•  

#sepecharecenzuje Ad Astra (2019)

Bardzo ciekawy byłem tej produkcji, nie powiem. Bo rozmach i wizję Interstellara wspominam do dziś z bijącym sercem. Ale w Ad Astrze tej wizji niestety zabrakło, nawet jeśli na efekty specjalne nie poskąpili.

+Pittowi poświęcono 90% czasu. To dobrze i źle. Bo na filmowego Cliffa Bootha zawsze patrzy się znakomicie, ale... (Patrz - nr 1)
    +oprawa audiowizualna. Muzyka zbyt jednostajna, ale na kadry narzekać nie można. Przepiękne zdjęcia, żywe i pełne artystycznej wizji.
    +podkreślenie największej ludzkiej wady - chciwości (wojny na księżycu, księżycowy Mad Max, mmm)
    +i przygnębiająca wizja naszej przyszłości (dla mnie wielce prawdopodobna). Bardziej siedzenie w klitkach na Marsie.
    +trochę taki miks gatunków, czasem to wielkie wtf, ale w gruncie rzeczy daje radę

-ogromna waga przywiązana do szczegółowego ukazania psychiki bohatera. Zabieg, który może sporo dać, ale jednocześnie łatwo go spaprać, co też się stało. Te wtrącenia nie są najlepsze.
    -bardzo, bardzo dużo podobieństw do wspomnianego Interstellara. Sam pomysł niemal identyczny
    -Tommy Lee Jones cienki, podobnie jak reszta obsady (poza Bradem, oczywista)
    -mnóstwo głupotek i idiotycznych pomysłów w scenariuszu

No i co mam powiedzieć, 6.5/10. Ad Astra sprawia wrażenie przepisanego zadania domowego, w którym ktoś pozmieniał kilka rzeczy, coby facetka się nie połapała. Ale dla facetki (to jest współczesnego widza) to trochę za mało. Cóż, przynajmniej mam taką nadzieję...

#kino #adastra #bradpitt #scifi #dramat #kosmos #recenzja #film

źródło: 1569013789589.JPG

•  

@Sepecha Ale ubiegając atak - nie mówię, że jeśli się komuś ten film podoba, to jest źle. Przeciwnie, ja sam bawiłem się wcale nieźle, ale warto zauważyć, że sama produkcja nic nowego ze sobą nie niesie, a nawet powiela sporo znanych schematów, a to już siłą rzeczy spory minus.

•  

@Sepecha: przekonałeś mnie. Interstellar <3
      Rambo poczeka

•  

@lekarz_operator_kolonoskopu Powiem tak, nie Interstellar, ale jakoś się tam broni. A Rambo to pewna rozrywka, ja sam jutro się wybieram. Heartstopper będzie szlachtował (。◕‿‿◕。)

•  

@Sepecha: W sumie ciekawy był ten konflikt izolacjonizm vs kontakty z ludźmi, eksploracja vs siedzenie na ziemii z piwerkiem i żonką, jednakże cały czas czekałem aż reżyser pokaże wreszcie coś niesamowitego, coś co mnie wgniecie w fotel, jak się pojawiło to światło na końcu filmu, to myślałem, że może teraz, ale niestety nie, tempo było jednostajne, bez zaskoczeń, kosmiczna pustka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Sepecha: masz plusa, właśnie wróciłem z kina, piękny film ale płytki film z ogrmną ilością scenariuszowych płaskowyżów i głupot.

kurwa przy mordujących małpach naprawde zgniłem.
      to już concept w "Life" z Reynoldsem był znacznie lepszy.

Ten film wizualnie jest piekny ale za bardzo stara sie być kolejną odyseją kosmiczną.

Będąc rozczarowanym aż sobi odpalę Moon.

+: nopayn
    •  

@Sepecha: popieram tę recenzję.

W domu na kompie bym pewnie oglądał na raty.

