•  

  Zacząłem czytać 100 ustaw pana dr. Mentzena i jest to w większości straszny #rakcontent. Co to w ogóle są za uzasadnienia? :O Przytaczam kilka, ale chyba zrobię szersze podsumowanie, bo to wygląda jak jakaś ewangelia szura.

  103. Ustawa o władzy rodzicielskiej

  Konieczne jest również uznanie prawa rodziców do stosowania umiarkowanych kar cielesnych. Jest to uprawnienie tradycyjnie zakorzenione w polskiej kulturze, a jego zakaz stanowi wyraz konstruktywizmu społecznego uprawianego przez mające wpływ na władze środowiska lewicowe wbrew woli większości społeczeństwa.

  96. Zaostrzenie dyscypliny w więzieniach.

  Projekt wyłącza możliwość korzystania przez skazanych za przestępstwa popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia z siłowni i wszelkich urządzeń przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń fizycznych, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Nadto wykonywanie takich ćwiczeń przez tę kategorię skazanych w innych okolicznościach (np. w celi, przy pomocy worków napełnionych wodą) będzie zakazane przez Kodeks karny wykonawczy (...). Skutkiem nowelizacji będzie istotne i wszechstronne zaostrzenie dyscypliny w zakładach karnych.

  LOL.

  9. Legalizacja polowań z udziałem nieletnich

  O dotychczasowym prawie łowieckim:

  Uregulowania te godzą w prawo rodziców do wychowania dzieci, są nieracjonalne i stanowią wyraz zatruwania ducha narodu ideologią pacyfizmu oraz zafałszowywania norm moralnych.

  Tego uzasadnienia nie powstydziliby się chyba w Hitlerjugend.

  OK, jest kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów, ale reszta to jest zwykły konserwatywny zamordyzm. Dla każdego coś miłego, dla dzieciaków pączki, polowanie i oklep od starych, dla rodziców niższe podatki i kara śmierci. Na prawicy wciąż bez zmian.

  #bekazprawakow #neuropa #konfederacja #polityka #4konserwy

  •  

   @shadowboxer Tylko tyle byłeś w stanie skrytykować na ponad 100 projektów? xD Tak dobra jest reszta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Volki: Nie, to znaczy, że tyle, co tu wrzuciłem wystarczy do stwierdzenia, iż rzecz była pisana przez szura i dla szura. Jeżeli sobie życzysz, mogę zrobić bardziej obszerne podsumowanie i wyśmiać więcej głupot, które są tam zawarte, ale na razie brakuje mi rąk do fejspalmów.

  •  

   @shadowboxer: ustawa o wpierdolu dla dzieci jest zajebista. najlepsze ustawienie granicy przemocy na zrobieniu uszczerbku na zdrowiu xD
   do tego momentu można napierdalać. np. wyjebać z liścia w papę, z piąchy po nerach, pałą po piętach dx

  •  

   @shadowboxer Bo do reszty nie umiałeś się przyczepić xD

  •  

   kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów

   @shadowboxer: obniżenie wymagań dla tłumaczy przysięgłych szczególnie powala rozsądkiem XD

  •  

   ustawa o wpierdolu dla dzieci jest zajebista

   @neib1: Właśnie chyba tak bym to nazwał. Zauważ proszę, że w przekroju całego projektu wpierdol dla dzieci jest gwarantowany kompleksowo i ustawowo, gdyż od momentu poczęcia aż do kary śmierci.

   Bo do reszty nie umiałeś się przyczepić xD

   @Volki: Resztę na razie czytam i w swojej głupocie nie ustępuje gwarantowanemu przez państwo mordobiciu dzieci.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @neib1 W polskiej prawicy kocham właśnie to, że nie traci czasu i zajmuje się najpoważniejszymi problemami, aby Bolzga mogła być wielka i potężna. Czy geje mogą być gejami, ustawa o napierdalaniu latorośli, intronizacja Chrystusa na Króla Polski, itd.

  •  

   @shadowboxer Skoro czytasz to jak możesz to stwierdzić? xD To takie lewackie jak z jednej strony mieć hasło "łączy na miłość", a z drugiej bije się własną matkę.

  •  

   zawodu notariusza i rzecznika patentowego s

   @shadowboxer: deregulacja tych zawodów to głupota do szcześcianiu.

