•  

@AndrzejDudaKrolemJest: kurwa niektórzy twórcy memów to prawdziwi wizjonerzy

•  

Kopalnie są nierentowne przez związki zawodowe. Dlaczego prywatne kopalnie są rentowne? Bo związków nie ma

•  

@Amazonczyk: Kopalnie sa nierentowne przez niewydajnych i roszczeniowych górników oraz kiepskie publiczne zarzadzanie, prywatne kopalnie maja wydajnosc na gornika 2-3x wyzsza. Do tych miliardów na same kopalnie trzeba dodac jeszcze kilka razy tyle na wczesne górnicze emerytury. Górnictwo to pasożyt tego kraju. Zamykałbym

•  

@AntyDojcz a bez niego zostaniemy bez pradu ;)

•  

@Amazonczyk:
      Niektore panstwowe kopalnie tez sa rentowne.

•  

@ko_Lek: Zamknąć a za oszczędzone pieniądze postawić elektrownie atomowe. Win-win.

•  

@ko_Lek: Możemy taniej kupić za granica a w międzyczasie przechodzic na bardziej ekologiczny gaz a nastepnie na odnawialne zrodla energi(tak jak robi to UK, dzieki czemu w bardzo krótkim czasie zeszli z emisja CO2 o ponad polowe)

•  

@AntyDojcz chyba zapomniales ze placimy podatek do uni w postaci kupna drogiego gazu od niemiaszkow

•  

@Kieres startuj do sejmu z tym pomyslem, mysle ze wygrasz

•  

@ko_Lek: Mamy gazoport oraz konczymy budowe baltic pipe, mozemy kupowac gaz skad chcemy i w najblizszych latach jego cena bedzie przynajmniej o 40% nizsza. Ponadto obecnie nie kupujemy gazu od Niemiec tylko od Rosji.

•  

@ko_Lek: Nie musze startować do sejmu, wystarczy głosować na lewice, oni wycofaja wegiel do 2035r. Polecam wszystkim

•  

@AntyDojcz tak, bo gaz jest z rosji a my placimy niemcom. Historia gazoportu nie jest taka ze to jest tylko rura przesylowa?

•  

@AntyDojcz wydaje mi sie ze problemem jest takze to, ze w te elektrownie weglowe poszla kupa hajsu i ten hajs musi soe teraz jakos zwrocic. Zamykajac je juz bedziemy w plecy jeszcze wiecej.

•  

@Amazonczyk: przez pizde. w jakim sensie przez związki są nierentowne? chyba w taki, że nie pozwolą ich zamknąć w pizdu. porównaj sobie głębokość i koszt wydobycia tych prywatnych, rentownych kopalni a tych państwowych. to nie żadna kwestia związków (po części tak, jak napisałem wyżej) tylko tego, że utrzymuje się te dziury na siłę byle małpy nie przyjechały do Warszawy opon palić xD prywatne kopalnie nie miałyby prawa funkcjonować w takich warunkach bo tam już nie ma zysku. no ale w państwowej przecież nie chodzi o zysk, a straty się wyrówna z budżetu xD

•  

@MirekWyznajeAnonimowo: patrzcie go on naprawdę tak napisał (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@ko_Lek: I dlatego bedziemy budowac nowe? Bo poszla kupa hajsu? Dlatego mamy dalej dokładać z podatków bo poszła kupa hajsu? Słaby powód

•  

@AntyDojcz nie mamy budowac nowych. Te stare musza sie zamortyzowac.

•  

@ko_Lek: A nowe bloki planowane w ostrołęce ?

•  

@AntyDojcz nic mi nie wiadomo na ten temat

•  

@ko_Lek: To poczytaj o Ostrołęce C

•  

@ko_Lek: Buduja na przekór wszystkiemu i potem beda mowic jak ty ze sie musi zamortyzowac

•  

@AntyDojcz ja nie mowie ze to jest dobre, bo tak naprawde jedno co mi przychodzo na mysl w zwiazku z pradem z wegla jest niezaleznosc. A to moze byc predej czy pozniej wazny argument

•  

@ko_Lek: Jaka niezaleznosc kiedy 1/4 wegla jest importowana miedzy innymi z Rosji a kolejne 3/4 zalezy od finansowania z podatków nierentownych kopalni i emeryturek górniczych. Taniej sprowadzić.

