•  

  Orgazm kobiet nie spełnia żadnej szczególnej funkcji. Bardzo możliwe że jest on produktem ubocznym męskiego orgazmu. Analogicznie jak sutki u mężczyzn są produktem ubocznym rozwoju sutków u kobiet.

  #takaprawda #seks #rozowepaski #logikarozowychpaskow

  •  

   @extra_virgin: twój nick jest teraz bardzo adekwatny do tego wpisu Gratulacja

  •  

   @Ahhahansjahs: mój wpis jest adekwatny do wielu rzeczy

  •  

   @extra_virgin: przykro mi, ale nie masz racji :-( orgazm u kobiety powoduje skurcze pochwy i macicy co ma niejako "zassać" nasienie partnera. Uogolniając - pomaga w zapłodnieniu.

   +: Thxzc
  •  

   @istris: Czytałem badania z których wynika, że kobiecy orgazm promuje zapłodnienie właśnie przez takie zasysanie, ale są one wyjątkowo słabe. Baker & Bellis zaprezentowali takie jedno w 1993 roku, jednak większość ich danych, czyli 93 z 127 odczytów pochodzi od jednej z 11 par. Badanie te jest więc w całości opierane na jednej parze. W związku z tym jest bezużyteczne. Nie można rozciągać doświadczeń jednej osoby na całą populację.

   Inne próbowały też wykazać, że orgazm kobiet w jakiś sposób promuje zapłodnienie poprzez wyrzut oksytocyny. Jednak używano niej tam w zbyt dużych, nienaturalnych dawkach. Około 400 razy większych niż normalne.

   Dodatkowo jeżeli orgazmy kobiet mają promować zapłodnienie to powinny być osiągane poprzez stymulację pochwy oraz masturbacja u kobiet, tak jak u mężczyzn powinna polegać na symulowaniu stosunku. Jednak to nie ma miejsca. Kobiety masturbują się przede wszystkim poprzez stymulację łechtaczki i tak też osiągają w ogromnej większości przypadków orgazm. W związku z tym ciężko mówić o promowaniu zapłodnienia przez ssące skurcze pochwy skoro stosunek płciowy (penetracyjny) jest mało efektywny w wywoływaniu kobiecego orgazmu.

   Nie wspominając już o tym, że w praktycznie wszystkich społeczeństwach przez całą historię ludzkości seks był uprawiany dla męskiej przyjemności, a nie żeńskiej, więc kobiety nawet nie miały szans na orgazm.

   In most societies for which there are data, it is reported that men take the initiative and, without extended foreplay, proceed vigorously toward climax without much regard for achieving synchrony with the women’s orgasm. Again and again, there are reports that coitus is primarily completed in terms of the man’s passions and pleasures with scant attention paid to women’s response. William Davenport 1977, p.149.

   Nie ma mocnych dowodów na to że selekcja naturalna faworyzowała kobiety zdolne do orgazmów i bardzo możliwe w co osobiście wierze, że jest on po prostu bezużyteczny. Dokładniej, że jest spandrelem, a nie adaptacją.

   Każda hipoteza zakładająca, że orgazm kobiet jest adaptacją zakłada również, że istnieje związek pomiędzy orgazmami, a dostosowaniem kobiet. Czyli że na przykład kobiety które łatwiej osiągały orgazm powinny mieć więcej dzieci (w konsekwencji tego że hipotetycznie promuje on zapłodnienie) .Jednak Zietsch et. al. 2011 nie wykazał żadnego związku pomiędzy łatwością z jaką kobiety osiągają orgazm a ich dostosowaniem. Do tej pory nie wykazano żadnej korelacji pomiędzy orgazmami kobiet, a ich liczbą potomstwa. Nawet jeśli orgazmy kobiet promują zapłodnienie w jakikolwiek sposób to ten efekt jest zbyt mały żeby zrobić jakąkolwiek różnicę w ich dostosowaniu.

   Zdaję sobie sprawę, że temat czy kobiecy orgazm jest adaptacją czy spandrelem jest kontrowersyjny, ale dowody przedstawione przez Elizabeth Lloyd i Donalda Symons są dla mniej jak na razie najsilniejsze i dlatego uważam że kobiecy orgazm nie ma funkcji, czyli że nie jest adaptacją.

   Jakby Cię interesowało to możesz przeczytać The Case of the Female Orgasm: Bias in the Science of Evolution
   https://www.amazon.com/Case-Female-Orgasm-Science-Evolution/dp/0674022467

   Albo zobaczyć jej wykład, bo jest jeden fajny z 2015

   źródło: youtube.com

   +: SztermelianIIWielki
  •  

   @extra_virgin: na takie wpisy nie spodziewaj się odpowiedzi różowych wychowanych na pisemkach typu Cosmo w których przekaz jest jasny - kobiety mają większy popęd seksualny i rozkosz z seksu od mężczyzn

  •  

   @extra_virgin wsm troche mnie zastanawia, bo w krajach ze skrajnym tabu z seksu to to bylo 2 minutowe wloz wyloz ze smierdzacym wiesniakiem, sie dziwie ze orgazm u kobiet w ogole nie zanik w europie, za to np w regionach rozwinietych jak no grecja to ludzie nie robili z seksu tabu i uczyli sie jak sprawic przyjemnosc drugiej osobie

   @Ahhahansjahs