•  

Mirki chcr kupić telefon Xiaomi. Interesujący mnie model jest Jeszcze na gwarancji, z tym , że ma on odblokowany bootloader. W takim razie wpływa to na gwarancję?
    Tak wogole jakie są + /- odblokowania ?

Dlaczego ktoś mógł to odblokować?
    #android #gsm #smartfon

•  

@pawel384 jeśli odblokowany oficjalnie, gwarancję masz normalnie. No na + to custom romy w tym xiaomi.eu, na minus to że po zgubieniu telefonu wystarczy wgrać custom rom inny niż MIUI i już telefonu nie namierzysz.

•  

@WilczyApetyt: sprzedawca twierdzi, że przez stronę Xiaomi i, że czekał na certyfikat ileś tam dni.
      Nie będzie później z tym kłopotów?

•  

@pawel384 nie certyfikat, tylko pozwolenie od Xiaomi. Wszystko gra i buczy w takim razie. Gwarancja dalej ważna. Swoją drogą, jeśli chcesz korzystać z oficjalnego oprogramowania, a nie xiaomi.eu (które w mojej opinii jest lepsze), możesz zablokować bootloader ponownie. Z tym, że później znów jak będziesz chciał zmienić, będziesz musiał napisać podanie i czekać na pozwolenie odblokowania.

•  

@WilczyApetyt: jeszcze jedno pytanie. Do to znaczy, że telefon wylogowany jest z konta Xiaomi ?

•  

@pawel384 to znaczy że jak już go dostaniesz, i uruchomisz, nie nadziejesz się na blokadę telefonu w postaci logowania do konta Xiaomi. To konto służy do właśnie takich rzeczy jak odblokowanie bootloadera, kopii zapasowych kontaktów, SMS, zdjęć. Blokowania telefonu, namierzania go po GPS, czy uruchamiania alarmu dźwiękowego, jeśli go zgubisz. Będziesz musiał stworzyć własne konto, do którego przypiszesz telefon. W razie jakbyś go zgubił, ktoś by go przywrócił do ustawień fabrycznych, przy próbie włączenia, na koniec konfiguracji wstępnej, poprosi go o hasło do Twojego konta i z telefonu już nie skorzysta. Jeśli jednak telefon będzie miał odblokowany bootloader, można wgrać inny soft który nie zawiera usług Xiaomi i wtedy telefon już nie zablokowany. Mam nadzieję że wyczerpałem dostatecznie temat.