   U rzeczników mogliby zmniejszyć tylko opłatę za aplikacje, ale tak, to wymóg skończ studia -> aplikacja -> jesteś rzecznikiem/notariuszem jest rozsądny.

   i mówię to jako osoba która myślała o rzecznikowskiej, ale opłata wysoka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   ale na razie brakuje mi rąk do fejspalmów.

   @shadowboxer: Ale takie mamy poglądy, dlaczego cię to dziwi? Czyżbyś nie wiedział, że to partia wolnościowa? Czyżbyś nie wiedział, że nie ma wolności dla wrogów wolności? Władza rodzicielska to nie jest zamordyzm. Ty jesteś po prostu komunistą skoro uważasz że to partia powinna wychowywać naród, a nie rodzice. Mnie się bardzo wszystkie ustawy podobają, no ale ja mam bardziej zgodne poglądy z Konfederacją niż sam Mentzen.

  •  

   Skoro czytasz to jak możesz to stwierdzić? xD To takie lewackie jak z jednej strony mieć hasło "łączy na miłość", a z drugiej bije się własną matkę

   @Volki: Świetnie, że bijesz Murzyna, konfederato. Czy sankcjonowanie przez państwa przemocy wobec małoletnich jest dzięki tej uwadze nie na temat choćby tylko nieco mniej bulwersujące i głupie? A tak w ogóle to Stanisław Piotrowicz skazywał homoseksualistów na karę śmierci w stanie wojennym, ale ty i tak powiesz, że tylko bronił tradycyjnych wartości i był wielkim patriotą polskim.

  •  

   Ty jesteś po prostu komunistą

   szadołboxer komunistą xD
   Jah jak zwykle nie zawodzi

  •  

   @shadowboxer

   Świetnie, że bijesz Murzyna, konfederato.
   Propagowanie nienawiści i nawoływanie do przemocy na tle rasistowskim jest niedozwolone pod groźbą kary. Skąd ten rasizm? Opanuj się.

   Czy sankcjonowanie przez państwa przemocy wobec małoletnich jest dzięki tej uwadze nie na temat choćby tylko nieco mniej bulwersujące i głupie?
   To, że ty sobie coś ubzdurasz, to nie znaczy, że to fakt. Odniosłem się do twojej głupoty. Jeśli krytykujesz resztę, a z drugiej strony nie znasz reszty, to jest hipokryzja jak bicie matki przez Biedronia.
   To było tak oczywiste, ale przeceniłem twoją inteligencję. ¯\(ツ)

   A tak w ogóle to Stanisław Piotrowicz skazywał homoseksualistów na karę śmierci w stanie wojennym, ale ty i tak powiesz, że tylko bronił tradycyjnych wartości i był wielkim patriotą polskim
   Ale piguły teraz weszły xD

  •  

   OK, jest kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów

   @shadowboxer: nie no jednak coś takiego można zrobić dużo lepiej.
   Rozszerzenie obecnego kręgu ludzi zwolnionych w wymogu odbycia aplikacji notarialnej na wszystkich + wyrzucenie wymogu studiów prawniczych to jest jednak tragedia.
   Zaostrzenie "dyscypliny" w więzieniach, kary cielesne i kara śmierci to klasyczny populizm penalny, który ma tylko zdobyć Krulowi głosy krzykaczy nieobeznanych z tematem - to jest chyba z Korwinem od zawsze.
   Większość to jest w sumie taki typowy korwinowy lolcontent, raz że sprzeczny z ideami wolnościowym, a dwa sprzeczny z prawem - vide kara śmierci - no ale jak to wszelkie korwinizmy, te projekty pozostaną tylko w sferze beki i memów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Skąd ten rasizm?

   @Volki: Z twojej wypowiedzi :(

   Odniosłem się do twojej głupoty. Jeśli krytykujesz resztę, a z drugiej strony nie znasz reszty, to jest hipokryzja jak bicie matki przez Biedronia

   Moja teza: prawodawstwo uznające prawo do bicia dzieci przez rodziców jest głupie i warte publicznego wyśmiania. Twoja odpowiedź: a Biedroń bił swoją starą, więc w czym problem? Przecież nikt normalny nie zacząłby polemizować z takim stanowiskiem, ja również nie miałem i nie mam ochoty. Reszta wypowiedzi jest tylko parodią twojego rozumowania.

