Wpis z mikrobloga

Mirki od 2 tygodni jestem na diecie 2400 kcal. Makro ok B27%/T20%/W53%. Trenuje 3 razy w tygodniu siłowo i mimo tego moja waga stoi, a wymiary minimalnie się może obniżyły. Jak myślicie w czym leży problem ? Może obciąć kalorie np do 2200 ? Mam 183 cm i 100kg. Nie jestem skinny fat.

#chudnijzwykopem #mirkokoksy #redukcja
  • 26
@wowo06: przy takim wzroście/wadze raczej na pewno nie jesteś skinny. Jeśli wymiary lecą to jest ok, jesteś w okolicach zera kalorycznego, a ćwiczenia dają bodziec na ciało. Domyślam się, że aktywność w ciągu dnia masz niską?
@wowo06: dopóki obwody lecą ja bym nie zmieniał. Ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie. Inna sprawa to czy aby na pewno dokładnie liczysz te 2400. I waż się codziennie i wyciągaj średnia z tygodnia i porównuj ta średnią jeśli chcesz mieć dokładne obliczenia.
@wowo06: odpal sobie ten kalkulator:
https://calcoolator.pl/dzienny_kalkulator_kalorii.html

ja w zeszłym roku zjeżdzałem z 105 i podobnym wzroscie o 0,5-0,7kg/tygodniowo ale przy 2200kcal, do tego biegałem 2-3x w tygodniu po około 10km + 1-2x jakieś pompki, brzuszki itp.
Zatem jeżeli chcesz chudnąć 0.8kg/tydzień to musisz ciąć kalorie ale będzie ci mega ciężko bo to co już masz jest bliskie twojego zapotrzebowania na podtrzymanie funkcji życiowych czy jak to zwą.
@piastun: Rok temu miałem 1800 i stanęła waga. Teraz próbuje się za to trochę inaczej wziąć. Chyba zejde na te 2300 powiedzmy i zobaczę. Moja waga w domu to dramat, bo raz pokazuje 101,6, a za chwilę 100. Ile cm Ci szło tygodniowo np w brzuchu ?
@wowo06: pytam bo niektórzy nie liczą tłuszczu do smażenia, albo stwierdzają, że taka mała bułka to nie ma kalorii prawie i nie liczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No a wracajac do meritum, jak nie chcesz ciąć kalorii, to jedyne co Ci zostaje to dołożenie aktywności ¯\_(ツ)_/¯
@ArRog: Dobra zobaczę te 2200 przez 2 tygodnie i będę obserwował. Martwię się, bo chodzę na siłkę i trzymam dietę, a waga zeszła najpierw o 2 kg, a teraz cofnęła się o 1kg. Dodam, że biorę kreatynę raz dziennie 5g.
@wowo06: jak na moje 2200 to za mało. Z reszta nie masz czym się martwić bo to dopiero 2 tygodnie trzymasz dietę i chodzisz na silke. Jak się nic nie zmieni po 2 miesiacach to się martw :D mierz obwody, to ze spadają to dobry znak. Kreatyna tez mogła wpłynąć na to ze dodatkowy kilogram wody Ci wrócił. Waz się codziennie, wyciągaj średnia, potrzymaj te 2400 jeszcze 2 tygodnie i zobaczysz
@protein_partyzant,@ArRog : Dobra to wtedy będę trzymać te 2400 kcal. Proporcje makro są ok czy wg Was coś powinienem zmienić ? Pytam się o takie rzeczy, bo inni mieli wpisy, gdzie gubili po 1kg na tydzień, a u mnie tak nie leci.
@wowo06: Traktuj odchudzanie długodystansowo. Chodzi też o zmianę nawyków żywieniowych, podejścia do aktywności. Ja też kiedyś schudłem bardzo szybko tnąc kalorie do 2000/dzień. W pół roku zleciałem 25 kg, a rok później miałem już starą wagę, więc szybciej nie zawsze znaczy lepiej.
Druga sprawa, jeśli faktycznie podoba Ci się ćwiczenie na siłowni, to zbyt duży deficyt również utrudni Ci utrzymanie/budowę mięśni, więc myśl o tym w ten sposób, że nawet jak
@ArRog: Dzięki za rade. Czyli w sumie jak mam nieduży bilans ujemny i dobrze mi się ćwiczy i mam dużo siły to jest większa szansa na rekompozycje tak ?
@wowo06: na początku tak. Ja miałem miesiąc podczas odchudzania gdzie obwody się zmieniały, a waga stała w miejscu. No ale waga tez musi lecieć skoro to Twój cel nadrzędny :) pamiętaj o wyciąganiu średnich z tygodnia - to najlepiej obrazuje progres :)
@ArRog: Tzn mi waga nie robi różnicy. Ważne, żeby się opony pozbyć. Właśnie niektórzy robią redukcję na 3000kcal i chudną także myślę, że 2400 jest ok i z czasem musi pójść waga i wymiary nie ? Inna sprawa, że z brzucha mi zeszło po 1 tyg 2,5cm, a teraz może z 0,5 cm przez tydzień. To jest tak, że może tłuszcz schodzić najpierw z twarzy/pleców/nóg, a następnie z brzucha nie ?
@wowo06: No bez zejścia z wagi na pewno się opony nie pozbędziesz. A niektórzy robią redukcję na 3000kcal bo mają więcej ruchu niż ja i Ty i bardziej aktywny tryb życia. Możesz też dołożyć aktywności i jeść 3000kcal. Tak, z brzucha i boczków będzie schodzić na koniec.
@wowo06: waga może się zmieniać w ciągu dnia, wahania na poziomie 3 kg to nic specjalnego. Poza tym bierzesz kreatynę, więc pewnie naciągłeś wody. Patrz na progres tygodniowo, bo nie ma sensu mierzyć i ważyć się codziennie.
@wowo06: wejdź na potreningu.pl, wpisz swoje wymiary, aktywność daj na umiarkowana lub ciężka (w zależności od tego czy robisz trening po 2-3 razy bez cardio czy ciężko trening po 3-4 razy ), te kalorie które ci tam wyskoczą daj jako swoje zero, trzymaj dietę i #!$%@? przez 10-14 dni, zmierz wymiary i sprawdź zmianę po 2 tygodniach. Chudniecie a zrzucanie fatu to dwie różne sprawy, dlatego nie patrz na to czy