Wpis z mikrobloga

@Marekexp: Tak z czystej ciekawosci, po co chcesz sie pchac do Berlina? Pracy jakos super duzo tam nie ma, finanse tez malo rewelacyjne no i to jest jednak wschod Niemiec, wiec poziom zycia IMO nizszy.

Masz tam rodzine?


@miki4ever: Prawdę mówiąc rozważam każdą opcję zagraniczną i dopiero zapoznaję się z tematem. Chciałem właśnie zobaczyć jak tam z pracą. Najprawdopodobniej sprawdziłbym jeszcze takie kraje jak Austria, Dania, Holandia.
@Marekexp: U mnie we firmie na zachodzie Niemiec (przy granicy z Francją) szukają frontendowca. Daj znać, czy Ci podesłać link do oferty.


@SeriouslyDude: Dzięki za propozycję. Szukam jednak jakiegoś dużego miasta ze względu na to, że dziewczyna musiałaby w miarę łatwo jeszcze znaleźć pracę(UI/UX Designer, graficzka)
@johny-kalesonny: 75k euro brutto przy podatkach w DE, będąc kawalerem to trochę poniżej 50k euro rocznie co daje jakieś 4k euro miesięcznie. Porównywalny hajs można dostać u nas w kraju.

Dodatkowo 75k euro to tam jest pensja seniora, którego tam nie jest tak łatwo dostać jak u nas. No i dodatkowo fajnie dla tych firm znać język niemiecki.
Prawdę mówiąc rozważam każdą opcję zagraniczną i dopiero zapoznaję się z tematem. Chciałem właśnie zobaczyć jak tam z pracą. Najprawdopodobniej sprawdziłbym jeszcze takie kraje jak Austria, Dania, Holandia.


@Marekexp: Nie pytam dlaczego Niemcy, pytam dlaczego Berlin:)
Dzięki za propozycję. Szukam jednak jakiegoś dużego miasta ze względu na to, że dziewczyna musiałaby w miarę łatwo jeszcze znaleźć pracę(UI/UX Designer, graficzka)


@Marekexp: Bierzesz pod uwage, ze Niemcy to nie Polska i tutaj kwestia pracy wyglada troche inaczej, ze tylko w duzych miastach masz oferty? Czesto jest odwrotnie, bo firma moze dostac lepsza oferte podatkowa od miasta, przez co wiekszsoc sporych korporacji jest porozrzucanych w mniejszych miejscowosciach.
@Marekexp: Nie pytam dlaczego Niemcy, pytam dlaczego Berlin:)


@miki4ever: Może dlatego, że miałbym bliżej do Polski... Chociaż w sumie jakby zarobki były dobre to pewnie jakiś tani samolot nie byłby problemem jakbym pracował powiedzmy w Monachium :P