   @DeFutura: Wymóg odbycia studiów prawniczych jest dla mnie oczywisty. Jednak sądzę, że z samą profesją i dostępem do niej był problem. Deregulacja Gowina sprzed kilku lat likwidowała asesurę, ale czy rozwiązała wszystkie problemy? Wszyscy mi znani notariusze to tacy, co sądzą, że fach ten trzeba mieć we krwi :(

  •  

   Ale piguły teraz weszły xD

   @Volki: to nie piguły, tylko twój mały rozumek nie pomieścił, że właśnie dostałeś argumentem tak samo chujowym jak twój i stworzonym na tej samej, pozamerytorycznej konstrukcji. jeżeli go mocno wyśmiałeś, to po prostu prychnąłeś z głupoty tego co sam wcześniej stworzyłeś

  •  

   @shadowboxer

   Przecież nikt normalny nie zacząłby polemizować z takim stanowiskiem, ja również nie miałem i nie mam ochoty. Reszta wypowiedzi jest tylko parodią twojego rozumowania.
   Zacytuję siebie: To, że ty sobie coś ubzdurasz, to nie znaczy, że to fakt. Odniosłem się do twojej głupoty.

   Naprawdę nie rozumiesz, że bicie matki nie dotyczyło projektu ustawy? Aż taki ciemny jesteś? xD Przecież to ty sobie ubzdurałeś xD

  •  

   @shadowboxer: no jest to jednak specyficzny zawód i wielu przyszłych prawników nawet go nie bierze przez to uwagę. Ilu ludzi przecież idzie na studia bo marzy się rola dynamicznego obrońcy albo prokuratora. Sam rozmiar materii którą się zajmuje jest też dla wielu nie do przeskoczenia - w tamtym roku egzamin zdało 33,6% ludzi.

  •  

   @neib1 Kolejne piguły. xD Jakim argumentem? Może warto się pouczyć języka, żeby zrozumieć czym jest argument xD Z kim ja tu gadam xD

  •  

   Może warto się pouczyć języka

   @Volki: no możesz spróbować, ale nie wróże ci sukcesów. nie wszystko da się nadrobić

  •  

   @Volki: to może napisz coś merytorycznego, coś na obronę pomysłów Mentzena, bo ja sobie nie wyobrażam jak można bronić legalizacji napierdalania dzieci w "celach wychowawczych" co jest z resztą kłamstwem bo jest to dla nich szkodliwe.

  •  

   Konieczne jest również uznanie prawa rodziców do stosowania umiarkowanych kar cielesnych. Jest to uprawnienie tradycyjnie zakorzenione w polskiej kulturze,

   @shadowboxer: Chuj, że nauka jednoznacznie pokazuje, że ma to destruktywne dla psychiki skutki. Ważne, że XD napierdalanie dzieci to XD polska tradycja XD XDXD nic tylko się chwalić zwyczajami

  •  

   @DeFutura Już się wypowiadałem na temat tego konkretnego projektu. Nie powinno być regulacji w tym zakresie w ogóle. To powinno być w sferze niskiej szkodliwości społecznej czynu.

  •  

   @Volki: tylko że to nie jest niska społeczna szkodliwość czynu

  •  

   Jest to uprawnienie tradycyjnie zakorzenione w polskiej kulturze,

   @PyszneBuleczki: w sumie szanuję za to wysublimowane szkalowanie polskiej kultury. najwięksi szkalowanicy z testo na czele by się nie powstydzili

  •  

   @PyszneBuleczki: niby doktor, a uzasadnienie z argumentum ad traditionem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jeszcze wróćmy do tradycyjnych ordaliów i takich osobliwości jak próba krzyża xD

   Do ordaliów dwustronnych należała próba krzyża, polegająca na staniu obu przeciwników procesowych pod krzyżem z podniesionymi rękami. Proces przegrywała ta strona, która wcześniej opuściła ręce.

  •  

   @Volki: nie jest. Mam rozumieć że jeżeli sprzedam klapsa innemu dorosłemu to według ciebie to także nie będzie przestępstwo z uwagi na niską społeczną szkodliwość?

  •  

   @DeFutura Jeśli wykonujesz władzę rodzicielską, to tak.

