Wpis z mikrobloga

W interesie każdego posiadacza broni jest to, by nie była powszechna jak w USA. Później będziecie mieli co tydzień newsy w rodzaju "strzelał do kota", "grał na konsoli, dziecko płakało, więc władował serię w łóżeczko", "kibice cracovii ostrzelali siedzibę wisły kraków", "zastrzelił go dla 2zł". Obecne zezwolenia na broń są dobre, wbrew #!$%@? zwolenników konfederacji.
#bron #bronpalna
  • 18
@w2kn2e: posiadając pistolet, nie masz żadnych szans ze #!$%@?, który chce Ci ukraść portfel
według amerykańskiej policji, bezpieczny zasięg obrony pistoletem przed nożem to 15m, z takiej odległości wyszkolony policjant ma szansę wyjąć pistolet i oddać strzał, 11 metrów to 50:50, poniżej tej odległości policjant nie ma szans. #!$%@? z nożem podejdzie i wyciągnie narzędzie stojąc metr od Ciebie.
Jedyną obroną jest oddanie portfela i bierność.

Pistolet ma jedynie sens w
@prohackuser: Obrona domu to też dobry argument, chociaż nie słyszałem o zbyt wielu przypadkach szturmowania domów przez jakichś agresywnych zjebów.

Ludzi w tym kraju trzeba zacząć traktować jak istoty rozumne a nie ubezwłasnowolnione małpy. W społeczeństwie w którym każdy jest uzbrojony są większe szanse że ktoś będzie mi w stanie pomóc jeżeli zostanę zaatakowany.
@w2kn2e: myślę, że nie rozumiesz o co mi chodzi, w Polsce jest zbyt wielu zjebów, którzy mają pod czaszką, dosłownie gówno :)
typu ten kolo, co wbił dziewczynce siekierę w głowę w biały dzień
nie powiesz mi, że się nie znajdzie kilku wariatów, którzy zaczną strzelać w tłum bez żadnego motywu :)
@prohackuser: Moja własność jest święta i już kiedyś byłem zmuszony #!$%@?ć się z jakimś zjebem bo nie chciałem mu oddać swojego telefonu. Nie dam się zastraszyć. Zapracowałem na coś i nie dam sobie tego odebrać bo tak jest bezpieczniej. W każdym miejscu na ziemi są ludzie gotowi wykorzystać twoją słabość. Nie daj się ponieść ojkofobii, Polska to wbrew pozorom cywilizowany kraj. Gdyby ludzie dostali broń to nie zaczęliby się nagle masowo
@w2kn2e: myślę, że masz kilkanaście lat, tłumaczę Ci, że obrona przed nożem za pomocą pistoletu jest nieskuteczna, możesz mieć tutaj nawet drugi Teksas i broń w każdej kieszeni, ale nożownik wygra :)

@szalony_ikar: kuszę należy całkowicie usunąć, bo to martwy przepis, przywozisz sobie z Czech i posiadasz legalnie, nikt Ci nie może jej zabrać, nawet z naładowaną jakbyś chodził po centrum. Ustawa o nielegalnym posiadaniu kara tylko broń palną.
Kusze,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prohackuser: nie 15 metrów, a 7, jeśli trenujesz i umiesz szybko dobyć pistoletu. Do tego możesz być świadkiem napadu, możesz zetknąć się z agresją drogową, być gonionym przez uzbrojonego świra. Opcji jest sporo.

A co do "bierz co chcesz" - powinieneś móc mu strzelić w plecy, ale w Polsce uciekający zbir jest pod absolutną ochroną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prohackuser: ale jak ktoś podejdzie do Ciebie z nożem, oddasz mu ten portfel i telefon to on nie będzie przy Tobie stał po wieki. Po chwili odejdzie, wtedy wyciągasz ukryta bron, odbierasz swoje rzeczy a rabusia zatrzymuje aż do czasu przyjazdu policji.