•  

Mirki,

Czy ktoś z tutaj obecny posiada Renault Megan z silnikiem TCe 160 EDC FAP? 160KM, 1.33cm3, automat 7-biegowy. Zastanawiam się nad kupnem, podobno ten silnik był montowany w Mercedesie A-klasie, ale nie mogę się tego nigdzie doczytać.

W planach dokupienie 5-letniej gwarancji z serwisem na 200k km.

#motoryzacja #renault

•  

@OptiFinance: Tak ten silnik był montowany w A-klasie, a samochód fajny. Automat jest szybki przy przyśpieszaniu, trochę wolniejszy przy redukcji, ale mimo wszystko ja nie jestem w stanie tak szybko zmieniać biegów w manualu. Jak wrzucisz sobie tryb comfort to nie wiesz, że w ogóle masz skrzynię biegów. ;)

BTW spalanie 9.5 na mieście, 7.6 przy 150km/h na autrostradzie, Vmax ponad 210km/h. :)

•  

@yggdrasil: Mój kumpel ma Renault GT Sport, tyle że tam miał jeszcze 1.6 205KM. Ma przejechane 30k km i właściwie poza przeglądem żadnych wydatków. Spalanie troszeczkę mniejsze niż mówisz. Szacuje że będę robił 30-40k km rocznie. Przy 120 na automacie jakie spalanie? Widzisz jakieś wady tego auta?

•  

@OptiFinance: Wady ma, brak miejsca z tyłu, słaba widoczność do tyłu (kamera cofania to must have). R-link wiesza się raz na jakiś czas i trzeba restartować. Co do spalania to pomyliłem się, wychodzi 8.6 na mieście. Nie wiem jakie spalanie przy 120, ja między miastami poruszam się tylko autostradami z prędkością około 140km/h. Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować to bym kupił ponownie. Bardzo fajny samochód. Zrobiłem koło 8000km i nic się nie dzieje.

•  

@yggdrasil: Rozważam wersję GT-line w kombi. czujniki 360 oraz kamera cofania, felgi 18" (zastanawiam się), full LED, head-up (zastanawiam się jeszcze). Wydaje mi się że w kombi jest sporo miejsca, zarówno z tyłu jak i w bagażniku. R-link zauważyłem że słabo się rozmawia z kimś (właśnie ze znajomym jak rozmawiam to jest średnio, jakby mówił z daleka). Alternatywnie miałem zamówionego focusa, który nie wiadomo czy się wyprodukuje... No i jest znacznie droższy - 12k brutto więcej. 1.5 EcoBoost A8. 150KM

•  

@OptiFinance: Ledy polecam, felgi 17 starczą, 18 podobno są mało komfortowe, nie wiem czy head-up warto. Co do r-link to działa dobrze, ludzie słyszą mnie dobrze. Problem jest taki, że czasami się wiesza.

Gorące dyskusje ostatnie 12h