  •  

   @Volki: władzę rodzicielską nad dorosłym xD? Uzasadnij te fikoły intelektualne, bo to jest w obydwu przypadkach przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej z art 217 KK

  •  

   @DeFutura: Pod koniec ustawy napisane jest:

   Projekt obejmuje jedynie lekkie kary cielesne, nie skutkujące uszczerbkiem na zdrowiu, ani nadmiernym cierpieniem psychicznym.
   Ani nadmiernym cierpieniem psychicznym. Czyli jakim? Bo badania jednoznacznie wskazują na związek między biciem a długotrwałymi negatywnymi zmianami psychicznymi. Ustawa jednoznacznie wyklucza sama siebie. Równie dobrze mógłby napisać, że dozwolone jest bicie, ale z wykluczeniem fizycznego dotykania dziecka

  •  

   @PyszneBuleczki: jak przeżyje to nie jest nadmierne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Czyli jakim? Bo badania jednoznacznie wskazują na związek między biciem a długotrwałymi negatywnymi zmianami psychicznymi. Ustawa jednoznacznie wyklucza sama siebie. Równie dobrze mógłby napisać, że dozwolone jest bicie, ale z wykluczeniem fizycznego dotykania dziecka
   korwiniści są na badania są przecież ślepi, zarówno tu jak i w sprawach klimatu. Wyjadą ci z argumentem że przeprowadzili je marksiści na polecenie UE/Sorosa/masonów itp i po rozmowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @DeFutura Nie rozumiesz retoryki? Tak trudno zrozumieć co chcę ci przekazać? Skoro uważam, że klapsy jako środek wychowawczy powinny być traktowane jako niska szkodliwość społeczna czynu, więc nie ma mowy o żadnej nietykalności cielesnej xD

   Wątpię, że można to sensownie uregulować, aby nie tworzyć bezsensownych interpretacji i patologicznych sytuacji.

  •  

   @Volki: ale ty nie w ogóle nie uzasadniłeś dlaczego takie akty przemocy miałyby charakteryzować się niską społeczną szkodliwością, więc z czego to rozumienie by się miało brać? Przeciwko klapsom i innym rodzajom przemocy fizycznej są przecież liczne badania, są to środki antywychowawcze.

   Wątpię, że można to sensownie uregulować, aby nie tworzyć bezsensownych interpretacji i patologicznych sytuacji.
   oczywiście że się da, obecne uregulowanie tej kwestii i bronienie praw słabszych przed antynaukowymi i moralnie obrzydliwymi pomysłami Korwina jest jak najbardziej ok

  •  

   @shadowboxer: równie dobrze mógł napisać "hyc o podłogę, dziecko kurwa bęc"

  •  

   @DeFutura Bo mają charakter wychowawczy.

  •  

   @shadowboxer: deregulacja zawodu notariusza polega na wyeliminowaniu wymogu wykształcenia prawniczego. Własność jako podstawa ustroju w rozumieniu "doktora" xDDD

  •  

   @Volki: z badań wynika zupełnie co innego, ale droga wolna, możesz udowodnić że jednak mają.

  •  

   @DeFutura Doświadczenie życiowe przez kilka tysięcy lat.

  •  

   Doświadczenie życiowe przez kilka tysięcy lat.

   @Volki: :D

   Choroby leczysz puszczaniem krwi i pijawkami, bo tak uczy doświadczenie życiowe kilku tysięcy lat, a nie jakieś tam lewackie badania naukowe?

  •  

   @shadowboxer 103. Patrząc na rozbrykane bachory w ostatnich latach to cóż..

  •  

   @shadowboxer polowanie kto chce why not. Kara śmierci też zła? Może zwyczajnie masz inne poglądy a nie że te konkretne są niby zamordyzmem.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @neib1:

   ustawa o wpierdolu dla dzieci jest zajebista. najlepsze ustawienie granicy przemocy na zrobieniu uszczerbku na > zdrowiu xD
   do tego momentu można napierdalać. np. wyjebać z liścia w papę, z piąchy po nerach, pałą po piętach dx


   rozumiem, że gdyby od jutra pedofilia została dozwolona to byś pierwszy pod przedszkolem stał by porwać jakąś 6 latkę celem spędzenia miłego dnia w krzakach?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @wolodia Rozumiem, że jesteś przeciwnikiem koła?
   Rozumiem, że jesteś przeciwnikiem prawa rzymskiego?