•  

@AntyDojcz niezaleznosc taka ze pochodzi od nas z kraju i tylko od nas zalezy. Zaden kraj trzeci nie bierze w tym udzialu. To czy jest to rentowne czy nie, dyskutowalismy wczesniej i oboje dobrze wiemy ze nie jest

•  

@ko_Lek: Wydobycie i tak spada a co za tym idzie ta niezależność. Niezależność można też osiągnąć inwestujac w OZE czy dywersyfikujac zrodla dostaw gazu i wegla. Nie trzeba inwestowac w biznes ktory i tak nie ma prawa zwrócić się.

•  

@Amazonczyk: I jeszcze należy wspomnieć, że w prywatnych rok ma dwanaście miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MirekWyznajeAnonimowo: @Amazonczyk: przez pizde. w jakim sensie przez związki są nierentowne? chyba w taki, że nie pozwolą ich zamknąć w pizdu. porównaj sobie głębokość i koszt wydobycia tych prywatnych, rentownych kopalni a tych państwowych. to nie żadna kwestia związków (po części tak, jak napisałem wyżej) tylko tego, że utrzymuje się te dziury na siłę byle małpy nie przyjechały do Warszawy opon palić xD prywatne kopalnie nie miałyby prawa funkcjonować w takich warunkach bo tam już nie ma zysku. no ale w państwowej przecież nie chodzi o zysk, a straty się wyrówna z budżetu xD

W jakim sensie przez związki są nierentowne?
      1) Kopalnie muszą opłacać masę pasożytów, które nie zjeżdżają na dół, a trzeba im płacić - osoby, które mają tzw. zwolnienie do działalności związkowej. Licz średnio 1 osobę na tysiąc związkowców. Osoby te są nie do zwolnienia, nawet jeżeli kradną i piją w pracy - aby zwolnić taką osobę, musi się zgodzić związek zawodowy. Jeżeli pracodawca taką osobą, zwolni bez zgody związku zawodowego, każdy sąd pracy przywróci ją do pracy i pracodawca będzie musiał zapłacić zaległe wynagrodzenie. Uzwiązkowienie na kopalni jest bardzo wysokie, myślę, że jest zwolnionych od pracy do 100 etatów. 100 x 10000 zł = 1 000 000 miesięcznie na same etaty związkowe.
      2) Te same osoby w tym samym czasie, wypisują masę pism do pracodawcy, na każde pismo pracodawca musi odpowiedzieć do miesiąca bo inaczej utrudnianie działalności związkowej i plokulatula ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli pracodawca musi tworzyć etaty, które zajmują się odpowiadaniem na nic nieznaczące pisma pod groźbą plokulatuly ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      3) Kolejny rak to Społeczni Inspektorzy Pracy. Każdy związek, może wybrać społecznych inspektorów pracy, którzy ponownie jak prezydium związków, są niezwalnialni, nawet jak konkretnie nic nie robią.
      4) Pracodawca chce wprowadzić jakąś zmianę, która mogłaby polepszyć wyniki - związki się nie zgadzają, ponieważ oni pracują najwięcej i wiedzą, jak się wyngiel wydobywa. (Niekiedy osoby, które to mówią, są zwolnione ze świadczenia pracy od 20 lat.
      5) Wszystkie zmiany przepisów, regulaminów itp. muszą być konsultowane ze związkami zawodowymi.

Nie chce mi się więcej opisywać.

•  

@AndrzejDudaKrolemJest: Jednocześnie importują węgiel z Afryki.

