Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Krótkie podsumowanie średniorzetelnego, ale przynajmniej nieobiektywnego testu świeczek z lidla o zapachu waniliowym. Tańsza (lewa) za 4,49 PLN, droższa za 5,49 PLN. W obu przypadkach deklarowane do 30h świecenia.
  Subiektywnie przez większą część testu droższa miała minimalnie większy płomień. Pierwsza (tańsza) zgasła po 38h45m. Test przebiegał bez zakłóceń przez 39h50m po czym musiałem zgasić drugą by nie pozostała bez nadzoru. Wczoraj wieczorem próbowałem zapalić jeszcze raz obie. Z tańszą się nie udało - knot rozpadł się, druga świeciła przez 8 minut. Tutaj popełniłem błąd. Powinienem rozgrzać wosk przed zapaleniem by warunki testu były jak najbardziej zbliżone do tych sprzed przerwania go. Tak też zrobiłem w kolejnej próbie, pierwsza bez sukcesu, druga paliła się jeszcze 25 minut, co dało łączny czas 40h23m.
  Krótka kalkulacja: koszt świecenia tańszej to ~11,58 gr/h, droższej ~13,59 gr/h.
  Co do zapachu się nie wypowiem, dla mnie bez różnicy.
  Na składach się nie znam, na zdjęciu w komentarzu widać opis tańszej.
  Moja opinia: jeśli nie widać różnicy wybór jasny jak świeczka. Jeśli czujesz różnicę w zapachu możesz kierować się tym subiektywnym parametrem. Jeśli chcesz przy kasie być prestiżowy (na karcie cenowej droższa świeczka ma w nazwie premium), wybór również prosty.

  #lidl #test #swieczki i #qualitycontent ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Link do dziennika: https://www.wykop.pl/wpis/57553025/nikomu-niepotrzebny-test-swieczek-z-lidla-zapach-w/
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)

 • avatar

  Motoryzacja na wsi w Polsce B w pigułce
  #motoryzacja

  odpowiedzi (140)

 • avatar

  Pozdrowienia z szpitala psychiatrycznego. Wiedziałem że kiedyś tutaj skończę
  #samobojstwo

  odpowiedzi (155)