   Przecież je też dawno wymyślono xD

   Idąc twoim tokiem rozumowania, należy odrzucić istnienie 2 płci jak się uważa od kilku tysięcy, bo lewackie badania pokazały, że jest ich nieskończona ilość. xD xD xD

  •  

   @Volki: Jest różnica między gender, a sex w angielskim, czego nasz język nie obejmuje. Gender to koncept społeczno-socjologiczny, sex biologiczny. Sex są dwie, gender więcej. Badań nie ma lewackich, czy prawackich, bo nauka jest jedna dla 7 miliardów ludzi. W momencie kiedy odrzucasz tysiące prac naukowych, które jednoznacznie mówią o negatywnym wpływie bicia, bo hehehe tysiące lat praktyki, to niczym nie różni się to od średniowiecznego "hehe a tyle tysięci lat to słońce kręciło się w okół Ziemi, pierdolisz pan Panie Kopernik". Chociaż zadaj sobie odrobinę wysiłku i przeczytaj jedną metaanalizę https://repeal43.org/docs/Gershoff%20meta-analytic%20review%3A02.pdf

  •  

   @SweterWPaski: dlatego mówiłem, że bez wstydu się nie da na nich zagłosować xD

  •  

   9. Legalizacja polowań z udziałem nieletnich

   O dotychczasowym prawie łowieckim:

   @shadowboxer: ale zdajesz sobie sprawę, że dopiero od niedawna ojciec nie może iść z synem na polowanie? Co to w ogóle za pomysł, żeby 17 latek mógł odpowiadać za przestępstwo jak dorosły, a nie może z ojcem iść na polowanie (bez broni). Uzasadnienie może niepotrzebne, ale niedawno zmieniona ustawa jest zwyczajnie głupia.

  •  

   jest kilka rozsądnych postulatów związanych z deregulacją zawodów

   @shadowboxer: co jest rozsadnego w tym zeby byle sebix mogl byc komornikiem albo notariuszem? To jest budowanie plecow zeby "swoi" ale niekompetentni mogli sie dostac na pozycje

  •  

   @Volki: xDDDDDDDDDDDDDDD
   i znowu argumentum ad traditionem xD może serio wróćmy też do tych ordaliów?
   w sumie podobnie słabego uzasadnienia się spodziewałem. Badania naukowe to także wiedza doświadczalna.
   Tylko tu potwierdzasz że nieodłącznym elementem korwinizmu jest chłopski rozum

   +: Naxster
  •  

   @shadowboxer no i jeszcze przywrócenie kary śmierci ¯\(ツ)

   +: Naxster
  •  

   @DeFutura Nie trzeba wymyślać koła na nowo, jeśli jest dobrze zbadane i działa jak powinno. ¯\(ツ)

   Badania naukowe to także wiedza doświadczalna.
   Widzę, że tak bardzo chcesz się pochwalić znajomością ich, że tak często o nich wspominasz. To wklejaj linki.

  •  

   @Volki:

   Porónywanie przemocy wobec dzieci do wynalazku z totalnie innej dziedziny oraz bez wpływu na psychikę dziecka
   xD
   nie piszę o kole tylko o napierdalaniu słabszych, które owszem jest dobrze zbadane, ale badania pokazują że nie działa jak powinno.
   Wklejam ci wpis Slonxa w którym ładnie te rzeczy podsumował oraz zawiera odniesienia do badań - po tym jak pisze, strzelam że ma też wykształcenie z tym związane.

   +: Naxster
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @DeFutura Ech, przy edycji wpis mi skasowało. Nie chce mi się ponownie pisać. Jedynie napiszę w skrócie, że pierwszy link nie dotyczy klapsów, a EA= emotional abuse; EN= emotional neglect (w połączeniu z EA xD ); HCP= harsh corporal punishment; N= neglect; PA= physical abuse; PN= physical neglect; PVA= parental verbal abuse; SA= sexual abuse; WDV= witnessed domestic violence; WV= witnessed violence.

   I pewnie tak jest ze wszystkimi ¯\(ツ)

  •  

   co jest rozsadnego w tym zeby byle sebix mogl byc komornikiem albo notariuszem? To jest budowanie plecow zeby "swoi" ale niekompetentni mogli sie dostac na pozycje

   @Naxster: Napisałem wcześniej, że nie przeczytałem jeszcze wszystkich propozycji, więc odnosiłem się raczej do postulatów, a nie rozwiązań. Doczytałem w końcu i resztę i cały ten pakiet deregulacyjny jest niestety zwykłym populizmem, który sprowadza się do tego, że nie trzeba mieć studiów wyższych, a chęć szczerą i będzie super. Za taką deregulację może więc podziękuję i wycofuję tamte słowa, zwłaszcza że są w tych propozycjach kolejne kwiatki w rodzaju zakazu protestów ekologów na drogach, ech.