•  

Kopalnie sa nierentowne przez niewydajnych i roszczeniowych górników

@AntyDojcz: to wszyscy znajomi od AGH do nadzoru górniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli jedna wielka mafia

•  

1. Kopalnie były nierentowne przez 2 lata w ciągu ostatnich 10 lat. Wystarczy przeczytać raport NIK.
      2. Nawet w okresie tych 2 lat płaciły więcej w podatkach niż dostały w formie wsparcia z budżetu.
      3. Likwidacja kopalń to zwiększenie wydatków na górnicze emerytury, ponieważ nie będzie kto miał płacić składek.
      4. Likwidacja kopalń to przerzucenia wszystkich kosztów przez nie wywoływanych na podatników.
      5. Brak polskiego węgla to uzależnienie się od jego importu. Obecnie ponad 2/3 węgla używanego w energetyce pochodzi z naszych kopalń.

•  

Kopalnie są nierentowne przez związki zawodowe. Dlaczego prywatne kopalnie są rentowne? Bo związków nie ma

@Amazonczyk: W prywatnych kopalniach nie ma związków zawodowych? xD W największej polskiej prywatnej kopalni PG Silesia są co najmniej 3 związki

•  

@Amazonczyk: Bogdanka, co najmniej 4 związki zawodowe. Siltech - związek zawodowy. Wymień jedną prywatną kopalnię w Polsce, która nie ma związku zawodowego

•  

a bez niego zostaniemy bez pradu ;)

@ko_Lek: A po co ciemnemu ludowi światło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AndrzejDudaKrolemJest: ale od JSW proszę się odpierdolic, i od nas i od JSW! Spółka wypracowuje miliardowe zyski, choć do niektórych kopal, kupionych pod naciskiem rządu, dokłada. Fakt faktem że koledzy z dołu opowiadają jak na np. Zofiówce same lebry na ścianach i nie idzie wydobycie prawie wcale. Walki jakie się dzieją na kopalniach to inny temat. Przykład: elplast jest 300 metrów od Zofiówki. Skąd idą do Zofiówki rury z elplastu? Kurwa z Gdańska, a co :D Tak to jest często niestety. Do tego masa sprzętu który nigdy nie zjeżdża na dół. Dostać się do pracy bez znajomości graniczy z cudem. Ale jest też tak, że niektórzy na ścianę nawet 2500 nie zobaczy.
      Jak ktoś pierdoli że górnicy źli i dużo zarabiają to powinien wyciągnąć głowę z dupy i może jednak stwierdzić, że to jedno z niewielu miejsc pracy gdzie można godziwe zarobić, a to reszta kraju zarabia za mało.
      Ciekawostka: nie jestem na PiSem, ale za PO te skurwysyny wyprzedały z kraju prawie wszystko co się dało, JSW prawie poszło do Chińczyków za śmieszne pieniądze, bo NIERENTOWNA. Taka NIERENTOWNA, że niedługo będą budować nowy szyb, węgla zostało za kilkadziesiąt lat. Nie dajcie się omamić. Nie jest na bieżąco co do całego górnictwa w Polsce, ale ostatni raz jak sprawdzałem ogólnie był zysk przy dopłatach do niektórych kopalni. Także te dopłaty do górnictwa to wydaje mi się bicie piany.
      To tak z mojego podwórka, inne kopalnie w Polsce to czasem tak grube wały, że ciężko o tym w ogóle gadać. Powinna się prokuratora za to wziąć, wypierdolic wszystkich pociotków z wysokich stanowisk.

No a potem przyjdzie Niemiec i inny wsiur z greensyfu i powie że mamy przestać palić węglem, a niemce pala z 3 razy tyle.
      Inb4 odpisywanie na śmieszny obrazek ale chuj i tak już nikt tego nie przeczyta poza moderacją żeby ocenzurowac.

Dla wytrwałych ciekawostka: jak konczylem technikum w 2014 (elektronik) koledzy z górnika mieli obiecane już od rozpoczecia nauki, że ich przyjmą (o ile ktoś nie objeżdża na dwójach i nie jest tumanem). Ilu przyjęli z prawie 40? Nikogo :) Rok życia i nauki zawodu psu w dupe. Teraz z tego co wiem płacą coś w rodzaju stypendium i podpisuje się kontrakt w momencie rozpoczęcia nauki.

