•  

  (Wpis nr. 213)
  Tym razem w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" będzie bardzo mało znany włoski film SF - a właściwie taka ciekawostka (czyli film tylko po angielsku/napisy/, bez wersji PL).
  A przypominan go głównie z dwóch powodów - po pierwsze jest inspirowany kultową "Ucieczką z Nowego Jorku", a po drugie akcja toczy się w... 2019 roku ;)

  '' 2019 - After the Fall of New York ''
  ("2019 - Po upadku Nowego Jorku", 1983)

  Mija dwudziesty rok po wojnie atomowej rozpętanej przez potężny Sojusz Afro-Euroazjatycki przeciwko Stanom Zjednoczonym. Z powodu skażenia radioaktywnego wszystkie kobiety na Ziemi stały się bezpłodne. Część ludzkiej populacji zamieniła się w mutanty. Patrole Sojuszu, który ogłosił się zwycięzcą tej wojny, przeprowadzają regularne loty w Ameryce, w celu zebrania ludzkiego materiału genetycznego, aby prowadzić w swoich laboratoriach tajne eksperymenty medyczne.
  Natomiast resztki dowództwa sił zbrojnych USA marzą o zemście, a ponadto wiedzą o istnieniu jedynej kobiety zdolnej do zajścia w ciążę.

  Mieszka ona w ruinach Nowego Jorku.
  W celu jej odnalezienie amerykańskie dowództwo wysyła do NJ najtwardszego wojownika, Parsifala. Wraz z dwójką towarzyszy ma na motocyklach dotrzeć do miasta, odnaleźć dziewczynę, a potem bezpiecznie sprowadzić ją do bazy, skąd odleci statkiem kosmicznym do kolonii w układzie Alpha Centauri, gdzie pomoże odtworzyć rasę ludzką.
  Na drodze Parsifala staną wrogie oddziały uzbrojone w pistolety laserowe, grupa mutantów rządząca w ruinach, z Wodzem "Wielką Małpą" na czele - a jego imię oddaje jego wygląd.
  Będą także pustynne pościgi i walki w samochodach rodem z Mad Max'a...


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line po angielsku (+ napisy angielskie).
  https://www.youtube.com/watch?v=g3u3mR7E12Y

  → #zlotaeravhs
  Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
  A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
  https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

  Poprzedni wpis → seria "Creepshow" (komedio-horror).

  #scifi #fantastyka #postapo
  #gimbynieznajo #film #filmy #vhs
  #sf #sciencefiction #postapokalipsa

  źródło: 2019-Po upadku Nowego Jorku.jpg