Wpis z mikrobloga

Rekruterzy IT, z wami (z niektórymi z was ofc) powinno się zrobić to co z polakami zrobił PiS po wyborach.
Jak potrzebujecie testerów to dajcie ogłoszenie, że szukacie testerów. Nie wstawiajcie ogłoszeń na junior developera gdzie w trakcie któregoś tam etapu rozmowy okazuje się, że to nie ma być rozwój nowych rzeczy, nie utrzymanie, ale psia mać testowanie. Jeszcze, żeby chodziło o jakieś entry-level pozycje to spoko, dobra okazja, żeby załapać się do branży. Ale wstawiacie ogłoszenia wymagające ~3 lat doświadczenia i wstydzicie się napisać, że szukacie testera, ale już się nie wstydzicie powiedzieć tego po zmarnowaniu komuś dnia urlopowego, w czasie rozmowy. Januszerka pełną gębą, której w IT się nie spodziewałem.

Normalnie machnąłbym ręka na takie coś, ale zdarzyło mi się to już chyba 5 raz w ciągu 2 miesięcy i jak policzę ile czasu zmarnowałem to nie powiem co mnie lekko strzela.
#programowanie #naukaprogramowania #pracait #bekazhr #hr #programista15k #programowanie
  • 7
@petardinhio: Jestem testerem i rozumiem #!$%@? OPa, to jest trochę inna robota no i o niższych kwalifikacjach, prestiżu i pieniądzach.
Prosty przykład, ja jako tester nie potrzebuję żadnej wiedzy o programowaniu, a dev to już trochę potrzebuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)