Wpis z mikrobloga

@perfumomaniak_pl często korzystam z wyszukiwarki. I tak sobie pomyślałem, że byłby to fajny bajer, jeśli można byłoby obejrzeć historię ceny wybranych perfum. Nie wiem czy na bieżąco są pobierane ceny że stron czy też trzymane w jakiejś bazie(obstawiam to drugie). Jeśli w bazie jest dostępna historia to fajnie by było ją przejrzeć czy to w formie wykresu czy nawet tabeli. Dla mnie najciekawszy wykresem byłaby zmiana minimalnej ceny za ml w czasie. Jest szansa na coś takiego?
#perfumy
  • 20
@tagujto: dobrze obstawiasz, że mam historię cen :)
teoretycznie dałoby radę :D
pytanie tylko jak bardzo się te ceny faktycznie zmieniają i jaki okres trzeba by było wziąć pod uwagę - sprawdzę, jak znajdę chwilę
od razu ostrzegam, że te dane nie są tak piękne jakby się wydawało, np. czasami jest napisane, że woda perfumowana, a w rzeczywistości jest to dezodorant, zmniejsza więc mocno minimalną cenę za ml, a czasami nie
np. czasami jest napisane, że woda perfumowana, a w rzeczywistości jest to dezodorant, zmniejsza więc mocno minimalną cenę za ml


@perfumomaniak_pl: myślę że wystarczy jak będzie dostęp w porównaniu tylko do ceny całego produktu, a to powinno oszczędzić sporo pracy i problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Deska_o0: imo właśnie lepszą będzie cena za ml. Tyle, że zebrane dane nie są idealne i czasem ta cena jest np. za dezodorant a traktowana jest jak za flakon np. EDT (niedoskonałości zebranych danych). Tutaj nie ma tak naprawdę znaczenia czy statystyka będzie za flakon czy cena ml, bo mogą się zdarzyć przekłamania w każdym przypadku.
@tagujto: dokładnie właśnie tak :)
cenę zaburzają też np. napełnienia do flakonów (są dostępne dla niektórych marek) albo czasem wystawione jako "z defektem" typu uszkodzone pudełko czy coś takiego
i niestety takich rzeczy jest sporo (,)
: a nie da sie odrzucać wynikow skrajnie niskich?


@Paayor: zapewne się da. Można nawet pokusić się o bardziej wyrafinowane metody. Odrzucanie skrajnych, odrzucanie różniących się od średniej o więcej niż X % itr itp.
Jednak, jeśli mogę zasugerować to zacząłbym od wyświetlania wszystkich wyników. Dopieszczać rozwiązanie można później ;)
@perfumomaniak_pl:
@Paayor: niby można, ale co jeśli mamy dany zapach tylko w Sephorze i jakimś tanim sklepie? Odrzucimy wtedy ten tani jako skrajnie tani i zostanie tylko drożyzna ;)

temat jest oczywiście baaardzo szeroki, ale że ja, skrajny perfekcjonista, uczę się zasady "zrobione jest lepsze od doskonałego" więc zaczniemy od najprostszego rozwiązania :D
chwilę mi to jednak zajmie, szczególnie, że z czasem krucho :/
@vizori: dokładnie tak :)
@Paayor: w nazwach i opisach jest mnóstwo literówek, błędów itp.
często jako woda toaletowa są opisywane te, które występują tylko w EDP
albo jako damskie, te które są tylko męskie
ostatnio np. było w opisie podane, że pojemność to 50ml, a w linku była wartość 30ml (i cena wskazywała, że jednak jest to 30ml)
nie jestem w stanie z automatu wyłapywać takich sytuacji, więc na bank
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@perfumomaniak_pl: Jeszcze powiedz czy dasz radę zrobić aby po wyszukaniu danych perfum i cofnieciu po prostu w przeglądarce, wyszukiwane dane sie nie kasowaly z rubryk? Parę razy tak miałem, ze szukałem jakichś perfum ale np. dałem zły rodzaj perfum, bądź pojemność i nie znajdowało mi nic bądź nie to co chciałem, po cofnięciu wszystko znika i trzeba wpisywać od początku