownosci #szczecin #lgbt

źródło: bi.im-g.pl

•  

w nastepnym tygodniu marsz równości odbędzie się w #torun i #kalisz

@Lukardio: Biedactwa, będą musieli się rozdwoić! Ewentualnie skrócić afterparty po pierwszym marszu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

pokaż spoiler Swoją drogą ciekawe, ile w #szczecin było Niemców, którzy zawyżali liczbę maszerujących. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@plackojad: w Kaliszu jest w niedziele dla twojej wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      a tak swoją drogą skoro frekwencja rośnie, to jak wytłumaczysz te zjawisko
      skoro wy upieracie się że zwożą te samą ilość ludzi z miasta na miasto?

trochę pomyśl zamiast powtarzać się jak PISowki bot

pokaż spoiler a no tak że Soros sypnął więcej kasy

+: ZaQ_1
    •  

skoro frekwencja rośnie, to jak wytłumaczysz te zjawisko
      skoro wy upieracie się że zwożą te samą ilość ludzi z miasta na miasto?

@Lukardio: Zwożą więcej ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym z takich ciekawszych rzeczy: wczoraj w Szczecinie odbyła się również droga krzyżowa w ramach akcji #polskapodkrzyzem. Liczba uczestników? Zdaniem policji 5 tysięcy, więc więcej niż na marszu środowisk LGBT. I raczej wątpliwe, by zwozili ludzi (ludzie gromadzili się w całym kraju, a Niemcy - zwłaszcza byłe NRD - to pustynia pod względem zaangażowanego katolicyzmu). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@plackojad: wow na miasto na miasto 400 tysięczne
      gdzie z 90% katolików przyszło z 5k czyli mały odsetek . A na cały kraj niby brało udział może 100k co nie jest zwrotnym wynikiem na tak niby katolicki kraj

Ja nie mam nic przeciwko zwożeniu ludzi na marsze , na zloty PiSIowców tez zwożą ludzi i jakoś mało kto marudzi
      jednak jak jest marsz równości to zaraz dostajecie piany w ustach.

Moje zdanie jest takie, niech sobie klęczą pod krzyżem, tylko niech nie zabraniają innym.
      a was widać bardzo boli to

•  

wow na miasto na miasto 400 tysięczne
      gdzie z 90% katolików przyszło z 5k czyli mały odsetek

@Lukardio: jak na siedzibę diecezji, gdzie z praktyką religijną jest chyba największy problem (w 2017 roku około 25% w miarę regularnie praktykujących katolików przy ponad 70% w diecezji tarnowskiej) i tym samym największy odstek osób niewierzących lub też oschłych religijnie jest to całkiem sporo. Zwłaszcza, że katolicy, jako większość, nie odczuwają takiej potrzeby manifestacji, jak żądne atencji mniejszości (jak #lgbt). Dodaj jeszcze do tego, że marsz równości ściągnął sporą liczbę uczestników z całej Polski, a nawet zza granicy (blisko do Niemiec, gdzie organizacje #lgbt są znacznie lepiej zorganizowane), z kolei w przypadku drogi krzyżowej było o to dosyć trudno (akcja się odbywała w całym kraju, a nie w jednym miejscu).

A na cały kraj niby brało udział może 100k co nie jest zwrotnym wynikiem na tak niby katolicki kraj

Poproszę o źródło tych rewelacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      W samym Włocławku (gdzie odbyły się centralne uroczystości) udział we mszy świętej wzięło udział ponad 60 tysięcy ludzi, a w wieczornej drodze krzyżowej 50 tysięcy.
      https://wiadomosci.onet.pl/religia/setki-tysiecy-osob-modlilo-sie-w-ramach-akcji-polska-pod-krzyzem/3h33k9b
      A przecież Włocławek to nie taka metropolia jak Szczecin. Organizatorzy nie mają jeszcze dokładnych danych, ale szacują, że łącznie uczestników było kilkaset tysięcy.

Ja nie mam nic przeciwko zwożeniu ludzi na marsze , na zloty PiSIowców tez zwożą ludzi i jakoś mało kto marudzi
      jednak jak jest marsz równości to zaraz dostajecie piany w ustach.

Ja również nie mam nic przeciwko zwożeniu ludzi, tylko proszę potem nie chełpić się frekwencją robiąc kilkadziesiąt marszów w różnych porach roku i ukrywając jednocześnie, ile z tych osób to lokalsi, a ile to regularni uczestnicy, zjeżdżający wynajętymi autokarami z kraju i zagranicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PiS-owcy przynajmniej nie wmawiają ludziom, że tylko lokalsi chodzą na ich marsze. Zresztą, ostatnio bardzo rzadko swoje marsze organizują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje zdanie jest takie, niech sobie klęczą pod krzyżem, tylko niech nie zabraniają innym.
      a was widać bardzo boli to