•  

@Amazonczyk: co ty pierdolisz, oczywiście że są związki w prywatnych kopalniach.

•  

@Amazonczyk: kto ci takich bajek naopowiadal. W kazdej wiekszej firmie dzialaja zwiazki

•  

@AndrzejDudaKrolemJest: skąd się wzieła geneza tego manekina?

•  

@Amazonczyk: It's funny because it's true

•  

@Amazonczyk: w prywatnych kopalniach zwiazki zawodowe sa ale smierdziele nie moga tyle wyciagnac bo by biznes padl.

•  

@gruczbi123: juz zapomniałeś wspomnieć o 26 mld złotych oddłużenia przed wejściem do UE oraz o emeryturach górniczych i SRK. Generalnie to państwo powinno wszystko sprzedać i niech te wspaniale kopalnie zostaną postawione w realiach rynkowych. To ze budują nowy szyb to akurat nic nie znaczy bo muszą inwestować by utrzymać wydobycie.
      Gadasz jak zwykły ryl.
      Do 2023 pomoc publiczna nie większa niż 7 mld złotych.

A to za poprzednie lata
      https://www.gov.pl/web/energia/pomoc-publiczna

•  

@pat1ryk: zadna branza nie dostaje takiego wsparcia pomimo ze kazda placi podatki.
      @pat1ryk: w kraju jest zatrudnionych 16 mln ludzi a branża górnicza to kolo 100k ludzi. To jak z tymi płatnikami składek?

•  

( ͡° ͜ʖ ͡°) Oddaliłem taki komentarz ze cały dzień powiadomienia dostaje

•  

@Amazonczyk: prawda, przez to że związki zamiast pogodzić się z tym, że górnictwo węgla energetycznego na Śląsku jest już nieopłacalne i w dającej się przewidzieć przyszłości opłacalne nie będzie
      węgiel koksujący to inna para kaloszy, ale też nie do końca jest to wydobycie opłacalne - po uwzględnieniu wszystkich kosztów (wcześniejsze emerytury) jest też nieopłacalne

jestem tutejszy, więc mi nie ściemniaj

1. Kopalnie były nierentowne przez 2 lata w ciągu ostatnich 10 lat. Wystarczy przeczytać raport NIK.
      czytałeś do góry nogami? 2 lata to raczej były rentowne, od upadku PRL górnictwo dofinansowano kwotą ponad 150 mld zł

2. Nawet w okresie tych 2 lat płaciły więcej w podatkach niż dostały w formie wsparcia z budżetu.
      a tylko sam deficyt FUS zwiazany z emeryturami górniczymi jest wyższy niż wszystkie wpłacone przez kopalnie podatki i składki

3. Likwidacja kopalń to zwiększenie wydatków na górnicze emerytury, ponieważ nie będzie kto miał płacić składek.
      ale górników nie będziemy likwidować, pójdą do innej pracy - dodatkowo nie nabędą uprawnień emerytalnych więc w dłuższej perspektywie zyskamy

4. Likwidacja kopalń to przerzucenia wszystkich kosztów przez nie wywoływanych na podatników.
      plus dla budżetu bo i tak dopłaca

5. Brak polskiego węgla to uzależnienie się od jego importu. Obecnie ponad 2/3 węgla używanego w energetyce pochodzi z naszych kopalń.
      @pat1ryk: ojej, a elektrownie działają tylko na polski węgiel - nikt nie mówi o zamknięciu kopalń od jutra, ale należy to robić jak najszybciej (w perspektywie 10-15 lat, a całkowite zamknięcie do 20 lat) bo górnictwo węgla kamiennego to ogromna kotwica Polski. Atom + OZE i problem niezależności energetycznej rozwiazany

+: Catit
    •  

@megawatt:

Według raportu NIK w latach 2007-2015, a więc w najgorszych pod względem zarządzania latach dla polskiego górnictwa, kiedy kopalnie osiągnęły skumulowaną stratę netto ponad -1,1 mld zł, całkowita pomoc dla górnictwa wyniosła 7,3 mld zł. Nie rocznie, lecz niemal za całą dekadę. W tym samym okresie górnictwo wniosło w formie różnych płatności publicznoprawnych kwotę 64,5 mld zł.