•  

@okrim Zgadzam się. Przez chwilę myślałem, że faktycznie ufoludki się pojawią, ale z drugiej strony stracilibyśmy tę atmosferę samotności we wszechświecie, którą buduje się przez cały film. A zamiast tego otrzymaliśmy... kosmicznego surfera. Czy mi się wydaje, czy tor lotu by się zmienił, gdyby w ten panel napieprzały kamienie? :P

@Shewie Fakt, scena z małpami kompletnie z rzyci. W ogóle spory tłok na tych kosmicznych trasach. A 1,5 mld mil McBride pokonał... w parę godzin? Tak to przedstawili. Lekki zawód. Dzięki za plusa, Mirku.

@nopayn Same, Łowcę Androidów 2049 również musiałem w częściach oglądać :/

+: nopayn
    •  

@Sepecha: Myślę że jeśli chodzi o inspiracje to nie Interstellar a bardziej Jądro Ciemności było głównym źródłem

•  

@scriptkitty Ciekawe spostrzeżenie. Faktycznie, jeśli chodzi o samego bohatera i tego ojca, który traci rozum w "dziczy", jak najbardziej. Ale sama forma filmu i wiele elementów w samym scenariuszu bardzo przypomina tego Nolana. Chociażby wypad w dalekie rejony galaktyki i wątek ostatniej szansy ludzkości. Ale bardzo trafna uwaga, dzięki :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czy tylko dla mnie to jest oczywiste, że jak wprowadza się do mnie #rozowypasek to płaci 50% rachunków i 50% raty za kredyt i czynszu xd?

Bo moja powiedziała, że będzie mi płaci tylko za rachunki, bo jak się rozstaniemy to mieszkanie będzie moje, a ona nic z tego nie będzie miała xD. Tłumaczę, jej że jak wynajmie mieszkanie od kogoś innego to też z tego "nic" nie będzie miała, a ona mówi że to inna sytuacja xd.

Co robić?

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #kiciochpyta
    pokaż całość

odpowiedzi (120)

#sluzebnoscwolfika szkoda strzępić ryja. Biegły miał się wypowiedzieć o możliwości wytyczenia służebności przejazdu na działkach pierwotnych. Bardzo ostro wypowiedział się, że to niemożliwe i że tylko opcja po mojej działce jest możliwa. Nie odniósł się do planu zagospodarowania przestrzennego. Opinia zawierała wiele błędów pokazujących, że nawet nie próbował się zainteresować a co dopiero przyjechać na miejsce. Pomylił się w długościach ewentualnej drogi koniecznej, pomylił urzędy wydające decyzje o podziale działek (wskazał zupełnie inną gminę), policzył nawet działki drogowe, będące własnością gminy, jako prywatne działki budowlane. Dzięki temu z 3 właścicieli zrobiło mu się 6! Odpisałem do sądu pismo zawierające wszystkie znalezione błędy ale sąd nakazał mi wpłatę 500zł dla biegłego, żeby on się do moich uwag odniósł. Pieniądze zapłaciłem w terminie a jakoś na dniach minie 3 miesiące od wpłaty. Odpowiedzi nie ma. pokaż całość

odpowiedzi (40)

Joker trafił na 8 miejsce w top filmów wszechczasów. Tzn. że jest wyżej od takich filmów jak:
    - ojciec chrzestny 2
    - lista Schindlera
    - lotr powrót krola
    - Pulp fiction
    - życie jest piękne
    - Seven
    - lotr dwie wieże
    - fight club
    - chłopcy z ferajny
    - piękny umysł
    - pianista
    - milczenie owiec
    - scarface
    - gran Torino
    - wyspa tajemnic
    - Leon zawodowiec
    - więzień nienawiści
    - gladiator
    - braveheart
    - whiplash
    - zapach kobiety
    - czas apokalipsy
    - dobry zły i brzydki

I wielu wielu innych które tego jokera rozkładają na łopatki kunsztem artystycznym. Nawet nie będę się z fanami tego filmu kłócił, jedyne co mam wam do przekazania to:

#joker #film #filmy #kino #kinematografia #upadekludzkosci #oswiadczenie
    pokaż całość

odpowiedzi (98)