•  

Hej, jestem młodym, 16 letnim praktykantem. We wrześniu rozpocząłem praktyki w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych. Obecnie praca kompletnie mi się nie podoba, wstaje o 5:30 by na 6:00 być na zakładzie (co jeszcze jest ok). Główną wadą jest fakt, że od 5:30 aż do ok. 18:00 nie ma mnie w domu. 12h to jak dla mnie zbyt dużo. Zawód nie kręci mnie, a przynajmniej teraz. Moi koledzy w innych zawodach rozpoczynają praktyki od 8 do 14 gdzie mają 30 minut przerwy. Ja tutaj robie tyle godzin ile reszta ekipy. Chciałem wybrać zawód operatora obrabiarek skrawających ale moi rodzice zrobili mi wodę z mózgu (mój ojciec ma ten zawód, nie pracuje w nim, podobno kiedyś bardzo dużo zarobił ale zamknęli zakład). Starali się na siłę wmówić mi że monter to dobry zawód, że operator to śmieć, nie znajdę z nim pracy i tak się ich posłuchałem. Dziś czuję że to nie dla mnie, że mimo wszystko chciałbym spróbować swoich sił w roli operatora. Kompletnie nie wiem jak im powiedzieć, dziś jak wspomniałem matce o zmianie zawodu to ona odparła że przecież wiedziałem że tak będzie. Nie chce tak żyć, nie jest to praca którą lubię. Chciałbym jak najszybciej zmienić zawód, boje się że już nie będzie miejsca w zakładzie blisko mojego domu, jutro znowu do tej przeklętej pracy. #pracbaza #zalesie