Wpis z mikrobloga

Zamówiłem przez Amazon Marketplace pewną rzecz, została ona wysłana z Niemiec za pośrednictwem Deutsche Post do Polski.

Wysłana została 6 sierpnia, a czas doręczenia jest podany jako 17 Sierpnia - 24 Sierpnia, zastanawiam się co za usługa Deutsche Post ma taki czas doręczenia? (wysyłka kosztowała £6,66, więc szczerze zakładałem że przyjdzie szybko i będzie rejestrowana, a wydłużony czas dostawy jest tylko w razie komplikacji bym nie mógł szybko się upominać).

Sprzedawca niechętnie chce się podzielić informacjami, na pytanie o dokładną nazwę usługi i tracking number, odpowiedzieli mi tylko że dokładna nazwa usługi to Deutsche Post (Przecież to wiem ()) a pytanie o tracking pominęli xD.

Ciągle czekam no bo muszę, po prostu często dostawałem rzeczy zza granicy (głównie UK) i czas dostawy był dużo krótszy. Mimo dużo niższej opłaty za dostawę typu £1,50 - £3.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z Niemiecką pocztą? Termin faktycznie realny, czy może być jeszcze później? Spotkałem się gdzieś na Polskich stronach z usługą "Packet Standard" która ma podobne czasy dostawy jak te pdane, z tym że strona Deutsche Post jest tragiczna (nie znam też niemieckiego) i nie mogę nic znaleźć.


#amazon #poczta #pocztapolska
  • 2
@Kakaladze: Zwykła paczka ekonomiczna, czas dostawy ~7 dni. Tracking powinien ci dać i możesz to śledzić na emonitoring poczty polskiej. Jak nie chce wysłać trackingu to albo paczki nie wysłał jeszcze albo wrzucił to jako nierejestrowany list, co byłoby dziwne jak za taką cenę paczki.
@martzuss: Ponowiłem pytanie o tracking oraz o nazwę usługi, ale wątpię żeby mi odpisali coś konkretniejszego.

Generalnie jak sklep mnie tak traktuje to nie mam zamiaru czekać ani dnia dłużej na paczkę i planuję już wystąpić o refund w pierwszym dniu przekraczającym czas dostawy (jak nie przyjdzie oczywiście). Lub jak nie będą współpracować to zgłosić problem już Amazonowi, nie lubię być traktowany jak debil xD.

List nierejestrowany nie jest problemem, tylko