•  

Ktoś jest łowcą lotów ? Zna sie ktoś na tym zeby na weekend przycziać coś fajnego ? Jakaś taktyka ?
    #ryanair #wizzair #lot #podroze

•  

@davidmt: azair.eu nic więcej Ci nie trzeba. Nie ma specjalnych taktyk oprócz nie napalania się na jakiś konkretny kierunek. Najlepiej mieć w głowie np. 20 miejsc, w które chcesz lecieć i jeszcze tam nie byłeś plus jakieś rozeznanie jaka cena za te miejsca jest dla Ciebie akceptowalna. Tak, żeby w momencie kiedy pojawią się bilety, nie zastanawiać się przez godzinę i nie dzwonić do mamy/kolegi/żony tylko żeby je kupić w 2-3 minuty.

Najgorsza taktyka to polowanie na konkretne miejsce, w konkretnym okresie i kiedy bilety są w rozsądnej cenie to czekanie "bo może jeszcze spadną" albo stwierdzenie "wrócę z roboty i pogadam o tym z żoną przy kolacji".

Jeśli chcesz latać naprawdę tanio to musisz być wcześniej przygotowany i móc zareagować naprawdę szybko (minuty). A ludzie potrafią znaleźć tanie bilety i pisać szukać potem przez godzinę towarzyszy podróży, bo każdy musi sprawdzić "czy mu pasuje" ;).

•  

@Arrival znam ,uzywam :) chodzilo mi np slyszalem ze niektórzy potrafia jakos wyrwać bilet w tygodniu na weekend za fajna kase i od czego to zalezy czy znalazlbym dzien przed odlotem w fajnej cenie bilet o to mi chodzi bardziej :)

•  

@davidmt: Szczerze to nie ma reguły i raczej każdy Ci to powie. Nie ma czegoś takiego, że bilet na X dni przed lotem będzie tańszy niżna Y dni.
      Z tego co sam ogarniałem + z rozmów z innymi ludźmi, którzy dość tanio latają to najważniejsze są te rzeczy poza samymi biletami.
      To co wyżej opisałem widzę notorycznie u osób, które wiecznie narzekają, że nie da się nigdzie tanio polecieć ;).

Kluczowa jest ta gotowość do wyjazdu, pełne ustalenie wszystkiego z każdym kto ma lecieć +świadomość kiedy cena jest już spoko. Mam tabelkę w excelu gdzie mam spisane takie rzeczy jak kierunek, miesiące w jakim warto się tam udać i jakich unikać oraz cenę graniczną dla mnie. Czyli mam np. kanary i wpisane 350 zł jako górną granicę. I od razu wiem, że jak cena to 320 zł to kupować i nie myśleć, że może za tydzień będzie 280 zł.