Wpis z mikrobloga

Hej, wiecie że dziś też oprócz Ligi Mistrzów w piłkę nożną ruszają tez eliminację Ligi Mistrzów w koszykówkce?

A wiecie też że w europejskich pucharach w koszykówce zobaczymy napewno Arkę Gdynia (w Eurocupie) oraz Anvil Włocławek(w Lidze mistrzów). A do tego Twarde Pierniki Toruń (od II rundy) i Legia Warszawa (od I rundy) grają w eliminacjach ligi mistrzów?

Spytacie, co z tego? A no to, że dziś gra swój mecz Legia (ma do przejścia 2 dwumecze).I można obejrzeć go za darmo na youtubie. Dziś zaczynamy, rewanż w piątek (za 2 dni) w Warszawie.

Plan na dziesiejszy wieczór!
1.Włącz transmisję - nawet jeżeli planujesz oglądać piłkę nożną, zawsze w przerwie możesz popatrzeć na zmagania Polaków.
2.Trzymaj kciuki, niezależnie od sympatii klubowych!
3.Jeżeli rzuci Ci się coś ciekawego w oko podczas meczu - napisz o tym, czy to pod wpisem, czy to pod tagami odpowiednimi!

Wrzucam też świetną zapowiedź Mirka @cult_of_luna: Naprawde warto!

https://www.wykop.pl/wpis/43910571/koszykowka-plk-3-miesiace-minelo-szybko-dzis-zaczy/

Kto: Sigal Prishtina v Legia Warszawa
Kiedy: Dziś 20.00
O co: O awans do II (i ostatniej) rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów

START O 20.00 TUTAJ--> https://youtu.be/wSnqFwi2qUo

#koszykowka #mecz #plk #championsleague #polskadoboju
Pobierz o.....i - Hej, wiecie że dziś też oprócz Ligi Mistrzów w piłkę nożną ruszają tez elim...
źródło: comment_cIG8VTRs8jSI2cRDrd2daoUOA8TZhvLk.jpg
  • 20
@PROponujek: EuroCup to zaplecze Euroligi i są to nieco mocniejsze rozgrywki, ale nie w takim sensie jak w piłce nożnej LM/LE. Z niektórych krajów mocniejsze bywają w Lidze Mistrzów niż Eurocup, dlatego że w Eurocup (podobnie jak w Eurolidze) gra się nie za miejsca w lidze, a na zasadzie licencji.
@PROponujek: To jest tak.

1.Euroliga. Zamknięta co do zasady, 16 zespołow, graja każdy z kazdym ligę a potem playoffy.
Zespoły w PL w tym sezonie: Brak.
W XXI wieku: 4 zespoły (Arka Gdynia(kojarzy mi się że około 10x), Stelmet Zielona Góra(2x), PGE Turów Zgorzelec(1x), Śląsk Wrocław (3x))

„Piłkarski odpowiednik” : Superliga, co nią straszą co pare lat super kluby

2. Eurocup: Dobrze masz opisane, schemat gry jak znany z LM/LE w
@PROponujek: Euroliga to najwyższy stopień, kiedyś puchar, teraz normalna 16-zespołowa liga. Elita elit. Zespoły grające tam grają drugą ligę u siebie w kraju :)

Masz:
1) Euroliga - 16 zespołów (na zaproszenie)
2) Eurocup - 24 zespoły (na zaproszenie)
3) Liga Mistrzów - 32 zespoły - głównie za miejsca w lidze
4) FIBA Europe Cup - tam gra kto chce :)

Do tego masz ligę VTB, która jest mistrzostwami Rosji, ale
@PROponujek: A żeby nie robić mętliku to powiem tak, pod względem zainteresowania

Euroliga - WOW super. 10/10 na nasze warunki europejskie
Eurocup - spoko czasem zerknąć + mecze polaków. Z 6/10
Liga Mistrzów - głównie mecze polaków. 4/10
Europe cup - głównie mecze polaków, jak jesteś zaangażowany 3/10

Liga VTB - jeżeli jesteś zaangażowany w jakiś klub/zakręcony, lub masz ochotę 2/10
Alpe Adria Cup - jak wyżej. 1/10

Tak - wiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ocotutajchodzi: Sercem człowiek za koszykówką - bardzo świetna dyscyplina ukazująca upór, siłę wałki, cwaniactwo oraz umiejętności trenera i jego zagrywek.

Brak przymusu Polaków urozmaici od tego sezonu zdecydowanie rozgrywki w PLK.

Piłkę nożną też lubię obejrzeć jednak to co odpierd@#$ją nasi kopacze to jakaś wielka niewiadoma.

Już nie mogę się doczekać rozgrywek ligowych oraz występów w BCL.

Legii gratuluję zwycięstwa na Rosjanami, niech dalej osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.
@The_DiceMan: Jedno ale, drużyna którą ograli to reprezentant kraju o nazwie kosowo ^^ Rosjanie dopiero w II rundzie, i tam raczej będzie w palnik, choć dla Warszawian (obiektywnie) awans do FIBA Europe Cup to będzie sukces.

Co innego Toruń który czeka na wygranego dwumeczu Minsk - Karhu (W pierwszym meczu 86-93 wygrali Finowie, rewanż również w piątek na Białorusi). Oni mają szanse i to spore, choć wiadomo to tylko sport.
@januszniepije: chyba średnio jednak, skoro w tym samym wpisie nawet zasugerowałem że zaraz się zleci(ą) osoba(y) które wiedzą wszystko lepiej,ale tu mówie o swoim hypie na nie. Oznacza to że dla Ciebie może być to super interesujące, nawet możesz śledzic całe Adria Cup - jest to okej, i masz do tego prawo, nie zmieni to jednak tego że mnie ta liga jak i vtb dość mocno ziębi.
@ocotutajchodzi: bo nie jestesmy z zg? Dla polskiego klubu z vtb i jego kibicow to powinno byc mega interesujace. Co moze byc bardziej pasjonujace w Europie jak gra z euroligowymi druzynami? To pokazuje gdzie jestesmy i ile jest do zrobienia. Mnie nie interesuja smoki czy kalev a nawet zenit kontra cska, ale milo zobaczyc stelmet w zmaganiach z rosyjskim topem. A zwlaszcza gdy sie jest jego kibicem. W takim wypadku 2/10