Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan-bartolomeu-dias: ile masz do wydania to powiem ci co za to możesz mieć, generalnie destylatory od nich są drogie a pot-still raczej nie warty uwagi bo będziesz miał najwyżej średniej jakości berbeluche śmierdząca drożdżami.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan-bartolomeu-dias: nie, pot-still i deflegmator to przestarzała i niebezpieczna konstrukcja (deflegmatory potrafią wybuchac). Jeśli chcesz wódkę dobrą/lepsza niż sklepowa to za 500zl nie ma szans. Jak chcesz robić owocowki/zbożowki to ujdzie ale trzeba pamiętać że wtedy bez mieszadła może się przypalać (wtedy ewentualnie zbiornik z powdojnym dnem). Na tym sprzęcie zrobisz zwykły bimber max 70%, aby to było mniej śmierdzące trzeba ze 3 razy destylować i filtrować węglem aktywnym.

Ja mam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pan-bartolomeu-dias: cukrówka wyjdzie ale będzie waliła drożdżami i trzeba będzie minimum trzykrotnie destylować. Na kolumnie wyjdzie ci wszystko - i smakowe i spirytusy, wystarczy wiedzieć jak używać (z refluxem lub bez). Płaszcz wodny kiepsko oddaje ciepło, jeśli już to płaszcz olejowy i olej taki jak do grzejników (kupowałem taki Shella) jeśli chodzi o zbiornik to ten od destylatorymiedziane jest bardzo dobry ale drogi, ja płaciłem za swój coś koło 1kola. (Ale