  •  

   @shadowboxer: Kiedy zrobisz szersze podsumowanie tych wypocin?

  •  

   @Volki: A klapsy to co innego jest? Łaskotki? Poza tym, w ustawie Mentzena nie ma ani slowa o klapsach, tylko ogólnie o karach fizycznych. Badania też Ci przedstawiłam, szkoda, że je zignorowałeś

   +: Naxster
  •  

   @PyszneBuleczki A pod które maltretowanie podchodzi klaps w tym pierwszym badaniu?

   Poza tym, w ustawie Mentzena nie ma ani slowa o klapsach, tylko ogólnie o karach fizycznych.
   No i? Co ma projekt Mentzena do mojego poglądu? :o

  •  

   @Volki: musiałabym sprawdzić badanie, ale nie wiem z którego to wyciągnąłeś. Bardzo możliwe, że physial abuse, albo harsh corporal punishment. Zależy też od częstotliwości, siły. Najprawdopodobniej jak spojrzysz w badanie to będzie to określone.

   Bo rozmawiamy o projekcie Mentzena.

  •  

   @PyszneBuleczki

   Bardzo możliwe, że physial abuse, albo harsh corporal punishment. Zależy też od częstotliwości, siły. Najprawdopodobniej jak spojrzysz w badanie to będzie to określone
   Pierwsze to znęcanie się, a drugie to użycie przedmiotu (np. paska, łopatki, szczotki do włosów), czyli wychodzi na to, że przeciwieństwo, czyli light/soft corporal punishment to klaps ¯\(ツ)

   Badanie to powołuje się na inne, że u 4% wykryto ADHD. Ale czytamy "One potential confounding factor is that children with ADHD may have an increased degree of exposure to CP or HCP, though recent studies do not support this association in the USA {Burke, 2008 #5973; Whitmore, 1993 #5972}."

   I tak jest z każdym badaniem. ¯\(ツ)

   Bo rozmawiamy o projekcie Mentzena.
   Nie, ja nie rozmawiam o jego projekcie, bo go nie popieram. Natomiast nie popieram również zakazu zastosowań kar cielesnych, które mają niską szkodliwość społeczną czynu.

  •  

   Kiedy zrobisz szersze podsumowanie tych wypocin?

   @Probz: Wrzuciłem update, tym razem bardziej gospodarczy, bo bicie dzieci od poczęcia zostało wystarczające oszkalowane i wzgardzone.

  •  

   @shadowboxer: a co Ci się nie podoba w numerze 9, że używasz argumentu ad hitletum? (Przypominam prawo Godwina przy okazji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) )
   Z grubsza to chodzi o to, że państwo nie powinno się z butami wpierdalać w sposób wychowania dzieci, bo to są dzieci rodziców, a nie państwa. Bardziej szkodliwe i znacząco bardziej popularne jest pasywne uczestnictwo w libacjach alkoholowych, a tego jakoś Kapitan Państwo nie zakazuje. Jednocześnie przypominam, że każde dziecko ma dwoje rodziców i zabranie dziecka na polowanie powinno być poparte wolą obojga, a to może nie być takie oczywiste.

  •  

   że państwo nie powinno się z butami wpierdalać w sposób wychowania dzieci, bo to są dzieci rodziców, a nie państwa.

   @mkarweta: dzieci naleza do siebie, ani rodzicow ani panstwa. Pustaki sadzace ze dzieci sa ich własnością i moga je lać nie powinny sie rozmnażać. Jezeli czyjs "sposob wychowania" to przemoc fizyczna to jest zwyklym patologicznym smieciem i nikogo nie obchodzi jego zdanie a dziecko powinno być przed nim chronione. No ale konserwatyzm wymaga wpajania wielu bzdur dzieciom nic dziwnego ze kontrola wywoluje strach.
   A stwierdzenie ze libacje legalne to i lanie powinno być jest pozalowania godne. Pokazuje tylko mentalność.

  •  

   @Naxster: uważasz, że dwulatek doskonale wie, co jest dla niego dobre, tak?