Polecam więcej statystyk, a mniej propagandy.

ojej, a elektrownie działają tylko na polski węgiel - nikt nie mówi o zamknięciu kopalń od jutra, ale należy to robić jak najszybciej (w perspektywie 10-15 lat, a całkowite zamknięcie do 20 lat) bo górnictwo węgla kamiennego to ogromna kotwica Polski. Atom + OZE i problem niezależności energetycznej rozwiazany

W 20 lat, to może uda się wybudować jedną elektrownie atomową. Odejście od węgla potrwa minimum 70 lat, Niemcy którzy są od nas dużo bogatsi nie są w stanie tego zrobić od lat 90, a ty chcesz zlikwidować węgiel w 15 lat? No XD po prostu.

•  

@pat1ryk: znam ten raport, ale propagandę siejesz Ty
      Powiedz mi ile mld zł w latach 2007-2015 wyniósł deficyt w FUS związany z wypłata wcześniejszych emerytur?

Odejmij od tej kwoty wartość zapłaconych przez kopalnie danin publicznoprawnych z wyłączeniem składek na ubezpieczenie społeczne - po polsku: ile budżet zarobił/ile musiał dołożyć w związku z pracą kopalń węgla kamiennego

Czas budowy elektrowni atomowej bez opóźnień jest mniejszy niż 20 lat, budowana w Finlandii że strasznymi opóźnieniami elektrownia atomowa Olkiluoto blok 3 jest na ukończeniu a budują ja od 15 lat. Do tego OZE plus gaz budują się znacznie szybciej

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: downloadfile.jpg9121821959296617060

•  

@megawatt:

Powiedz mi ile mld zł w latach 2007-2015 wyniósł deficyt w FUS związany z wypłata wcześniejszych emerytur?

A dlaczego mamy deficyt w emeryturach? Pewnie nie ma to nic wspólnego z tym, że zamknięto mnóstwo kopalń, a pracujący tam górnicy przeszli na wcześniejsze emerytury, przez co jest dużo więcej emerytów, niż pracujących w kopalniach. Ciekawe w jaki sposób zamknięcie kolejnych kopalń miałoby to zmienić? Gdyby zatrudnienie w górnictwie było stałe przez ostatnie 20 lat, to deficytu by nie było, bo górnicy płaca wyższe składki.

Czas budowy elektrowni atomowej bez opóźnień jest mniejszy niż 20 lat, budowana w Finlandii że strasznymi opóźnieniami elektrownia atomowa Olkiluoto blok 3 jest na ukończeniu a budują ja od 15 lat. Do tego OZE plus gaz budują się znacznie szybciej

Budowa jednej elektrowni jądrowej to 15 lat wraz z planowaniem i to zakładając brak opóźnień. Koszt to około 70 mld zł. Mówimy o jednej elektrowni, żeby zastąpić węgiel potrzeba minimum 6-7. Nawet finansowo nie jesteśmy tego w stanie zrobić w 20 lat, nie mówiąc o logistyce i ilości potrzebnego personelu do budowy takiej ilości elektrowni na raz.
      OZE nigdy nie zastąpi węgla. Niemcy wpakowali od lat 90 w OZE 300 mld euro i dalej nie są w stanie wyłączyć ani elektrowni atomowych, ani węglowych. To jest studnia bez dna, a nie żadna alternatywa.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Co się stało z naszą klasą?

odpowiedzi (61)

Świat według Kiepskich jest ciągiem dalszym trylogii Matrix.

