Wpis z mikrobloga

Witam!

Mam pytanie do #informatyka i #grafika
Obecnie pracuje w programie Corel Draw i potrzebuje zmienić sprzęt, bo laptop, którego teraz używam, o ile radzi sobie jakoś z prostymi projektami tak, jeśli przychodzi mu udźwignąć jakiś złożony projekt, to nie jest już zbyt ciekawie.
Sprzęt niedomaga, czas złożenia projektu wydłuża się, a ja nie mogę pracować komfortowo.
Jestem w tym jeszcze dosyć świeży, więc kieruje do was pytanie, czy jest ktoś w stanie polecić mi jakiś porządny sprzęt?
Nie potrzebuje potwora za kilka tysięcy, tylko coś w miarę sprawnego co udźwignie większe projekty.
Co do budżetu to teoretycznie szefostwo nie narzuciło mi górnej granicy. To ja mam dobrać podzespoły i dać im znać o ostatecznej cenie, ale myślę, że nie ma co szaleć i celuje bardziej w takie rozsądne 2,000zł.
Może jakiś komputer poleasingowy byłby opłacalna opcją, czy nie warto się w to pchać?

#corel #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
znaczy sie pc ? Nie laptop ? Sama buda czy monitor klawiatura itd też ? Jak duże projekty rozdzielczość, dpl, jaki rozmiar maja pliki ?


@cysiekw:
- lepszy będzie stacjonarny pewnie za takie pieniądze,
- sama buda,
- te większe projekty mają zazwyczaj po 400-500 MB,
- a z rozdzielczością to różnie bywa.

Jeśli laptop to za 2k słabo. Skoro nie podali górnej granicy to bierz coś porządniejszego. Tak za 5k