•  

#finanse #banki #bankowosc #biznes #bekazpisu
    Jako, że zaraz idioci wybiorą PiS, inflacja jest tylko kwestią czasu, jakie konta walutowe ewentualnie gdzie trzymacie zagraniczną walutę?

•  

@Lychguard: zapomnij o kontach, tylko skarpeta

•  

@darek-jg: to już wolę podpalić

•  

@Lychguard wiadomo, za granicą. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@Lychguard: jak juz pisalem

1. najlepiej zalozyc konto za granica np. w niemczech. koto oszczednosciowe w euro (zeby inflacja niemiecka Ci nie zjadla pieniedzy)

2. jezeli sie nie da to zalozyc konto walutowe w banku w polsce ktore nalezy do miedzynarodowej grupy. np. Citi handlowy, santander itd. Z daleka trzymac sie od polskich bankow ktore nie maja takiej samej plynnosci co zagraniczne.

•  

@Lychguard niekoniecznie. W jakimkolwiek, który Ci pasuje, byle nie w polskich bankach.

•  

@MassFett: @WilczyApetyt: Dlaczego nie w polskich? Depozyty są gwarantowane przez państwo do 100000€, musiałoby się stać coś naprawdę tragicznego, by ta gwarancja była bez pokrycia.
      A te banki z zagranicznych grup czy nawet same centrale za granicą mają często gorszą płynność niż polskie banki, np. taki np. PKO BP.
      Trzymanie walut obcych w Polsce czy za granicą nie robi moim zdaniem większej różnicy, waluta robi różnicę.

•  

@ms93 za mną osobiście przemawia mniejsza częstotliwość prac nad usługami mobilnymi. W polskim banku mam je średnio co 2-3 tygodnie i czasem to bywa męczące. A tak serio, to chociażby ze względu na nadchodzącą inflację (o ile nie hiperinflację, jak to rozdawnictwo się będzie pogłębiać) i koszta związane z prowadzeniem konta też będą rosnąć. Depozyty finansowane przez państwo? He he he.

•  

za mną osobiście przemawia mniejsza częstotliwość prac nad usługami mobilnymi. W polskim banku mam je średnio co 2-3 tygodnie i czasem to bywa męczące.
      @WilczyApetyt: Za to zagraniczne banki są bardzo często zacofane technologiczne - mam teraz do czynienia ze szwajcarskimi bankami i tutejsze systemy to jest dno, polska bankowość jest świetna w porównaniu do tutejszej w kwestii wygody użytkowania.

A tak serio, to chociażby ze względu na nadchodzącą inflację (o ile nie hiperinflację, jak to rozdawnictwo się będzie pogłębiać) i koszta związane z prowadzeniem konta też będą rosnąć.
      Akurat szczerze wątpię, że koszty prowadzenia kont jakoś istotnie wzrosną, a na pewno już całkowicie nie znikną darmowe konta. Znowu porównując do Szwajcarii - tutaj znalezienie darmowego konta jest bardzo trudne (w praktyce są chyba tylko dwa banki w aplikacji, które oferują całkowicie darmowe zwykłe konto), a w Polsce właściwie każdy bank takie oferuje (wymagające co najwyżej spełnienia prostych warunków, np. kilkaset zł kartą). Rynek w Polsce jest zbyt przyzwyczajony do takich ofert, by banki mogły bardzo podnieść opłaty.

Depozyty finansowane przez państwo? He he he.
      Nie finansowane, tylko gwarantowane. Jeśli nie ufasz, że państwo jest w stanie zagwarantować depozyty, to możesz już zacząć wybierać skarpetę.

•  

waluta robi różnicę.

@ms93: Póki co robie analize 2 letnią w stecz oraz jak kursy skaczą. Co myślisz nad waluta norwegi?

•  

PKO BP.

@ms93: PKO ma bardzo dobrą opinie ale w razie czego PiS będzie doił z każdego co się da

•  

@MassFett: obywatel polski może założyć konto za granicą?

•  

obywatel polski może założyć konto za granicą?

@alkoholik000: Oczywiście, że tak. Dlaczego niby nie? Co najwyżej bank może wymagać rezydencji w danym kraju, to może być przeszkoda.

Póki co robie analize 2 letnią w stecz oraz jak kursy skaczą. Co myślisz nad waluta norwegi?

@Lychguard: To dosyć mały rynek, więc jestem sceptyczny, ale nie mam za bardzo wyrobionego zdania w tej kwestii.

•  

@ms93 nie potrzebuję nic więcej od aplikacji mobilnej niż możliwości robienia przelewów, płatności zbliżeniowych, szybkich przelewów przez QR Code. Zbędne mi są opcje kart kredytowych, debetów, czy kredytów na klik, które oferują w polskich bankach. Prosto, przejrzyście i stabilnie. Jedyne czego mi brakuje, to odpowiednika blik-u.

•  

@WilczyApetyt: a ja na przykład lubię mieć możliwość zmiany limitów różnych transakcji kartą do konta, a tego zagraniczne banki zwykle nie oferują

•  

@ms93 z ciekawości sprawdziłem w swoim i... O dziwo w aplikacji jest owa opcja, lecz niestety przerzuca do przeglądarki i zrobienia tego przez stronę. Utrudnione, ale jest.