Seria filmów Matrix kończy się zawiązaniem pokoju pomiędzy ludźmi i maszynami. Na jego podstawie powstanie nowa iteracja wirtualnej rzeczywistości, jednak każdy człowiek będzie mógł dokonać wyboru. Każdy podejmie decyzję, czy chce pozostać w fikcyjnym świecie, czy obudzić się i żyć odtąd na zdewastowanej planecie.

Ferdynand Kiepski jest jedną z osób, które właśnie postanowiły pozostać w Matrixie. Jest to zgodne z jego charakterem, ponieważ jest człowiekiem leniwym, nieznoszącym wysiłku, lubiącym iść przez życie po linii najmniejszego oporu. Zamiast smutnej rzeczywistości post-apokaliptycznego świata, decyduje się on na fikcję, w której czas upływa na popijaniu piwka przed telewizorem i fantazyjnych przygodach bez żadnych konsekwencji.

Jedna ogromna liczba ludzi opuściła wirtualny świat. Przestali w ten sposób być źródłem mocy, którą maszyny wykorzystywały do zasilania siebie samych. Ograniczenia energetyczne wymusiły również obniżenie możliwości obliczeniowych Matrixa. Dlatego nie renderuje on już całego miasta, w którym wszyscy żyją wspólnie niczym w grze multiplayer. Teraz każdy pozostały ma swój tryb single, rozgrywający się na małej mapie. W przypadku Ferdka jest to jego mieszkanie i korytarz z kiblem.

Uzasadnia to również, dlaczego wiele pobocznych postaci wygląda identycznie. Np. kolega Ferdka z wojska wygląda tak samo jak kuzyn z Kazachstanu, policjant-czarodziej i komunistyczny Święty Mikołaj. Po prostu system wykorzystuje wielokrotnie te same modele i tekstury. Żeby jednak nie psuło to wrażenia realizmu, po każdej przeżytej przygodzie pamięć Ferdka jest resetowana. Dlatego nie widać po nim żadnych skutków tych wszystkich niesamowitych doświadczeń, jak uprowadzenie przez kosmitów, zamienienie w żabę albo spotkanie śmierci. On po prostu tych rzeczy nie pamięta.

O ograniczeniu zasobów świadczy również to, że wszystko poza piętrem w kamienicy, na którym mieszka, wygląda jak słabo dopasowany green screen. Nawet pomimo regularnego czyszczenia pamięci, od czasu do czasu Ferdek nabiera potrzeby wyjścia z domu. Wtedy system wypełnia lukę słabej jakości teksturami.

Ale najważniejszym elementem rzeczywistości są oczywiście ludzie. A właściwie NPC generowane przez system, by dotrzymywać mu towarzystwa. Ferdek sam kiedyś odkrył, że Boczek tak naprawdę nie istnieje, jest jedynie manifestacją wyobrażeń. O nierzeczywistości Paździochów może przemawiać to, że ich zachowanie dopasowuje się do myśli Ferdka. Kiedy podejrzewa Mariana o bycie Niemcem, ten zaczyna mówić po niemiecku, kiedy posądza go o faryzejstwo, temu zaczyna rosnąć broda i zakłada sandały itd. Jest odpowiedzią Matrixa na potrzebę posiadania sąsiada, który będzie wrogiem i na którym będzie można podbudować sobie własną samoocenę.

Miałam pisać dalej o rodzinie. Miałam napisać, że dziewczyna z odkrytym tyłkiem, którą widzimy tylko w intro, to odpowiednik kobiety w czerwonej sukience. Miałam wyjaśnić, dlaczego Kozłowski to Merowing, a Jolasia to Persefona. Każdy chyba się domyśla, kim jest Halinka. Ale kim w tym wszystkim jest Edzio Listonosz?

Ale jednak chce mi się spać, więc już nie dokończę. A teraz daj plusik, jak nie jesteś kanalią.

#seriale #swiatwedlugkiepskich
    pokaż całość

odpowiedzi (13)

Możliwe, że nie wiecie
    ALE
    kobietom z nieogolonymi cipami podczas okresu też robią się cygańskie koraliki tylko, że nie z kału

odpowiedzi (42)