Wpis z mikrobloga

@OPcodeRTI @cyberpunkbtc Wracając do dyskusji na temat ilości połączeń. W pierwszej wersji bitcoina jaka jest publicznie dostępna 0.1 z lutego 2009

SHA256:
8b17eb9a5707f2519defda4cdf8d14fa1b8dee630e11e6ef85ff9f5547555b56 bitcoin-0.1.0.rar
ce9da46516e3042741224a7f9061e3181a5a4d17abba72b6e82922af3753d756 bitcoin-0.1.0.tgz

Parametr ilości wyjściowych połączeń ustawiony był na 15

void ThreadOpenConnections2(void* parg)
{
printf("ThreadOpenConnections started\n");

// Initiate network connections
const int nMaxConnections = 15;

#bitcoin
  • 10
@dla_zabawy: Nie będę się kłócił o ilość wyjściowych. ten aspekt przyznaję nie był mi znany. Ale dyskusja pierwotna tego NIE DOTYCZYŁA. Ja napisałem w kontrze do twierdzenia Cybera, który zawyrokował że node może mieć tylko 8 + 8 połączeń. Co nie jest prawdą.
I napisałem poprawnie że mój node miał avg 100 połączeń. I dałem przykład obecnego noda z sieci, który miał w chwili pomiaru 148 peerów.

Jest jeszcze jedna kwestia.
@OPcodeRTI: Odnosiłem się bardziej do tego że liczba 8 to po prostu liczba ustalona przez jakiegoś deva i jest zmienną w kodzie. Można sobie to zmienić jak ktoś chcę. Nie jest to część wizji satoshiego ;) gdyż sam ustawił ten parametr na 15
@OPcodeRTI: Oddzielną kwestią jest to jak to sobie minerzy ustawiają , bo możesz zwiększyć ilość połączeń out, a możesz jeszcze dodatkowo sam wybrać z jakimi IP będą te połączenia.

Poruszyłeś temat szybkości propagacji, więc można mieć nody rozsiane i z nimi się łączyć
@dla_zabawy: Powiem Ci, że koinydentalnie przed tą całą gównoburzą, zastanawiałem się czemu Satoshi wybrał 10 min przerwę pomiędzy blokami. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to właśnie propagacja. Żeby mieć pewność że cała sieć ma ten sam łańcuch. Potem pomyślałem też że może chciał umożliwić efektywne synchro za spowalniaczami tj TOR?
Jak się nad tym zastanowić to musiał mieć te parametry przemyślane, bo każdy wpływa na wszystko. Czas pomiędzy blokami
@dla_zabawy: Jeżeli chodzi o propagację. To mi się wydaje że z punktu widzenia minera ważne jest żeby jego blok trafił jak najszybciej do nodów innych pooli - żeby kopały łańcuch ten sam łańcuch a nie, konkurencyjny.