Wpis z mikrobloga

Szczepienia przeciw HPV będą refundowane w ramach profilaktyki nowotworów >>> Bardzo dobre znalezisko
Wiem, że późna godzina na dodawanie nowych znalezisk, ale bardzo dobra informacja (jeśli nie zabraknie środków/woli politycznej). Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) będą refundowane w ramach profilaktyki chroniącej przed nowotworami. Warto promować, by wytworzyć pozytywny szum według tej deklaracji.

Dlatego prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie, który prezentował założenia polskiej Narodowej Strategii Onkologicznej zapowiedział, że „zdecydowanie i nieodwołalnie” szczepienie przeciw HPV będzie w Polsce włączone do kalendarza szczepień obowiązkowych, finansowanych ze środków publicznych. – Efekt w postaci najpierw zmniejszenia, a potem wyeliminowania przypadków nowotworów szyjki macicy jest do uzyskania bardzo szybko – podkreślają eksperci. Narodowa Strategia Onkologiczna ma być przedstawiona rządowi do końca listopada, jednak znacznie wcześniej – zapewniał minister Szumowski – dokument będzie przesłany do konsultacji publicznych.


https://www.wykop.pl/link/5138341/szczepienia-przeciw-hpv-beda-refundowane-w-ramach-profilaktyki-nowotworow/

#polska #nauka #medycyna #zdrowie #szczepienia #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama #onkologia #hpv #nowotwory
MalyBiolog - Szczepienia przeciw HPV będą refundowane w ramach profilaktyki nowotworó...

źródło: comment_sbBR9OP1tTpJT3cfEmv4891j8Utp0VE6.jpg

Pobierz
  • 7
@MalyBiolog: Złotą łopatę powinienem dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety wyszła lipa... Za szczepienia wzięły się samorządy, które nie mają takiej mocy sprawczej jak Ministerstwo Zdrowia. Efekt tego jest taki, że jak chciałem przyjąć ostatnią dawkę szczepionki (po pół roku) to musiałem po nią jechać do Niemiec (daleko na szczęście nie mam). Jeszcze przed Nowym Rokiem obdzwaniałem przychodnie i nikt szczepionki nie miał. Było tylko jakieś ogłoszenie