Wpis z mikrobloga

#naukowcywiary #neuropa #4konserwy #kosciol #kosciolkatolicki #bekazprawakow #listakatolickichdewiantow

Zapraszam do obserwowania nowego tagu - #listakatolickichdewiantow, gdzie będą prezentowane sylwetki polskich hierarchów, którzy okazali się pedofilami.

Na pierwszy ogień wchodzi Eugeniusz Makulski - polski duchowny katolicki, marianin, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym od 1966 do 2004.

Ks. Eugeniusz Makulski należy do zakonu Marianów. Od 1966 r. jest kustoszem sanktuarium maryjnego znajdującego się w Licheniu Starym - małej wielkopolskiej wsi, która aktualnie jest drugim po Częstochowie celem pielgrzymek w Polsce. Od 1994 do 2004 r. duchowny nadzorował budowę słynnej licheńskiej Bazyliki. Dzięki Makulskiemu w miejscowości powstał największy kościół w Polsce, jednocześnie będący jedną z największych świątyń na świecie.

Trud księdza, który przeprowadził najbardziej spektakularną religijną inwestycję budowlaną w ostatnim trzydziestoleciu został doceniony przez Kościół. To właśnie z tego powodu przed świątynią znajduje się pomnik Jana Pawła II, przed którym klęczy wręczający mu miniaturowa wersję bazyliki ks. Makulski. Jednak działalność księdza w Licheniu miała też drugą stronę, którą pokazał lata temu film "Licheń - biznes czy religia".

Jadąc do Lichenia ja nie byłem zdeklarowanym i określonym gejem. Tam odkryłem w sobie gejostwo, a pomógł mi w tym ks. Eugeniusz Makulski - mówi w dokumencie Bogdan Chlebuś.

Chlebuś jeździł luksusowymi samochodami, które - według jego słów - były "prezentami" od ks. Makulskiego. Jak mówi mężczyzna, były to jego "zachcianki" po czym wymienia kilka drogich aut, które dostał od kustosza licheńskiego sanktuarium.

Po publikacji 11 maja 2019 filmu Tylko nie mów nikomu, pod adresem księdza Makulskiego padły oskarżenia o kontakty seksualne z osobami małoletnimi. Zgromadzenie Księży Marianów w wydanym oświadczeniu poinformowało, że zgłoszone przypadki przyczyniły się do wydania przez przełożonych zakonnych decyzji o odsunięciu od wszelkiej działalności duszpasterskiej 91-letniego księdza. W nocy z 13 na 14 maja 2019 zasłonięty został też pomnik przed bazyliką, przedstawiający ks. Makulskiego klęczącego przed Janem Pawłem II. 12 czerwca 2019 pomnik został usunięty. Zastąpiono go miesiąc później pomnikiem Jana Pawła II bez ks. Makulskieg


ŻRÓDŁO - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24789709,kim-jest-ks-eugeniusz-makulski-seksualne-i-finansowe-naduzycia.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Makulski
i..... - #naukowcywiary #neuropa #4konserwy #kosciol #kosciolkatolicki #bekazprawakow...

źródło: comment_0of0u7RcYp96lNv1ikW6me8BqRCMW4dS.jpg

Pobierz
  • 5