•  

@WilczyApetyt: ja za to w duńskich i szwajcarskich bankach wcale nie mam takiej opcji

•  

Dlaczego nie w polskich? Depozyty są gwarantowane przez państwo do 100000€, musiałoby się stać coś naprawdę tragicznego, by ta gwarancja była bez pokrycia.

@ms93: z dwoch bardzo prostych powodow

- jezeli bedzie bardzo bardzo zle (odplyw kapitalu z Polski) to rzad polski moze zobowiazac bank do ograniczenia wyplat Twoich srodkow. np do 100 usd miesiecznie. a jak sobie wyjedziesz do hiszpanii na urlop to nie sadze by santander robil Ci problem z wyplata Twoich srodkow tam w Barcelonie.

- jezeli bedzie super super zle i np jakis Polski bank upadnie to po pierwsze zanim zobaczysz te Twoje gwarantowane pieniadze to moze minac pare miesiecy-lat. a po drugie " Depozyty są gwarantowane przez PANSTWO". Rzad PIS moze zmienic zapis ze np. gwarantuje do 400 tysiecy zlotych ale zlotych z danego roku. Wiec jezeli inflacja w 2022 bedzie tak mocna i wyplaca Ci te 400 tysiecy zlotych to one beda warte np 200 tysiecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@alkoholik000: mozesz ale upewnij sie najpierw czy nie musisz miec tam zameldowania.

(maly myk ktory polecam: wyjechac do pracy za granice, zameldowac sie tam, wyrobic sobie sim karte, konto bankowe, numer socjalny itd. i po ewentualnym powrocie do Polski NIE WYPISYWAC SIE z tamtych rzeczy!)

•  

a jak sobie wyjedziesz do hiszpanii na urlop to nie sadze by santander robil Ci problem z wyplata Twoich srodkow tam w Barcelonie.
      @MassFett: Dlaczego hiszpański Santander miałby ci wypłacać pieniądze z polskiego oddziału? Przecież te banki nie mają żadnego połączenia poza jednym właścicielem, w praktyce to są dwa zupełnie osobne banki. Hiszpański oddział nie będzie miał pojęcia o twoich kontach w Polsce ani nie będzie miał do nich dostępu.
      Co do funduszy gwarancyjnych, to chyba unijne prawo to reguluje (stąd kwota gwarancji wyrażona w euro), więc nie mogą sobie ot tak tego zmieniać.

•  

Przecież te banki nie mają żadnego połączenia poza jednym właścicielem, w praktyce to są dwa zupełnie osobne banki. Hiszpański oddział nie będzie miał pojęcia o twoich kontach w Polsce ani nie będzie miał do nich dostępu.

@ms93: Wiem, ale mimo wszystko masz wieksze szanse.

Co do funduszy gwarancyjnych, to chyba unijne prawo to reguluje (stąd kwota gwarancji wyrażona w euro), więc nie mogą sobie ot tak tego zmieniać.

Nie moga ot tak? Mowimy o PIS ktory rozwalil cale sadownictwo w Polsce i podporzadkowal sobie prokuratorow

•  

Rzad PIS moze zmienic zapis ze np. gwarantuje do 400 tysiecy zlotych ale zlotych z danego roku. Wiec jezeli inflacja w 2022 bedzie tak mocna i wyplaca Ci te 400 tysiecy zlotych to one beda warte np 200 tysiecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MassFett: teraz jest do 100k euro, a nie w zlotych.

- jezeli bedzie super super zle i np jakis Polski bank upadnie to po pierwsze zanim zobaczysz te Twoje gwarantowane pieniadze to moze minac pare miesiecy-lat.

@MassFett: wyplata jest do 7 dni

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Poszłam oddać krew, ale uciekłam bo zadawali za dużo pytań.
    Czyja to krew, skąd ją mam, dlaczego w wiadrze... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #heheszki

odpowiedzi (19)

Szach-mat (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง Role się właśnie odwróciły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tinder

odpowiedzi (44)

Mój tate potrafi dopierdolić naprawdę niesamowity posiłek.
    Dam taki uśredniony przepis, bo wariantów jest wiele.
    Tata bierze zupę - ale nie odgrzewa - to nie w jego stylu. Bierze tę zupę, wpierdala ją na patelnię i zaczyna smażyć. Dodaje do tego hurtowe ilości cebuli, czosnku, pieprzu, trochę mąki żeby zagęścić, a na wierzch koncentrat pomidorowy. Smaży to wszystko aż nie zacznie się dymić. Potem zdejmuje z ognia i daje na balkon, żeby wystudzić. Przynosi z powrotem, obficie podlewa majonezem i zaczyna jeść. Przy czym je prosto z patelni, skrobiąc po niej łyżką. Je tylko i gada do siebie półszeptem "Ło kurwa", a pot występuje mu na czoło.

Czasami tate proponuje mi te swoje pyszności, ale zawsze odmawiam. Nie muszę chyba mówić, jakie koszmarne pierdy ma potem? Smród taki, że tapeta schodzi ze ścian.
    #gotujzwykopem #heheszki #truestory #pasta
    pokaż całość

odpowiedzi (34)