Takich jak Ty bardzo bolą nawet procesje w Boże Ciało czy marsze niepodległości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lukardio I prawidłowo: mają prawo protestować a ludzie ignorować ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@plackojad: no to dobra frekwencja w Szczecinie 25% wśród na dajmy na to 85% katolików (zaniżam dla ciebie)
      czyli wychodzi 5tys z 340 000 katolików potencjalnych =1,47% uczestniczyło a policja raz przy jednej władzy zaniża raz zawyża określonej grupie ale niech będzie ci

to teraz wśród uczęszczających do kościoła czyli 5k z (25% z 340 000) (też może być ich więcej bo GUS nie umie liczyć ludzi a wiadomo że w takich aglomeracja mieszka więcej niż w statystykach)

no to wychodzi 5k z 85 000 czyli wyszło 5,88% mieszkańców miasta chodzących do kościoła czyli także bez szału

No taka była akcja i nawoływanie by modlili się pod krzyżem, patrząc na tt i aktolcikie portale to ożywienie było bardzo duże (niech jest, ja im zabraniam)

Rok temu tez pisali że byli goście z zagranicy zwłaszcza z Niemiec a frekwencja mimo to była wyższa niż rok tmeu

a jak uwzględniamy frekwencje z uczęszczającymi do kościoła (to już problem kościoła że tak mało tam chodzi)
      a problematyka z liczeniem wiernym to inny problem który poruszałem kiedyś

a no tu się rąbłem z tego korzystałem,
      https://ekai.pl/polska-pod-krzyzem-juz-14-wrzesnia/
      liczba nie jest oszacowana ale raczej 300-500k pisza o setkach tysięcy ale czy na skale katolickiego kraju to sporo nie jest może 2-4% na liczbę katolików w kraju

Włocławek został obrany jako centrum tego wydarzenia i powinno się porównywać z parada równości w Warszawie jak co. Ludzie tu i tam byli zwożeni.

Ja się zainteresowałem tematyką tych marszów w naszym kraju i na Ukrainie
      Jestem ciekaw wpływu na lokalne społeczeństwo i frekwencje jak i poziom oporu za każdym marszem.
      Chełpię się frekwencją i tez nie np w Rzeszowie było mniej niż rok temu. Jednak w zasadzie odbijam piłeczkę, bo jako pierwsi przeciwnicy śmieją się z mało liczebnego marszu.
      Lokalsi podczas pierwszego drugiego nawet trzeciego marszu równości są mniej liczni. ma to związek z obawami z szykanami przez was czyli przeciwników. Boją się ostracyzmu i pobicia. Dopiero z czasem gdy te wydarzenie nie budzi takiej sensacji, społeczeństwo jest bardziej obyte z tematyką. Lokalsi śmielej biora udział, dołączają anwet hetero i ma to charakter zabawy, festynu jak to ma miejsce na zachodzie. Wyjątkiem sa centralne wydarzenia czyli, Warszawa, kraków, Poznań, Gdańsk, tu raczje będzie ściągać turystów i z innych regionów, który ma związek z atrakcyjnością tego wydarzenia. Patrz parady w berlinie, koloni, Madryt, Londyn itp itd.

Pisowcy mieli organizować marsz miliona i się wycofali bo czuli że będzie klapa i sie boją takie czegoś,
      frekwencje na miesięcznicach nie były zbyt duże a ludzie sami się przyznawali na przyjazd autokarem na spęd polityków PIS.

w tym ostatnim to troluje na wikopie, to odpowiedź na zarzut o nie afiszowaniu się ze swoim patriotyzmem i wiarą. Skorą tego chcą wobec społeczności LGBT

moje zdanie, niech idą i się modlą byle bez burd jak to ma na marszu niepodległości, wolałbym paradę w stylu amerykańskim a jest to smutny marsz

•  

@patrzpan: i powiem ci że to najlepsza broń przeciwników
      im mniejszy opór i spokój na marszu, temat szybko się wypala i dziś były ostatnie artykuły na ten temat a jutro życie będzie się toczyć dalej. Jak by było jak w Białymstoku czy Lublinie to by temat byłby wałkowany przez miesiąc.

•  

@mistellaire: Jesteś nieźle nawiedzona. Zmień płytę.

•  

Zwłaszcza, że katolicy, jako większość, nie odczuwają takiej potrzeby manifestacji

@plackojad: xDDD no tak, drogi krzyzowe, boze cialo, pielgrzymki, marsz dla zycia i jeszcze mozna wymieniac inne okazje by zamanifestowac swoja religijnosc vs jeden w roku marsz LGBT.

Cos bredzisz kolego ¯\_(ツ)_/¯

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (65)

Fajnie być takim powiedzmy 26 letnim singlem, bezdzietnym, pracującym Polakiem. Płacisz zusy i inne takie, państwo zabiera twoje pienionszki. Płacisz na cudze bombelki. Niedługo może i będziesz dopłacał do krówek czy świnek. Może do mieszkań młodych polskich rodzin. Może do emerytur. A może nawet i już od sierpnia dopłacasz na wypłatę dla młodych (poniekąd). Może państwo zacznie wprowadzać jeszcze więcej dodatków, a ty stoisz i patrzysz jak coraz większy % wypłaty ci podpierdalaja. A ty opłacasz życie cudzych ludzi. A opłacanie składek emerytalnych i tak może nie zapewnić czy żadnej emerytury.
    WITAMY W NOWEJ-STAREJ POLSCE! ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

#wybory #pis #polska
    pokaż całość

odpowiedzi (76)

Wyemigruj z kraju bo źle
    Idź na wybory i głosuj na PiS

Dzięki kuhwa

#wybory

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (43)