Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu pokazującego przed cięciem to tak obecnie wygląda mała folia #chilizgobim już po dokonaniu niezbędnych przycięć. Żałuję, że nie znalazłem na to czasu 3 tygodnie temu - wszystko byłoby już dojrzałe.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie
Pobierz gobi12 - W nawiązaniu do wpisu  pokazującego przed cięciem to tak obecnie wygląda mał...
źródło: comment_mty79iiTnud3y5iBBHvwlAoR7GaElH3E.jpg
  • 11
@shopec Ja ucinam wszystkie stożki wzrostu tak, że zostawiam tylko dwa listki nad najwyższym już wykształconym owocem, a resztę stożka odcinam. Usuwam też wszystkie liście od dołu aż do wysokości pierwszych owoców. Usuwam też wszystkie chore (np. żółte lub poszarpane) liście i gałązki na których nie ma żadnych owoców.

Ale znam osoby, które tną o wiele bardziej radykalnie. Zostają owoce i po 5 listków na górze.
@gobi12: Moje liści do wysokości owoców nie mają już od dłuższego czasu ;) Puste gałęzie, pączki oraz malutkie owoce też już poleciały. Zastanawiam się czy dociąć stożki, bo wrzesień nie zachwyca, a mam jeszcze trochę superhot’ów w drodze.
@Niewiemja: To ściółkowanie to ryzykowne w opór. Jak miałeś grzyby jakieś na liściach to sobie możesz glebę zakazić. Słoma spoko, ale liście z papryk u mnie kury zjadają w 100% nawet na kompostownik się boję wyrzucać.
@gobi12: Nie no żartowałem sobie, te liście stamtąd zabrałem :D Nawet nie tyle przez grzyba co przez to że pewnie na nich siedziało sporo gąsienic :D Ja tam na kompostownik rzucam wszystko, wystarczy przemieszać tak żeby liście papryk i pomidorów były mniej więcej w środku i pilnować temperatury, w 70 stopniach raczej nic tam nie przeżyje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam grzyba tak czy inaczej pewnego